PDA

Zobacz pełną wersję : Punkty reputacji - wszystko, co wiemy, w poście #137 strona 7 (uzupełniane na bieżąco)



andziulindzia
22-06-2009, 22:00
W postach w tej samej linijce co nick osoby piszącej jest malutki symbol wagi i tekst: "dodaj punkty reputacji dla..." Co to właściwie jest i jaki ma cel? wie ktoś?

Andzia

marjanna.b
22-06-2009, 22:04
Na niektórych forach działa to na zasadzie
Ktoś komuś pomógł, to w podzięce dodaje się Mu punktów reputacji.
Na tej podstawie można stwierdzić, że osoba pomocna/mało pomocna jest ;)

m.

Jedyna
22-06-2009, 22:05
dołączam do pytania, brzmi tajemniczo

marjanna.b
22-06-2009, 22:06
Inne nazwy:
SOG, Karma, Stawiam Piwo ;)

m.

Jazzoo
22-06-2009, 22:09
Wkejam wyjasnienie z innego forum:


- Co to jest reputacja/repute?


Jest to wskaźnik, który wskazuje nam poziom poziom reputacji użytkownika, w skład której wchodzi wiele czynników, głównie podziękowań (ponieważ tylko w taki sposób można dziękować na tym forum), które mogą nam zobrazować poziom doświadczenia (a także aktywności, chęci pomagania, dodawania nowych przydatnych wątków/postów na forum) danego użytkownika. Czyli


- Co to jest siła reputacji?


Jest to liczba określająca ilość punktów reputacji, jakie dany użytkownik daje w momencie dodawania komuś punktów reputacji, czyli np. użytkownik X dziękuje użytkownikowi Y poprzez dodanie punków reputacji; użytkownik X ma siłę reputacji 5 przez co użytkownik Y będzie miał po dodaniu reputacji o 5 punktów więcej. Lub po prostu: moja siła reputacji to (w momencie pisania tego poradnika) 36 punktów. Ktoś kto dostanie ode mnie "rep" (punkty reputacji) będzie miał ich właśnie o te 36 więcej!


- A gdzie tego szukać?


Punkty reputacji oraz siłę reputacji można znaleźć na górze posta, po prawo - taka waga obok nr postu.


- W jaki sposób zwiększa się ilość reputacji/siły reputacji?


Reputacja rośnie, gdy otrzymamy od kogoś podziękowanie w (jak już wspomniałem w jedyny akceptowany na forum sposób) postaci punktów reputacji.
Siła reputacji rośnie wraz z wzrostem ilości naszej reputacji ORAZ co 50 postów jest dodawany jeden jej punkt.


- Chcę podziękować/dodać komuś punkty reputacji, ale jak ja mam to zrobić?


W poście osoby, której chcemy podziękować/dodać reputacji klikamy po prawej stronie na klawisz repute:
i piszemy podziękowanie (osoba której dodajemy rep, będzie mogła przeczytać ten tekst w Panelu użytkownika)

stasiu-lova
22-06-2009, 22:21
no i teraz jazzoo powinna dostac pkt reputacji :lol:

Aneczka
22-06-2009, 22:23
a ja nie widzę tych punktów?, piszesz, że są na dole każdego postu, a tam nic nie ma...

garlicgirl
22-06-2009, 22:25
na górze posta, po prawo - taka waga obok nr postu.

rzezuchama
22-06-2009, 22:25
To już nie można podziękować komuś tak normalnie? W wątku, w kolejnym poście? Albo na pw? Nie bardzo rozumiem.

Aneczka
22-06-2009, 22:26
no dla mnie to też trochę dziwne takie...
a na górze to chyba jest dodawanie reputacji? tzn ta waga?
Jazoo pisała, zę na dole po lewej...

Aneczka
22-06-2009, 22:27
:D rzerzuchamama, kliknęłam na wagę w Twoim poście i chyba dostałaś ode mnie tą reputację <lol> :D

stasiu-lova
22-06-2009, 22:27
dla mnie dziwniejsi sa znajomi
nk robimy? :ninja:

Eyja
22-06-2009, 22:29
dla mnie dziwniejsi sa znajomi
nk robimy? :ninja:

tutaj nie ma niestety ikonki PW. więc jesli z kimś wymieniam PW, szybciej jest mi poprzez "kontakty" niż wpisywac nicka "z reki" za każdym razem:lol: ot i tyle dorabiania teorii ;)

edit
znalazłam że klikając na nicka mozna wysłac PW :) człek uczy sie całe zycie, hehe
i do znajomych tez w ten sposób mozna dodać, hehe

Aneczka
22-06-2009, 22:29
booosz, jacy znajomi???
a w tej poprzedniej wersji to chyba też jacyś przyjaciele byli, czy jak to się tam nazywało :D

andziulindzia
22-06-2009, 22:33
W sumie to fajne jest. Chyba. A te punkty reputacji są widoczne? Tzn czy widać przy nicku ile kto tych punktów ma?

rzezuchama
22-06-2009, 22:34
:D rzerzuchamama, kliknęłam na wagę w Twoim poście i chyba dostałaś ode mnie tą reputację <lol> :D
:hey:
:rolleye:
Tylko gdzie ja mam jej szukać? kojarzy mi sie to z jakąś grą, punktami many np. :lool:

tutaj nie ma niestety ikonki PW. więc jesli z kimś wymieniam PW, szybciej jest mi poprzez "kontakty" niż wpisywac nicka "z reki" za każdym razem:lol: ot i tyle dorabiania teorii ;)
Wystarczy najechać na ten zielony kwadracik przy nicku, rozwija się tabelka i jednym z punktów jest napisz pw do <nick>.
Ha, tez coś odkryłam.
edit.
Za długo odkrywałam i już sama wiesz...

Aneczka
22-06-2009, 22:34
andziu, widac na dole z lewej strony - urzerzuchamamy jest 5 punktów, bo jej kliknęłam na wagę testowo :)

rzerzuchamama, wagę masz obok numerku postu :), na górze z prawej storny

Eyja
22-06-2009, 22:36
edita, nr posta wzięłam zapunkty reputacji. :hide:
ide spac!

rzezuchama
22-06-2009, 22:39
andziu, widac na dole z lewej strony - urzerzuchamamy jest 5 punktów, bo jej kliknęłam na wagę testowo :)
rzerzuchamama, wagę masz obok numerku postu :), na górze z prawej storny

Aneczka gdzie na dole z lewej?? nie widzę, nie widzę


edita, nr posta wzięłam zapunkty reputacji. :hide:
ide spac! :lool:

Jazzoo
22-06-2009, 22:42
Reputacja moze sie przydac na Chustostraganie lub Bazarku.
Wczesniej pytano czy nie mozna zainstalowac takie cos jak oceny jak na np. allegro.
Reputacja tu jest troche inna. Nie wiem czy sie przyda ale jest, i mozna ja wylaczyc.
Wszystkie nowosci musimy posprawdzac, pobawic sie. Jak jest cos fajnego to zostawiamy, jak cos jest be to zmieniamy, jezeli mozliwe oczywiscie.

