PDA

Zobacz pełną wersję : papierki



natala
27-02-2008, 13:35
dziewczyny mam pytanie - czy takie papierki z rolki (czyli dla piersiowych maluchow) tez mozna prac jak sa tylko zasikane? bo wlasnie przyszly dwie rolki i one jakies takie delikatne mi sie wydaja. a ja nie chcialabym miec calego prania w kawaleczkach papierka....

Agnen
27-02-2008, 13:45
bo papierki to z tego co wiem to się wyrzuca :wink:

ane
27-02-2008, 15:28
Można. Nie wiem w sumie, czy to nie od marki zależy, ja mam papierki z imse vimse i jak na razie jeden papierek przetrwał mi dwa prania (wirowanie 1000 obrotów, więc zbyt delikatna dla niego nie byłam :twisted: ) i wydaje się całkiem solidny jeszcze

mart
27-02-2008, 15:44
u nas papierki z rolki popolini wytrzymywały i po 3 prania.
jesli jest napisane że można prac, to spróbuj i zobacz co sie stanie.

Anna Nogajska
27-02-2008, 15:48
można:), ale namocz po prostu w wodzie i zobacz co się będzie działo:)

natala
27-02-2008, 17:07
można:), ale namocz po prostu w wodzie i zobacz co się będzie działo:)

no taaak, na najprostsze rozwiazanie zawsze najtrudniej wpasc... powinnam pogratulowac sobie inteligencji :wink:
dzieki wielkie!

natala
27-02-2008, 17:13
można:), ale namocz po prostu w wodzie i zobacz co się będzie działo:)

no taaak, na najprostsze rozwiazanie zawsze najtrudniej wpasc... powinnam pogratulowac sobie inteligencji :wink:
dzieki wielkie!

natala
27-02-2008, 23:25
papierek sie moczy.... :lol:

a ja mam jeszcze jedno pytanie, ktore mi wlasnie przyszlo do glowy. jak to jest z papierkami w pieluchach typu kieszonka? bo taka pielucha trzyma wilgoc w srodku, nie przepuszcza jej do srodka. a jak dziecko zasika papierek to on sie robi mokry. wiec pupa dziecka ma automatycznie kontakt z moczem, co nie jest dla niej najlepsze... a kieszonki sa polecane na noc czy wyjscia, wtedy kiedy nie ma mozliwosci przebrania dziecka od razu w nowa pieluche po kazdym siknieciu. wiec dawac papierek do takiej czy nie? a moze to jakos inaczej dziala - no wlasnie - jak?

slawka
29-02-2008, 12:24
A ja mam taką prośbę odnośnie papierków. Czy któraś mama spec :roll: mógłaby napisać przykładowo jakich firm są papierki i które są według niej najlepsze?

Mnie też zastanwia to samo co Mame_Frania (niestety nie widzialam takiego papierka na oczy :oops: ), czy włożenie go do pieluchy nie ma jakiegoś przełożenia na jej chłonność, a tym samym zawilgocenie skóry dziecka?

Papierki chce zakupić, bo niestety czasem mamy wpadki :(

natala
29-02-2008, 19:52
papierek wymoczony, wyprany i odwirowany przezyl, wiec bedziemy prac dalej... :wink:


A ja mam taką prośbę odnośnie papierków. Czy któraś mama spec :roll: mógłaby napisać przykładowo jakich firm są papierki i które są według niej najlepsze?

ja wiem, ze sa popolino, imse wimse, ja mam w rolce (dla piersiowych dzieci) jakis angielski paptent (little green).

Mnie też zastanwia to samo co Mame_Frania (niestety nie widzialam takiego papierka na oczy :oops: ), czy włożenie go do pieluchy nie ma jakiegoś przełożenia na jej chłonność, a tym samym zawilgocenie skóry dziecka?



wczoraj pierwszy raz mlody spal w bumgenius, papierek wlozylam, rano skora sucha byla (papierek tez), wiec chyba jest ok. dzisiaj bedziemy probowac to samo tylko z p'tits dessous...

