PDA

Zobacz pełną wersję : Ratunku - krzywa główka



AgaPe
30-06-2009, 11:38
Dziewczynki, pomocy!
Od kilku dni motamy się z Lusiakiem w kieszonkę i mamy kłopot z główką. Nie wiem, ale wydaje mi się, że coś motam nie do końca w porządku, bo Słodka Lu układa główkę jakoś tak dziwnie - na boku, ale jakby jej zwisa w jedną stronę (ściślej raz w jedną raz w drugą, zależy którym policzkiem się przytuli) - przez to gnie jej się kręgosłup. Co robię nie tak? :hide:

Mayka1981
30-06-2009, 12:35
a w jakim model jest wieku?

mój tak się ostatnio wygina bo... patrzy na boki i ciamka chustę a tak mu wygodniej...

a jak się pochylisz do przodu to masz luz między wami? może po prostu mocniej się przywiązać? przyciśnij troszkę malucha d siebie jak naciągasz panel...

albo dać pod karczek pieluszkę - zrobisz kołnierzyk to nie będzie możliwości takiego przechylania główki...

a nosiłaś w jakimś innym wiązaniu?

Mayka1981
30-06-2009, 12:36
a teraz widzę, że dziecię majowe... tego roku? :ninja:

AgaPe
30-06-2009, 17:38
Ano majowe. Dziś ma dokładniuśko miesiąc. Jak się pochlam jest w zasadzie ok. Nie odpada. A jak odpada, to dociągam. Też nie zawsze krzywi tę główkę, ale jak już krzywi to na całego.
I czasem ma nogi nierówne - wygląda, jakby krzywo była wsadzona, albo miała nogi różnej długości... :confused: Dziwna sprawa... Bo raczej ma równe ;-)

Kanga
30-06-2009, 17:42
A możesz wkleic fotkę ? Z samego opisu trudno coś ustalić
być może zbyt słabo dociagasz chuste

AgaPe
30-06-2009, 18:28
No właśnie kłopot mam - nie umiem dołączyć zdjęcia. Tzn cały czas mi nie przechodzi... Może mailem zapodam? Mam takie jedno zdjęcia na którym może nie ewidentnie widać problem, ale można się domyślić o co chodzi... no ale niestety nie wkleję :hide:

ithilhin
30-06-2009, 18:46
moze ten wtaek o wklejaniu zdjec pomoze
http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=12487

a jak dociagasz maluszka? czy ma pasy chusty w dolkach podkolanowych? jak ma material pod karczkiem?

AgaPe
30-06-2009, 21:13
moze ten wtaek o wklejaniu zdjec pomoze
http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=12487

a jak dociagasz maluszka? czy ma pasy chusty w dolkach podkolanowych? jak ma material pod karczkiem?
Ma pasy chusty w dołkach podkolanowych, staram się, by zgodnie z instrukcją była cienka warstwa materiału pod kolankami, a jego nadmiar na szyi. Może coś źle robię przy przekładaniu chusty pod nóżkami? Albo jakoś krzywię dziecia przy dociąganiu? Troszku widać tę przekrzywioną główkę w zdjęciu z avatarku, choć tutaj nie jest najgorzej. Ona ten łepek tak pochyla w moim kierunku i opiera o mnie czołem, i jak ją potem chce przytulić policzkiem to tak właśnie dziwnie skręca tę główkę i się kręgosłup w takie S wykrzywia... A epoka kontrapostu w sztuce już chyba minęła...

Gertruda
30-06-2009, 21:28
A ten materiał koło karczku też jest dobrze naciągnięty??

AgaPe
30-06-2009, 21:36
Tak dobrze, że mało jej nie udusi ;) Chyba, że to jeszcze za słabo... W sumie gdzieś muszę czasem źle dociągnąć, bo cudów nie ma. Zresztą czasami czuję, że jest luźnawo, bo mi zjeżdża po jakimś czasie noszenia. Ale nie na tyle luźno, żeby odpadać przy pochyleniu się... Ech. Ciężka sprawa, co?

AgaPe
30-06-2009, 22:16
Może w końcu się uda... tylko tak trochę bokiem będzie...

ithilhin
30-06-2009, 22:23
w awatarku chyba wlasnie nie sa pod kolankami te pasy...
ale tu malo widac.
pod pupka powinna byc 1/3 chusty, 1/3 zmarszcona na karczku, 1/3 gladko na pelcach.
ja kdociagasz to nigdy nie ciagniz za sama krawedz - zawsze zlap wiecej materialu i dociagaj fragment po fragmencie zawsze lapiac sporo materialu "w grasc"

ithilhin
30-06-2009, 22:26
o zdjecie widze.
mysle, ze pomoze dociagnie uwazniejsze

http://klubkangura.com.pl/kieszonka-bez-tajemnic

Gertruda
01-07-2009, 12:20
Mnie się wydaje ze jest za słabo dociągnięte. Materiał nie jest równo rozciągnięty na pleckach, a przy karczku są takie fałdy, a powinien być równo. I na tym zdjęciu jest ta główka krzywo???Kajcik też tak sobie układał główkę do snu jak twoje maleństwo.

Alia
01-07-2009, 21:55
Mamy takie same chusty :)
mnie swego czasu sprzedano bardzo dobry patent na wiazanie maluchów w kieszonkę. Pod górną krawędź wkłada sie zrolowaną pieluszkę tetrową i zawija, żeby powstał taki wałek-kołnierz. Bardzo dobrze podtrzymuje główkę, polecam.

AgaPe
02-07-2009, 00:35
Dzięki, Dziewczynki :) Jutro będziemy testować różne warianty. Myślę, że chyba faktycznie rzecz w dociąganiu, dziś bardziej się na tym skupiłam i już główka aż tak nie leciała. Wszystko trzeba odkryć samemu ;-) A prościej jest skorzystać z rad bardziej doświadczonych :kiss: dzięki!

Kasia
03-07-2009, 21:41
Dziewczynki, moge miec jedna mala uwage?

:znaika: Ja wiem, ze patent ze szmatka sie rozpowszechnil jako metoda na wszelkie zlo, ale to jest trick na bardzo specjalne sytuacje, a nie na niedociagniecia chusty w gornych partiach.

Przy codziennych sytuacjach, przepisowych dzieciach i rodzicach chuste przede wszystkim dociagamy! Waleczek jest tylko pod szyja, a tu cala chusta musi przylegac scisle do noworodka.

Natomiast przepisowe dzieci MOGA wymagac waleczka gdy spia po dluzszym uzytkowaniu chusty. I zawsze jest to minimalny waleczek.


To se pogadalam :lol:

AgaPe, na fotce rzeczywiscie masz nieco luzu. Ale to jest do docwiczenia - tylko na poczatku wydaje sie nie do zrobienia, zobaczysz! tylko mierz sily na zamiary - ty jeszcze w pologu jestes!