PDA

Zobacz pełną wersję : Perełki NATI (bambus+bawełna)



Natalia
08-07-2009, 22:45
Zapraszam do wyrażania opinii o perełkach NATI. :) Mam prośbę, aby podawać kolor i skład swojej chusty. ;-)
Aby uniknąć podejrzeń wobec głosów w ankiecie i aby ułatwić innym ocenę chusty, dobrze będzie popierać swój głos opisem słownym. :)

dioneja
09-07-2009, 14:17
halooooo, laski, macie juz perelki? ciekawam opinii i fot :fire:

yena
09-07-2009, 15:41
i ja ciekawam opinii, a szczególnie jak perełki radzą sobie ze starszakami

krysiia
09-07-2009, 16:27
też jestem strasznie ciekawa opinii. moja perełka będzie u mnie pewnie dopiero na początku przyszłego tygodnia :D. jak ją tylko dostane, to też się opinią podzielę :)

Natalia
09-07-2009, 17:02
Pierwsze pranie wywołuje zawirowania na linii kurczliwość- elastyczność chusty. Taka jej uroda. Wynika to ze specyfiki bambusa, który kurczy się inaczej niż bawełna. :) Być może coś źle zawiązałam, ale u mnie podczas pierwszego noszenia po pierwszym praniu trzeba było trochę dociągać chustę w trakcie noszenia. Przed praniem oraz podczas drugiego, trzeciego, czwartego .... noszenia po praniu nic takiego się nie działo, chusta zawiązana raz trzymała bardzo dobrze. Po kolejnym praniu też chusta trzymała Anię bardzo stabilnie. Trzeba zatem trochę ponosić, żeby poznać uroki perełek.:)

aliona
09-07-2009, 19:21
no, kobitki! dawajcie te recenzje, plisss. jak nie z noszenia, to chociaż wrażenia palpacyjne.

mart
09-07-2009, 19:30
ja nie noszę bo nie mam jak i kogo:) (do czasu... hehe) ale miałam dziś lawendową perłę w ręku. jest na maksa miękka, a była noszona przez właścicielkę drugi dzień. cieniutka ale z dość gęstym splotem, taka mięsista i lejąca się w rękach. z obserwacji na motającej - z dociąganiem nie ma problemu i potem nie opada, bo jednocześnie jest nieco "czepliwa" - nie ślizga się.

grzecznie właśnie kolejkuję na bazarku po stylowe 4,2m:)

Zelda
09-07-2009, 19:45
do mnie dotarla dzis, piekna Perła stylowa :)
i coz z tego :( moje dziecie nie da zamotac...
chusta jest nieprana - ale przyjemna w dotyku, piekna ehh

zaluje ze nie mam kogo nosic :( chyba łudziłam sie ze moja 2 letnia paskuda da sie złapac ;)

Kate
09-07-2009, 20:29
839

nasz debiut w nati bambus perła,,,na razie w warunkach domowych:)
nie mam porównaia ale zachwycił mnie materiał, miękki, mięsisty, wydaje się przewiewny...mnie zachwyciła...moją córcię tez:)

tonieja
09-07-2009, 22:31
Skoro tak czekacie na opinie to też dorzucę słówko mimo ze nie nosiłam jeszcze Milki bo na moja propozycję słyszę tylko;"nie" i "NIE":mrgreen:

Ale:ninja:
Stylowa perełka jest najcudowniejsza chustą jaka kiedykolwiek widziałam, podpasywała mi w 100%, wisi teraz w dobrze widocznym miejscu i po prostu nie mogę się na nią napatrzeć:love: Jak obok niej przechodzę to odkręcam głowę bo nie mogę oderwać wzroku:bduh::duh: No cudo po prostu.

to było bardzo subiektywne a teraz trochę szczegółów. Mam rozmiar standardowy. Zmierzyłam ją przed praniem i miała 5m z kawałkiem:omg:. potem zmierzyłam ja po wyjęciu z pralki i nie miała nawet 4,5:omg::omg::omg:. Jednak Natalia juz o tej kurczliwości uprzedziła więc żeby nie dociągać w trakcie motania rozciągamy chustę huśtawką.

Aha, moim zdaniem nie ma co porównywać chusty przed praniem i po bo to nie ma sensu:D Przed praniem chusta była sztywnawa i z dużym połyskiem. Po praniu jest tak miękka że aż leje się w rękach. Splot jest dość ścisły co akurat lubię. Węzeł wiąże się sam a z lnianym indio nieźle trzebe było sie napocic przy tym. Dość długo schła.

Motałam Milkę raz na krótko przed praniem i było bez zarzutu. O nośności napiszę jutro.
Więc na dzisiaj to tyle, natomiast jeśli ktoś się zastanawia to mogę powiedzieć jedno: BRAĆ:iagree::poke:

gdulaw
10-07-2009, 10:00
Od wczoraj jestem posiadaczką Perełki Stylowej 4,2 m. Na razie nie głosuję bo nie przeszła ona jeszcze stosownych testów spacerowych, ale pierwsze wrażenie jest super.

Mam doświadczenie tylko z Hoppem i (o ja naiwna :duh:) do wczoraj byłam z niego zadowolona - dziś już nie.

Testowałam Perełkę na 2,5 latku (13 kilo bardzo żywej wagi) przed praniem (chusty oczywiście). Materiał jest taki jak opisały wyżej przedmówczynie; nośność znakomita; nic się nie wrzynało; krawędzie mięciutkie; zostało mało materiału, który nie plątał mi się pomiędzy kostkami. Jednym z ogromnych plusów dla mnie jest brak kieszonki, która w Hopie mnie strasznie denerwuje.

Co do koloru, to kwestia gustu, ja określiłabym go nie jako 'stylowy', a raczej 'praktyczny' ;-). Szkoda też, że jest taki mały wybór, ale to pewnie ze względów o których już Natalia gdzieś pisała.

Teraz chusta się pierze, zobaczymy jak to będzie po wyschnięciu. Po spacerze dam znać jak było.

