PDA

Zobacz pełną wersję : Pieluszki na Napy Opinie



yetta
07-07-2009, 15:00
Pytanie kieruję do osób lubiących pieluszki na napy. Chodzi też o pieluszki one size. Czy lubicie wszystkie pieluszki na napy? Czy macie ulubione? Czy pieluszki one size ładnie sie dopasowują w miarę jak dziecko rośnie? Nie zdarzyło wam się, że nie mogłyście pieluszki dopasować do dziecka?
Wszelkie opinie mile widziane. :)


http://www.babyetta.pl/pieluszki/inne/013.jpg http://www.babyetta.pl/pieluszki/inne/010.jpg http://www.babyetta.pl/pieluszki/inne/016.jpg http://www.babyetta.pl/pieluszki/inne/012.jpg http://www.babyetta.pl/pieluszki/inne/014.jpg

magnolia
07-07-2009, 15:13
a może byc pytanie do nielubiących też:lol:
ja miałam jedynie wonderoosa na napy i szczerze powiedziawszy nie podszedł mi wcale właśnie ze względu na te nieszczęsne napy, których nie mogłam dopasować. Zawsze zostawała dziura z przodu (między pieluszką a brzuszkiem) i tak jakoś tego materiału przez te napy też dużo się robiło. Doszłam do wniosku, że nie umiem dobrze zapiąć tej pieluchy po prostu - bo przecież wszyscy tak chwalą tę pieluchę - i rozstałam się z nią;-)
poza tym zapinanie tych nap trochę długo trwa, nie wiem czy dałabym radę np w nocy przy płaczącym dziecku zapiąc taką pieluszkę
zdecydowanie wolę rzepy
to tyle od nielubiącej nap:)

yetta
07-07-2009, 15:20
Od nielubiących opinie jak najbardziej. ;-)

Ja mam wonderoosa i jestem zadowolona. Dopasowuje go do synka bez problemu. Ale nie wiem jakby było gdyby przyszło dopasować gdy był mniejszy. Dlatego mamy z kilkumiesięcznym stażem pieluszkowo-napowym mam nadzieję, że się znajdą. :)

dagis
07-07-2009, 16:01
ja lubie i napy i rzepy w sumie

ogolnie zawsze doszukuje sie plusow we wszystkim - a kzady sposob zapinania ma jakies plusy w koncu

wole jednak troche bardziej napy niz rzepy bo lepiej mi sie suszy takie pieluchy w suszarce

problemow z dopasowaniem nie mam

to chyba za konkretnie sie nie wypowiedzialam :hide:

Tuja
07-07-2009, 16:21
ja jeszcze nie miałam do czynienia z pieluszkami one size, ale z pieluszkami na napy, owszem :) a konkretnie to IB i Fuzzi Bunz. Obie lubię, między innymi ze względu na napy, wszystko dobrze przylega, dobrze się zakłada. Rzepy też mogą być, chociaż w praniu je trzeba zabezpieczać, no i czasami parę razy poprawiam, zanim dobrze założę, więc chyba wolę napy.

pasquda
07-07-2009, 17:46
Ja na napy mialam:
Wonderoos - i wlasnie mialam wrazenie, ze srednio sie dopasowywaly, totez dosc szybko sprzedalam
Peti Dessous - bombowe, mialam jedna, to byla nasza pierwsza kieszonka i super sie sprawdzila, ale slyszalam, ze potrafia w nich napy odpasc, aczkolwiek nam sie to nie przytrafilo
Eco Bubs - moje ulubione pieluszki, wprawdzie nie łan sajz, ale dośc sporo możiwosći regulacji mają, bardzo dobrze sie dopasowują

JustNik
07-07-2009, 21:36
sadze ze napy sie mniej zuzywaja niz rzepy, co za tymk idzie pieluszki sa bardziej trwale i wiecej pran (lub dzieci) wytrzymaja

