PDA

Zobacz pełną wersję : nosidła ergonom.-dla noworodka?



Nata
24-02-2008, 13:20
od jakiego wieku mozna nosic? zazwyczaj na zdjeciach sa wieksze dzieci. chyba w galerii patapum widzialam maluszka....szukam info dla siostry. fajnie,ze jest to forum,bo wczesniej o tych nosidlach nie słyszalam i siostra nadal by baby bjorna uzywala.

ithilhin
24-02-2008, 13:32
w bondolino ponoc mozna, choc od jakiejs konkretnej wagi.
i chyba sie jakos specjalnie wklada.

Agnen
24-02-2008, 13:42
Na gazetowym była ostatnio podobny wątek. W bondolino od 3 kilo można więc większość noworodków się nadaje.

vandene
24-02-2008, 22:07
Ta rodzinka (http://fishki.net/comment.php?id=24789) nosi noworodka :)

Anna Nogajska
25-02-2008, 00:28
nie, nie i jeszcze raz nie!
żadne, powtarzam żadne nosidło nie jest w stanie idealnie dopasować się do ciałka noworodka i zapewnic mu właściwej pozycji.
jeśli ktoś z jakiś względów nie chce nosić noworodka w długiej wiązance to o wiele lepsza od nosidła będzie chusta kółkowa, która umiejętnie zawiązana da dobre oparcie.

wspomniane przez was bondolino, jak i w zasadzie wszystkie inne nosidła wymuszają bardzo szeroki rozstaw nóżek u noworodka - za szeroki. w zasadzie w nosidle nosiłabym dziecko od około 6 kg - 4-5 miesięczne.

moje uwagi oparte są na własnych doświadczeniach (nie noszeniu, ale przymierzaniu: ergo, beco, manduca plus) i opinii doradców noszenia.

Linda
25-02-2008, 00:36
Podobnie jak Ania, tez nie nosilabym noworodka w zadnym nosidle ergonomicznym Ergo sprzedaje co prawda taka wkladke dla noworodka, ale ja nie wsadzilabym swojego noworodka do zadnego nosidla ergonomicznego (ergo jest szerokie i ma taki dosc sztywny material, nie wyobrazam sobie, ze takiemu maluszkowi mogloby byc w nim wygodnie)

W MT zaczelam nosic Orlinka jak mial 5 miesiecy i juz pieknie trzymal glowke, probowal samodzielnie siedziec. Niektore nosidla ergonomiczne sa swietnym rozwiazaniem, ale nie dla starszego maluszka. Swojego tygodniowego Orlinka nosilam w chuscie wiazanej i kolkowej.

Linda
25-02-2008, 00:37
chcialam napisac 'dla starszego maluszka'

RUETAMA
25-02-2008, 13:35
w nosidle nosiłabym dziecko od około 6 kg - 4-5 miesięczne.

no tak :roll: a moje ma niecale 3 m-ce i juz przeszlo 6 kg
ale to wszystko przez wzrost po tatusiu ...

Anna Nogajska
25-02-2008, 23:09
niektóre dzieciaczki tak mają:) więcej ciałka do kochania:)

Kasia
13-03-2008, 13:55
Są różne rodzaje nosideł ergonomicznych - niektóre się skupiają na wygodnym noszeniu starszaków, a dla noworodków proponują np. wkładki lub system otwieranych dopasowywanych kieszeni. Ja osobiście w swojej pracy przetrenowałam kilkanaście nosideł ergonomicznych i widzę duże różnice w ich funkcjonalności. Oczywiście, jestem ortodoksem ;) dla mnie nie ma nic lepszego niż wiązanka.

Anna Nogajska
30-03-2008, 21:40
zgodnie z obietnicą podczas szkolenia dla doradców ds. noszenia, które własnie wczoraj się zakończyło, zapytałam o opinię trenerkę. jej zdaniem, szczególnie w przypadku dzieci, które samodzielnie nie trzymają główki, każde nosidło typu mei tai, podaegi, czy nosidło ergonomiczne należy przymierzyć do konkretnego dziecka i sprawdzić, czy materiał ściśle przylega do plecków, czy rozstaw nóżek jest właściwy, czy główka jest stabilnie podtrzymywana i czy nosidło jest wygodne dla rodzica. jej zdaniem większość nosideł ergonomicznych w tym bondolino w przypadku noworodków daje zbyt szeroki rozstaw nóżek.
także jeśli się zdecydujecie na zakup któregoś z tych nosideł dla bardzo małego dziecka to nie zdajcie się tylko na opinie producentów, ale po prostu przymierzcie nosidło do waszego dziecka i oceńcie, czy będzie to rozwiązanie w pełni bezpieczne.

Linda
30-03-2008, 21:47
Nic dodac, niz ujac, Aniu, super :)

petisu
30-03-2008, 21:54
Naprawdę cenna rada.