A tak na marginiesie to na bardzo pozytywną ocenę zasługuje też podejście Sprzedającego do klienta.

kajkasz1
10-07-2009, 10:10
http://images50.fotosik.pl/160/e714f94db39f7c4a.jpg

Jestem ZACHWYCONA!!!
Natalio, tylko czemu to cudo pojawiło się tak późno???
Gdybym mogła jeszcze nosić "na okrągło" to Perła byłaby jedną z moich ulubionych chust.
Cienka, przewiewna, materiał szlachetny, lekko śliski i baaaaardzo miły w dotyku.
A nosi bosko, także tych "większych i cięższych". Testowałam ponad godzinny spacer i naprawdę jestem pod wrażeniem.

http://images40.fotosik.pl/155/f026c3be09c751c2.jpg

Tu jeszcze sam materiał:

http://images41.fotosik.pl/155/61fa0f31d9b5c9e9.jpg

martyna
10-07-2009, 13:07
jaaaka sliczna ta perla (ze zdjec kajkasz)
moze kiedys.......:love:

hexi
10-07-2009, 15:43
to ja tak na szybko :)
dzis rano dotarla moja perelka
wyjeta z pudelka kojazy sie z pawiami, jest troche szorstka, troche sliska i lekko polyskliwa baaardzo fajna szmatka :D
po praniu robi sie oblednie miekka, lekko lejaca extra!
jak sie nosi napisze za czas jakis jak sie delikwent da na plecy zlapac ;)
ale jedno wiem - warto bylo kupic

slawka
10-07-2009, 16:13
Czekam no moja lewandowa :)
No i bedziemy sie motac...jak dojdzie. Mart licze na pomoc przy moim noworodku! :) Jak na razie nosilismy sie tylko w kolkowej......bo z ostatniej wiazanki sie wyprzedalam przed porodem....

mart
10-07-2009, 16:47
Mart licze na pomoc przy moim noworodku! :)

a proszę bardzo:)
OT: rubinrot mi .... wsiąkł:hide: ale to inna historia

kammik
10-07-2009, 20:19
Dzisiaj do mnie dotarła i zachwyciła od pierwszego macnięcia. Fantastyczny materiał - jest jednocześnie cienka i "mięsista". Szlachetny połysk i gładkość. Niestety dzieć się zawinął do spania, więc o noszeniu w niej niewiele mogę napisać (węzeł sobie tylko próbnie na nodze wiązałam). Ale mnie się dobrze nosi w pięknych szmatach :)

Kolejny dzień: zamotałam w kieszonkę, jak tylko młodzież wstała. Cudo. Siup i dociągnięta. Ma świetny poślizg, dzięki czemu nie ma problemu z rozłożeniem chusty na ramionach, udało mi się nawet założyć poły na plecki, co przy innych chustach wymagało nieco szarpaniny. Na spacer wyszłyśmy w 2x i tu też doceniłam ten miły poślizg - przy wywijaniu skrzydełek. Wciąż nieprana, bo się boję (wiem, ze niepotrzebnie), że po praniu straci swoje boskie właściwości. Chociaż właściwie to bałam się, że nie zdąży wyschnąć ;)

Noriska
10-07-2009, 21:43
Moja stylowa tez doszla...ale lezy i czeka na nas u mojej mamy. Juz ciesze sie na jej spotkanie....jeszcze tylko 6 dni :)

tonieja
10-07-2009, 23:02
Dzisiaj miałam okazje zamotać kilka razy Mili na mieście.
Przeglądała się w każdej wystawie i w każdej szybie samochodu:bduh: wariatka, wiem ale jeszcze nigdy żadna szmata tak do mnie nie pasowała. Po prostu zakochałam się na zabój:twisted: I aż wstyd przyznać że to pierwsza Nati z jaką mam doświadczenie:hide:

A teraz konkrety.
Mart pisała że chusta jest "czepliwa". Ja mam zupełnie inne odczucia. Chusta jest śliska i nie przykleja się do nas. Wiązanie wymaga dokładności, jednak Indio mnie trochę rozleniwiło. Jak zawiązałam dobrze to 13 kg wydawało się być 9, więc nośność :thumbs up:
Ktoś już pisał ze chusta jest cienka a jednocześnie mięsista. Poza tym dzisiaj wprawdzie upałów nie było, ale ten materiał ma coś w sobie takiego że po zamotaniu czułam się jak w swojej własnej skórze.

Daję 5 bo jestem zachwycona.
Oczywiście nie muszę dodawać ze nic się w ramiona nie wrzynało mimo prostego plecaka, braku wykończenia tybetańskiego i 13 kilogramów na plecach:mrgreen:

Natalio, jestem pod ogromnym wrażeniem. Gratuluję!

atelka
11-07-2009, 10:28
Wczoraj przyjechała i moja :)
Zażyła kąpieli z pawiami i się suszy.
pierwsze wrażenie tak jak już padło podobne do pawi. trochę szorstka ale zwarta.
nie udalo mi się kupić pawi cz-b ale myślę że perła je z pewnością zastąpi kolorystycznie a i pięknem wzoru nie ustępuje.
czekam z niecierpliwością aż wyschnie i wtedy zdam relacje z noszenia i zapunktuje.

edit:

jest obłędna !!!
mięciutka i lejąca,
zamotałam na szybko prosty plecak i pierwsze wrażenie "jak jedwab" ale....
mniej dokładne wiązanie jedwabiem zawsze kończyło się bólem pleców i ramion, a bambus mnie bardzo pozytywnie zaskoczył bo 11 kg mojego dziecia nosiło się cudownie.
nosiłam tez chwilę na biodrze i wrażenie tak samo pozytywne.
Wygodnie na ramionach, węzeł łatwo zawiązać choć IMO nie jest mały, raczej z tych średnich.

Gratuluję Natalio! świetna chusta!
teraz już spokojnie mogę rozstać się z jedwabiem bo perła to fantastyczny zastępca

karolinka251
11-07-2009, 17:52
miłość od pierwszego wejrzenia:-) miękko-szorstka połyskliwa kolor fanieszy niż na zdjęciach. zamotałam na chwilę plecaczek i prawie nie czuć 12 kg Zośki teraz Perełka się kąpie:-) a jutro dłuższe testy i fotki bo mi dziś aparat padł

Meta
11-07-2009, 19:47
To i ja się w końcu wypowiem :)

Ta chusta jest po prostu CUDOWNA
Miękka, a jednocześnie nie za cienka (nie znoszę cienizny). Trochę szorstka, ale jednocześnie śliska. I piękna :love: Ja mam wersję patriotyczną - w chwilę po zamówieniu jej miałam mały przebłysk, żeby poprosić o zamianę na tę szarą, ale nie poprosiłam - i dobrze.
Nosi rewelacyjnie - nie przymierzałam jej przed praniem, ale po praniu, na naszym pierwszym spacerze musiałam raz podociągać (o czym wspominała Natalia), a później chusta nosiła już jak marzenie - moje 11 kilowe szczęście przyklejone było do mnie jak należy :mrgreen: I plecy mnie nie bolały, nic się nie wżynało, a chusta nie grzała jakoś specjalnie.
Z tym dociąganiem na pierwszym spacerze to miałam niezły ubaw - w domu zawiązałam 2x niemal na skosach, a po dociągnięciu wyrosły całkiem przyzwoite ogonki :lool: - starczyło na przykrycie lenowych nóg (bo chłodny wiatr się zarwał, a była w krótkich galotkach). No ale ja nie mierzyłam chusty przed i po praniu - myślę, że w trakcie tego krótkiego noszenia po pierwszym zamotaniu Perełka wróciła do swoich rozmiarów :)