chce prfzez to powiedziec ze pieluszki na napy lepiej sie starzeja

ko-zo
07-07-2009, 22:42
Ja miałam i mam sporo pieluszek na napy... Teraz właściwie jakieś nieliczne z rzepami mi pozostały.
bardzo lubie i lubiłam PD choć nie zmniejszałam jej nigdy... więc nie wiem jak sie dopasowuje do malutkiego dziecka.
Jak Danusia była malutka to używałyśmy BG. One są niby na rzepy ale regulacja wielkości jest na napy - i to jedyne pieluszki, które świetnie się zmiejszały. One miały trzy pary napów do regulacji przez co żadna dziura się nie robiła.
Bardzo dobrze przemyślane są SWADDLEBEES formowane. Nadają się i dla niemowlaczka i dla mojej dwulatki. Ciekawie rozwiązany system nap.
WOONEROS - nie bardzo przypadł nam do gustu. Za to wkładki rewelacyjne.
Kompletna porażką była dla mnie baby kicks one size. Napy wypadają właściwie przy każdym użyciu. Dla mnie beznadziejna. Strach zapinać.
Narazie tyle.

yetta
08-07-2009, 17:23
dziękuję dziewczyny za wszystkie opinie. :)

gdzie podziewa się wielbiąca napy stokrotka.a ? :ninja:

hanti
08-07-2009, 17:40
ja mam pieluszki tylko na napy, wszelkie rzepy zostały odprawione.

Najmniejszych problemów nie mam z dopasowaniem

aliona
08-07-2009, 18:02
ja miałam doczynienia z woonderosem i BG

BG - niby one size ale raczej mały, jeśli ktoś ma duże dziecko, to raczej nie posłuży długo. mój młody goni siatkę centylową (zaczynaliśmy z wielo jak miał 6 miechów), a nie używałam w ogóle tych nap do zmiany rozmiaru.
rzep w pasie o tyle jest fajną sprawą, że umożliwia uzyskanie absolutnie każdego obwodu. niestety rzep ma tę wadę, że chyba szybciej się zużywa.

Woonderos - jak dla nie wcale nie taki wonder. Synu jest szczupły i muszę mocno kombinować żeby tak mu zapiąć tą pieluchę w pasie, coby nie wysikał się górą. z regulacji w pionie też nie korzystam, bo choć woonder większy od BG, to kiedy zmniejszyłam mu rozmiar, całokształt robił się bardzo niezgrabny. wyglądało to tak, jakby młody miał na pupie wielki balon, z którego uciekło powietrze.
przynajmniej na naszej dupinie tak to wygląda.

yetta
09-07-2009, 12:40
hanti a jakie masz pieluszki na napy ?:)

madzik0711
09-07-2009, 13:40
A mnie z napami jakoś ciezko sie dogadac:cool:
A juz jak sa 2 rzedy napek to tragedia:duh:. Choć nie powiem mam pieluszki na napki i je tez lubie:ninja:.

Chociaz mojej ukochanej blueberry delux nic nie przebije:applause:

Tedi
09-07-2009, 22:24
Pieluszki one size są bardzo wygodne w użyciu. Dobrze się formują, ładnie wyglądają pod ubraniem. Bardzo jesteśmy z mężem zadowoleni z wyboru. Pozdrawiam :-)

yetta
09-07-2009, 22:45
A mogłybyście napisać z których pieluszek one size na napy jesteście zadowolone ?:)

Tedi
09-07-2009, 22:47
Przetestowaliśmy fashion baby.

madzik0711
09-07-2009, 23:56
:hello:
ja zadowolona jestem z IB i Wonderoos, moze być Baby Kangas. A ecobubs, PD i FB mi nie podeszły zupełnie, tam właśnie sa 2 rzedy.

atelka
11-07-2009, 10:24
ja zaczynałam od BG i wtedy wydawały mi sie cudem po pampkach, potem doszły Blueberry i BG miały lepszą regulację rozmiaru niż Blueberry.
Później odkryłam napy i dostałam baby kangas i zanabyłm tiny tush i te mam do dziś i bardzo lubię. TT maja sporą regulację rozmiaru ale nie wiem jak się dopasowują do mniejszego dziecięcia.
następnym odkryciem byly IB i te zostają u nas (mimo że ograniczyłam ostatnio ilość posiadaną)
2 tygodnie temu poszyłam kieszonki na rzepy i rzepy wracają do łask. Faktem jest że rzepy muszę poprawiać nawet po kilka razy a w napach jak już wiem na które zapinać to świetnie sie dopasowują
no i rzepy lubia podrapać nóżki ale to pewnie wina mojego nieudolnego szycia a nie rzepów samych w sobie

podsumowując- nie ma ideału, każdy wybiera co mu pasuje ale obie formy są dla mnie dobrym rozwiązaniem

