PDA

Zobacz pełną wersję : Co pomiędzy chustą a ergonomikiem? Dla półroczniaka sporego



MiodowaKropelka
22-02-2019, 13:35
Zamówiłam storchenwiege używane. Zobaczymy:)

Mirabelka
20-03-2019, 10:41
Miodowa Kropelko, pozwolę sobie podpiąć się do wątku.

Nasza córka (6mcy, nie siada sama) ma chustowy bunt od dwóch miesięcy. Niestety, przez wiele tygodni szukaliśmy sprawcy alergii pokarmowej i chyba chusta kojarzy jej się z bólem...
Na co dzień mamy wózek, ale zbliża się długa podróż (pociąg, metro, samolot, autobus) i nie możemy go ze sobą wziąć...

Wiem, że to za wcześnie na nosidło, ale chyba mie mamy wyjścia.

Po długich poszukiwaniach, znalazłam nosidło Storchenwiege. Chyba najbardziej polecane dla maluchów. Co myślicie? Biję się z myślami, bo mała jeszcze nie siedzi(nie sadzamy jej) o samodzielnym siadaniu nie wspomnę.

Edit. może macie inne rozwiązania?

zulam
20-03-2019, 10:45
A didytie?

Gabriela1999
20-03-2019, 10:47
A Lenny up?

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

jul
20-03-2019, 10:49
Mirabelko - nie jestem fizjoterapeutą ani doradcą, jakby taka osoba się wypowiedziała, byłoby lepiej - według mnie nie zrobisz jej krzywdy. Kiedyś byłam u fizjoterapeutki z wtedy (jeśli dobrze pamiętam) niesiedzącym dzieckiem, obeznanej z chustami i (nie widząc naszego wiązania) sugerowała nam noszenie w nosidle, a nie w chuście. Myślę, że często ludzie nosząc w źle zawiązanych chustach mogą zrobić dziecku większą krzywdę, niż dobrze dobrane i odpowiednio założone nosidło, a storchenwiege chyba jeszcze powinno fajnie otulać. Zwłaszcza, że mówimy o półtoraroczniaku, a nie o noworodku.

eM.
20-03-2019, 11:19
Ja jeszcze bym poleciła Wrap Tai Lenny Lamb http://www.chusty.info/forum/showthread.php/129565-Wrap-Tai-Lenny-Lamb?p=3522861#post3522861 , fajnie się dociąga, otula dziecko, można wywinąć pasy na ramieniu jak przy kangurku.

Mirabelka
20-03-2019, 11:36
Szybkie jesteście 🙂

Lenny up wydaje mi się jeszcze niezbyt dostosowane do pleców naszego malucha.

Odkrywam wrap tai, ale zastanawiam sie, czy będzie nam znim wygodnie motajàc np. po toalecie, na ulicy czy w samolocie. Te ogony są takie długie!
Storche wydaje mi się prostsze w obsłudze. I szybsze do założenia przy zbuntowanym dziecku...
Zastanawiam się nad tymi dwoma modelami. Mam wyrzuty sumienia, że córka za mała, chciałabym wybrać coś, co najlepiej ją otuli.

Mirabelka
20-03-2019, 11:53
Hmm.. Nie mogę edytować postu wyżej, wyskakuje mi jakiś błąd...

Doczytałam, że Lenny up jest też dla maleństw, ale jestem troche sceptycznie nastawiona do takich nosideł

AlicjaR
20-03-2019, 12:23
Polecam wrap tai lenny lamb :)
Dobrze stabilizuje pozycjÄ™ dziecka, otula jak chusta i jest bardzo wygodne.
Jakby co, będę wystawiać na sprzedaż swoje, tylko nie mogę się zebrać, żeby zdjęcia zrobić.