Ach no i jeszcze jedno: na naszym osiedlu i na stałej trasie spacerowej ludzie nas już znają, ale w naszej Perełce znów zaczęłyśmy wywoływać komentarze :mrgreen:
Pochwalne, żeby nie było ^^

Perła to teraz moja druga ukochana chusta (pierwszą jest brązowa wełna... Nati :mrgreen:). I taka duma mnie rozpiera, że takie fajne i świetne jakościowo szmaty produkowane są U NAS, w Polsce - przez NASZĄ dziewczynę, Natalię :)

Przypomniałam sobie, że miałam jeszcze napisać, że nie wiem, jak noszą pawie, ale testowałam konopie - i jeżeli nośność jest porównywalna, to ja zdecydowanie wolę moją Natkę, bo gdzie tam indio (a tym bardziej pawiom) do mojej ślicznej Perełki :)


Małż od dzisiaj na urlopie, więc i fotki może jakieś się w akcji wkrótce uda fachnąć :)

gdulaw
11-07-2009, 21:12
My też już po testach i ocena bdb. Właściwie wszystko co można byłoby napisać w uzasadnieniu już zostało powiedziane.

Tylko ku przestrodze - kupiłam 4,2m bo Hoppowe 4,6 przy 2X daje ogony kończące się w kostkach. Tymczasem w Nati przed praniem było cudnie, a po praniu materiał się skurczył się tak, że węzły robię już ze skosów. Materiał rzeczywiście pracuje, ale jeszcze nie wrócił do stanu sprzed prania i pewnie nie wróci. Tak więc chyba bezpieczniejsze jest standarowe 4,6m.

Trochę to nie miejce na takie pytanie, ale czy wiązanie na skosach jest mocno niebezpieczne? Cały czas sprawdzałam i węzeł trzymał, niemniej naszła mnie taka wątpliwość...

sianula
12-07-2009, 21:09
Nie mam doświadczeń z innymi szmatkami, ale perełkę nosi mi się dobrze. Oczywiście są to nieśmiałe nasze początki, ale mam nadzieję, że się rozkręcimy. Bardzo się obawiałam tego kurczenia po praniu, bo jak się zamotałam pierwszy raz, to za dużo na ogonie mi nie zostało, ale gdzieś tu wyczytałam o metodzie rozciągania przez bujanie starszaka - był wniebowzięty, a chusta długości przedpraniowej.
No i pięknie nam w czerwieni (choć wszystkie tak się na stylową rzuciły, że też miałam chwilę zwątpienia, co wolę ;) )
:applause:

No i jeszcze raz zdjęcie wrzucę :D

espejo
14-07-2009, 11:27
Właśnie przyszła... uczucia mam mieszane, bo to moja pierwsza tkana - no nic, poćwiczę :duh:i się za jakis czas wypowiem. A na razie chciałam pochwalić szybkość realizacji zamówienia!!! super!!! bo tak po cichu liczyłam, żeby na piątkowe spotkanie klubu kangura dojechała i dojechała!!!! :jump:....i jeszcze zdąże potrenować :ninja:

lawendax
14-07-2009, 16:44
bo tak po cichu liczyłam, żeby na piątkowe spotkanie klubu kangura dojechała i dojechała!!!! :jump:....i jeszcze zdąże potrenować :ninja:

Oj to super że będzie perełka na KK w Gdyni :thumbs up:
Sorry za OT:oops:

mart
14-07-2009, 20:46
moja perełka stylowa też już dotarła:rolleyes:

tylko musi sobie trochę poczekać w szafie na chuścioszka.
leży obok pawi - jest nieco mniej od nich kontrastowa ale tonacja identyczna.
przed praniem w dotyku taka jak pawie ale wiadomo, co się stanie po upraniu. w niepranej nosić nie będę, bo z opisu Natalii wynika, że właściwości docelowe uzyskuje jednak po kilkakrotnym praniu.

tak po prawdzie, to zakupiłam perełkę ze względu na materiał - wzór tak jak w pawiach potraktowałam drugorzędnie. nie powala mnie na kolana - skusiły mnie opisy właściwości bambusa:ninja: no i ta mięsista cienkość...

karolinka251
15-07-2009, 08:15
po praniu chusta jest obłędna milutka mięciutka skraca się to fakt ale jak troche popracuje to sie wydłuża jestem coraz bardziej zakochana w niej:-)

lemonka
16-07-2009, 22:56
A ja mam pytania. Czy Perła jest podobna do bawełnianego żakardu pod względem grubości, samowiązania, miękkości i nośności?

Czy szczęśliwe posiadaczki Perełek mogłyby fotki w akcji wrzucić? Proszę :)

tonieja
16-07-2009, 23:41
Fotki są w wątku o Nati w dziale zdjęciowym:D

lawendax
17-07-2009, 07:23
Witam
A gdzie jest ten dział?

tonieja
17-07-2009, 09:39
Chusty i dzieci w chustach! Pokaż nam się! Tu pokazujemy zdjęcia chust i dzieci w chustach. Forum dostępne dla zarejestrowanych użytkowników mających co najmniej 100 postów. Prośbę o dostęp należy wysyłać do moderatorki.

http://www.chusty.info/forum/forumdisplay.php?f=74

slawka
19-07-2009, 07:09
No to zamotalam mojego najmlodszego niespiocha o 6 rano. Od piatej meczyl go brzuszek, wiec stwierdzilam ze dobry moment na przetestowanie chusty :lol:. Wczoraj byl taki upal ze nie mialam serca go motac, zreszta biedaczynka wymeczyl sie okropnie. Teraz ja siedze przed kompem, a ten spi sobie w nowej chuscie. Dziec zamotany zasnal natychmiast mimo ze sie awanturowal jak go wkladalam :twisted:
Moje wrazenia:
-chusta jest mieciutka po praniu
-dociaga sie ok, zeby lepiej to pewnie trzebaby chuste jeszcze pomeczyctak kilka razy aby osiagnela docelowa strukture
-wzor nie jest zabojczy jak pisala Mart, ale kolory stonowane i to mi odpowiada
-niestety kupilam 4,2 i chyba troche przykrotkawa jak na mnie :(

Wrzucam zdjecie z komory, wiec jakosc nie najlepsza...
Dodam ze to jest lewandowa perla
http://images45.fotosik.pl/165/053869553beaac64.jpg (http://www.fotosik.pl)

i_n_a
22-07-2009, 09:06
REWELACJA! Do tej pory nosiłam w diamentowym bambusie. Trochę głupio było kupować kolejnego, ale wprost nie mogłam się powstrzymać. Diament nosił świetnie, ale Perła (bambus + bawełna) to już normalnie, jak mercedes. Mięciutka, gładziutka, połyskuje ślicznie i rewelacyjnie się wiąże.
Mam lawendę. Kolory i wzór niesamowicie twarzowe. Mojej Miłce od razu przypadła do gustu. Coś czuję, że nasz diament pójdzie w odstawkę przy perle ;) Na razie to nasze pierwsze wycieczki w Perle, więc trochę muszę dociągać podczas spaceru. W 2X przy powtórnym wkładaniu młodej musiałam poprawiać na całej długości.
Chyba zostanę fanką bambusa jako tkaniny... Nic nie nosi mi się wygodniej, a i w dotyku wyprzedza wszystko...

