PDA

Zobacz pełną wersję : Chusta/nosidło proszę o rady



Omenariusz
13-12-2016, 16:49
Witam
Nie mogłem znaleźć tematu powitań więc witam się tu :)
Do rzeczy wraz z żoną szukamy nosidła/chusty dla naszej 5 miesięcznej Matyldy. Byłoby używane naprawdę rzadko raczej przy wizytach u lekarza ewentualnie zakupach. Szukałem na popularnym serwisie aukcyjnym i już chciałem zamawiać nosidło firmy womar ale zawsze przed zakupem sprawdzam opinie i znalazłem to forum przy okazji dowiedziałem się że dla małej kręgosłupa nie było by to zbyt przyjazne ;) Mam pytanie czy da się do 100 zł kupić nosidło/chustę ergonomiczną ?

Jakieś wskazówki typy jestem zielony :)

Zaznaczam że jeszcze nie chce używać nosidła/chusty chcę kupić a zacząc używać dopiero jak będzie na to czas

akonate
13-12-2016, 17:45
Omenariusz, sama za duzo nie wiem, a praktyki to juz wogole zero, ale na krotkodystansowo dziewczyny polecaja chuste kolkowa, wiaze sie szybciej i prosciej niz zwykla dluga i jest mniejsza. Obciaza niesymetrycznie jedno ramie, ale ja wlasnie zdecydowalam sie na to rozwiazanie, zeby dojsc do samochodu itp wycieczki na jakies 30min. Moze to by bylo rozwiazanie, ktorego szukacie?
Widzialam na chustostraganie uzywane taniutkie kolka za 50zl.

Mam nadzieje, ze ktos bardziej doswiadczony sie jeszcze odezwie :)

Isolt
13-12-2016, 18:31
pewnie, ze sie da :)

jesli budzet jest kwestia priorytetowa, to mozecie kupic nosidlo mei tai, czyli zamiast sprzaczek sa pasy do zawiazania w wezel, albo tanie nosidlo typu "podrobka ergobaby", one ksoztuja ok 100zł, chociaz rozmiarowo sa dosc male.

chuste tez mozna upolowac w okolicy 120zł, albo tu na forumowym bazarku, olxie, na fejsbuku, albo np na comiesiecznej wyprzedazy outletu w sklepie Little Frog.


warto tez wziac pod uwage, ze chuste czy nosidlo mozna po skonczeniu uzywania odsprzedac, niewiele na tym tracac :)

Omenariusz
13-12-2016, 18:39
A czy
Nosidełko Mei Tai hybryda z allegro bedzie odpowiednie ? :)

http://allegro.pl/miekkie-nosidelko-mei-tai-hybryda-nowosc-25-i6642364495.html

Omenariusz
13-12-2016, 18:48
A czy nosidełko mei tai hybryda z allegro bedzie odpowienie ?

panthera
13-12-2016, 19:11
A czy nosidełko mei tai hybryda z allegro będzie odpowienie ?
tak.tylko nosidełka dobiera się do rozmiaru dziecka. więc szerokość i długość panela musi być odpowiednia. jeśli ma być na wyrost (znaczy chcesz nosić dziecko jak dorośnie - czyli jak usiądzie) to najlepiej zmierzyć odległość od kolanka do kolanka i dodać kilka cm. to szerokość na dole. a wysokość od pupki do szyjki, bo panel na początku (czyli puki dziecko małe) powinien sięgać do karku.
wiadomo najlepiej przymierzyć. chusty kółkowej nie trzeba dopasowywać do dziecka, ale ew do noszącego (nie może być zbyt długa żeby ogon nie plątał się poniżej kolan). a skąd jesteście - może w pobliżu jest klub kangura lub jakaś pomocna chustomama która ma i dałaby poprzymierzać.

Omenariusz
13-12-2016, 19:42
wysokość całkowita panela bez pasa biodrowego i zagłówka ok. 42 cm.
wysokość całkowita z pasem biodrowym i zagłówkiem ok. 62 cm.
szerokość panela ok. 37 cm.
szerokość pasów ok. 10 cm.
długość pasów naramiennych ok. 2 m. (wypełnienie na dł. 50 cm.)
długość pasa biodrowego ok. 70 cm., szerokość ok. 13 cm. (wyprofilowany)


Takie wymiary ma to nosidło muszę sie chyba wstrzymac i jak bedzie siadac dokładnie pomierzyć

Kicia
14-12-2016, 14:31
Chusta kolkowa ma ograniczenie wagowe, na mojej jest napisane że 15 kg dziecka max. Twoja córka pewnie tyle nie waży ale weź to pod uwagę. Popatrz tez w wątku sprzedazowym na forum, dziewczyny sprzedają różne rzeczy, albo napisz w bazarku, że szukasz wraz z wymiarami dziecka, może akurat ktoś ma na zbyciu coś ciekawego.

panthera
14-12-2016, 18:32
Chusta kolkowa ma ograniczenie wagowe, na mojej jest napisane że 15 kg dziecka max. Twoja córka pewnie tyle nie waży ale weź to pod uwagę. Popatrz tez w wątku sprzedazowym na forum, dziewczyny sprzedają różne rzeczy, albo napisz w bazarku, że szukasz wraz z wymiarami dziecka, może akurat ktoś ma na zbyciu coś ciekawego.
to jakąś słabą chustę masz. z całą pewnością chusty tkane kółkowe dobrych firm (ze splotem skośnokrzyzowym, lub żakardowym lub uszyte z takich chust)nie mają żadnych ograniczeń wagowych. nosisz ile dasz radę.
chusty elastyczne mają ograniczenie i słusznie.

amefa
14-12-2016, 18:42
to jakąś słabą chustę masz. z całą pewnością chusty tkane kółkowe dobrych firm (ze splotem skośnokrzyzowym, lub żakardowym lub uszyte z takich chust)nie mają żadnych ograniczeń wagowych. nosisz ile dasz radę.
chusty elastyczne mają ograniczenie i słusznie.
Moja kolkowa moro z LL tez ma w instrukcji napisane ze do 15 kg ;)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

panthera
14-12-2016, 18:59
Moja kolkowa moro z LL tez ma w instrukcji napisane ze do 15 kg ;)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
serio?
na mojej nic nie ma. (opuncja girasol) spokojnie noszę 2,5 latka 16 kg. wiadomo niezbyt długo bo ciężko mi ale z chusta nic się nie dzieje, kółka trzymają.

amefa
14-12-2016, 19:19
Wydaje mi sie ze tak sie po prostu zabezpieczaja w razie "w" ;) chyba na stronie LL tez czytalam ta info ze do 15kg

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Kicia
14-12-2016, 20:03
to jakąś słabą chustę masz. z całą pewnością chusty tkane kółkowe dobrych firm (ze splotem skośnokrzyzowym, lub żakardowym lub uszyte z takich chust)nie mają żadnych ograniczeń wagowych. nosisz ile dasz radę.
chusty elastyczne mają ograniczenie i słusznie.

no wlasnie lennylambmam, niw uwazam, zeby to byla marna firma :-)
mozliwe, ze chodzi o obciazenie kółek lub asymetrycznosc dla noszącego, bo tkanina niewątpliwie wytrzyma dużo więcej

ariela
08-03-2017, 15:18
Fajnie, że wiem jakich unikać bo chcę zacząć :)
Pozdrowienia

sakahet
08-03-2017, 23:48
Omenariusz i jak, zdecydowaliscie sie juz na jakis zakup chusty/ nosidla?