PDA

Zobacz pełną wersję : Sanami



agatkie
06-07-2009, 23:01
Zapraszam do wymiany opinii na temat czeskich chust Sanami.

anialodz
06-07-2009, 23:12
to ja pierwsza;

cieniutka,mieciutka, super sie dociaga i wiaze, malutki supelek, przewiewna. bylam zachwycona jednak po dluzszym spacerze stwierdzam ze nie na moje 8 kilogramowe dziecie, troche mi opada i musialam czesto poprawiac. napewno super dla mniejszych dzieci.

http://farm3.static.flickr.com/2601/3695748012_70f440a119.jpghttp://farm3.static.flickr.com/2614/3696356943_5f14541149.jpg

doominikaa
07-07-2009, 00:02
ja na razie tylko dotykałam :)
ale na dotyk - cudo, mięciutka, cieniutka, czeeekaaaam! żeby tu napisać coś więcej:lol:

Musli
07-07-2009, 10:26
Mi tylko pupka bardziej wpadala, co mi jakos nie przeszkadzało :) Bartek nosił pare godzin i tez nie narzekal :) Świetny na lato, mięciutki, cienki, nosi bardzo fajnie- plecak mota raz-dwa niec nie musialam dociągać na plecach. Nie wiem o co chodzi z tym opadaniem, ja może raz musiałam poprawiać. Zdjcia będą, ale niestety tylko Alk śpiącego pod chustą, innych nie zdążyłam...

Nata
10-07-2009, 18:47
Wydaje mi sie,ze widziałam kiedys sanami z wełną.Czy rzeczywiscie sa takie?

agatkie
12-07-2009, 22:04
Wydaje mi sie,ze widziałam kiedys sanami z wełną.Czy rzeczywiscie sa takie?

Pytałam u źródła :). Nie było z wełną. Były wcześniej z lnem, ale zostały zastąpione Oriskiem, czyli z domieszką bambusa.

ithilhin
12-07-2009, 22:13
http://farm3.static.flickr.com/2601/3695748012_70f440a119.jpghttp://farm3.static.flickr.com/2614/3696356943_5f14541149.jpg

ale fajne te zdjecia! takie "vintage"!

doominikaa
12-07-2009, 23:09
a ja dziś uskuteczniłam półtoragodzinny spacer z Młodą na plecach, muszę powiedzieć, ze jednak ją czułam...ale mogło to być spowodowane ogólnym ostatnio zmęczeniem i brakiem tak długich spacerów.
kolory boooskie, takie moje. cieniutka jak mgiełka, na lato miodzio!
fajnie się ciągnie, plecaczek się zamotał sam praktycznie, choć po całym spacerze trochę mi się wrzynał w ramiona... ale to chyba się zdarza przy cienkich chustach - z Ellaroo miałam tak samo.
Niemniej - kupiłabym i polecam!

Musli
12-07-2009, 23:17
to ja pierwsza;

cieniutka,mieciutka, super sie dociaga i wiaze, malutki supelek, przewiewna. bylam zachwycona jednak po dluzszym spacerze stwierdzam ze nie na moje 8 kilogramowe dziecie, troche mi opada i musialam czesto poprawiac. napewno super dla mniejszych dzieci.

http://farm3.static.flickr.com/2601/3695748012_70f440a119.jpghttp://farm3.static.flickr.com/2614/3696356943_5f14541149.jpg

Ale my podobne na tych zdjęcich jesteśmy :)

anialodz
13-07-2009, 07:09
no ja uwazam ze strasznie glupio tu wygladam..

v
23-07-2009, 22:58
niechetnie sie rozstalam z oriskiem
mieciutki i lekko chlodny w dotyku, jak to bambus

uskutecznialam usypianie w orisku z przodu, dlugie spacery w oriskowych plecakach, blyskawiczne miotanie oriskiem w urzedzie - w kazdej z tych sytuacji swietnie dal rade

nosilam w nim 8 kg, sama jestem ciekawa, jak poradzi sobie z kims ciezszym :)

ma odpowiedni poslizg i dociaga sie go w trzy sekundy, naprawde wspolpracujacy jest orisek

nie odnotowalam wrzynania ani nie musialam poprawiac wiazania

co do wybitnej cienkosci - nie ma chusty na lato, w kazdej jest cieplo i juz, mniej sie zgrzalam w welnianych elipsach, szczerze mowiac

niekoniecznie spodobaly mi sie szwy, chusta ma jakby wyraznie lewa i prawa strone, zaskoczylo mnie to przeszycie, ale to rzecz niewidoczna dla kogos, kto nie siedzi z lupa nad szmata

ma tez odrazajaca metke, w swoim orisku od razu bym ja wyciela, a nie bede miala swojego oriska tylko dlatego, ze jest rudszy niz czekoladowszy, a ja w rudym niekoniecznie

gdyby byla ankieta, dostalby 5!

