PDA

Zobacz pełną wersję : noworodek w kieszonce... co i jak??



agatka_1979
10-07-2009, 08:06
Dziewczyny... wczoraj poczułam potrzebę zamotania mojej malutkiej... ale... ha... kieszonka...no powiedzmy że owinęłam się moim didkiem, pasy wisiały po bokach... no i zabrałam się za zamieszczanie Olgi w środku... myślę że nóżki miała ok, ale... co z główką? mam ją całą schować pod ten pas chusty co chowam całe dziecię? bo moja Mała strasznie odchylała główkę patrząc na mnie... i nawet jak jej chustę na główkę założyłam to i tak odchylała... no i jeszcze kwestia tych pasów po bokach, które powinnam skrzyżować pod nóżkami i zawiązać węzeł z tyłu... jak to zrobić przy takim maluszku? w końcu nóżki mają zostać pod chustą nie? no a te pasy powinnam rozłożyć czy nie? kurcze... nie wiem czy się dobrze rozpisałam tzn czy mnie rozumiecie... chyba że lepsza jest ta kieszonka, w której krzyżuję pasy przy ciele... ehh...

rebelka
10-07-2009, 13:02
Kieszonka w której pasy idą wokół ciała to kieszonka dla elastyków, niepolecana dla chust tkanych a jak masz didka to masz tkaną :) Co do główki to pamiętaj, że 1/3 chusty idzie pod tyłek dziecka, 1/3 ma być rozłożona na pleckach a pozostałą 1/3 rolujesz na karczku i to ma podtrzymywać głowę dziecka. Co do nóżek są dwie szkoły, jedna mówi, że mają być odkryte, druga, że można je przytrzymać pasy, które już są skrzyżowane. Ja osobiście zawsze wiązałam z odkrytmi nóżkami. A pasy po prostu naciągasz, krzyżujesz pod tyłkiem dziecka i z tyłu wiążesz po czym pasy przesuwasz w dołki podkolanowe dziecka.

Mayka1981
10-07-2009, 13:24
Kieszonka w której pasy idą wokół ciała to kieszonka dla elastyków, niepolecana dla chust tkanych a jak masz didka to masz tkaną :) Co do główki to pamiętaj, że 1/3 chusty idzie pod tyłek dziecka, 1/3 ma być rozłożona na pleckach a pozostałą 1/3 rolujesz na karczku i to ma podtrzymywać głowę dziecka. Co do nóżek są dwie szkoły, jedna mówi, że mają być odkryte, druga, że można je przytrzymać pasy, które już są skrzyżowane. Ja osobiście zawsze wiązałam z odkrytmi nóżkami. A pasy po prostu naciągasz, krzyżujesz pod tyłkiem dziecka i z tyłu wiążesz po czym pasy przesuwasz w dołki podkolanowe dziecka.

nie no co ty, w elastyku pasy idą przez ciało i razem z panelen sa 3 warstwy, ja myślę ze Agatce chodzi o to czy pasy przy kieszonce rozłożyć nz pleckach czy nie - dobrze myślę?

generalnie jak schowasz nóżki pod chustą to jak skrzyżyjesz pasy? przykrywać można właśnie w elastyku bo panel jest na zewnątrz i jak już skrzyżujesz pasu pod pupą to możesz panel rozciagnąć - ale nie o elastyka tu chodzi...

generalnie pasy mają iść bokiem a krzyżajesz pod pupką między nóżkami - możesz je też rozłożyć wtedy całość będzie się lepiej trzymałaale będzie cieplej i chyba jednak trudni dociagnąć (chyba, moje osobiste zdanie niczym niepoparte...)
jak malutka odgina główkę to zroluj gorną krawędź chusty z pieluszką- będzie taki golfik usztywniający główkę

a główki nie chowasz pod panelem poprzecznym tylko ewentualnie pod pasem boczym jak go rozłożysz to możesz jej główkę nakryć wtedy - ale jak nie śpi to chyba nie ma potrzeby... jak odgina główkę to daj swoją głowę na bok i do niej zagaduj - wtedy będzie patrzyła w bok i troch do róry i ni będzie cała wygięta...

a tak w ogóle to foty foty foty:mrgreen:

marza
10-07-2009, 13:51
Tutaj filmik
http://www.youtube.com/watch?v=7R5Xy04OZYs&feature=related

A tutaj pomocny opis z KK
http://klubkangura.com.pl/kieszonka-bez-tajemnic

Pasy możesz rozłożyć lub nie.W lecie maluszkowi było by gorąco z 3warstwami,więc najlepiej pasy zostawić po bokach.

Jezeli chodzi o odchylanie główki,to może dobrze nie dociągnełaś?
Główki nie należy chować w chuste.Można jedynie nakryć bocznym pasem chusty.

Przydatny jest mały wałeczek pod karczkiem.Dobrze podtrzymuje główke maleństwa
Wystarczy 2-3x zawinąć materiał


Masz jakieś fotki?:D

agatka_1979
10-07-2009, 14:15
dzieki dziewczyny za rady i linki :-) bede cwiczyc, jakby co to podam zdjecia :-) na razie małą zamotałam w podwójnego X bo tez można prawda? ale jej sie nie podobało na razie....kieszonka wg mnie jest super na lato właśnie, bo tylko 1 warstwa mateirału opatula dziecko..