Anna Nogajska
29-02-2008, 20:17
papierki mają to do siebie, że przepuszczają wilgoć do środka, nie zatrzymują jej. papierki w kieszonkach stosuje się jak najbardziej. nie ma jakichś szczególnych różnic w jakości poszczególnych firm. różnią się natomiast rozmiarem listków. jeśli listek jest zbyt duży, można go ciąć na pół.

natala
29-02-2008, 21:50
dzieki za odpowiedz :D

ja tne na pol, bo moje straszliwie wielkie sa, nawet na cztery czesci by sie pewnie dalo...

swebe
04-03-2008, 23:05
a mi jakos ten papierek(z pieluszkarni) mokry sie wydaje i strasznie do skory sie przykleja. nie wiem czy wkladac ale strach mi myslec co bede musiala zrobic z pieluszk apelna nie tylko siuskow:) wiec na razie wkladam. moze zmieniac go czesciej niz sama pieluszke?

mart
04-03-2008, 23:50
wg mnie papierki się różnie zachowują zależnie od typu pieluszki na jaką są położone. im bardziej chłonne podłoże, tym będą suchsze.
faktycznie, nawet przy kieszonce nieco więcej wilgoci ma kontakt ze skórą dziecka niż bez papierka. przy formowanych - bez znaczenia. i tak jest mokro 8))

nie ma rozwiązań idealnych. dla mnie ważne w ich używaniu było to, że nie musiałam czyścić pieluch przed praniem i przechowywać zupełnie mokrych.

do tetry wg mnie rozwiązanie jest genialne - mokro jest i tak a czyszczenie tetry to chyba najgorsze, co mogę sobie wyobrazić w temacie pieluchowym.

rodzaje - miałam 2 rolki wkładek jednorazowych z popolini i nie mam do nich zastrzeżeń. teraz mam pudełko z wiskozowymi, ale nawet nie rozpakowałam....

slawka
05-03-2008, 12:09
Ja zamówiłam jedno wizkozowe. Zobaczymy jak się sprawdzą. Na razie nie mieliśmy wpadki z kieszonką, ale na razie operujemy zbyt małą ich ilością.

slawka
06-03-2008, 20:02
Eee... dostałam swoje papierki. Chyba przesadziłam, bo zamówiłam dwa pudełka ;) Zanim je dostałam do ręki nabrałam wyobrażenia, że się je przykleja i są one takie malutkie (proszę nie krzyczeć na mnie za ignorancje ;) ), a tu guzik z pętęlką. Jakby ktoś był chętny na jedno pudełko wizkozowych to mogę odsprzedać.....

mart
06-03-2008, 20:38
Slawka, ja dopiero wczoraj rozpoczęłam pudełko tych wiskozowych, bo magdalenka ma biegunkę i nie nadążam z łapaniem w miseczkę.
i one są WIELKIE :D
zaraz biorę nożyczki i będę przecinać na pół, jak nie na 3:)
te z rolki celulozowe miały nieco rozsądniejszy wymiar.
a 100 sztuk (a raczej 200 jak poprzecinam) starczy na naprawdę długo, tym bardziej, że nie wszystkie od razu się wyrzuca.

slawka
07-03-2008, 11:56
No właśnie. Papierki są wielkie i to jedno pudełko starczy mi na długo. Wkładki chce stosować jak niespodzianka długo się nie będzie pojawiała, albo Marek nie będzie chciał współpracować z miseczką (jak na razie jest bez zarzutu, nawet ostatnio nicpoń o 8 rano obudził mnie chrząkaniem na eeee ;)

Mamy już nasze pieluchy wielorazowe w dużej ilości, więc będzie do czego wkladać papierki czasem :)

A Magdalence brzuszek to tak po jakimś jedzonku szaleje? Może marchewka by pomogła, chyba że to sprawa bardziej złożona.....

scharon
25-03-2008, 19:36
Dopiero teraz przegladnelam ten watek....
Ja mam wkladki do pieluszek-czyli takie papierki z BABY ONO,niewiedzialm wczesniej ze sa innych firm,nie mam do czego ich porownac wiec jestem z nich zadowolona :D
Tez udalo mi sie je wyprac-przez przypadek i nadaja sie pozniej jeszcze do wykorzystania.