Mag
11-07-2009, 11:00
napy mają jeden podstawowy plus-nie wiem co trzeba zrobić pieluszce z napami,żeby wyglądała okropnie.
pieluchy z rzepami dość często tak wyglądają,bo rzepy moga sie w praniu poodczepiać od siebie i pozaciagać wszystko dookoła.
wszystkie moje napowe pieluchy maja ślady zużycia tylko na polarze (jesli jest),może to jest też kwestia osobistego dbania o pieluchy i otulacze,nie mam pojęcia.
chwalone przez wszystkich otulacze imse wimse przegrywają w przedbiegach z otulaczami na napy,zresztą jak otulacz za prawie 50 złotych może nie mieć rzepów ochronnych do prania?
często też przepieram kieszonki czy otulacze w rękach i napy ułatwiają to bardzo,przy rzepach trzeba uważać na ww. zaciągnięcia.
oczywiście łatwiej jest pieluchę na rzepy dopasować, ale jesli komuś dopasowywanie pieluchy na napy nigdy nie sprawiło trudności to nie jest to jakis poważny plus.
minusem napów jest czas zapinania gdy dziecko ma tendencje do bycia niecierpliwym,ewentualnie zmiana pieluchy w nocy,gdy ledwo widzimy na oczy.
pieluchy one size wg. mnie nigdy nie bedą lepsze od pieluch rozmiarowych niezaleznie czy maja rzepy czy napy, ale finansowo na pewno wygrywają.
no i jesli kupuję już uzywane pieluchy z rzepami to zawsze biore pod uwagę fakt,że te rzepy niezaleznie od czasu uzywania przez poprzednią właścicielkę nie będą w dobrym stanie (naturalnie moim zdaniem)

mama-japonka
17-07-2009, 23:31
Używam BG i Wonderoosów, więc one-sizy. Mi się podobają i na rzepy i na napy. Tyle, że BG na mojego wtedy 2-latka stały się w pewnym momencie za małe. Teraz już jest odpieluszony :-), ale pieluchy, które mi zostały po nim stosuję na mojej 3-miesięcznej córci. Szczerze mówiąć, ja zmniejszałam pieluchy tylko przez pierwszy miesiąc, a potem dużo lepiej podpasowało mi nie spinanie na mniejszy rozmiar. Po prostu biorę więcej na plecki i dzięki temu jakoś lepiej mi się dopasowuje i więcej chłonie...

mamru
17-07-2009, 23:52
a ja z pieluszek napowych najbardziej lubię organiki BG i itti bitti. Świetnie się dopasowują :) Woonderossy kompletnie mi nie spasowały-ale woonderosy nie są dla szczuplaczków (moim zdaniem).

panthera
30-09-2010, 14:40
a ja lubię pieluszki z podwójnym rządkiem nap lub najlepiej takie które można dopasować na udkach(dodatkowa napa) ale to dla tego że Maciuś chudzina i często cos tam wycieka nogawką....

morepig
30-09-2010, 16:18
ja z napowych pieluch lubię, jak zawsze, Itti Bitti- mają jakoś tak fajnie rozstawione napy.
lubię także Rocky mountain (jak chcesz mogę ci odrysować)

nienawidziłam pieluch z dwoma niesymetrycznymi rzędami nap typu p'tit dessous, wonderoos oraz fuzzy buns, ZAWSZE dolna napa wypadała beznadziejnie.

lubię rozwiązania bumgeniusowe, blueberry'owe i econobumowe, dobre są na okres walki z dzieckiem przy zakładaniu pieluchy, u nas przypadło na okolice roczku.

rzepy były ok póki nie skumał że się je rozpina, czyli 7mies około

edit- UWIELBIAM jak napy zapinające są na przedniej części pieluchy, jak w ecobubsach i takich od bushido, jak znajdę nazwę to tu wkleję, teraz mam czarną dziurę..

tonya
30-09-2010, 16:28
edit- UWIELBIAM jak napy zapinające są na przedniej części pieluchy, jak w ecobubsach i takich od bushido, jak znajdę nazwę to tu wkleję, teraz mam czarną dziurę..

