PDA

Zobacz pełną wersję : Wielka prośba o pomoc - wybór nosidła



kociol21
28-11-2016, 18:28
Witam

Prosiłbym doświadczone osoby o pomoc w wyborze.

Mamy synka 7 miesięcy. Maluch jest nieodkładalny, a do tego nie cierpi wózka, robi histerię po 10 minutach i jedyne co go uspokaja to wzięcie na ręce. Oczywiście prawie 9 kilo to nie przelewki, na rękach długo się nie ponosi, więc od jakiegoś czasu wózek się kurzy, a chodzimy z nim z żoną w chuście, głównie dla mnie to żaden problem, bo jak się dobrze dociągnie to praktycznie nie czuć ciężaru. A on sam chustę uwielbia, zasypia prawie od razu w niej i nie marudzi choćby i przez 3 godziny.

Żonie bardzo podobają się nosidła, a i dla mnie w sumie wygląda to nieźle, czeka nas trochę ruchu, wyjazdów itp. i coś czego nie trzeba motać, dociągać itp. co chwilę byłoby fajne. W związku z tym myślałem, żeby zafundować nam coś takiego na mikołaja :)

Co byłoby dobre:
1. Coś żeby mogły bez problemu nosić osoby o bardzo różnym wzroście? Żona ma 160cm, a ja ponad 190cm.
2. Coś niezbyt drogiego, powiedzmy w okolicach 300-400zł, bo z tego co widziałem to takie polecane są niestety dużo droższe, 500 i więcej :(
3. Żeby dało się łatwo regulować i było "na przyszłość"
4. Łatwość obsługi, żeby dało się szybko i bezstresowo zarzucić, a potem zdjąć.

Dodam jeszcze, że z uwagi na to, że to ma być prezent, oraz że będę kupował przez internet, nie będziemy mieli możliwości przymierzenia różnych modeli.

Czy ktoś może coś polecić?

Isolt
28-11-2016, 18:40
Manduca, Tula, Bondolino, Kibi? Poszukajcie dobrej promocji, albo nosidła z drugiej ręki, w tej cenie się zmieścicie :) Nosidło można sobie dopasowac do gabarytów na bieżąco :)

mamru
28-11-2016, 18:49
Z regulowanych świetne jest nosidło Storchenwiege. Kibi jest też rewelacyjne - to mozna chyba jeszcze kupić na fb w sklepie Gugu-gaga. Fajnie gdybyście mieli możliwość przymierzenia nosidla. Bo nosidla nie są tak uniwersalne jak chusty.
Polecam jeszcze do poczytania http://www.szczesliva.pl/jak-wybrac-nosidelko-i-chuste-dla-dziecka/

kornflejka
28-11-2016, 19:57
Oprócz tych co wymieniły dziewczyny ja dodam od siebie że meitai od firmy Girasol czyli MySol super jest. Zdaje się, ze powinien w Waszym budżecie sie zmieścić, łatwo sie reguluje i wystarcza na długo :)

kociol21
28-11-2016, 21:59
Dziękuję za podpowiedzi :)

A co myślicie o Fidella Fusion? Bo gdzieś mi się obiło o uszy, że niezłe, a można wyłapać poniżej 400zł gdzieniegdzie.

Alassea
29-11-2016, 01:29
Nosidła zdecydowanie warto przymierzyć. :)
Fidella fusion spełnia wszystkie wasze wymagania, ale warto pamiętać, że ma słabe wypełnienia pasów ramiennych i pasa biodrowego. Dla niektórych osób może być niekomfortowe noszenie ciężkiego dziecka, na dłuższe trasy (np góry) w tym nosidle. Może fly tyi?
Storchenwiege nie spełnia warunku "wystarcza na długo" :) Niestety, zwłaszcza w wersji 2015, która jest ulepszona w stosunku do poprzedniego modelu, jest też nieco mniejsza (nie ma opcji przedłużenia panela).
Tula, LL - komfortowe, ale jak dziecko wam wyrośnie to trzeba przerzucić się na rozmiar większe (toddler). Pytanie jeszcze jak długo będziecie nosić i jak duże dziecko będziecie mieć :)
Fajną, ekonomiczną alternatywą jest almelle, szyty na wzór tuli, ale nieco większy wychodzi, więc znowu - kwestia przymiarki, tego jak duże dziecko.

A skąd jesteście? Może gdzieś w waszej okolicy odbywają się chustowe spotkania, tam bardzo często jest okazja do pomacania :)