Placilam za 110szt-8,50 ,nie sa duze :(

mart
25-03-2008, 20:51
scharon, a masz na opakowaniu napisane, że są biodegradowalne?
te z popolini, imse vimse etc rozkładają się i nie stają się śmieciem stałym po wrzuceniu do kanalizacji.

aspekt użytkowy jedno, a ekologiczny - drugie.

erithacus
26-03-2008, 00:02
Też mam te papierki BabyOno i piore je nawet 4-5 razy, wiec nie jest z nimi tak źle. Na opakowaniu co prawda nie pisze, że są biodegradowalne, ale skoro są z wiskozy, to czym mogą się różnić od tych eko? A właściwie, to chyba napiszę do Babyono z tym pytaniem, ciekawe co odpowiedzą.

Lucy van Pelt
26-03-2008, 00:10
ja też stosowałam BabyOno ale nie wpadłam na to, żeby je prać :) A teraz właściwie zapomniałam, że mam jeszcze jedno opakowanie i chyba znów je wyciagnę i spróbuję jak się spisują...

scharon
26-03-2008, 07:45
Na opakowaniu -nic niepisze :(
Niestety jak je kupowalam ,niemialam bladego pojecia o innych papierkach ,zanim trafilam na te forum -to tez troche trwalo.

Na obrone moge dodac ,ze mam tylko jedna paczke i uzywam ich do bolu-piore ,piore i jeszcze raz piore :D

Wiec za kazdym siknieciem nie laduja w smietniku :D

erithacus
26-03-2008, 13:18
Wysłałam maila do Babyono z pytaniem o materiał i biodegradowalność, jak odpiszą to dam znać.

scharon
26-03-2008, 13:43
Sama jestem ciekawa ,wiec czekam z niecierpliwoscia

erithacus
26-03-2008, 22:13
No wiskoza to niestety nie jest.


Szanowna Pani



Wkładki do pieluch wykonane są z włókniny polipropylenowej. Nie należy
wyrzucać ich do toalety.

Moje papierki będa się walać po świecie jeszcze kilka dobrych lat...

scharon
27-03-2008, 09:19
Moje tez :oops:
Kurcze juz ich wiecej niezamowie :!:

Mag
09-05-2008, 12:24
a gdzie można zamówić wiskozowe papierki?

mart
09-05-2008, 13:07
papierki są na www.pieluchy.com.pl (http://www.pieluchy.com.pl) (popolini - tam mają te wiskozowe) - jest 100 w paczce ale ja pociełam je na pół, bo są olbrzymie. czyli jedno pudełko to aż nadto. do kupek mlecznych zdecydowanie polecam te z rolki - celulozowe.

Lawa
09-05-2008, 20:11
A czy ktores z tych papierkow mozna do toalety wyrzucac, czy wszystkie zatykaja rury?

Mag
09-05-2008, 20:27
he he lawa tu chodzi nie o rury tylko rozkład papierków
to tak jakby porównać wyrzucanie podpasek z papierem toaletowym :lol:
mart czytam wątek i nie czaję za bardzo, wiskozowe można prać do bólu, a celulozowe do rozwalenia się ich? bo na rozum niewyspany to wiskozowe podchodzą pod materiał (znaczy tkaninę :D ) a celulozowe to paier, co?
wytłumacz zmęczonej osobie,plizzz
acha, a do gęstych kup to wsio rawno?