nella
14-08-2009, 20:34
Orisek na dotyk - bardzo przypomina mi lilibulle jest mięciutki, ale i cienki (lilki są grubsze imo)
metka podobnie jak u va - natychmiast do wycięcia:ninja:
moje 12,5 kg dziecię dało się motać na plecach jedynie i niestety musiałam się co i rusz poprawiać, ale może to wina nadruchliwego dziecięcia:hide:
kolorki niestety też nie nasze :(

ale zdjęcia dziewczyn REWELACJA!

generalnie dałabym mocną 4+

Kreska
01-09-2009, 21:43
Dopiszę się i ja :)

chusta jest mięciutka, dość cienka, wiąże się niewielki węzełek.
kolory ładne (choć ze zdjęć myślałam że jest bardziej brązowa a mniej pomarańczowa)
metka- okropna i wielka- nożyczki od razu ;)
trochę mi się wrzynała w ramiona i po 1/2 godziny musiałam co chwilę dociągać :( ale może to kwestia wiązania?

Bardzo ciekawa chusta, gdyby była ankieta dostałaby solidne 4. :)

reni
04-09-2009, 21:05
no i wreszcie zebrałam się za napisanie recenzji

w dotyku mięciutka i lekko śliska
nośność - bardzo dobra, nic się nie wżyna i nie opada.
dociąganie - chusta sama się wiąże, dzieki temu że jest lekko śliska dociąga sie bez problenu i leciutko
przewiewność - chusta cienka i przewiewna
splot - chusta zbita, solidna

chuste bardzo plecam

sabcia
06-09-2009, 20:12
Bardzo mięciutka przyjemna w dotyku, nie zagruba, możę trochę grubsza od Vatanai, taka dobrze wynoszona Nati :D
Fajnie się dociąga, nie nosiłam zbyt długo, ale i dziecko jeszcze nieduże, więc nic mi nie opadało.
Kolory mi tylko nie siadły, nawet nie to że takie rude, ale takie jakieś wyblakłe. ale to kwestia gustu.

nianja
22-09-2009, 14:16
ja niestety krótko nosiłam bo inne nosidło mam testowe i jeszcze goście ale
wrażenie jak najbardziej pozytywne zrobiła na mnie, milusia w dotyku chusta bardzo, mięciutka i też jak sabciass dokładnie między nati a vatanai bym ją wsadziła (może dlatego że takie chusty właśnie mam) moja ma 12 kg więc pewnie już na dłuższe spacery nie za bardzo ale na krótkie wyjście super no i zasypianie expresowe również się odbyło w 2x :D i nie ciążyło nam,
dociąga się rewelacja, kolory też nie moje ale to akurat chyba nie ma znaczenia :D
:thumbs up:

bubusita
27-09-2009, 23:05
No tak, testowałam jeszcze przed njanią, no i w końcu się zebrałam, coby i ode mnie Sanami recenzję dostało;-). Co więcej, będie to recenzja stricte mojego męża, bo ja z różnych względów, nie mogłam w czasie gdy chusta u nas była jej wypróbować:frown. Ale, ale- to mój mąż jest u nas bardziej chustowy:oops:, ja odkąd młody przerzucił się na plecy nosze go częściej w nosidłach i w MT. Tak też jego opinia jest dużo bardziej miarodajna:rolleyes:. Tak więc, m. był wręcz zachwycony- dociąga się w sekundę, dosłownie sama! Nie opada, wcale(a klocka nosiła 12 kilowego), a i pupka jakoś bardziej(ponoć) w nią wpada. W dotyku, rewelacyjna, taka mięciutka i lekko śliska. Kolorystyka nie moja, ale cóż to znaczenia akurat nie ma... Mój małżonek jak najbardziej mówi, że chusta super, aż sama byłam zaskoczona, bo jest raczej krytyczny:ninja:. Ogólnie więc SANAMI-:high:.

agatkie
27-09-2009, 23:24
Kolorystyka nie moja, ale cóż to znaczenia akurat nie ma...

BABUSITA tzn. nie Twoja czy nie Twojego męża ;)? Bo się pogubiłam :)
Dziękuję pięknie za recenzje :)

bubusita
27-09-2009, 23:33
Agatkie, kolorystyka to może być tylko "nie moja", bo mąż różową chustę określa jako bordową:rolleyes:, jakby chusta była biała lub czarna, to myślę że mógłby swoją opinię wyrazić w tej kwestii...choć po zastanowieniu, też nie, bo biały/kremowy/ecru/kość słoniowa itd. to te same kolory dla niego:thumbs up:.