YPSI
26-07-2009, 20:26
No,no, no... :applause:
Natalio, wielki pokłon w Twoja stronę!
Perełka jest cudną chustą - jeszcze w życiu nie dotykałam czegoś tak milutkiego, miękkiego i lejącego.
Gdybyś miała jakieś spore resztki materiału to ja poproszę na narzutkę do "sypialni" :mrgreen:

wrażenia z noszenia - Perła Style 70 % bambus, 30 % bawełna
trzeba dobrze dociągnąć chustę aby nie sprężynowała podczas noszenia i nie powodowała powstawania luzów oraz aby się nie ślizgała; ładnie nosi 10-14 kilogramowców w plecaku prostym (niestety zakupiłam za krótką Perełke co by zawiązać plecak z krzyżem :duh: ), świetnie nosi na biodrze.
węzeł należy do średnich choć jak się postarać to można ładny zgrabny węzełek otrzymać.
bardzo przyjemny materiał, nie wrzyna się i nie ociera - super!

efekt

ninuczka
27-07-2009, 13:21
Wszystko fajnie, tylko piszcie proszę, jaki skład macie tych perełek? Fakt - z opisów wynikałoby, że niezależnie od tego, o którym mowa, są super - jest 100% pozytywnych komentarzy - jednak chciałabym wiedzieć w szczególności jak jest z nośnością u tych z domieszką? Piszcie, plis...

Lotna
28-07-2009, 17:21
Wszystko fajnie, tylko piszcie proszę, jaki skład macie tych perełek? Fakt - z opisów wynikałoby, że niezależnie od tego, o którym mowa, są super - jest 100% pozytywnych komentarzy - jednak chciałabym wiedzieć w szczególności jak jest z nośnością u tych z domieszką? Piszcie, plis...
Popieram :)

Natalia
28-07-2009, 17:45
Wszystkie dotychczasowe wypowiedzi dotyczą perełek bambus + bawełna. Bambus+len dopiero zaczyna wyjeżdżać.

Natalia
28-07-2009, 17:48
Mam jedno ogłoszenie dotyczące pielęgnacji perełek. Stosowanie płynów do prania, a także prasowanie powoduje, że perełki robią się kocykowate. Ja swoją piorę w proszku Yelp i nie prasuję. Wtedy jest najfajniejsza. :)

ninuczka
28-07-2009, 17:56
Myślałam, że są też bez domieszek, tzn. z czystej bawełny :hide:

anifloda
29-07-2009, 20:16
Przepraszam za zmianę w ankietach, ale po bardziej dokładnym obejrzeniu Perełek bambus+len uznałam, że chyba różnią się od Perełek bawełnianych bardziej niż sądziłam przy zakładaniu tej ankiety. Po konsultacji z Jazzoo uznałam zatem, że lepiej dla nowych osób będzie, kiedy powstaną dwie odrębne ankiety dla Perełek z bawełną i Perełek z lnem. Wszystkie powyższe opinie za wyjątkiem opinii Aniflody dotyczyły Perełek bambus+bawełna.

W takim razie przeklejam się do lnów.

Lotna
29-07-2009, 20:26
Piękny ten biały len...

lemonka
29-07-2009, 22:23
Mam jedno ogłoszenie dotyczące pielęgnacji perełek. Stosowanie płynów do prania, a także prasowanie powoduje, że perełki robią się kocykowate. Ja swoją piorę w proszku Yelp i nie prasuję. Wtedy jest najfajniejsza. :)

Wszystkie perełki tak się zachowują?

Liv
29-07-2009, 22:46
moja perełka to 70% bambusa i 30% bawełny w wersji stylowej.

chusta przeszła stosowne testy upałowo-działkowe, dwa prania i podtrzymuję swoją pierwszą opinię - jest CUDNA i REWELACYJNA! miękka, lejąca, przewiewna, więc świetnie sprawdza się w gorące dni, babylonia tkana przy niej wymięka. porządnie dociągnięta trzyma jak złoto (noszę głównie w 2x i plecaczku z krzyżem, ale testowo zawiązałam kieszonkę i również było super). nie sprężynuje tak jak bambus diamentowy i jest mniej wymagająca przy dociąganiu.
wizualnie najbardziej elegancka chusta, jaką do tej pory widziałam na żywo.

co do prania - faktycznie, tak jak zaleca Natalia, najlepiej prać bez zmiękczacza. chusta traci w praniu sporo ze swej długości, ale po pierwszym dłuższym noszeniu wraca do pierwotnego stanu. z perełki 4.2 wiążę wszystkie chustożerne wiązania, tak jak z babylonii 4.6.

dorzucam fotkę w akcji:
http://images44.fotosik.pl/177/5544fd6836c70079med.jpg (http://www.fotosik.pl)

espejo
30-07-2009, 11:33
Właśnie przyszła... uczucia mam mieszane, bo to moja pierwsza tkana - no nic, poćwiczę :duh:i się za jakis czas wypowiem. A na razie chciałam pochwalić szybkość realizacji zamówienia!!! super!!! bo tak po cichu liczyłam, żeby na piątkowe spotkanie klubu kangura dojechała i dojechała!!!! :jump:....i jeszcze zdąże potrenować :ninja:

To sie przyznam - kupiłam, skusiłam się, myślę sobie - nie nauczę się, nie sprawdzi sprzedam i tyle...
Po 2 tygodniach:
NIE ODDAM!!!
Nawet za indio, o którym marzę, i którę chcę nadal, ale jako druga, w razie jak perełka nie wyschnie:ninja:
Fakt - wciąż jeszcze nie mam wprawy ale juz sama coraz lepiej czuję, jak mi wychodzi dobrze:)
Bałam się, że będzie za gorąca na lato - ale ku mojemu zdziwieniu da się w tym pochodzić i nawet skorzystac z gorącej komunikacji miejskiej:) Mąż stwierdził, że chusta to potęga (od tygodnia wózek służy jedynie do spania w dzień w domu) - pewnie by tak twierdził i o kazdej innej :p, ale co tam
ja mam perełke i wolno mi się zachwycać:)

a apetyt rośnie w miarę jedzenia....

brikola
30-07-2009, 12:29
ludzie...już chyba wiem, kupię tego no-cottona... no nie przeżyje, musze mieć jakąś NATI!!

