PDA

Zobacz pełną wersję : Jak mierzyć długość chusty?



Kasia_L
05-07-2009, 12:14
Witam, jestem zupełną świeżynką w temacie chust :oops:. Mam ją od 2 dni. Gdy do mnie dotarła wpadłam w lekkie przerażenie. Kupiłam Nati wiązaną, rozmiar standard. I tu mam wątpliwość a zarazem pytanie do doświadczonych mam chustowych.

Chusta wydawała mi się jakaś długa i zaczęłam ją mierzyć i oto co mi wyszło.

Mierząc od zaznaczonego środka wyszło mi ok 2,3 z jednej strony i ok. 2,6 z drugiej strony. Czyli jakby mierzyć najbardziej wysunięte punkty tego równoległoboku wychodzi ok. 5,2, natomiast gdyby mierzyć mieszczący się w tym równoległoboku prostokąt to wychodzi 4,6 (bez tych ogonów). Czy tak wygląda rozmiar standard? Mam nadzieję, że nie namotałam http://imgx.wizaz.pl/forum/images/smilies/redface.gif.

Generalnie bardzo chcę nosić córcię w chuście, tylko te długaśne, wiszące ogony dały mi do myślenia. Jeśli któraś z mam zechce odpowiedzieć będę wdzięczna. :help:

Mayka1981
05-07-2009, 12:21
standard to długość 4.6 właśnie - u mnie to jest długość mierzona bez skosów (Nati bambus)

jak bardzo długie masz ogony?

bo generalnie to zależy od rozmiarów osoby noszącej no i od rodzaju wiązania, ja jestem rozmiarowo jakieś 40/42 wzrost 168cm i przy 2x mi się majtają do kolan - ale ja tak lubię jak się majtają:D

Kreska
05-07-2009, 12:29
standard to długość 4.6 właśnie - u mnie to jest długość mierzona bez skosów (Nati bambus)


Zawsze myślałam że standard to 4,6m długości jednej krawędzi...
A Nati są trochę dłuższe po prostu- moja też ma >4,6 bez skosów :)

Kasia_L
05-07-2009, 12:59
Dzięki dziewczyny, czyli ok. 4,6 + skosy. Tak to właśnie u mnie wygląda.

Jako że ja dopiero początkująca to zawiązałam się tylko w kieszonkę i miałam ogony po kolana. Mam 1,70 i nosze rozmiar 36/38, więc jak się okazuje to całkiem możliwe że będę miała ogony. Chyba będę musiała się do nich przyzwyczaić :rolleyes:.

Meta
05-07-2009, 13:06
Jeśli nie lubisz ogonów, to może spróbuj zamienić się z kimś na krótszą chustę? Albo - jeżeli nie przeszkadza Ci ciepło - owić się w pasie tymi ogonami dodatkowo i wtedy dopiero zawiąż (ja tak właśnie robię, a przy cięższych dzieciach taki dodatkowy materiał na biodrach ma jeszcze tę zaletę, że przejmuje część ciężaru dziecka)

Kasia_L
05-07-2009, 13:15
Jeśli nie lubisz ogonów, to może spróbuj zamienić się z kimś na krótszą chustę? Albo - jeżeli nie przeszkadza Ci ciepło - owić się w pasie tymi ogonami dodatkowo i wtedy dopiero zawiąż (ja tak właśnie robię, a przy cięższych dzieciach taki dodatkowy materiał na biodrach ma jeszcze tę zaletę, że przejmuje część ciężaru dziecka)

Spróbuję zawinąć wokół bioder, gdyby mi strasznie ogony przeszkadzały.

A tak poza tym, to forum to kopalnia wiedzy :thumbs up:. Super.

Nagar
05-07-2009, 16:19
Wiesz, tez spotkalam sie z tym problemem:-) Jako czesczej chusty sa mierzony po jednemy kraju chusty + 10 sm na wykurczenie po-praniu:-), ale odbywa rozne wypady, kiedu chusta jest dluzcza albo krotsza, wtedy mozemy wymierzyc chuste razem ze zkoszeniem albo powiedzic, ze chusta ta jest rozmiaru niestandartowego:-)

biedronki-3
05-07-2009, 17:09
no właśnie dziwnie niektórzy mierzą chusty, ja chciałam kupić didymosa 6, to jest 4,60, ale czasami rozmiar 5 ma od 4-4,5. Jedna forumka chciała mi sprzedac r.5, ale miała 4,0 dla mnie za krutka i kupiłam 4,6. Po jakimś czasie ktos sprzedawał tamtą chustę kupioną od tej dziewczyny i na chustogramie było napisane, że ma 4,70, byłam strasznie zaskoczona. Pewnie każdy mierzy po swojemu i trzeba się konkretnie pytać czy to długość ze skosami czy bez.

marza
05-07-2009, 18:57
Chuste nalezy mierzyć po jedym boku,tak jak w linku poniżej:D
http://www.didymos.de/bilder/muster/paralellogramm-e.gif

Liv
05-07-2009, 21:15
Chuste nalezy mierzyć po jedym boku,tak jak w linku poniżej:D
http://www.didymos.de/bilder/muster/paralellogramm-e.gif


mnie się też tak wydawało, ale w mojej nati bambus standard miałam ogony dyndające do kolan, co mnie osobiście przeszkadza, zmierzyłam po jednej krawędzi, no i wyszło jakieś 30 cm górką.
z kolei na stronie oppamamy w instrukcjach szycia chusta 5-metrowa jest mierzona z oba skosami:
http://oppamama.fm.interia.pl/uw.html
w zależności od tego jakie będą skosy, chusta będzie miała bez skosów 4,6m albo i mniej...:confused:

marza
05-07-2009, 21:51
Chusty Nati są zazwyczaj dłuższe:wink:

Chusty należy mierzyć,tak jak podałam w linku:D
Czasami ktoś życzy sobie aby podac długość ze skosami,ale przyjęte jest mierzenie jednego boku:D

meryenn
14-07-2009, 20:57
Dziewczyny, ja sie wlasnie zastanawiam jak dluga chuste kupic, bo ja taka dosyc duza jestem (183) i caly czas sie boje ze chusta bedzie za krotka na plecaczek dla rocznego bąbla. Poluje na 5.2, myslicie ze bedzie za dluga?

scharon
14-07-2009, 21:12
na prosty plecaczek to 5,2 jest stanowczo ,ale to stanowczo za dluga ,wogole na plecak to 5,2 jest za dluga bedzie ci sie majtac miedzy nogami i ciezko Ci bedzie nia manewrowac

najlepiej przymierzyc jesli amsz taka mozliwosc

tamyk
16-07-2009, 09:03
Dziewczyny, ja sie wlasnie zastanawiam jak dluga chuste kupic, bo ja taka dosyc duza jestem (183) i caly czas sie boje ze chusta bedzie za krotka na plecaczek dla rocznego bąbla. Poluje na 5.2, myslicie ze bedzie za dluga?

Na pewno za długa. Mąż ma prawie 190, a chudziką nie jest i w standardzie przy plecaczku jeszcze ma trochę ogonów :) Do prostego plecaczka to chyba bardzo krótkie chusty się nadają.