Edit: właśnie zapytałam go jaki kolor miała ta chusta testowana, którą tak sobie ostatnio chwalił, a więc oficjalna wersja, jest że kolor miała- NIEBIESKI

bubusita
27-09-2009, 23:38
Aha i jeszcze jedno, jak dopadnę aparat(który obecnie śpi z Jeremi w pokoju;-)) to wkleję fotki:D.

monikaluk
04-10-2009, 15:33
w porównaniu do indio to trochę cienka: czyli węzeł mniejszy, ale dzieciak cięższy. generalnie to naprawdę fajna chusta, zdecydowanie lepiej wygląda niż na zdjęciach, jest naprawdę miękka (choć podobno prawie nówka) i dobrze się dociąga. aaa, chustę mam pożyczoną od dominiki (dzięki Ci bardzo za to i wszystko:thumbs up:)

stokrotka.a
14-10-2009, 15:26
dziękujemy za możliwość testowania
...no i czas na recenzję.


*faktura materiału: zarówno miekka i delikatna jak i zbity solidny splot.
*nośność: bardzo dobra.zamotałam prosty plecak z tybetem.Orlisek nie opadał
*przewiewność: trudno mi ocenić bo motanie było w domu a nie latem na spacerze.
*dociąganie: chusta bardzo ładnie współpracowała.
*kolorystyka: bardzo ładnie dobrane kolory,chodź nie nasze.

Ogólna ocena: 5

marza
26-10-2009, 10:41
Nie nosiłam długo,i tylko w domu.
Bardzo fajna chusta.Miła,miękka ale nie za cienka.
Wiąże się łatwo:)Nosi i trzyma bardzo dobrze.Nic mi się nie wrzynało,nie osiadało,nie musiałam poprawiać.

Metka zdecydowanie za duża;-)

nemhain
27-10-2009, 09:32
To i ja chociaż w opóznieniem.

Piekna chusta, kolory jak najbardziej moje:) świetna nośność, bardzo dobrze się dociąga, nie opadała z moim 10kg chuściochem, węzełek zgrabny, super wiąże sie w niej kieszonke- cudownie otula dziecko.

Dziekuje za możliwość testowania:)

garlicgirl
07-11-2009, 17:21
dzisiaj się nosiłyśmy w pięknym Sanami, bynajmniej nie w testowym (kóry nie jest w moich kolorach) ale w pięknych malinach, truskawkach i jagodach :) naprawdę fantastyczne połączenie kolorów :)
http://img52.imageshack.us/img52/7074/dscf3878.jpg (http://img52.imageshack.us/i/dscf3878.jpg/)

chusta mięciutka, cieniutka, śliska. trochę podobna do Babylonii.
zawiązałam kieszonkę, dociągnęłam mocno nic mi nie osiadło w trakcie 1,5 godzinnej drzemki młodej (11kg), było nam bardzo wygodnie i przytulaśnie.

franciszka
08-12-2009, 23:18
Ja również zapóźniona, ale szpital w między czasie i tak zeszło....
Mięciutki, fajnie się wiąże, mały węzełek.... kolorki nie moje, ale.... testowe, to testowe :P Moje dziecko z tych bardzo lekkich, więc nie wiem, jak się sprawdzi przy "małych klocuszkach"
Bardzo dziękuję za możliwość testowania:applause::applause::applause:

jana
08-12-2009, 23:26
chusta jakby nieco elastyczna, mięciusieńka, dobra będzie dla mniejszego dziecka, dla noworodka też myślę - idalna, przy moim ciężarku- 12 kg nie daje rady niestety, zbyt cienka, wrzyna się ...

Instrukcja obsługi koszmarna, naprawdę chyba nigdy nie widziałam gorszej :mad
choć jestem czechofilką;-) musze to przyznać...
a to zdjęcie na okładce instrukcji jest najgorsze ze wszystkich
podlinkuje- to po prawej stronie jest na okładce
http://www.sanami.cz/

magdulka
15-02-2010, 00:02
dziękuję za możliwość testowania chusty sanami :0

Chusta jest fantastycznie miękka i cienka. Sądzę że będzie idealna dla noworodków i mniejszych dzieci.
Mati waży już 14 kg i niestety nie dałam rady zbyt długo go ponosić. Chusta "piła" mnie w ramiona niemiłosiernie już po 15 minutach noszenia M. na plecach :(
ALE! wiązała się praktycznie sama; węzeł malutki i kolorki cudnie - choć nie przepadam za rudościami, akurat to połączenie barw bardzo mi się podobało. Ode mnie ocena 4 + :)