PDA

Zobacz pełną wersję : NG Ergo: miekkie nosidlo ergonomiczne



Linda
03-03-2008, 02:06
Mialam ostatnio okazje nosic mojego Orlinka w ergo. Kiedys przymierzalam ergo, ale material wydawal mi sie taki ciut za sztywny i za gruby. Ergo to nosidlo, ktore z pewnoscia 'przemowi' do tatusiow :wink: Kiedy zapytalam swojego meza dlaczego podoba mu sie ergo podoba, odpowiedzial, ze przypomina mu taki plecach z czasow studenckich :wink: (tylko jak pamietam tamten plecak byly taki troche wojskowy i zielony :D )

W porownaniu z Kanga X, Beco, APLX, moshi, to ergo jest rzeczywiscie najsztywniejsze, ale wykonane bardzo solidnie. Panel jest tutaj krotszy niz np w beco, APLX czy Kanga X. Pasy sa grube i wygodne, ale dla mnie pas biodrowy ciut za gruby, nam najlepiej pasuje super wygodny, mieciutki pas w Kanga X oraz pas w moim welwetowym beco.

Bylam jednak mile zaskoczona jak latwo sie zaklada to ergo oraz jak latwo wklada sie do niego dziecko. Orlinkowi sie tez podobalo, bo nie marudzil. :) Ergo jest troche zblizone do Beco i moshi z tego powodu, ze moj maluch mogl swobodnie wyciagnac z niego raczki. APLX i Kanga maja najdluzsze panele, wiec bardziej 'otulaja' dziecko, a z tego powodu malemu trudniej jest wyciagnac lapki. Z racji tego, ze panel w ergo jest krotszy, wieksze dziecko np takie 2 lub 3 letnie bedzie mniej wtulone w tym nosidle. W ergo jest tez kapturek, ktory ma takie pasy z zatrzaskami, kapturek przymocowuje sie do pasow naramiennych, gdy dziecko spi. W niektorych nosidlach nie ma takich kapturkow, ale te nosidla maja dluzsze panele i w zasadzie kapturek tam nie jest potrzebny.

Dodatkowo ergo ma naszyta zapinana kieszonke, do ktorej mozna spokojne wsadzic np porfel lub ze dwie pieluszki jednorazowe.

Podsumowujac... jestem mile zaskoczona tym modelem ergo, podoba mi sie jego kolor. Wole jednak bardziej kobiece, wykonane z miekkich materialow nosidla, choc mojemu mezowi ergo sie podoba :)

A tutaj kilka fotek:

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/jf/ci/rrys/x8z4y7UWvvdi6BvT9B.jpg

tutaj fotka z zaciagnietym kapturkiem:
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/jf/ci/rrys/ghuzratDgHzdh5OIQB.jpg