Mag
10-05-2008, 19:06
no dobra, doczytałam,żeby Ci czasu nie zabierać :D
i już wiem :D

Lawa
10-05-2008, 20:01
he he lawa tu chodzi nie o rury tylko rozkład papierków
to tak jakby porównać wyrzucanie podpasek z papierem toaletowym :lol:

To nie bylo pytanie wyssane z palca. Mam ulotke dot. produktow bambino mio i tam w opisie ich produkcji papierkow jest napisane, ze ulegaja biodegradacji i mozna bez obaw wyrzucac je do ubikacji. Jakos to sympatyczniejsza perspektywa, niz papierek z resztkami kupy w koszu na smieci

Mag
10-05-2008, 22:48
jest napisane,że "przy dużej ilości wody ulegają one biodegradacji"
"przed spłukaniem wkładek w toalecie należy upewnić się,czy rury do szamba lub sieci kanalizacyjnej są drożne."
i dalej że mogą zablokować stare odpływy."bambino mio nie ponosi odpowiedzialności za stan indywidualnych systemów ściekowych"
pomijając dyskusję, to ostatnie zdanie mnie rozbroiło :lool:

Jedyna
04-07-2012, 09:52
podniosę, to które najczęściej kupujecie?

fiolka
24-07-2012, 20:59
podniosę, to które najczęściej kupujecie?

najczęściej......to dobre pytanie ;) ja używam papierków ponad 9 miesięcy i kupiłam dopiero 2 raz ;) jak bez kupy to piorę razem z pieluchami, więc jest to meeeeega oszczędne. Pierwsze miałam IV i byłam zadowolona, teraz mam takie z rolki (jakies niemieckie, nie pamiętam nazwy) i one są grubsze. Początkowo nie byłam zadowolona, że takie grube, ale po pierwszej kupie i czystej pieluszce pod spodem zmieniłam zdanie :)

klementyna
16-09-2012, 14:51
My uzywamy takich:

http://i1229.photobucket.com/albums/ee479/3000bworld/DSC_4545.jpg

do spuszczania w toalecie, biodegradowalne, sa troche duze wiec mozna przecinac

innych nie sprawdzalam, bo mam zapas tych

dianek
16-09-2012, 15:34
używaliśmy Tots Botsa - były super, można je było prać razem z pieluchami i używać wiele razy (oczywiście te zasiuśkane a nie zakupane)

teraz mamy Lollipop kukurydziane i są lipne :/ sztywne, nie da się prać ogólnie kaszana... ale jakoś dotrwamy do końca rolki...

wruuuu
11-10-2012, 09:14
Ktoś jeszcze używa papierków i może mi polecić jakie kupić?

Wiewiórka
11-10-2012, 09:40
uwielbiam z rolki z ekobaby

wruuuu
11-10-2012, 10:07
:)

Pat
11-10-2012, 10:52
uwielbiam z rolki z ekobaby

Też je mam - obok innych. Szczególnie lubię je dla młodszego, bo więcej zatrzymują (są grubsze). Ale trzeba mieć na uwadze, że one nie dają uczucia suchej pupy, a niektórym na tym zależy.

wruuuu
11-10-2012, 10:56
Też je mam - obok innych. Szczególnie lubię je dla młodszego, bo więcej zatrzymują (są grubsze). Ale trzeba mieć na uwadze, że one nie dają uczucia suchej pupy, a niektórym na tym zależy.

A które dają?

Pat
11-10-2012, 11:28
A które dają?

Chyba większość. Ja używam jeszcze papierków Close Parent i Akuku.

