PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Manduca



Tau777
16-07-2009, 15:47
Witam!
Jako, ze moj luby stwierdzil ze ogony chust nie sa dla niego, to wymyslil, ze chce manduce, a jezeli chce... to manduce dostal. Tylko mamy maly problem.
Nasz dziec ma skonczone 7tygodni, wazy cos pewnie ok 5,5kg i niestety nie potrafimy "zamontowac" go w Manduce i albo robimy cos nie tak, albo wrazenie, ze na te majtki dla mniejszych dzieci jest za duzy, a bez nich za maly :cryy:. Mniej wiecej ilu kilogramowe dziecko mozna spokojnie nosic w manduce? Wiem, ze kazde dziecko nalezy rozpatrywac indywidualnie, ale tak pi razy oko? :lol:.

ithilhin
16-07-2009, 17:34
w tym wieku wlasnie bardzo czesto jest problem jaki opisujesz.
poczekajcie jeszcze chwilke cierpliwie

Tau777
16-07-2009, 18:23
w tym wieku wlasnie bardzo czesto jest problem jaki opisujesz.
poczekajcie jeszcze chwilke cierpliwie

Wiec poki co Manduce odsylamy do szafy, aby cierpliwie czekala az Michas podrosnie :D.

La Loba
16-07-2009, 18:53
w tym wieku dziecko rośnie tak szybko, że nawet nie ma co odkładać do szafy!

JustNik
16-07-2009, 19:59
zaczelam nosic w manduce tak mniej wiecej 6kg (w tych gatkach wlasnie) ; powiedzmy miala 4 miesiace a bez gatek jak juz corka umiala siedziec czyli z pol roku (ale ona jest lekka)

wiec lepiej poczekajcie na jesien

Anna Nogajska
16-07-2009, 20:34
moim zdaniem na nosidlo jest za wcześnie. dla julki miałam uszytego super dopasowanego mt, ale i tak jak zasnęła zapadała się w nim. czasami na króciutko wkładam ją do tego mt odkąd skończyła 4 miesiące i bardzo stabilnie trzyma głowkę.
do nosidła ergonomicznego włożę ją dopiero jak zacznie siedzieć, albo nie skończy przynajmniej 7 miesięcy.
dodam że julka należy do dużych i silnych dzieci.
te majtki w manduce niewiele dają w senie ochrony kręgosłupa dziecka i jego stabilizacji. one powodują tylko, że maluszek nie zjeżdża totalnie.

maluszek taki jak twój w manduce i prawie każdym innym nosidle ergonomicznym będzie miał za bardzo odwiedzione nóżki (chyba, że jest baaardzo duży). nosidło nie ma również szans aby otulić i przytrzymać karczek dziecka. od około 4 miesiąca gdybym musiała nosiłabym na krótkie dystanse w bondolino, które nie daje aż tak duzego szpagatu.

dla mnie większość nosideł ergonomicznych nadaje się od około 6 miesiąca, kiedy dzieciaczki już silniejsze. jeśli ktoś wcześniej nie chce/ może nosić w chuście wiązanej to mamy jeszcze chustę kółkową lub uszytego na miarę mei tai.

alexa nosiłam w mt od około 6 miesiąca, ale wtedy u nas można było kupić tylko standartowe wymiary :) w ergonomiku nosiłam go od bodaj 8 miesiąca.

decyzja oczywiście i tak należy do ciebie.

Tau777
16-07-2009, 21:12
Dziekuje wszystkim za rady! Do manduki, az tak bardzo nam sie nie spieszy! Kupilismy bo chcemy miec na wycieczki w gory, a poki co moze lezec i czekac cierpliwie. Prawde mowiac chcielismy tylko przetestowac, przynajmniej samo zakladanie, coz... widac nasz Michas jakis strasznie niewymiarowy, bo majtki nic nie daly, a na normalne noszenie bez majtek odpada. Poki co mamy chusty i w nich nosimy, a tatus w chuscie jakos bedzie musial wytrzymac az maly podrosnie do nosidla - ma sporo czasu aby sie przyzwyczaic do dyndajacych ogonow, albo zawsze moze je jakos zaczepic :D;-).