MiodowaKropelka
20-03-2019, 12:49
Ja zasugerowalam się artykułami Patrycji na jej blogu chustodzieciaki
Wybralam storchenwiege, myślę że dobrą opcją jest też fidella, akurat nowa za droga dla mnie, używane i nowe w promo na limango widzialam tylko rozmiar baby.
W storczu wiazesz pasy naramienne pod pupcia jak w mt, fidella jest klamrowa ale ma tez do wyboru klamerki niżej, zeby nie spłaszczyć pleckow u mlodszych dzieci.
Kavka ma też tę opcję. Czyli dwie pary klamerek, na wysokosci plecków i przy pasie biodrowym.
Jesli masz czas przed podróżą, zamów moze z wypożyczalni i zobacz co Wam podpasuje albo w ogole wypożycz na wyjazd jeśli chcesz się wstrzymac z zakupem.
Jestem zapisana na testy nosidla 3w1 Hanimatula. Tam tez można wpinac klamry przy pasie biodrowym, mozna go tez wyjac i nosic jak onbuhimo albo z wywijanym pasem biodrowym (jak coccolare, o ktorym tez same peany czytam jak dotąd) Na jedno albo drugie sie skuszę. Hanimatula kusi, bo w cenie jest i podwijany pas i usztywniany gdyby mialo to ciężar lepiej rozkladac. Ale w ciemno zamawiać nie będę bez mierzenia, nie mialam jeszcze klamrowego i nie wiem czy mi będzie wygodnie:) a koszt spory. Coccolare do 200 można nawet kupic, więc mam nad czym myslec.
Ignas w tej chwili spi w storchenwiege naszym. Jedyne co, to kolor na zywo okazal sie bardziej morski niz niebieski i średnio mi pasuje do ubrań:) mam tez wrazenie, ze 9kg czuję dość już...jestem ciekawa porownania z masywniejszym nosidlem.
Igi ma pół roku, nie siedzi nie siada;) wczesniej nosilam go sporadycznie w marsupi.

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190320/1e22e671f4ee2ed1d105015a36862284.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20190320/7a46367cea34ca37410b1ad0ab8e5d4e.jpg

Mirabelka
20-03-2019, 13:46
AlicjaR, chętnie zobaczę Twoje nosidło. Nie ciągną Ci się te ogony? Da się to szybko zamotać przy zbuntowanym dziecku?

Miodowa Kropelko, dziękuję Ci bardzo za zdjęcia i recenzję :)
Mieszkamy za granicą, więc niestety nie mamy możliwości testów... Fajnie Twoj synek wygląda w tym nosidle. Jego rówieśnica ma dwa kilo mniej, więc trochę chyba ją będę mogła ponosić w mniej pancernym nosidle.

AlicjaR
20-03-2019, 13:57
Takie mam:
https://pl.lennylamb.com/products/show/8171_noside%C5%82ko-dla-dzieci-wrap--tai-toddler-bawe%C5%82na-splot-jode%C5%82kowy-z-kapturkiem-ma%C5%81a-jode%C5%81ka-iluzja

tylko ja mam baby rozmiar, nie toddler ofc
Pamiętam, że miałam taką myśl, żeby ciachać trochę te ogony od biodrowego, ale ostatecznie zrezygnowałam, bo nie przeszkadzały, a pomyślałam, że z obciętymi będzie trudniej sprzedać. Jak jesteś szczupła, to będą się trochę majtać, ale to nie przeszkadza. Zawsze można je trochę skrócić jakby co.

Mirabelka
20-03-2019, 16:15
A jak z motaniem wierzgającego malucha? My jeszcze przez parę miesięcy się na rozmiar baby będziemy łapały.

AlicjaR
20-03-2019, 18:46
Na pewno łatwiej wiercipiętę opanować w wrap taiu niż w chuście ;)
Ja nie miałam problemu, ale ja w ogóle nigdy klamrowego nosidła nie miałam (tylko onbu), zawsze wolałam hybrydę.

amefa
20-03-2019, 22:32
Mi mowiono ze wrap tai nie nadaje sie dla dziecka niesiedzacego. Owszem, mozna tymi pasami otulic malucha co daje wieksza stabilizacje boczna, ale dociskamy przy tym miednice do noszacego, powodujac wyprost kregoslupa.
Teraz jest wiele nosidelek regulowanych, ktorych producenci polecaja od urodzenia. Mysle ze nosidlo typu lennygo, kavka multiage, tula freetogrow da sie dobrze dopasowac do mniejszego dziecka. Majac w planach podroz tez bym wybrala nosidelko :)