Jazzoo
22-06-2009, 22:47
Te fioletowe kwadraciki z prawej u gory oznaczaja reputacje.
W profilu publicznym uzytkownika mozna zobaczyc co znacza. Na razie opisy sa po angielsku.

Fiona
22-06-2009, 22:54
Te fioletowe kwadraciki z prawej u gory oznaczaja reputacje.
W profilu publicznym uzytkownika mozna zobaczyc co znacza. Na razie opisy sa po angielsku.

to znaczy, że Twój kwadracik jest ode mnie, bo dałam Ci reputację?:mrgreen:

Aneczka
22-06-2009, 22:56
ja nie do końca rozumiem te całe reputacje...
rzerzuchama dostała ode mnie 5 punktów i to się pojawiło na dole jej postu, a a.szrek też kliknęłam i nic nie widać...

Fiona
22-06-2009, 22:59
ja nie do końca rozumiem te całe reputacje...
rzerzuchama dostała ode mnie 5 punktów i to się pojawiło na dole jej postu, a a.szrek też kliknęłam i nic nie widać...

kliknęłaś mnie?
och, dziękuję!:oops:;-)

Jazzoo
22-06-2009, 23:00
Ja niestety rozumiem tyle z tej reputacji co wy ;-) :lol:, i juz nie moge pomoc. :frown

rzezuchama
22-06-2009, 23:03
ja nie do końca rozumiem te całe reputacje...
rzerzuchama dostała ode mnie 5 punktów i to się pojawiło na dole jej postu, a a.szrek też kliknęłam i nic nie widać...
Aneczko droga
Jeśli chodzi o ta piątkę pomiędzy Stachem a Tuwimem..... to jest tam od dawna...
To moje zbędne kg są w miestu suwaczka... :hide::hide::hide::hide:

Fiona
22-06-2009, 23:04
Ja niestety rozumiem tyle z tej reputacji co wy ;-) :lol:, i juz nie moge pomoc. :frown

nie smuć się, to odkrywanie nawet zabawne jest, może za kilka dni dojdziemy razem o co chodzi:roll::mrgreen:

andziulindzia
22-06-2009, 23:06
Ja dodałam Jazzoo i nawet wlazłam w jej profil żeby popatrzeć czy gdzies to widać ale w końcu nie widzę.
Na jakimś forum rzeczywiście widziałam SOGi ale to sie wyświetlało przy nicku. I pamiętam, że nie wolno było dawać soga sobie samemu i założycielce wątku (akurat zwróciłam uwagę bo trafiłam na świetny watek robótkowy założony przez jakąś dziewczynę, z mnóstwem przydatnych informacji i kilka innych dziewczyn przez kilka postów bardzo żałowało że nie moga dać tego SOGa)

Aneczka
22-06-2009, 23:09
nie smuć się, to odkrywanie nawet zabawne jest, może za kilka dni dojdziemy razem o co chodzi:roll::mrgreen:


Aneczko droga
Jeśli chodzi o ta piątkę pomiędzy Stachem a Tuwimem..... to jest tam od dawna...
To moje zbędne kg są w miestu suwaczka... :hide::hide::hide::hide:



nie mów!!
to ja byłam przekonana, że te 5 puntków to ode mnie :hide:
co prawda zastanawiałam się czemu tylko 5 punktów i czemu widać tylko u Ciebie, a u innych nie ;)

edit: a szrek, chciałas to masz ;)

Jazzoo
22-06-2009, 23:16
Te fioletowe kwadraciki z prawej u gory oznaczaja reputacje.
W profilu publicznym uzytkownika mozna zobaczyc co znacza. Na razie opisy sa po angielsku.

No nie, teraz jak wchodze w profil andzi to tez nie widze. :lol:
Rzeczywiscie to odkrywanie jest bardzo zabawne. :roll::lool:

rzezuchama
22-06-2009, 23:19
Ja tez nie mam tych od Aneczki nigdzie :cryy::lol:

edit:
Ale w panelu użytkownika pojawiła mi się tabelka "Ostatnio Otrzymane Punkty Reputacji" i ze w tym temacie i data i brak komentarza.
ALE po lewej jest napisane "0 punkt(ów) ogólnie" :rolleye:
czyli dostałam od Aneczki ale nie dostałam.

Fiona
23-06-2009, 22:02
:lol::roll:mam 4 wpisy punktów reputacji i w sumie 0 punktów :cryy:
o co chodzi? :dunno:

Jazzoo
23-06-2009, 22:11
W panelu uzytkownika - ustawienia - zaawansowane ustawienia sie zaznacza czy chce sie zaznacza okienko czy sie chce miec punkty reputacji widoczne.


Show Your Reputation Level Twoja reputacja jest widoczna dla użytkowników.Jeśli nie chcesz korzystać z reputacji, wyłącz tę opcję.

andziulindzia
23-06-2009, 22:48
W panelu uzytkownika - ustawienia - zaawansowane ustawienia sie zaznacza czy chce sie zaznacza okienko czy sie chce miec punkty reputacji widoczne.
A ja tego nie widzę w swoim panelu. ciekawostka

Mag
23-06-2009, 23:02
ja też,choć bardzo dokładnie starałam się przejrzeć.

goska@
23-06-2009, 23:11
heheh ja tez nie mam chyba jakies mamy profile wybrakowane:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Aneczka
24-06-2009, 00:55
słuchajcie, chyba wiem o co chodzi - te kwadraciki pod ilością postów będą chyba zmieniać kolor w zależności od reputacji - wszystkie mamy fioletowe, a Jazoo zielone :) I u niej pojawia się po najechaniu napis, a u pozostałych tylko nicki

Jazzoo
24-06-2009, 01:01
U a.szrek tez sie pojawia napis.