Natalia
30-07-2009, 16:48
Przepraszam za zmianę w ankietach, ale po bardziej dokładnym obejrzeniu Perełek bambus+len uznałam, że chyba różnią się od Perełek bawełnianych bardziej niż sądziłam przy zakładaniu tej ankiety. Po konsultacji z Jazzoo uznałam zatem, że lepiej dla nowych osób będzie, kiedy powstaną dwie odrębne ankiety dla Perełek z bawełną i Perełek z lnem. Wszystkie powyższe opinie za wyjątkiem opinii Aniflody dotyczyły Perełek bambus+bawełna.

Lotna
30-07-2009, 16:55
Przepraszam za zmianę w ankietach, ale po bardziej dokładnym obejrzeniu Perełek bambus+len uznałam, że chyba różnią się od Perełek bawełnianych bardziej niż sądziłam przy zakładaniu tej ankiety. Po konsultacji z Jazzoo uznałam zatem, że lepiej dla nowych osób będzie, kiedy powstaną dwie odrębne ankiety dla Perełek z bawełną i Perełek z lnem. Wszystkie powyższe opinie za wyjątkiem opinii Aniflody dotyczyły Perełek bambus+bawełna.

To zdradź jeszcze Natalio czym się różnią :)

nella
30-07-2009, 17:02
My mamy lawendową perełkę (bambus bawełna), jest cudna, miekka od nowości, przepięknie lśniąca i taka jakby śliska, lejąca!

początkowo zastanawiałam się czy dorówna fioletowej zarze, którą miałam na testach i do której pałałam miłością od pierwszego motania - perełka dorównała - wspaniale nosi mojego prawie 13kg Krzysia, świetnie się dociąga, nie wymaga poprawek!


dodatkowo ogromny plus dla Natalii za profesjonalną obsługę klientów
dziękuję Natalio

nika03
07-08-2009, 17:25
Witam
Czytam oceny chusty Nati perła z bambusem i mam do Was jako nowicjuszka pytania: jak oceniacie tę chustę pod względem dociągania - ja dopiero zaczynam wiązanie i chciałabym wiedzieć, czy ta chusta jest bardzo wymagająca, czy jako początkująca chuściara dam sobie z nią radę?
A drugie pytanie jak to naprawdę jest z tym kurczeniem po praniu: czy chustę trzeba jakoś powyciągać przed wiązaniem, czy wiązanie i noszenie dziecka spowoduje, że chusta naciągnie się do właściwego rozmiaru (czy po kolejnych praniach znowu się skurczy)?

Dziękuję

tonieja
07-08-2009, 21:41
Mimo że recenzje nie są miejscem na takie rozmowy, jednak widzę ze to Twój pierwszy post i pewnie się trochę gubisz na forum, to postaram się odpowiedzieć na Twoje pytanie.
Chusta kurczy się w praniu, powraca do normalnej długości po kilku pierwszych motaniach, tak jak napisałaś. W praktyce będzie wyglądało to tak, że zawiążesz chustę, dociągniesz wydawałoby się wystarczająco a po jakimś czasie chusta się poluzuje. Trzeba będzie dociągnąć jeszcze raz a potem jeszcze raz. Chusta jest gładka i dość śliska przez co sama czynność dociągania jest łatwo bo materiał pięknie się poddaje. Jednak bambus się kurczy więc wymaga więcej staranności i poprawek.

Ja bym się tym nie przejmowała, jeśli Perełka chwyciła Cię za serce, to na pewno sobie poradzisz.

A żeby nie było tak całkiem OT:D to napisze że niezmiennie kocham tę chustę, jest bajecznie miękka, pięknie lśni i jest elegancja a zarazem dzisiaj służyła jako kocyk na plaży.
Och i ach:applause:

krysiia
10-08-2009, 16:05
W końcu i do mnie dotarła perełka:)

Jestem zakochana w tej szmacie :love: zamotałam niewypraną :hide: i świetnie się dała dociągnąć. Wyprałam wysuszyłam i nie widzę różnicy (prałam ręcznie) zobaczymy jak będzie przy motaniu, ale to dopiero jutro:)

po zamotaniu wypranej piszę co nastąpiło: chusta straciła trochę na długości:) ale zawiązać się dało, chociaż węzeł wyszedł prawie na skosach. bylismy w sklepie, to ponad godzinna wyprawa i nic się nie luzowało. no i ta cudowna miękkość :love:

kakot
10-08-2009, 21:34
a niech Was... a już prawie byłam pewna, że marzę o silku... ;)

Noriska
10-08-2009, 21:51
Perelka jest swietna chusta!!! Zdala u mnie egzamin w upalach - bo bambus jest jakis chlodny mimo temepratury. No i ta miekkosc. Wiazanie wymaga dokladnosci bo chusta taka sliska (nie taka czepliwa jak Zara lub welniane Didki) i przy slabym dociagnieciu opada....czyli uczy soildnosci :applause:Dalam 5

tonieja
10-08-2009, 22:20
Uprałam w pralce w 40 st, po wyjęciu z pralki rozciągnęłam razem z M tak jak się rozciąga poszewki na pościel. Przed wywieszeniem na sznurek rozciągnęliśmy jeszcze raz. Nie zauważyłam żeby przy pierwszym motaniu choć troszkę trzeba było poprawiać.
Tak więc znalazłam na nią sposób:thumbs up:

i_n_a
11-08-2009, 09:21
tak, potwierdzam. po praniu warto perełkę trochę "ponaciągać" i dobrze, równo powiesić do wyschnięcia. wtedy jest super!

no i niezmiennie podtrzymuję, że to chusta rewelacja. choć wciąż miotam się pomiędzy perełką a diamentem i nie wiem wciąż, którą bardziej lubię. Diament jest jakby twardszy, łatwiejszy w obsłudze, bo dociągnąć łatwiej. Perełka bardziej wymagająca i jednak wciąż muszę poprawiać i dociągać przy dłuższym noszeniu. Diament świetnie mi się sprawdza w wyprawach na plac zabaw, perełka natomiast fajnie się no9si na dłuższe spacery. No i jak się chce elegancko wyglądać - perełka! ;)

Pozdrawiam!

yena
11-08-2009, 12:01
kurczę, ale słodkie te recenzje. aż mdło się robi ;)
wybaczcie, ale aż trudno uwierzyć, że to wszystko prawda :lol:

Jazzoo
15-08-2009, 22:47
:love: Jakie piekne te perelki!

