PDA

Zobacz pełną wersję : Nowa Tula



sakahet
01-08-2018, 23:07
Widzialyscie nowy pomysł babytula- nosidło stworzone, by móc nosić dziecko przodem do świata

Można zobaczyć na instagramie: babytula
https://www.instagram.com/p/Bl8n9ighKPr/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1y07r7ebrkfa9

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180801/e6abd4ba937a44ca54d939dac45536e4.jpg

Sent from my K6000 Plus using Tapatalk

kustafa
01-08-2018, 23:14
aż mi się wierzyć nie chce, że tula firmuje coś takiego... :omg:

mTuśka
01-08-2018, 23:17
Ale to chyba na prima aprilis miało być :0

Sowa
01-08-2018, 23:18
Serio? PO CO? Chociaż w sumie - mają w ofercie też wkładki noworodkowe czy tam niemowlęce, które też nie są w porządku...

EDIT. I jeszcze piszą, że to nosidło się nadaje od urodzenia, ech...

abigeal
01-08-2018, 23:30
Jak to po co...kesz kesz kesz..nowy target ..kesz kesz ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

lina
01-08-2018, 23:31
Tule jakiś czas temu wykupiło Ergo :( więc to pewnie Tulowy odpowiednik 360.

kustafa
01-08-2018, 23:31
czy ja się mylę, czy założycielka tuli (ula) nie jest dawną forumką?

edit: lina, to wszystko tłumaczy

Sowa
01-08-2018, 23:38
Jak to po co...kesz kesz kesz..nowy target ..kesz kesz ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Ale to trochę strzał w stopę, co widać już po komentarzach na Instagramie - zamieścili to 2 godziny temu i już się gromy posypały. Zgromadzili konkretną (w sensie o konkretnych poglądach) społeczność wokół marki i to nie są ludzie, którzy noszą w czymś takim.

dianek
01-08-2018, 23:43
właśnie miałam pisać, czy tula to jeszcze tula czy się sprzedali komuś

sakahet
01-08-2018, 23:50
Sprzedali markę i teraz tula promuje to, co popularne na zachodzie, nie bacząc na to jakie były założenia marki na początku
A założycielka już dawno na forum się nie pojawiała

Sent from my K6000 Plus using Tapatalk

qqrq5
02-08-2018, 09:10
Szkoda bardzo, bo traci na tym wizerunek firmy :(

Nympha
02-08-2018, 09:20
Smutno mi.
Widziałam gromy na fb, sama się do nich przyłączyłam. Ale nie wiem, czy taki strzał w stopę, bo moim zdaniem gro ludzi to kupi. I właśnie to jest najgorsze.

sakahet
02-08-2018, 09:30
Niestety na rynku zachodnim gro ludzi szuka nosidła, w którym można nosić przodem do świata, a doradca mówi ok, tak można nosić, ale max 20 minut. I jak widać tula idzie za tymi głosami.
I w tym mam rozdzwiek z tutejszymi doradcami

Sent from my K6000 Plus using Tapatalk

Kreska
02-08-2018, 11:16
:(
Szkoda, podkopuje to zaufanie do marki.

MonikaK
02-08-2018, 12:06
Ale przykro. Ciekawe w jakim kierunku dalej chcą iść. Ostatnio mieli czyszczenie magazynów, wyprzedawali mnóstwo nosidełka w ekstra cenach (toddler 270 i otulacz bambusowy gratis) i się nawet zastanawialam skąd takie posunięcie..

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

samasia
03-08-2018, 17:35
Wow, nie mogę uwierzyć, że to nie żart. Cóż, wygląda na to, że Tula wypada z listy polecalnych producentów...

jul
03-08-2018, 22:12
pamiętam jak założycielka Tuli zaczynała na forum od wieszania psów na wisiadłach (zaraz potem pisała o założeniu firmy nosidłowej)...
btw jestem teraz we Francji i chusty nie widziałam żadnej (prócz sprzedawanej używki na pchlim targu), wisiadeł twarzą do świata kilka, ale zdecydowanie najwięcej, w ogóle sporo, ergonomików - obstawiałabym, że na tutejszym rynku nie trzeba robić wisiadeł, żeby wyżyć, nie wiem jak wygląda w innych krajach.

dianek
03-08-2018, 22:28
U nas najwięcej ergonomikow, później chusty, wisidel widziałam kilka dosłownie kilka ale to byli turyści.

Co schodzi ze sklepów to widać po tkmaxxie naszym - wisidla wiszą aż do ostatecznego clearance, a ergonomiki I chusty elastyczne schodzą błyskawicznie - poluje od 3 miesięcy i nie udało mi się dorwać niczego na clearance.