Aneczka
24-06-2009, 01:26
U a.szrek tez sie pojawia napis.
może dlatego, że dodałam jej reputację?

zaraz sprawdzę rzerzuchame

edit: rzerzuchama też ma napis
edit2: już chyba wiem, jak to działa - kliknęłam na reputację andzi. przed kliknięciem był sam nick, po kliknięciu już pojawił się napis :)
Ale nie mam pojęcia gdzie sprawdzić te punkty :(
edit3: napis u dziewczyn jest inny, niż u Ciebie. i kolor kwadracika też, jak pisałam :)

kobra
24-06-2009, 05:27
Inne nazwy:
SOG, Karma, Stawiam Piwo ;)

m.

podoba mi sie Stawiam Piwo :lol:
postawi mi ktos? lubie Tyskie;)

Aneczka
26-06-2009, 00:20
Tyskie to nie piwo ;)

A może u nas zamiast piw zrobić stosiki? :D
Fajnie będzie tak rozdawać chusty, przynajmniej wirtualnie :D
Poza tym zauważyłam, że chustonówki, które zalogowały się już po remoncie mają chyba z automatu więcej punktów reputacji, bo mają takie same zielone kwadraciki, jak Jazoo i napis, że są na dobrej drodze :D
A chustostauchy zamiast nadrabiać, to o piwie myślą ;P

b.szczelna
27-10-2009, 23:35
:( jest mi przykro bo doczytałam teraz o co cho z czerwonym kwadracikiem koło mojego nicku. że mam złą reputację.szczęka mi opadła.widocznie wydawało mi się tylko, że chustoforum to miejsce w którym się odnalazłam w sieci.

Aneczka
27-10-2009, 23:37
b.szczelna, chyba coś pomyliłaś, bo punktów reputacji masz więcej, niż chustostaruchy ;)

b.szczelna
27-10-2009, 23:38
obok mojego nicku jest CZERWONY kwadracik;/ to chyba mam złą reputację?

morepig
27-10-2009, 23:42
nie, chyba osleplas bo masz zielony, jak jazoo :P
albo ja osleplam
nie kumam tego cholender :)

b.szczelna
27-10-2009, 23:43
no ten po prawej tak a ten koło nicku? co on znaczy bo juz mi sie płakac chciało !
i ja tez nie kumam wogole pierwszo to widze;)

morepig
27-10-2009, 23:44
aktywny/nieaktywny

a mnei nei lubia, jestem fioletowy :(

Meta
27-10-2009, 23:45
obok mojego nicku jest CZERWONY kwadracik;/ to chyba mam złą reputację?

Obok Twojego nicka jest kwadracik Twojej widzialności na forum :mrgreen:
Zielony = online
Czerwony = niewidoczny

Punkty reputacji to ten mały kwadracik po prawej, pod liczbą postów

b.szczelna
27-10-2009, 23:45
a gdzie sa jakies wogole objasnienia/legendy do tego wszystkiego? bo stresa juz dostałam ze TU TEZ jestem INNA i odsunieta na bok:(

edit: Metuniu kamien ze serca;)

edit:taka cwana chcialm byc i niewidoczna to mam;D

dziękuje!

b.szczelna
27-10-2009, 23:48
aktywny/nieaktywny

a mnei nei lubia, jestem fioletowy :(

juz nie:D

mimka
27-10-2009, 23:49
eeeej, b.szczelna, taka fajna z Ciebie babka, a takimi pierdołami się przejmujesz? uszy w górę! sama widzisz, że nikt do końca nie kuma co i jak i dlaczego tak. Inna jestes zapewne, bo każda z nas inna, ale jestem przekonana, że nie jesteś odsunięta na bok! no, wstawaj! :*
edit: spóźnilam się;) ale dobrze, że już ok;)

b.szczelna
27-10-2009, 23:51
ajj bo ja mam jakies traumy z dziecinstwa. i naqet jak mi sie nawrzuca to najszybciej sie rozpłacze zamiast zrugac;] ah jak to dobrze ze nie mam złej reputacji.

mattttko;] heheh

dziekowac ze mnie odtraumic.kocham to forum i Was, kazda inna ale kazda CIEPŁĄ i SERDECZNA i o to cho;}

goska@
27-10-2009, 23:52
się popłakałam ze smiechu :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Nalac jej soczku:thumbs up:

morepig
27-10-2009, 23:52
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
metaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
zmienilas avatar i dluugo myslalam ktoś Ty :D

morepig
27-10-2009, 23:53
ooo mam zielone, bszczelna mnie kocha? :D

b.szczelna
27-10-2009, 23:54
się popłakałam ze smiechu :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Nalac jej soczku:thumbs up:

co soczku drin lepiej na TAKKKIE NERRRWY;)

b.szczelna
27-10-2009, 23:56
ooo mam zielone, bszczelna mnie kocha? :D

ajak;)

kurdesz ale to wg mnie opcja do zajmowania czasu raczej niz do rzeczy.chyba zeby wlasnie negatywnie jej uzywac, jak ktos narozrabia solidnie zeby przestrzec innych? ja nie wiem, ja tam moge kazdemu dodawac ale jakos...na co to komu?jak uznałam ze oberwałam to mi sie przykrosciowo uczyniło bo nie kumałam komu tak mogłam na odciskach poskakac...;)

morepig
27-10-2009, 23:59
ajak;)

kurdesz ale to wg mnie opcja do zajmowania czasu raczej niz do rzeczy.chyba zeby wlasnie negatywnie jej uzywac, jak ktos narozrabia solidnie zeby przestrzec innych? ja nie wiem, ja tam moge kazdemu dodawac ale jakos...na co to komu?jak uznałam ze oberwałam to mi sie przykrosciowo uczyniło bo nie kumałam komu tak mogłam na odciskach poskakac...;)
:)

mimka
28-10-2009, 00:00
mi też się wydaje, że to się nie sprawdzi. i że po co...
(tym bardziej, żem fioletowa:lol:)

b.szczelna
28-10-2009, 00:01
mi też się wydaje, że to się nie sprawdzi. i że po co...
(tym bardziej, żem fioletowa:lol:)

juz nie.komu zielonego jeszcze?;) kolejka dla wszystkich!

v
28-10-2009, 00:01
no ten po prawej tak a ten koło nicku? co on znaczy bo juz mi sie płakac chciało !
i ja tez nie kumam wogole pierwszo to widze;)


tez nie kumam, ale dodalam ci punkt reputacji, zebys sobie podreperowala ;)
cieszysz sie?

b.szczelna
28-10-2009, 00:03
tez nie kumam, ale dodalam ci punkt reputacji, zebys sobie podreperowala ;)
cieszysz sie?

heheh dziekowac;D ten po prawej sie wyjasnił, to oznacza czy jestem aktywna;) zalogowana czyli. a ja cwaniula se ustawilam neiwidoczne i sie swiecilam takowo;) i juz lece Cie podreputowac tez;] ah reputacja jest przeciez BARDZO WAZNA:)

mimka
28-10-2009, 00:05
hehehe...
dzięki:D doceniam Twój gest;)
OT: to zdjęcie Hani rozbraja mnie za każdym razem jak je widzę! cudo!

