PDA

Zobacz pełną wersję : porady pilnie potrzebuje!!!kółkowa i dwumiesięczny berbeć



aniołka2009
26-06-2009, 19:53
kupiłam sobie piekną czerwoną kółkowa chustę, wymarzyłam noszenie i... nici z tego, bo dziecko nie chciało leżeć w iej nic a nic. Oglądałam wszystkie filmiki, dostałam instrukcje, ale wolałabym zapytac specjalistek - czy taki brzdąc moze "siedziec" wkółkowej bez szkody dla kręgosłupa i bioderek? Wiem że elastyczne i tkane są bezpieczne, ale ta kółkowa..co radzicie - wymienic na tkana? prosze o radę bo mąż sie nasmiewa że piękną rzecz mamy - moze pokrowiec na fotel..

Mayka1981
26-06-2009, 20:17
leżeć to mało które dziecko w chuście chce:ninja:

kup wiązankę a kółkową zostaw na później, wszak to i tak na krótsze wypady...

można dziecko wiązać w kółkowej na żabkę, tylko z przodu ciężko (tzn mi ciężko i nie wychodzi tzn wychodzi krzywo...) a na biodro za wcześnie (ale zaraz sie specjalistki wypowiedzą...)

Kanga
26-06-2009, 20:21
spokojnie - na bioderko posadź o ile dziecko nie chce leżeć w kołysce

tu poczytaj - http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=13156 tutaj niedawno rozpisywałyśmy się o 1,5 miesięczniaku na biodrze :)

Mayka1981
26-06-2009, 21:08
a sama się w tamtym temacie udzieliłam:hide:

no jasne, że można na biodro...
ale wiązaną i tak sobie kup:ninja:

aniołka2009
26-06-2009, 21:16
Dzięki wielkie! za późno Was znalazłam!:frown Tak właśnie zamierzam zrobić-szukam tkanej, a kółkowa do szafy, choć szkoda..Anielka wogóle nie chce leżeć. najchetniej siedzi:cool:
ale fakt..troche mi szkoda zmarnowanego czasu, bo juz dawno mogłam z nią w tej chuście maszerowac, a tak...
to mam jeszcze jedno pytanie, czy te chusty nadaja sie do użwania?coś wiadomo o jaakości i przydatności?

aniołka2009
26-06-2009, 21:23
coś mi zjadło kawałek odpowiedzi. po pierwsze -dziekuję za linka na wątek - przeczytałam i od jutra zaczynam cwiczyc!!Nie moge sie doczekać. A to adres tych chust afrykańskich,
http://www.szczyptaswiata.pl/
czy to podróbki może:D, zartuje, czy ona nadają sie do noszenia dla poczatkujacych?

Mayka1981
26-06-2009, 21:33
Aniołka ale w czym rzecz?
chodzi Ci o chusty Girasol?
bo one są z Gwatemali:P

to są super chusty! jedna taka mi się marzy... tylko dobierz dobrą długość (standard 4.6 pasuje na "większość przeciętnych ludzi;-)")

aniołka2009
26-06-2009, 21:36
Hm..to trudne pytanie..jeśli te chusty to Girasol, to właśnie o nie mi chodzi:) Tutaj są:
http://www.szczyptaswiata.pl/

aniołka2009
26-06-2009, 21:38
Ale jestem ciapa:) niedouczona:) tak wyszło, a może tak jest:) tym bardziej dziekuje za odpowiedx i cierpliwość!!!!uwielbiam to forum!!!

Mayka1981
26-06-2009, 21:39
bo podajesz mi tylko linka do strony głównej, to ja może konkretnie:
http://www.szczyptaswiata.pl/tra-pol-1216228635-Chusty-do-noszenia-dzieci.html
to są chusty Girasol - wiązałam się w jedną (ale jakiś stary model że tak powiem) i była super

chusty się różnią wieloma rzeczami, potem kwestia tego co kto preferuje i dla jakiego dziecka... mi się wydaje że jak najbardziej będą ok:thumbs up:

ithilhin
26-06-2009, 21:39
a kółkową jaką masz? pokaz zdjęcia doradzimy jakąś inną pozycję niż ta, której maluch nie lubi.
tu masz taką mini ścigawkę o pozycjach noszenia
http://klubkangura.com.pl/jak-i-w-czym-nosic
a tkana też na pewn się przyda
powodzenia!!