A widzialyscie wrapy Close (kiedyś close parents). Bo mnie zainteresowały. Nie do noszenia przodem ;)

Tula się sprzedała, i już. Stała się kolejna wielka marka. Trochę jak korpo.... szkoda.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

mamru
03-08-2018, 23:07
Jakoś nigdy nie mogłam się przekonać do tych nosideł nawet za czasów kiedy firma była polska i założona przez forumke. Może dlatego że do żadnego nosidła nie przekonam się nigdy trochę ze wzg na moja budowę ciała, trochę dlatego że idealnie dobrego nosidła do noszenia dzieci jeszcze nikt nie zrobił.
Szkoda. Ale rozumiem. To jest biznes
Rodzice chcą nosić dzieci przodem. A oni zrobili nosidło. Nt pozycji, bezpieczenstwa, ilości bodźców, wieku dzieci noszonych w ten sposób i ilości czasu jaki dziecko może spędzić w takim nosidle możemy sobie dyskutować do woli.

samasia
04-08-2018, 05:51
Ja mam jeszcze model Tuli i kocham, jest mi w nim wygodnie, jest prosty jak konstrukcja cepa (żadnych niepotrzebnych dodatkowych pasków), wynosiłam dwoje dzieci i mam nadzieję, że jeszcze jakieś ponosi ;)

A wracając do noszenia przodem: to we mnie ta decyzja Tuli (chociaż podobno wynika z tego, że Tula została kupiona przez Ergo, a Ergo ma toczka w toczkę takie nosidło do noszenia przodem i tyłem) obudziła jeszcze jedną wątpliwość: czy aby na pewno to noszenie przodem do świata jest TAAAAAKIE straszne, żeby zabraniać tego rodzicom, którzy bardzo chcą tak nosić? Tak zupełnie szczerze staram się uczciwie zrewidować poglądy, bo w komentarzach pod postem na stronie Tuli widzę sporo takich głosów.

Znam trochę osób, które noszą od święta, na plecy założyć się nie odważą i, no, myślę sobie, że może poniesienie kilkumiesięczniaka przodem do świata tak dla funu, przez krótki czas, jest okej?

too
04-08-2018, 08:43
Samasia, też mi takie coś przeszlo przez myśl. Czy to nie jest taki dogmat.
Sama wiem jak w.pewnym.momencie (5-6miesiecy ) dziecko wyłazi z chusty i trzeba go przerzucać na plecy żeby lepiej widział bo tak chce wszystko oglądać.
Nam fizjoterapeutka kazała nosić przodem.bobasa z podciągniętymi nóżkami, gdy córka miala asymetrie stwierdzona.
Nie mam zamiaru kupować tej tuli ani.nosic tak dziecka, ale się zastanawiam czy to naprawdę aż takie straszne.


Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

AlicjaR
04-08-2018, 19:31
Too, ja podobnie nosiłam córkę (no dobra, więcej mąż nosił) przodem opartą o swój brzuch z podwiniętą miednicą (takie siodełko). Skonsultowałam to z fizjo. Ale to jest zupełnie inna pozycja niż w wisiadle. Był taki czas, że hajnid inaczej się nie dał nosić (4-6 miesiąc). Na krótko, dla świętego spokoju tak można ponosić, da się radę, ręce przy takim małym dziecku nie odpadną. Być może od wkładania na krótko do takiego nosidełka dziecku też nic nie będzie, ale ja mając tą wiedzę, którą mam, z tyłu głowy, wolę na swoich nie sprawdzać...

Lauren
04-08-2018, 21:08
Tak sobie myślę,że to jest perfidne i wredne wykorzystanie marki,na którą ktoś pracował latami,wykorzystanie zaufania rodziców,bo wiadomo,że choć nie każdy lubi to jednak jak słyszy "Tula" myśli - porządne nosidło. Sama nie przepadałam za Tulą,ale wiem,że gro rodziców ją uwielbia i mam nadzieję,że ten numer z nosidłem przodem nie przejdzie,choć niestety na pewno złapią się na to nieświadomi rodzice..no bo przecież Tula to jak może być złe...ech.

olsenna
04-08-2018, 21:12
Tak sobie myślę, że różnica jest taka, że mając dziecko na rękach przodem do świata jest się bardziej wrażliwym na jego reakcje i szybko można mu zmienić pozycję. Poza tym przeważnie na rękach nosi się w domu. W wisiadłach "przodujacych" dziecko nie odwróci głowy. No i ilość bodźców jest większa, bo sceneria inna niż domowa.

kornflejka
05-08-2018, 13:57
Różnica pomiędzy noszeniem przodem do świata na rękach a w nosidle jest ogromna. Pomyślcie ile razy zmieniacie pozycje swoich ramion bo przestaje być wygodnie. W nosidle dziecko może być w tej pozycji godzinami. I nie wybuchnie od tego. Ale prawda jest taka ze zarówno Tula jak i Ergobaby piszą żeby w ten sposób nosić krotko. Tylko kto będzie tego przestrzegał? Raczej nikt. Tak samo jak większość osób olewa żeby nie wozić malutkich dzieci przez więcej niż dwie godziny w fotelikach. A pozycja dziecka gdy ma plecy oparte na brzuchu noszącego nie jest ergonomiczna. Nie ma na to szans.


Sent from my iPhone using Tapatalk