Meta
28-10-2009, 00:05
No a mnie podreputowali kiedyś nawet dwa razy, a nadal świecę na fioletowo... :roll: Ale to może za mą wredną moderatorską naturę... :hide:

b.szczelna
28-10-2009, 00:06
No a mnie podreputowali kiedyś nawet dwa razy, a nadal świecę na fioletowo... :roll: Ale to może za mą wredną moderatorską naturę... :hide:

;)

sylvetta
28-10-2009, 00:08
heheh dziekowac;D ten po prawej sie wyjasnił, to oznacza czy jestem aktywna;) zalogowana czyli. a ja cwaniula se ustawilam neiwidoczne i sie swiecilam takowo;) i juz lece Cie podreputowac tez;] ah reputacja jest przeciez BARDZO WAZNA:)


Wez sie;-), sama sie przestraszyłam jak to zaczełam czytac - bo zaczełam akurat od twego posta, jak to myslałas , ze sie odnalazłas , a tu Cie nie lubia. :eek:. Jezu, az mi posty zaczely skakać przed oczami. Teorie spisku różne....Niezłe jajca.:hello:

morepig
28-10-2009, 00:12
No a mnie podreputowali kiedyś nawet dwa razy, a nadal świecę na fioletowo... :roll: Ale to może za mą wredną moderatorską naturę... :hide:
u mnei żeś zielona... ze tak powiem :D

Meta
28-10-2009, 00:12
;)

Haha no ja widzę, że reputki od Cię mają szczególną świetlistą moc :lool:

lalika
28-10-2009, 00:14
hihihi, beszczelna, też Ci dodałam :lol:
i se zobaczę, co ja mam za kwadraciki :lol:

b.szczelna
28-10-2009, 00:17
zazieleniłam Was na poczekaniu;) troche sie jak MODERATOR POCZUŁAM! ZMIENIŁAM COŚ U KOGOŚ hehehehehehhehehe jednak fajna opcja hehhe tak na chwile poprawia humor hihi

b.szczelna
28-10-2009, 00:18
hihihi, beszczelna, też Ci dodałam :lol:
i se zobaczę, co ja mam za kwadraciki :lol:oddałam;)

Meta
28-10-2009, 00:18
u mnei żeś zielona... ze tak powiem :D

tak mnie b.szczelna pomalowała na zielono :lol:

lalika
28-10-2009, 00:19
o dzięki łaskawco :mighty:

b.szczelna
28-10-2009, 00:20
o dzięki łaskawco :mighty:


hehhhhhh :ninja: robimy kółko wzajemnej adorejszyn?

lalika
28-10-2009, 00:21
Nie, kwadracik :lol:

goska@
28-10-2009, 00:21
a gdzie to sie sprawdza ??
Ja mam fiolecik od nowości haha
a kurcze zapominam o Tym mogłam nie raz ładnie komuś podziekować:duh::duh:

beszczelna to stawiam drinka:mrgreen:

b.szczelna
28-10-2009, 00:21
hehhh albo trójkąciki;d

b.szczelna
28-10-2009, 00:23
a gdzie to sie sprawdza ??
Ja mam fiolecik od nowości haha
a kurcze zapominam o Tym mogłam nie raz ładnie komuś podziekować:duh::duh:

beszczelna to stawiam drinka:mrgreen:

to ja ten, reputacjuje;d ot czekam na pake hihi to chyba na temat;)

rybka
28-10-2009, 00:48
No czyli zupełnie ta opcja mija się z celem.
Bo to jakby osobiste podziękowania za pomoc , czy dobry post. Już kilka razy komuś kliknęłam za udane transakcje czy trafne spostrzeżenia. To jest fajne bo wyklucza "lizusostwo" czy właśnie kółka adoracji. Pomaga przy transakcjach chustowych czy bazarkowych.
Fajnie by było żeby to rozkminić i używać zgodnie z przeznaczeniem i żeby było w powszechnym użyciu :)

pszczoła
29-10-2009, 12:28
Próbuję to zrozumieć, ale jestem za tępa. Widzę, że zielone są nawet osoby, które nie napisały ani jednego posta, i nie pojmuję tej reputacji.
Nie żeby mi jakoś przeszkadzał mój fioletowy kwadracik, nawet wolę, żeby mi go nikt nie zamalowywał:twisted:

paskowka
29-10-2009, 12:32
Próbuję to zrozumieć, ale jestem za tępa. Widzę, że zielone są nawet osoby, które nie napisały ani jednego posta, i nie pojmuję tej reputacji.
Nie żeby mi jakoś przeszkadzał mój fioletowy kwadracik, nawet wolę, żeby mi go nikt nie zamalowywał:twisted:

Ja tez tego rozkminic nie moge za nic. Moze rzeczywiście by tak za to się wziąc to by było do czegoś pomocne:)

mucha
04-02-2010, 15:44
Na moim profilu widzę, ze mam 11 punktów reputacji - co to jest? to dużo czy mało?
Jednym słowem moja reputacja jest dobra czy zła? ;)

Mag
04-02-2010, 15:54
to plusy od forumowiczów za jakies wypowiedzi lub pomoc:)
weź no mi daj punkta za wykład pieluchowy,co?;)

Mama Żuka
04-02-2010, 15:58
ŁŁooo Matko! Człowiek sobie spokojnie stuka na forum, a tu się okazuje, że obok czai się jakieś "podziemie punktowe" :ninja::mrgreen:

rosass
04-02-2010, 16:23
jakie punkty, gdzie te punkty????