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

olsenna
20-03-2019, 22:59
Jest jeszcze hybryda storchenwiege. Na zamotani.pl jest recenzja. Można w niej regulować wysokość i szerokość i pupka wpada jak w kangurku. Bardzo ją lubię, choć dla mnie jest za szeroka i zawsze trochę mi opadała.
Edit: dopiero teraz zobaczyłam post MiodowejKropelki. To chyba o tym nosidle pisałam. Czy to edycja z 2015?
Mirabelko, gdzie mieszkacie?

Mirabelka
21-03-2019, 11:03
Dziękuję amefo za poradę! Rozmawialiśmy z mężem i raczej wybierzemy storche, żeby było łatwiej i szybciej. Dorzuciłaś dodatkowy argument.

Olsenna, czy ta hybryda, to to samo, co nosidło Miodowej Kropelki? Trochę się pogubiłam, bo myślałam, że mają tylko dwa modele- ten i mai tai.
Olsenno, jestem we Francji

MiodowaKropelka
21-03-2019, 13:55
storchenwiege to hybryda bo pasy naramienne sa wiazane jak w meitai a biodrowy zapinany na klamre.

wrap tai to taki mei tai dla mnie tylko pasy ma jak doszyte poly chusty do gotowego panelu;)

tak, mam wersje po 2015 z regulacja pod kapturkiem

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

Mirabelka
21-03-2019, 15:06
Decyzja zapadla! Kupujemy używanego Storchenwiege na podróż. Potem sobie grzecznie w szafie poczeka, aż córa zacznie siadać. Dziękuję za wszystkie porady!

eM.
21-03-2019, 19:49
Swego czasu też myślałam o storczu.
Daj znać jak się wam sprawił :)

Mirabelka
22-03-2019, 11:55
Dam znać za kilka tygodni, po podróży 🙂

Mirabelka
23-03-2019, 17:42
Mialam dzis okazje do przetestowania fly tai Fidelli. Jakie to wygodne! NaprawdÄ™ mi siÄ™ spodobalo. I teraz nie wiem sama- storchen czy fidella...

Ktore wg Was lepsze dla malenstwa? Ta fidella jest regulowana i chyba starczy na dluzej niz storchen?

olsenna
23-03-2019, 18:27
Mirabelko, fidellę tylko widziałam u znajomych. Mam wrażenie, że robi się w niej to co wrap teiu, czyli za bardzo odwiedzione nóżki. W storchenwiege pozycja jest bardziej jak w kangurku. Ale może niech jeszcze ktoś się wypowie. Fidella pewnie starcza na dłużej, też dlatego że ma fajnie wypchane pasy naramienne.

kornflejka
23-03-2019, 19:17
Moim zdaniem Flytai jest slabszy niz storchenwiege. Wcale nie wystarcza na dlugo, tzn mysle , ze nie na dluzej niz nosidlo od Storch. Ma kiepski pas biodrowy, niefajnie sie uklada, odstaje od brzucha noszacego i wcale nie jest wygodnie. dodatkowo ma dosc krorki panel wiec dziecko szybko wyrasta.

Mirabelka
23-03-2019, 21:02
o, dziękuję za opinie 🙂 wydawalo się fajne, dovrze mi się mala nosilo, ale skoro storchen lepszy, to jeszcze lepiej 🙂

Mirabelka
04-04-2019, 15:29
Swego czasu też myślałam o storczu.
Daj znać jak się wam sprawił :)

Dzis przyjechalo nasze nosidlo! Bardzo szybko sie zaklada i cora nie buntuje sie, jak w chuscie! Wielka ulga, bo troche sie tego obawialam.

Nowoscia dla nas sa szeroko rozstawione nozki. No ale nie ma wyjscia.

Nisidlo jest bardzo ladne i starannie uszyte. Wyglada na bardzo solidne.

PS przepraszam za brak polskich znakow