I te recenzje...

qqrq5
22-08-2009, 10:27
od dzisiaj jestem szczesliwa posiadaczka tej cudownej chusty
po wyjeciu z opakowania cudownie miekka i swiecąca, miłosc od pierwszego wrazenia
zamotałam na gorąco i moge powiedziec ze swietnie sie mota, po południu zdam relacje jak sie sprawuje na spacerze z moim 15kg klockiem ;)

http://forum.montignac.com.pl/imgshack/_f/f_0028941.jpg

qqrq5
23-08-2009, 10:00
specer udany, choc troszke mi opadła chusta pod moim klockiem
ciezko tez mi sie dociaga chuste, bo jest sliska i ucieka mi z reki
mimo tego nie oddam jej nikomu :P

dorulka
23-08-2009, 10:01
A prałaś ją juz, czy nosiłaś w "świeżej" prosto z pudełka? Pytam, bo czekam na swoją perełkę.

Natalia
23-08-2009, 20:57
specer udany, choc troszke mi opadła chusta pod moim klockiem
ciezko tez mi sie dociaga chuste, bo jest sliska i ucieka mi z reki
mimo tego nie oddam jej nikomu :P

Po pierwszym praniu ta chusta miewa takie zawirowania. Pisałam już o tym kilka razy. Teraz powinno być już lepiej.
Poza tym perełki są bardziej elastyczne na początku niż inne chusty. Stąd trzeba kilka razy zamotać, żeby wyczuć siłę dociągania materiału, gdyż jest ona inna niż w przypadku większości chust.

ifinoe
23-08-2009, 21:25
dzięki uprzejmości zosinejmamy mogłam przetestować stylową perełkę i tak się zachwyciłam, że już mam własny egzemplarz...szczerze mówiąc, nie sądziłam, że jeszcze będę kupować kolejne chusty, bo moja uparta dwulatka od wielu miesięcy wolała być noszona w beco, jednak miękkość perełki jakoś i ją skusiła i po dłuższej przerwie wróciłyśmy do chustowania :)

chusta nosi świetnie, słodki ciężar jakoś w niej znika...porównywałam ją z naszym jedwabnym indio i odczucia mam takie, że perełkę mi się łatwiej mota, ale trudniej dociąga niż silka, który się sam przylepia jak bandaż...ale wrażenia z nośności mam bardzo podobne

reasumując - chusta cud-miód...teraz mam ochotę wypróbować wersję no-cotton;)

qqrq5
24-08-2009, 09:08
A prałaś ją juz, czy nosiłaś w "świeżej" prosto z pudełka? Pytam, bo czekam na swoją perełkę.

nie pralam, nosiłam na zywca bo niemogłam sie doczekac
mimo tego malego minusa (ktory zapewne zniknie po kilku motaniach) i tak dalam 5 :mrgreen:

garlicgirl
24-08-2009, 09:38
to i ja napiszę swoją opinię:

chusta jest niezwykle miękka, niesamowita w dotyku, ja nie jestem fanką super miękkich chust ale ta zrobiła na mnie wrażenie. wiąże się całkiem fajnie choć przy mojej 12 kg pannie osiadała mi chusta przy noszeniu, nie jestem przekonana czy dla takich ciężarków to najlepsze rozwiązanie. ale o dziwo pomimo, ze jest dość cienka to wcale się nie wpijała w ramiona tylko się na nich super rozkładał cały cieżar, byłam tym zadziwiona!
podobaja mi się właściwości babmusa (w sensie, że dla wrażliwej skóry) szkoda, że nie było bambusów 3 lata temu to miałabym w czym nosić synka z AZS.

wygląd i kolorystyka to kwestia gustu, te wydają się idealne na lato.
jedyne co, jak je przyniosłam do domu to mój mąż powiedział: masz już narzutę (czyt. pawie) to teraz przyniosłaś ręcznik :hide:

daję 4 za całokształt, ale to dlatego, że dla mnie na 5 jest żakard Grecja, którego uwielbiam!

truscaffka
07-09-2009, 21:11
Pożyczyłam stylową perełkę na jeden dzień od YPSI z zamiarem kupienia jej. Na zakup się jednak nie zdecydowałam, bo:
- za gruba,
- za śliska,
- przypominająca mi gruby obrus albo narzutę na tapczan

Poza tym akurat długość 4,2 to jak dla mnie za mało, ja lubię długie ogony majtające się między nogami...

Ale wzór piękny, dlatego gdyby była chusta NATI classic ale z takim wzorem perełkowym brałabym w ciemno, bo te standardowe chusty NATI są świetne, takie sprężynujące, tylko mi ich kolory nie odpowiadają jakoś ...

Natalia
07-09-2009, 21:44
Pożyczyłam stylową perełkę na jeden dzień od YPSI z zamiarem kupienia jej. Na zakup się jednak nie zdecydowałam, bo:
- za gruba,
- za śliska,
- przypominająca mi gruby obrus albo narzutę na tapczan



Ypsi ma stylową perełkę. Stylowa jest grubsza niż lawendowa czy Polka. Pewnie tamte byłyby dla Ciebie lepsze. Niestety, rozmiary są w tej chwili mocno przebrane.

truscaffka
07-09-2009, 22:15
Ypsi ma stylową perełkę. Stylowa jest grubsza niż lawendowa czy Polka. Pewnie tamte byłyby dla Ciebie lepsze. Niestety, rozmiary są w tej chwili mocno przebrane.

tylko, że ja zachorowałam na szarą :) lawendową ma forumowa koleżanka z mojego osiedla, już się z nią umawiałam, że mi pożyczy i sobie ponoszę...jak zmienię obiekt moich uczuć z szarej na fioletową to sobie poczekam na następną dostawę u Ciebie :) albo urodzę kolejne dziecko, żebym miała kogo nosić :duh:

i_n_a
08-09-2009, 09:16
oj tam fioletowa... toż to lawendowa, wrzosowa ledwie, a nie jakaś tam fioletowa ;)

Polecam się pamięci, bo akuratnie eksploatujemy intensywnie Inkę i lawenda grzeje miejsce w szufladzie... A mogłaby ponosić trochę dla zdrowia i kondycji.

truscaffka
08-09-2009, 10:40
oj tam fioletowa... toż to lawendowa, wrzosowa ledwie, a nie jakaś tam fioletowa ;)

Polecam się pamięci, bo akuratnie eksploatujemy intensywnie Inkę i lawenda grzeje miejsce w szufladzie... A mogłaby ponosić trochę dla zdrowia i kondycji.