Meta
04-02-2010, 16:29
http://www.chusty.info/forum/showthread.php?13065-Punkty-reputacji-co-to :lol:

dagis
04-02-2010, 16:45
ŁŁooo Matko! Człowiek sobie spokojnie stuka na forum, a tu się okazuje, że obok czai się jakieś "podziemie punktowe" :ninja::mrgreen:

takze nie zdawalam sobie sprawy z istnienia takiego "podziemia" ;)

britta
04-02-2010, 17:34
az sobie wejde Mucha na Twoj profil, zeby to cudo zobaczyc

Behemot
04-02-2010, 21:05
a ja dalej tego nie widzę :P

Behemot
04-02-2010, 21:12
Aaa to ta gwiazdka :duh:

anndomag
04-02-2010, 21:51
Myslalam, ze jedyne o co musze sie martwic, to ilosc napisanych przeze mnie postow, a to da mi dostep do roznych tajemnych tajemnic. A tu taka informacja!!!! Hmmmmm czy ktos potrezbuje moze pomocy jakiejs?:) Bo jak rozumiem, jak pomoge to bede miala taka lepsza reputacje:)

lemonka
04-02-2010, 22:26
:omg:

A ja nie widzę Twoich punktów. Swoich tez nie :/

Gertruda
04-02-2010, 23:04
A gdzie się dodaje te punkty??

pomidore
04-02-2010, 23:07
Na zielonym forum widziałam tę "wagę" ale tutaj już nie :(

britta
04-02-2010, 23:07
tez nie widze tych punktow
ale wiem gdzie sie dodaje - na samym dole postow po lewej taka gwiazdka

pomidore
04-02-2010, 23:09
tez nie widze tych punktow
ale wiem gdzie sie dodaje - na samym dole postow po lewej taka gwiazdka

:thumbs up: kto widzi gdzie one się pojawiają?

edit; britta dodałam Ci punkt , widzisz coś??

rosass
04-02-2010, 23:19
Tez widze gdzie sie dodaje, ale gdzie sie pokazuja juz nie...

britta
04-02-2010, 23:20
nie widze ale dziekuje ;)

Mucha, gdzie widzisz te punkty?

Meta
04-02-2010, 23:28
Trochę to bez sensu IMO, ale własne punkty można zobaczyć po kliknięciu w Ustawienia :roll:

britta
04-02-2010, 23:39
faktycznie bez sensu, bo w takim razie sa tylko po to, zeby sobie ego podbudowac ;) inni ich nie widza

pania
05-02-2010, 01:18
Trochę to bez sensu IMO, ale własne punkty można zobaczyć po kliknięciu w Ustawienia :roll:
ale gdzie w ustawieniach?

mucha
05-02-2010, 08:44
ok podsumujmy:
- punkty daje się klikając na gwiazdkę na samym dole posta, po lewej.
- Swoje punkty ogląda się w ustawieniach (ale trzeba je mieć by oglądać cokolwiek)
- innych reputację widać na kwadraciku pod pomarańczowymi kwadratami z ilością postów. Np ja mam zieloną reputację a inni mają szarą (czyli zero punktów).

mucha
05-02-2010, 08:46
Na moim profilu widzę, ze mam 11 punktów reputacji - co to jest? to dużo czy mało?
Jednym słowem moja reputacja jest dobra czy zła? ;)
odpowie mi ktoś czy te 11 punktów to dużo czy mało? mam się martwić czy cieszyć?


to plusy od forumowiczów za jakies wypowiedzi lub pomoc:)
weź no mi daj punkta za wykład pieluchowy,co?;)
Wysłałem ci 11 punktów i twój smutny szary kwadracik śmieje się teraz zielonym kolorem. Dzięki za pomoc przy pieluchach

Meta
05-02-2010, 10:06
ale gdzie w ustawieniach?
Na pierwszej stronie ustawień - klikasz i masz od góry:
1) Nowe subskrybowane tematy
2) Ostatnio otrzymane punkty reputacji


odpowie mi ktoś czy te 11 punktów to dużo czy mało? mam się martwić czy cieszyć?
No chyba nie tak źle :lol: Skoro masz 11 punktów, to znaczy, że ktoś (albo więcej ktosiów) pochwalił Cię 11 razy. A skoro większość forum w ogóle o reputacji nie ma pojęcia, to pewnie te 11 pktów to całkiem sporo :)

n2605
05-02-2010, 10:40
No to dzięki serdeczne mucha, teraz już wiem żem kobietą o marnej reputacji :twisted:

metis1
05-02-2010, 11:30
Ja tez nie wiem, czy jestem tepa, czy daltonistka... :confused: Widze tylko zielone albo szare kwadraciki, zadnych fioletowych! :omg: Moze zle widze:?:
Sama tez jestem juz zielona, chociaz "nówka"...:roll: Nie wiem, komu mam dziekowac - i czy w ogole- ani ile mam, bo przekopalam moje ustawienia, profile itp. i za Chiny Ludowe nie znajduje najmniejszej informacji na ten temat...
Poza tym, jest jeszcze jedna niewyjasniona kwestia (skoro juz tak zalezy nam na tej reputacji...): to, co sie pojawia po najechaniu na ten kwadracik. Sa rozne opcje, ja mam akurat, ze jestem "on distinguished road". Ktos cos wie na ten temat?

Meta
05-02-2010, 11:52
Ja tez nie wiem, czy jestem tepa, czy daltonistka... :confused: Widze tylko zielone albo szare kwadraciki, zadnych fioletowych! :omg: Moze zle widze:?:
Sama tez jestem juz zielona, chociaz "nówka"...:roll: Nie wiem, komu mam dziekowac - i czy w ogole- ani ile mam, bo przekopalam moje ustawienia, profile itp. i za Chiny Ludowe nie znajduje najmniejszej informacji na ten temat...
Poza tym, jest jeszcze jedna niewyjasniona kwestia (skoro juz tak zalezy nam na tej reputacji...): to, co sie pojawia po najechaniu na ten kwadracik. Sa rozne opcje, ja mam akurat, ze jestem "on distinguished road". Ktos cos wie na ten temat?

Fioletowe kwadraty były w poprzedniej, zielonej wersji forum. Teraz zamiast nich są szare.

gdzie szukać swoich punktów :)

1) Kliknąć w Ustawienia (http://www.chusty.info/forum/usercp.php) (prawy górny róg strony_
http://i291.photobucket.com/albums/ll314/Mecik/Techniczne/th_rep1.jpg (http://s291.photobucket.com/albums/ll314/Mecik/Techniczne/?action=view&current=rep1.jpg)

2) Obejrzeć dokładnie główną stronę ustawień:
http://i291.photobucket.com/albums/ll314/Mecik/Techniczne/th_rep2.jpg (http://s291.photobucket.com/albums/ll314/Mecik/Techniczne/?action=view&current=rep2.jpg)

POZA TYM: Po kliknięciu na gwiazdkę (tę na dole postu, pod sygnaturą) przy swoim poście pojawia się informacja o własnej reputacji


Jeśli chodzi o to, co się widzi po najechaniu na kwadracik, to nie mam pojęcia (ale na wszystkich vbulletinowych forach, jakie oglądałam, teksty są takie same)
edit: W sprawie tych napisów, które pojawiaja się po najechaniu na kwadracik, znalazłam info: w zależności od ilości punktów reputacji zmienia się napis po najechaniu na wskaźnik reputacji.