Mayka1981
26-06-2009, 21:39
no i ok:applause:

aniołka2009
26-06-2009, 21:41
No to zaryzykuje jeszcze jedno pytanie..czy one na lato sie nadają? z czytaniem ze zrozumieniem u mnie kiepsko, ale tej informacji chyba tam nie ma...?:oops:

Gertruda
26-06-2009, 21:41
Jak dla mnie kółkowa na początek była trochę za trudna...nie umiałam jej porządnie dociągnąć na małym tak żeby był porządnie "przytrzymany"...moje małe bobo też zupełnie nie kołyskowe jest i motałam brzuszek do brzuszka, ale teraz sobie myślę, że to kwestia wprawy. Poćwiczyć trzeba i się uda!!

EDIT wydaje mi się, że kółkowa na lato jest super bo na dziecku jest tylko jedna warstwa materiału. Jeżeli będziesz kupować wiązankę to np. w wiązaniu 2x (moje ulubione wiązanie) na dziecku są 2 warstwy materiału...

aniołka2009
26-06-2009, 21:43
Tutaj jest moja kółkowa
http://www.chusta.pl/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=12&Itemid=29

Gertruda
26-06-2009, 21:45
OT Aniołka w takim tempie piszesz nowe posty, że nie nadążam z odpowiadaniem :lol::lol::lol:

aniołka2009
26-06-2009, 21:46
oki, rozumiem...wiem już jak zamotać Anielke w tkanej, powoli sie przyzwyczaja, chociaz nie jest zwolenniczką unieruchamiania..najgorzej z rączkami - musza być luźne. I ciągle szuka piersi...a to akurat ta wysokosć...

Mayka1981
26-06-2009, 21:46
Aniołka jak dla mnie się nadają, ale to naprawdę kwestia preferencji...
muszisz usiaść i poczytać na wątku o różnych rodzajach no i recenzje, tu o:
http://www.chusty.info/forum/forumdisplay.php?f=83
co ja się najpierw naczytałam to moje... ale koniec końców na 1 tkaną wybrałam Nati bambus bo na lato - ale jak jest upał to też się spocę...

czytać czytać czytać a najlepiej - macać macać macać no i poprzymierzać koniecznie - wybierz się na jakieś chustospotkanie to sobie pooglądasz na żywca co i czym się różni, bo wybór ciężko oj ciężki...

aniołka2009
26-06-2009, 21:47
przepraszam:oops:to sie teraz nie odzywam...:applause:

ithilhin
26-06-2009, 21:47
bardzo fajna ;-) i da sie w pelni regulowac.
mozesz sprobowac posadzic w niej na biodrze ale musisz zrobic to bardzo starannie.
po pierwsze kazde noszenie na innym biodrze (chodzi o regularne zmienianie stron)
po drugie raczki schowane
po trzecie sporo materialu pod pupa (zeby siegal az pod kolanka, nozki z kolankami na wysokosci pupy/pępka)
po czwarte - nawazniejsze: scisle i rownomiernie dociagniecie chusty na calej szerokosci plecow dziecka (trzeba dociagac fragment po fragmencie, unoszac przy tym dziecko) aby maluch scisle przylegal do noszacego.

Mayka1981
26-06-2009, 21:48
OT Aniołka w takim tempie piszesz nowe posty, że nie nadążam z odpowiadaniem :lol::lol::lol:

ani ja:lol:

a łepek to ma mieć wyżej niż pierś... mój mnie liże po mostku często, ale piersi nie szuka:rolleyes:

Gertruda
26-06-2009, 21:49
Co do rączek to chyba kwestia oswojenia się dziecka bo Kajcik też na początku musiał mieć koniecznie wolne rączki, ale po kilku motaniach się przyzwyczaił.

EDIT. Co do piersi to mnie Kajcik przysysał się do kostek obojczyka...

Mayka1981
26-06-2009, 21:50
Co do rączek to chyba kwestia oswojenia się dziecka bo Kajcik też na początku musiał mieć koniecznie wolne rączki, ale po kilku motaniach się przyzwyczaił.

no już miałam to samo pisać, ale odświeżyłam stronę i proszę...;-)
a teraz idę do M bo mam randkę w pokoju obok póki dziecko śpi:applause:
miłego wieczorku:hello:

aniołka2009
26-06-2009, 22:00
dzięki dziewczyny!! jestescie super:applause:Naprawdę sa to porady nieocenione, bo opis - na wyskokości całusa w czółko - jest dość mało precyzyjny, na wyokości obojczyka - to rozumiem.
bedziemy próbować, a efekty umiescimy na stronie, bo musze się z Wami podzielic tym co uda sie osiagnąć - w koncu to bedzie wspólne dzieło!

Gertruda
26-06-2009, 22:05
Powodzenia :) Jak mawiał mój tato praktyka czyni mistrza :)