ok, dorwę Cię na jakimś późnopopołudniowym spacerku i się zgadamy :)

OT: na Inkę właśnie czekam :)

mart
10-10-2009, 20:57
moja perełka stylowa też już dotarła:rolleyes:

tylko musi sobie trochę poczekać w szafie na chuścioszka..

się doczekała:)

dużo już zostało napisane i właściwie niewiele mam do dodania:)
- chusta z tych samowiążących się, jak pawie (imo, oczywiście)
- miękka i cienka ale nie za bardzo (dla mnie np. elipsy jedwab-kaszmir są za cienkie)
- na razie chuścioch lekki - nic póki co nie opada w trakcie noszenia. natomiast taki materiał nie pomaga przy stabilizowaniu wyginającego się dziecia - jak Marcel ma fazę na wyginanie w C i odpychanie to perełka mi noszenia nie ułatwia.
- no i boski jest ten połysk...:rolleyes:

z wzorem ciągle się nie dogaduję :hide: ale na razie moja perełka nigdzie się nie wybiera:mrgreen:

aurora
18-01-2010, 23:33
Dałam 5, bo wszystko już zostało powiedziane. Jak dla mnie nosi lepiej, niż Ocean jedwab (tylko Perłę mam złamaną, Ocean jeszcze chyba nie ;))

lalika
18-01-2010, 23:41
Teraz my mamy chustę od ifinoe perełkę style. Wcześniej już nosiliśmy perełkę Polkę od mety. (Za obie bardzo dziękujemy :))
Uwielbiam te chusty - świetnie noszą, dociągają się, a w dotyku są niesamowite. Wzorek już polubiłam :) Aldo też :) Lubimy te chusty ubierać na "po domu" teraz, jak jest śnieg za oknem, a w domu ciepło - są akurat, nie grzeją, a przez połysk i jasność są optymistyczne :D
Aha, dałam ocenę najwyższą.

Almelle
22-05-2010, 23:13
ubóstwiam je !!!

I chcę jeszcze tę mięsistość i połysk w innych wzorach !

fajerwerka_1
17-06-2010, 22:11
Mam jedno ogłoszenie dotyczące pielęgnacji perełek. Stosowanie płynów do prania, a także prasowanie powoduje, że perełki robią się kocykowate. Ja swoją piorę w proszku Yelp i nie prasuję. Wtedy jest najfajniejsza. :)

Czy suszenie w suszarce może podziałać podobnie? Suszyć czy nie suszyć?

Karusek
01-07-2010, 22:08
Jestem zauroczona! Mam perełkę stylową - REWELACJA dla mnie! :thumbs up::thumbs up::thumbs up:

Przede wszystkim kolor - bardzo elegancki, uniwersalny, jak już ktoś tutaj napisał, nie rzuca się za bardzo z oczy, super! Połysk perłowy też mi szalenie odpowiada :) Szczerze przyznaję, że kupując ją, spodziewałam się lekkiej i cienkiej chusty (przecież to ma być chusta na lato:ninja: ), a tu przyszedł do mnie porządny kawał szmaty, który trochę miejsca zajmuje :ninja:.

Przyznaję, że na początku ciężko mi się ją dociągało, ale ja nowicjuszka jestem i na tej chuście wiązać się uczyłam, to i nic dziwnego, że problemy były i maleństwo na spacerach mi osiadało i musiałam w drodze poprawiać. Teraz jak porządnie dociągnę, to nie trzeba poprawiać, ładnie trzyma (na razie to trochę ponad 5 kg, ale spacery długie :) )

Wielki plus za chłodzenie latem:thumbs up::thumbs up::thumbs up:! Trwają upały, a my codziennie na spacerze w perełce, po domu tez się zdarza często choć na 15 minut, bo Domiś niechętny do zasypiania w wózku. I perła naprawdę chłodzi! Spodziewałam się, że będę pływać w upały, a nie jest najgorzej (w każdym razie znacznie lepiej niż w Girasolu, który też podobno jest letnią chustą). Jestem pod wrażeniem. Tym bardziej, że jak pisałam materiał do cienkich nie należy.

Wielki wielki plus!
Nawet mojemu małżonkowi perełka bardzo odpowiada :)

MiMi
29-07-2010, 14:53
Ja też ją mam:bliss: Perła Nati Polka,70% bambusa i 30% bawełny,kolor-czerwony.Jest to moja pierwsza i jedyna chusta,kupiona w zeszłym roku na targach 'Mother & Baby' we Wrocławiu,w promocyjnej cenie:D. Nie mając doświadczenia z chustami,zastanawiałam się czy warto wydać niemałą kwotę na ten cel i obawiałam się,że nie będę umiała jej prawidłowo wiązać. Teraz jestem w niej zakochana :beat:,ponieważ kocha ją moje dziecko. Warto wydać parę zł więcej za przyjemność i wygodę,którą daje i mamie i dziecku.
Dużo pisano już o jej zaletach,więc spróbuję krótko:
-miękka i przyjemna w dotyku- moja córka nie znosi nawet małych szorstkości i owijania czymkolwiek,ale milutka chusta nie budzi oporu,w jej przypadku jest to warunek noszenia w ogóle,
-bardzo ładnie się układa i łatwo wiąże,z tym że nową trzeba troszkę 'złamać'- na początku wydaje się za gruba,ale po nauce węzłów, praniu i kilku użyciach to mija,
-jest o wiele ładniejsza na żywo niż na zdjęciach w internetowym sklepie-ach ten połysk:love:, a jej stonowane barwy podkreślają delikatną dziecięcą urodę,
-nie gniecie się prawie wcale- elegancko i pięknie wygląda wyprasowana raz po praniu a używana wielokrotnie. Polecam z czystym sumieniem nawet (a może raczej zwłaszcza) początkującym!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mantissa
29-07-2010, 18:09
Dałam ocenę bardzo dobrą. Mam Perłę Polkę, 70%bambus, 30% bawełna. To wprawdzie dopiero moja druga chusta tkana, ale od razu ją polubiłam. Przede wszystkim dlatego, że mam wrażenie, że sama się wiąże, a jestem dopiero osobą początkującą. Bardzo ładna, z ciekawym połyskiem. Przemiła w dotyku, mięciutka od samego początku.

ovejablanca
21-10-2010, 08:30
Testuję od jakiegoś czasu perełkę stylową. Krótka jest równo 4m, więc raczej na plecaki, choć kieszonkę też mi się udało związać.
Pierwsze wrażenie - baaaardzo gruba, najgrubsza z chust jakie miałam okazję macać i wiązać...i baaaardzo miękka.
Łatwa w wiązaniu, dobrze się dociąga, choć ja raczej wolę cieńsze chusty. Pierwsza w której udało mi się związać samodzielnie plecak ;-) ale to raczej ze względu na długość.
Jest gruba i dzięki temu ładnie odbiera ciężar, nic się nie wrzyna w ramiona.
Ja jednak wolę cieńsze i sztywniejsze chusty.
Ale tu nie ma do czego się przyczepić. Polecam!