Aneczka
05-02-2010, 11:56
i zdaje się, że jest tak, że nowe forumki mają od razu zielone kwadraciki (tzn już za forum zielonego to się pojawiło)

metis1
05-02-2010, 12:26
O! To duzo wyjasnia :) Dzieki.
Juz tez doszlam do tego, ze po najechaniu na gwiazdke, pojawia sie ilosc punktow. Mam 10. To chyba na zachete...

Ale swoja droga, to troche bzdurny pomysl z ta reputacja.

Budzik
05-05-2010, 15:55
A skąd wiadomo, kto nam dodał reputacji?? W ogóle to ze zdziwieniem dziś odkryłam, że mam jakieś punkty, wcześniej nawet nie wiedziałam, ze coś takiego istnieje :D

ewelajna0
05-05-2010, 22:03
Interesujące;) A mi zniknęła połowa postów...:hmm:

Meta
05-05-2010, 22:16
A skąd wiadomo, kto nam dodał reputacji?? W ogóle to ze zdziwieniem dziś odkryłam, że mam jakieś punkty, wcześniej nawet nie wiedziałam, ze coś takiego istnieje :D
Widać tylko za jaki post się dostało punkt, i ewentualny komentarz - autorzy pozostają incognito :)


Interesujące;) A mi zniknęła połowa postów...:hmm:
Pewnie w wyniku czyszczenia chustostraganu/reklamy :mrgreen:

dirk5
03-05-2011, 01:56
Jestem chyba szczególnie ciemną masą...

Właśnie odkryłam, że mam coś takiego jak 10 punktów reputacji:omg:...

Doczytałam, co oznaczają zielone kwadraciki, ale nie jestem pewna, czy w ogóle u kogokolwiek widziałam szare :hmm:...

Nie mam pojęcia, gdzie jest gwiazdka, by komuś dodać punktów :(...

I widzę tylko jeden ostatni post, za który dostałam punkt- od kogo? Nie wiem, a chciałabym podziękować, to chociaż tą drogą to robię... I za każdy inny mój punkt- :mighty:, nieznani Dobroczyńcy!!!

Znalazłam gwiazdkę!!! Wystarczyło się wyspać :lol:!
A, przybył mi też kolejny punkt reputacji- skąd, za co? Tego nie wiem, ale fajnie, że jest :wink:... Dzięki!

Budzik
05-05-2011, 12:56
a ja zawsze byłam pewna, że zielony kwadracik oznacza, że uzytkownik jest zalogowany (jest on-line) a szary - że go w tej chwili nie ma na forum :duh:


odpowie mi ktoś czy te 11 punktów to dużo czy mało? mam się martwić czy cieszyć?



Ja mam 5 punktów :hide: Na 8x więcej postów i prawie 2 lata dłużej na forum od ciebie. Aaaaa... Foch.
Czuję się niedoceniona ;-)

Karusek
05-05-2011, 13:22
a można się dowiedzieć chociaż ZA CO dostało się punkty, skoro nie wiadomo od kogo?

Budzik
13-05-2011, 15:12
Nie wiem, komu, ale dziękuję za punkty :lol:

Lamia
27-07-2011, 21:53
a czy to tylko ja widzę moje punkty reputacji, czy ktoś moje też widzi? A ja tez moge widzieć reputację innych? Jakoś nie mogę pojąć tej reputacji, chyba za bardzo nówkowa jeszcze jestem;)

Blanka_1982
28-07-2011, 12:42
ja też nie mam pojęcia komu i za co, ale równiez dziękuję:lol: Dzisiaj się w ogóle doqwiedziałam, że cos takiego istnieje:oops:

lominia
28-07-2011, 14:43
A ja dalej nie rozgryzłam tematu...
Na "start" dostajemy 10pktów reputacji na zachęte, a potem to już sama nie wiem. Dodałam losowej osobie punkt reputacji, znaczy "i approve"...i z 10 jej się 9 zrobiło:dunno:

Blanka_1982
28-07-2011, 21:47
A ja dalej nie rozgryzłam tematu...
Na "start" dostajemy 10pktów reputacji na zachęte, a potem to już sama nie wiem. Dodałam losowej osobie punkt reputacji, znaczy "i approve"...i z 10 jej się 9 zrobiło:dunno:
aha, to w takim razie dziękuję systemowi, bo to od niego mam te punkty:)
Lomnia, dodałam ci(chyba) jeden punkt reputacji- ile teraz masz? Gdzie to się w ogóle u kogoś sprawdxza??

mama_maleństwa
07-05-2012, 21:03
a co się dzieje, jeśli wybierze się "nie zgadzam się" przyznając pkty reputacji?

https://lh5.googleusercontent.com/-qea-O8nw5yQ/T6gdKsXCzJI/AAAAAAAAA4o/WzpCd8tIlh4/s266/reputacja.jpg

AS
07-05-2012, 21:16
Dajesz ujemny punkt reputacji, co jest odpowiednio odnotowywane w Twoim profilu.

libra
08-05-2012, 09:39
A jak się najedzie na prostokącik to są ciekawe komentarze:D np Meta będzie niedługo sławna (przecież już dawno jest:lol:)
Z tego co zaobserwowałam to nie wszyscy z szarymi prostokątami są na minusie, bo kiedyś tego nie było, czyli starsi stażem użytkownicy są jakby poszkodowani:hmm: (nowi dostają dychę na dzień dobry)

Meta
08-05-2012, 10:08
a ja nadal nie mogę rozkminić o co chodzi i gdzie tego szukać :(

Kwadracik reputacji:
http://i291.photobucket.com/albums/ll314/Mecik/Techniczne/Punktyreputacjitematypoczone-100437.png

A ile punktów masz, możesz sprawdzić, klikając w Ustawienia i szukaj ich tam, gdzie zaznaczyłam na obrazku:
http://i291.photobucket.com/albums/ll314/Mecik/smieci/th_Paneluytkownika-Chustyinfo-chustydonoszeniadzieciipokrewnetematy-Chustoforum-100730.png (http://s291.photobucket.com/albums/ll314/Mecik/smieci/?action=view&current=Paneluytkownika-Chustyinfo-chustydonoszeniadzieciipokrewnetematy-Chustoforum-100730.png)


BTW są na forum osoby z czerwonym kwadracikiem :ninja:

Karusek
08-05-2012, 10:10
kto się bawi w dodawanie mi punktów? :mrgreen: Pół godziny temu było 25, a teraz jest 31 :mrgreen:

edit: co oznacza czerwony kwadracik?