agatka_1979
10-07-2009, 14:20
kurczaczki, czemu te dziecie na filmiku takie duże już? 2-tygodniowy noworodek nie jest taki stabilny... buu.. :-(

rebelka
10-07-2009, 15:33
Mayka1981 ja pomyślałam, że chodzi o elastyczną bo tam poły isą przy naszym ciele hehehe ;) A o chowaniu nóżek to jest taka szkoła (jedna z dziewczyn wklejała takie foty) to można je poniżej kolanek jeszcze raz 'przywiązać' bocznymi połami i to mi chodziło ale sama jak mówię nigdy tak nie robiłam bo mi się wydawało że mu to krążenie zatrzymuje :oops:
agatko rzeczywiście w kieszonce jest tylko jedna warstwa materiału na dziecku ale za to materiał opasa go dookoła a w podwójnym X masz przynajmniej wentylację z obu stron :) Na lato generalnie najfajnieszy jest kangurek, który do zawiązania wcale nie jest taki straszny jak się to wydaje na pierwszy rzut oka. Najważniejsze to ćwiczyć a wszystko przyjdzie z czasem :D

mart
10-07-2009, 15:37
agatko, najprościej będzie jak spotkasz się z jakąś mamą noszącą, która pokaże na żywo co i jak. na śląsku spokojnie ktoś się powinien znaleźć.

bprusek
10-07-2009, 15:59
Cześć Agatko i gratuluję. Wg mnie najlepsza będzie dobrze dociągnięta kieszonka - najlepiej podtrzymuje plecki. Powodzenia.

agatka_1979
10-07-2009, 17:04
Basiu, a Ty nosiłaś Olę taką malutką? bo nie pamiętam...

stonesik
10-07-2009, 21:04
Mój Kuba też strasznie główkę odchyla do tyłu. Najwygodniej nam właśnie w kieszonce. Pod zrolowaną pod karczkiem chustę wsuwam jeszcze zwiniętą pieluszkę - zdaje egzamin rewelacyjnie. A pasy krzyżuję tylko jak mały śpi , główka wtedy zdecydowanie stabilniejsza jest.

Mayka1981
10-07-2009, 21:08
Mayka1981 ja pomyślałam, że chodzi o elastyczną bo tam poły isą przy naszym ciele hehehe ;) A o chowaniu nóżek to jest taka szkoła (jedna z dziewczyn wklejała takie foty) to można je poniżej kolanek jeszcze raz 'przywiązać' bocznymi połami i to mi chodziło ale sama jak mówię nigdy tak nie robiłam bo mi się wydawało że mu to krążenie zatrzymuje :oops:
agatko rzeczywiście w kieszonce jest tylko jedna warstwa materiału na dziecku ale za to materiał opasa go dookoła a w podwójnym X masz przynajmniej wentylację z obu stron :) Na lato generalnie najfajnieszy jest kangurek, który do zawiązania wcale nie jest taki straszny jak się to wydaje na pierwszy rzut oka. Najważniejsze to ćwiczyć a wszystko przyjdzie z czasem :D

matko ja ani siebie ani innych nie rozumiem dzisiaj:hide:, przepraszam za swoje wywody, może miały choć trochę sensu? bo sama mam teraz wątpliwości:duh:

a tak w ogóle to chyba 2x przy takim maluszku nie wskazane ze względu na kiepskie trzymanie główki? może kangurek byłby lepszy? a może ja juzż pójdę spać bo bredzę dzisiaj...:roll:

ithilhin
10-07-2009, 21:14
A o chowaniu nóżek to jest taka szkoła (jedna z dziewczyn wklejała takie foty) to można je poniżej kolanek jeszcze raz 'przywiązać' bocznymi połami i to mi chodziło ale sama jak mówię nigdy tak nie robiłam bo mi się wydawało że mu to krążenie zatrzymuje :oops:

bede protestowac: nie nie nie! :-)
mialas Rebelko dobre przeczucie, zeby ta nie wiazac jak opisalas.

nozki albo podkurczone pod siebie (jesli dziecko malutkie i nie chce ich rozprostowywac) i wtedy schowane calkowiecie w panel i poly ida pod pupa
albo na zewnatrz i wtedy musza byc podparte na udach do "podkolanka" a od kolanka w dol noga musi miec mozliwosc ruchu.

ithilhin
10-07-2009, 21:18
2x prawidlowo zawiazany (czyli po wlozeniu dziecka chusta jest dociagana) jak najbardziej nadaje sie od urodzenia.
tu masz opis jak 2x dociagnac:
http://klubkangura.com.pl/dociaganie-2x

a bardzo fajna instrukcja wiazania kangurka i keisoznki jest tutaj:
http://www.chustomania.pl/online/chustomania/CiS-web2_chust.nsf/Inhalt/kangurek_instrukcja

http://www.chustomania.pl/online/chustomania/CiS-web2_chust.nsf/Inhalt/Kieszonka_instrukcja
http://www.chustomania.pl/online/chustomania/CiS-web2_chust.nsf/Inhalt/kieszonka_gdy_zasnie

Kangurek nielatwy ale warto sie nauczyc bo na lato jest bardzo fajny - jedna warstwa i po bokach "przewiew" :-)

Mayka1981
10-07-2009, 21:48
2x prawidlowo zawiazany (czyli po wlozeniu dziecka chusta jest dociagana) jak najbardziej nadaje sie od urodzenia.


no ja zaczynałam od elastyka to dlatego głupoty piszę, ale jakoś w tkanej nigdy mi się nie udaje dobrze tego x pod karczycho podciągnąć i mam rażenie że jest spory "dekolt"


Kangurek nielatwy ale warto sie nauczyc bo na lato jest bardzo fajny - jedna warstwa i po bokach "przewiew" :-)

no właśnie ja nie umiem:dunno: tak mi się dziecko wyrywa i na boki przechyla że w tej chwili tylko 2x albo z elastyk:hide:

ithilhin
10-07-2009, 22:01
spokojnie - i kangurek kiedys wyjdzie :-)

a w 2x jak zapamietasz zasade, ze srodek poly na srodek pupy - wtedy powinno sie udac. (i kazda pola od od kolku podkolanowego do dolku podkoanowego symetrycznie)