Livonia
20-02-2011, 23:01
a mnie się właśnie jej grubość i mięsistość podoba. Mam polkę. Alicja ją uwielbia!:) wszystko zostało powiedziane ale dodam. połysk fajny, stonowana, nic sie absolutnie nie wrzyna przy 10 kg. łatwo się dociąga.
dałam 5

wiki100
21-02-2011, 12:02
To ja jeszcze dodam coś od siebie: to moja ulubiona chusta. Po prostu się w niej zakochałam - nie za gruba, ale się nie wrzyna (przynajmniej przy moim maluszku), cudownie miękki materiał, piękny połysk, piękny wzór. No po prostu MOJA KOCHANA CHUSTA. Ja jestem zupełnie nieobiektywna- bo ja po prostu ześwirowałam na punkcie tej chusty. Niestety teraz się w niej nie nosimy, bo nosimy się w kółkowej. Próbowałam na plecy dzidzię wsadzać, ale nie chciała, ale mam nadzieję że jeszcze zechce, jak nie to może drugie będzie, albo... zostawię córce. No chyba nie zdecyduję się sprzedać.

scarlet
25-02-2011, 10:28
Nam tez od początku ta chusta się podoba - mięciutka, delikatna, choć wiązałam na razie tylko w domu, ale przy niemowlaczku jesteśmy zadowolone z córeczką :) No i wspaniale się z nią śpi :)

http://images39.fotosik.pl/656/46ef274bd9fec9c2m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=46ef274bd9fec9c2)

DuzaMi
25-03-2011, 18:00
Nasza Stylowa Perełka właśnie do nas jedzie, chyba będzie w przyszłym tygodniu. Kupiłam ją z myślą o lecie i zbliżających się świętach i roczku Krolka, musimy wyglądać elegancko w kościele :D
Martwi mnie trochę, że dziewczyny piszą, że jest baardzo gruba, hymm... mam nadzieję, że nie aż tak bardzo bo ma byc na lato.

Czekam i przebieram nóżkami :bliss:

DuzaMi
29-03-2011, 14:26
Moje obawy nie były słuszne, Perełka jest cudna, lekko śliska i taka chłodna. Wcale nie jest gruba. Mięciutka i super mi się dociąga, pokochaliśmy z dziubkiem naszą Perełkę od pierwszego motania :mrgreen:
Nosiłam tylko pół godzinki w domu, ale nie zauważyłam, że trzeba było coś dociągać, mój dziubek jest mały ale bardzo wiercący i chusta zdała egzamin :applause:

Muszę to jeszcze raz napisać: JEST CUDNA :heart::bliss:

Pat
10-08-2011, 18:12
Mamy od niedawna lawendową Perełkę 4,2 m. Jest super mięciutka, kocykowata, przytulasta, a przy tym przewiewna - na lato ekstra. Z bliska widać lekki połysk. Śliczna! Jest śliska, więc trzeba się trochę postarać przy motaniu, żeby dobrze dociągnąć, ale chusta rekompensuje wysiłek :). Dla mnie ciut za krótka, bo ja lubię wiązać z przodu i mi mały węzeł wychodzi, ale daję radę ;). Chociaż gdyby ktoś chciał się zamienić na rozmiar wyżej, to ja chętnie :D.

mamaani
26-08-2011, 23:17
Ja też mam od niedawna i równiez bardzo ją lubie.Cieńka, super kolor z delikatnym połyskiem,w te upaly genialnie się spisuje:)

Wiewiórka
10-11-2011, 06:17
zapytam: czym różni się perła polka od stylowej? O czerwoną mi chodzi...

Kreska
10-11-2011, 11:32
zapytam: czym różni się perła polka od stylowej? O czerwoną mi chodzi...
z tego co ja wiem to polka jest czerwona a stylowa jest szara :)

Meta
10-11-2011, 12:35
Stylowa jest grubsza trochę, masywniejsza

aravls
27-07-2013, 13:56
Kupiłam niedawno biało-szarą perełkę (Bawełna-bambus 70/30) od Karuska i się zakochałam! Dotychczas używała awokado 100% bawełny, perła jest miękka, lejąca się, Mięsista. Mam wrażenie, że dziecko wydalenie w niej lżejsze niż w awokado.
Jako początkująca chustomama, obawiałam się dociągania chusty nie-w-pasy, ale wzór nieco pomaga i nie mam problemu.
Super elegancka szmata!

olmis
27-07-2013, 14:40
Ja też się skusiłam, odkąd sprzedałam flamingi 70% bambusa strasznie tęskno mi za takim składem.
Wiązałam stylową mart i mnie nie powaliła, właśnie jakaś taka zbyt gruba dla mnie była, a teraz doczytałam, że polki cieńsze;) Zastanawiam się tylko w jakim stanie będzie, bo zdjęcia nówek z wątku powalające, a jak po kilku latach użytkowania? Bo one już trochę w obiegu.
Jak oceniacie po kilkunastu praniach i wielu noszeniach?

A ja podzielę się wrażeniami za kilka dni:)

qqrq5
27-07-2013, 19:06
Przy pierwszym dziecku była to moja ukochaną szmatka i żałowalam, że sprzedałam.
Gdy tylko zaszlam w ciążę był to mój pierwszy zakup.
Uwielbiam tą chustę :love:

onka
29-10-2013, 18:50
Trochę już w perełce noszę, więc mogę się i tu wypowiedzieć. Chustę mam w wersji krótszej, więc noszę w niej tylko na plecach. Muszę powiedzieć, iż pomimo, że plecak prosty dopiero trenujemy, to wiązanie go w perle jest łatwiejsze niż w innych chustach. Nie wiem z czego to wynika, ale bardzo fajnie mi się dociąga, dziecie z tobołka nie wyłazi. Ostatnio próbowałam zawiązać plecak w innej chuście to się tylko spociłam i wkurzyłam.

Chusta sama w sobie jest mięciutka jak kocyk. Jest zwarta i mięsista. Nie należy do cienkich chust, ale dzięki bambusowi nie jest w niej gorąco. No i kolorystyka bardzo elegancka :)

misia83
07-04-2017, 14:26
Witam:)
Poszukuję tej chusty. Czy któraś z Was ma fs?

Kordianekster
08-04-2017, 20:34
Też jestem chętna jakby coś na kupno. 3.6 mnie interesuje :) bo czytam o niej i się zakochałam :)