Wiewiórka
11-10-2012, 11:44
Chyba większość. Ja używam jeszcze papierków Close Parent i Akuku.
większość to nie. Oprócz tego dają suchość papierki Canpol babies, domyślam sie że babyono. Papierków tots bots szczerze nienawidzę

kamilam
11-10-2012, 19:48
Ja używam nappy liners i są fajne są miękkie dość spore ale nie ogromne że trzeba składać i dają uczucie suchości. Kupiłam na allegro.

kariga
03-11-2012, 23:21
Czy możecie podać sklepy w których mogę kupić te papierki (które dają uczucie suchości pupy)?
Szukałam tych co wymieniłyście, ale nie udało mi się nigdzie ich znaleźć :oops:
Będę wdzięczna :)

Pat
04-11-2012, 00:12
akuku są na allegro, np. tutaj: http://allegro.pl/bibulki-wkladki-do-pieluszek-100szt-akuku-i2765979610.html, a tutaj sprzedaje osoba prywatna: http://allegro.pl/wkladki-do-pieluszek-100-szt-akuku-i2745570019.html
Wada - nie są w rolce. Poza tym fajowe :)

kariga
04-11-2012, 10:49
Dziękuję bardzo za pomoc :) Zaraz sobie zakupię.

to z czego one są zrobione, że dają uczucie suchości?wiecie może? No bo jakby były z papieru to nie miałyby tej funkcji przecież..
Je też można wyrzucić do toalety?

Pat
04-11-2012, 20:10
Zazwyczaj to są jakieś włókna celulozowe, ale nie mam teraz akuku, więc Ci nie napiszę dokładnie.

urticea
21-11-2012, 18:52
a ja się zastanawiam czy taki papierek chroni pieluszkę przed zatłuszczeniem kiedy np. pupa jest odparzona i chciałabym ją posmarować kremem?

kamilam
21-11-2012, 19:12
Z tego co gdzieś tu czytałam używa się papierka przy smarowaniu kremem, zabezpiecza to przed zatłuszczeniem. Sama też tak używałam. A najczęściej gdy muszę dziecku posmarować pupkę kremem to używam formowanek albo tetry nie kieszonek z polarkiem wtedy nic sie nie zatłuści i formowanki nie są tak delikatne jak kieszonki, można je gorętszą wodą potraktować.

urticea
21-11-2012, 22:28
Z tego co gdzieś tu czytałam używa się papierka przy smarowaniu kremem, zabezpiecza to przed zatłuszczeniem. Sama też tak używałam. A najczęściej gdy muszę dziecku posmarować pupkę kremem to używam formowanek albo tetry nie kieszonek z polarkiem wtedy nic sie nie zatłuści i formowanki nie są tak delikatne jak kieszonki, można je gorętszą wodą potraktować.
Dziękuję!
właśnie nie mogłam znaleźć czy przy papierkach można smarować.
:)

lasica
22-11-2012, 00:40
Z tego co gdzieś tu czytałam używa się papierka przy smarowaniu kremem, zabezpiecza to przed zatłuszczeniem. Sama też tak używałam. A najczęściej gdy muszę dziecku posmarować pupkę kremem to używam formowanek albo tetry nie kieszonek z polarkiem wtedy nic sie nie zatłuści i formowanki nie są tak delikatne jak kieszonki, można je gorętszą wodą potraktować.

Tez dziekuje:) Tez mi po glowie chodziło :)

Pat
02-01-2013, 12:42
Czar prysł. Po przerwie na inne rodzaje papierków chciałam wrócić do akuku. Założyłam Maksowi na noc i dostał uczulenia. Zainteresowałam się więc tematem, napisałam do producenta i... okazało się, że akuku są z polipropylenu - materiału, który jest również w Pampersach.

Maks preferuje naturę przy pupie, więc akuku odpadają. Jedynie Miłosz je toleruje.

*LOLA*
01-02-2013, 00:00
Ja mam praktycznie cale opakowanie IV użyłam zaledwie 5może 10 szt i jakoś nie mogę się ogólnie do papierków przekonać używam wkładek polarowych,chętnie oddam w dobre ręce albo zamienie na coś jakby ktoś chciał.

farfallina_07
01-02-2013, 00:07
Czar prysł. Po przerwie na inne rodzaje papierków chciałam wrócić do akuku. Założyłam Maksowi na noc i dostał uczulenia. Zainteresowałam się więc tematem, napisałam do producenta i... okazało się, że akuku są z polipropylenu - materiału, który jest również w Pampersach.