Meta
08-05-2012, 10:21
Czerwony kwadracik to punkty na minusie :) czyli poniżej zera

sweetrose
08-05-2012, 10:29
nie, jednak za tępa dziś jestem :duh:
no kwadracik zielony widzę, ale reszty niet :(
ale ciekawe to... szary i zielony kwadracik widziałam, czerwonego jeszcze nie...:ninja:

próbowałam też zobaczyć u innych jak to wygląda i klikam na kwadraciki i nic nie widzę ;/

ciekawe czy komuś dodałam jakieś punkty nie wiedząc co robię :rolleye: mam nadzieję, ze nie odjęłam...

anoli85
08-05-2012, 10:36
nie, jednak za tępa dziś jestem :duh:
no kwadracik zielony widzę, ale reszty niet :(
ale ciekawe to... szary i zielony kwadracik widziałam, czerwonego jeszcze nie...:ninja:

próbowałam też zobaczyć u innych jak to wygląda i klikam na kwadraciki i nic nie widzę ;/

ciekawe czy komuś dodałam jakieś punkty nie wiedząc co robię :rolleye: mam nadzieję, ze nie odjęłam...

ale jak chcesz dodać punkt to klikasz na taka gwiazdkę - jest z lewej strony, pod sygnatuką, obok napisu "dodaj na blog"

Meta
08-05-2012, 10:38
sweetrose, masz 10 punktów reputacji - czyli startową ilość.
W takim wypadku nie wyświetla się nic w ustawieniach - bo tam widać ostatnio dodane punkty, a skoro Ty masz narzucone systemowo, to nie ma niczego do przeczytania :)

Karusek
19-05-2012, 09:20
przypomniałyście mi, że miałam pytać: niektórym osobom mogę przyznawać punkty, a innym nie (wyskakuje wtedy komunikat: You must spread some Reputation around before giving it to ... again. - w miejscu kropek jest nick osoby)
tzn. że wyczerpałam pulę punktów, które mogę przyznać tej osobie? Mogę jakoś zdzyskać zdolność przyznawania jej punktów, czy już nie? :ninja: akurat chodzi o kogoś, z kim wyjątkowo często się zgadzam ;)

AS
19-05-2012, 11:33
Chodzi o to, że nie można dawać kilku punktów pod rząd tej samej osobie (ilu, nie wiem), takie zabezpieczenie przed kółkami wzajemnej adoracji i nabijaniem reputacji, jak sądzę. Najpierw musisz się zgodzić z kimś innym :D

Meta
19-05-2012, 17:39
Karusku, musisz sama najpierw dostać plusika (albo więcej, nie wiem dokładnie) i dopiero wtedy da się dać plusa jakiejś osobie po raz kolejny

Karusek
19-05-2012, 17:40
Karusku, musisz sama najpierw dostać plusika (albo więcej, nie wiem dokładnie) i dopiero wtedy da się dać plusa jakiejś osobie po raz kolejny

dostałam 7 doładowań od tamtego czasu, ale czekam cierpliwie i próbuję konsekwentnie :D

Ananke
21-05-2012, 12:26
A co oznacza kolor kwadracika na liście moich punktów reputacji w ustawieniach? Pokazuje mi za jaki post dostałam punkt a po lewej stronie mam zielony lub szary kwadracik. Czy szare to punkty ujemne? Ale jeśli tak, to mi to nie pasuje, bo przy jednym szarym mam dodatkowo komentarz "lubię to " a drugi szary jest do postu czysto informacyjnego, nie miałabym się tam czym narazić. Chyba ;-)

glo
22-05-2012, 15:38
wyciągnę na fali.

generalnie po co są te punkty?
żebym się podjarała, że się ktoś ze mną zgadza, i to anonimowo, albo nie zgadza, też anonimowo?
jak to jest, ile trzeba mieć minusów, żeby się zaświecić na czerwono?
a np. ile punktów potrzebujemy, żeby mieć dwie zielone kropy?
co to są szare kropki w moich ustawieniach reptuacji (w ostatnio otrzymanych punktach)?

Kasia.234
22-05-2012, 15:44
to ja pociągnę dalej ;)

dlaczego anonimowo?
i czy można sprawdzić, ile ktoś inny ma punktów czy tylko swoje można sprawdzać?

Meta
22-05-2012, 15:50
Napiszę, co mi się udało ustalić po konferowaniu z foremkami :) - uzupełniam w TYM poście na bieżąco wszelkie nowe informacje

1) Punkty są po to, żeby się zgadzać lub nie, wyrażać swoje zdegustowanie czyimiś wypowiedziami, wyrażać zachwyt nad czyimiś wypowiedziami itd.

2) Nikt używać ich nie każe, nie ma żadnych kar za czerwone ani nagród za dużo zielonych (na niektórych forach są wprowadzone kary za dużo czerwonych kwadracików i nagrody za zielone)

3) Znacznik reputacji jest tu:
http://i291.photobucket.com/albums/ll314/Mecik/Techniczne/Punktyreputacjitematypoczone-100437.png
Po najechaniu kursorem na znacznik można poczytać ciekawe komentarze :) Napisy zmieniają się w zależności od ilości punktów

4) Liczbę punktów i komentarze można sprawdzić, klikając w Ustawienia:
http://i291.photobucket.com/albums/ll314/Mecik/smieci/th_Paneluytkownika-Chustyinfo-chustydonoszeniadzieciipokrewnetematy-Chustoforum-100730.png (http://s291.photobucket.com/albums/ll314/Mecik/smieci/?action=view&current=Paneluytkownika-Chustyinfo-chustydonoszeniadzieciipokrewnetematy-Chustoforum-100730.png)
W Ustawieniach widać tylko 5 ostatnich przyznanych punktów
Same punkty (bez komentarzy ;)) można sprawdzić, klikając reputacyjną gwiazdkę przy własnym poście.

5) Przyznać komuś punkty można, klikając w gwiazdkę u dołu jego postu, w kolumnie pod avatarem:
http://i291.photobucket.com/albums/ll314/Mecik/Techniczne/Punktyreputacji.jpg
Pojawia się wtedy takie okienko:
http://i291.photobucket.com/albums/ll314/Mecik/Techniczne/Punktyreputacji1.jpg
"Zgadzam się" PRZYZNAJE punkty i nie wymaga dodania komentarza (chociaż można)
"Nie zgadzam się" ODEJMUJE punkty i wymaga dodania komentarza

6) Każdy na starcie otrzymuje od systemu 10 punktów (wyjątkiem jest część kont, które przy przenosinach forum takich punktów nie otrzymały i mają 0 - jest to wina jakiegoś błędu, naprawić to można przyznając takiej osobie plusa/minusa). Osoby, które mają wyłącznie startowe 10 punktów, nie zobaczą niczego w Ustawieniach (jak w punkcie 4.) - oglądać można dopiero punkty przyznane przez forowiczów

7) Kliknięcie komuś plusa/minusa NIE OZNACZA, że ta osoba dostała/straciła jeden punkt. Plus lub minus to kilka punktów - zależnych od tego, jaki staż na forum, ile postów i jak dużo punktów ma osoba przyznająca

8) Zielony kwadracik świeci od 1 punkta, drugi kwadracik pokazuje się po 100. punkcie, trzeci po 200., czwarty po 300. itd.