pewnie Ci chodzi o knickernappies
http://www.knickernappies.com/store/i/is.aspx?path=/Shared/knickernappies/KN2Gblue%20300.jpg



a jeśli chodzi o mnie, to wszystkie pieluszki mam na napy :D oprócz formowanek TotsBots stretchie i thristies (ale tych rzadziej używam ;))
w sumie to lubię wszystkie moje pieluchy :mrgreen: ale np w CT przeszkadza mi że napki są nabite za bardzo blisko siebie przez to jest mniejsza możliwość regulacji

Malina
01-10-2010, 14:41
tak, lubie napy:)
te pieluszki zapinane na napy z boku, tak jak na zdjeciu powyzej sa w ogole najlepsze, czyt.najlepiej dopasowane! Duza czesc moich formowanek tak wlasnie sie zapina;) Jedynie problem w tym, ze one sa w wiekszosci rozmiarowe, ale cos za cos;P
Rzepow uzywa moj chlop, bo jak tweirdzi, ma za duze palce, by zapiac malenkie napki:D

ani.fa
01-10-2010, 15:40
My mamy Wonderoos, IB i FB. FB lubimy baaardzo, bo fajnie sie dopasowuje. Wonder troche gorzej, odstaje nam z przodu, ale on nocny jest wiec nie ma to wiekszego znaczenia. Jak widac duzego doswiadczenia z napami nie mam:hide:, ale dwurzedowe FB jak najbardziej mi odpowiada:thumbs up:

mamuśka
02-10-2010, 07:03
Ja się ostatnio przestawiłam na rzepy. Rzepy są łatwiejsze w użyciu (babcia) i lepiej da się dopasować. Jeśli chodzi o one size to napy (te do regulacji długości pieluszki) czasem się odpinają przy naciąganiu, no ale w sumie nie da się inaczej zrobić one size ;-) niż przy użyciu napek. Miałam też przypadek, że w miesięcznej Bambinex formowanej napka mi się urwała i mam po regulacji rozmiaru :-(

Z kolei napy są OK ze względu na to, że się nie zużywają jak rzepy. Ale jak już się urwie napka, to po pieluszce...(mało kto ma napownice w domu, jeśli nie szyje zawodowo), a rzepy już łatwiej przyszyć/wymienić.

Martas
21-10-2010, 16:25
Ja mam trzy na napy, ale wolę jednak na rzepy. Nie pasuje mi zwłaszcza FB one size. Mój synek należy do chudziutkich i teraz, kiedy ma 11 miesięcy, mogę ją jako tako dopasować. Wcześniej, za każdym założeniem był przecieki. Flipa one size można lepiej dopasować, tu nie zdarzył się nigdy przeciek. Z iB też różnie bywało... Pieluszki na rzepy można lepiej dopasować , no i oczywiście teraz, kiedy młody raczkuje i strasznie niecierpliwi się przy zakładaniu pieluchy, o wieeeeele szybciejj zakłada się na rzepy. To jest argument, który u nas przewyższa wszystkie inne.

agaja
21-10-2010, 16:34
ja zawsze wolalam na rzepy, bo dzici mam dosc chude i latwiej dopasowac, ale jak kupilam od yetty na napy, tak okazaly sie o niebo lepse, zwlascza pry ruchliwych dzieciach, poza tym predzej sie rzepy zuzyja niz napy IMHO

ala
21-10-2010, 16:56
pewnie Ci chodzi o knickernappies
http://www.knickernappies.com/store/i/is.aspx?path=/Shared/knickernappies/KN2Gblue%20300.jpg



a jeśli chodzi o mnie, to wszystkie pieluszki mam na napy :D oprócz formowanek TotsBots stretchie i thristies (ale tych rzadziej używam ;))
w sumie to lubię wszystkie moje pieluchy :mrgreen: ale np w CT przeszkadza mi że napki są nabite za bardzo blisko siebie przez to jest mniejsza możliwość regulacji

mam kilka pieluszek zapinanych w ten sposób i też sobie bardzo chwalę, można idealnie dopasować wokół nóżek i brzuszka
a w temacie napek - tez je wolę, rzepy są fajne ale niestety nie tak trwałe jak napki. Pieluszki mam po pierwszym dziecku i te z rzepami juz średnio się nadają, na napy nadal w formie.

jadoma
24-10-2010, 10:34
Rzepy - łatwiej się dopasowują, ale nie cierpię ich prania. Mimo zabezpieczania i tak zawsze coś się rozepnie i poprzyczepia:mad
Więc jednak wygrywają napki :)