Maks preferuje naturę przy pupie, więc akuku odpadają. Jedynie Miłosz je toleruje.

Sa tez papierki z wiskozy bambusowej ale nie wiem czy w Pl dostepne.

Pat
01-02-2013, 00:21
Ja mam praktycznie cale opakowanie IV użyłam zaledwie 5może 10 szt i jakoś nie mogę się ogólnie do papierków przekonać używam wkładek polarowych,chętnie oddam w dobre ręce albo zamienie na coś jakby ktoś chciał.

Polarowych czy mikropolarowych? Ja się mogę wymienić.

Mamamaria
01-02-2013, 00:32
Sa tez papierki z wiskozy bambusowej ale nie wiem czy w Pl dostepne.

a mogłabyś podlinkować?

farfallina_07
01-02-2013, 00:39
a mogłabyś podlinkować?

http://www.mamalittlehelper.com/bamboo_liners.htm

prosze
Mialam w planach sprowadzic,ale po tym co uslyszalam dzis od mojej '' szefowej'' to marzenie scietej glowy.

Mamamaria
01-02-2013, 09:44
Dzięki!

*LOLA*
01-02-2013, 10:30
Ja używam polarowych mikropolarowych jeszcze nie miałam,jeśli masz to chętnie no chyba,żebyś miała niepotrzebnego wełniaka os na rzepy lub napy bo mi się marzy

farfallina_07
01-02-2013, 12:21
Dzięki!
Prosze.Ja tam bez papierkow jade poki co:)

madagaskar
05-02-2013, 14:21
ja uzywalam Imse Vimse i Mio liners-te pierwsze sa duzo sztywniejsze i mi ta sztywnosc srednio odpowiada takie malo naturalne mi sie wydaja, troche jakbym wielo na pampersa przerabiala, za to dadza sie po samym siku 3 do 4 razy wyprac i bardzo dobrze zatrzymuja wklad, te drugie sa super delikatne i takie mieciusie, ale do prania to sie juz nie nadaja i jak wklad rzadszy to pielucha kolorek lapie

Nadarienne
19-03-2013, 21:29
Podepnę się pod temat z może głupim pytaniem. Nie przyklejają się Wam (to znaczy dzieciom) te papierki do pupy? Ja zakupiłam celulozowe (takie w rolce) i kurcze jakoś nie mogę tego ogarnąć. A Oli pupa chyba nie lubi, jak coś się do niej przykleja...

Pat
19-03-2013, 22:00
Nie bardzo wiem, co masz na myśli. Pielucha też się "przykleja" - jest bardzo blisko pupy...
Owszem, jak wyjmuję papierek, często ściągam go z pupy.

Nadarienne
19-03-2013, 22:03
Tak, mniej więcej o to mi chodzi. Nie wiem czemu sobie wyobraziłam, że on będzie bardziej pieluchy się trzymał...:duh:

Pat
19-03-2013, 22:05
A jesteś pewna, że Oli to przeszkadza? Jakiej firmy masz papierki?

Nadarienne
19-03-2013, 22:13
Nie pamiętam firmy, chyba BambinoMio. Cóż, tak szczerze to nie jestem pewna, takie mam wrażenie tylko, szczególnie przy kupie jak to się oblepia, bardziej niż sama pieluszka. Może popróbuję jeszcze. Chciałam się zorientować, czy to normalne zjawisko. ;)

Pat
19-03-2013, 22:17
Może bardziej niż papierek przeszkadza Oli kupa :D
Powodzenia!

Nadarienne
19-03-2013, 22:47
Dzięki Pat. :) Może papierki wrócą do łask, jak dieta przestanie być wyłącznie mleczna.