9) Czerwony kwadracik świeci od -1 punkta, więcej czerwonych prawdopodobnie tak samo, jak z zielonymi (nikt jeszcze nie sprawdził :))

10) Szary kwadracik oznacza 0 punktów. Osoba z 0 punktami może dawać plusy i minusy, ale nie mają one siły sprawczej, czyli w profilu ocenianego pojawia się komentarz, ale liczba punktów nie zmienia się - stąd niektórzy mają na liście otrzymanych punktów takie szare kwadraciki = opinię wyraziła osoba "zerówka". Z obserwacji otrzymanych przeze mnie punktów wnioskuję też, że osoby, które mają znacznie mniej punktów od obdarowywanego, także mają w stosunku do niego zerową siłę sprawczą

11) Punkty przyznawane są anonimowo, bo takie są ustawienia forum - ale nic nie stoi na przeszkodzie, by podpisywać się w komentarzach :)

12) Każdy może sprawdzić tylko swoje punkty i komentarze do nich. W cudze wgląd mają wyłącznie użytkownicy panelu administracyjnego



I jeszcze yanettee odkryła ściągę na innym forum (testujemy, czy u nas jest identycznie - prawdopodobnie tak)

Schemat punktowania

Początkowa reputacja każdego użytkownika wynosi: 10.
Domyślnie każdy użytkownik posiada siłę reputacji równą 0.
Po osiągnięciu 10 pierwszych postów nasza siła reputacji jest zwiększona do poziomu 1.

Za każde 365 dni od daty rejestracji siła reputacji użytkownika wzrasta +1.
Za każde 300 napisanych postów siła reputacji użytkownika wzrasta +1.
Za każde 100 wystawionych reputacji siła reputacji użytkownika wzrasta +1.

W ciągu 24 godzin każdy użytkownik może przyznać reputację maksymalnie 10 postom innych użytkowników.
Przynajmniej 10 różnych osób musi przyznać Ci reputację za dowolny post zanim będziesz mógł ponownie przyznać reputację użytkownikowi, któremu już przyznałeś wcześniej punkty reputacji

reginleif
22-05-2012, 16:00
A to ja mam jeszcze jedno pytanie: co oznacza numer, który sie pokazuje po najechaniu kawałeczek w lewo od ikonki reputacji?

Meta
22-05-2012, 16:05
A to ja mam jeszcze jedno pytanie: co oznacza numer, który sie pokazuje po najechaniu kawałeczek w lewo od ikonki reputacji?

Qe? :roll:
A może jakiegoś screena wrzucisz? Bo nie kojarzę numerków

reginleif
22-05-2012, 16:09
Voila!
http://img38.imageshack.us/img38/1329/pipmy.jpg

anoli85
22-05-2012, 16:11
to jest chyba jakas numeracja posta/wątku bo mi sie taki numer tez wyswietla tam gdzie sie wpisuje adersy www

Bastet
26-05-2012, 12:27
O, a co to za akcja w przygarnij kropka :bliss:?

Ja tu nowa, więc nie śmiem nawet prosić o kropkę za ładne oczy (choć i tak się dziwuję skąd mi się te 18 wzięło :confused: Dziękować :)).

Mam pytanie. A w tych ustawieniach to można całą historię reputacji zobaczyć, czy tylko 3 ostatnie? Bo tak mi się wyświetla. Oraz gdzie te komentarze widać:dunno:?

glo
26-05-2012, 12:28
Bastet, widzisz kilka ostatnich, stopniowo się kasują starsze.
komentarze nie zawsze są, bo nie zawsze ktoś tam coś wpisze, więc pewnie dlatego ich czasem nie widać ;)

zoana
26-05-2012, 12:30
O, a co to za akcja w przygarnij kropka :bliss:?

Ja tu nowa, więc nie śmiem nawet prosić o kropkę za ładne oczy (choć i tak się dziwuję skąd mi się te 18 wzięło :confused: Dziękować :)).

Mam pytanie. A w tych ustawieniach to można całą historię reputacji zobaczyć, czy tylko 3 ostatnie? Bo tak mi się wyświetla. Oraz gdzie te komentarze widać:dunno:?

wszystkie widać
najwyraźniej dostałas 3 razy punkciki;)
Komentarz widac tylko jeżeli ktos go napisze,bo mozna po prostu przyznać punkt nie komentując ;)

Agulinka
26-05-2012, 13:18
a ja jestem zachwycona tym, co jest napisane jak się na kropy najedzie. chyba dam punkty silver zeby odkryć co się pojawia przy 4 :D

qmpeela
26-05-2012, 17:20
A ja właśnie odkryłam jak sprawdzić ile mamy punktów bez wchodzenia w ustawienia :D

Wystarczy nacisnąć gwiazdkę przy swoim poście i włala :D

Agulinka
26-05-2012, 22:06
Odkryłam że te napisy się zmieniają chyba nie w zależności od ilości kropek a punktów! Bo silver miałaś co innego rano, a teraz masz że jesteś jewel in the rough!

yanettee
27-05-2012, 22:13
"Na forum jest dostępny system reputacji - służy on do oceny danego użytkownika. Pod każdym postem dostępna jest ikonka. Po kliknięciu mamy możliwość podjęcia decyzji czy popieramy autora danego posta czy też nie. Dodatkowo możemy napisać krótki komentarz. Po zatwierdzeniu odpowiednia ilość punktów zostanie dodana lub odjęta od reputacji użytkownika.

Schemat punktowania

Początkowa reputacja każdego użytkownika wynosi: 10.
Domyślnie każdy użytkownik posiada siłę reputacji równą 0.
Po osiągnięciu 10 pierwszych postów nasza siła reputacji jest zwiększona do poziomu 1.

Za każde 365 dni od daty rejestracji siła reputacji użytkownika wzrasta +1.
Za każde 300 napisanych postów siła reputacji użytkownika wzrasta +1.
Za każde 100 wystawionych reputacji siła reputacji użytkownika wzrasta +1.

W ciągu 24 godzin każdy użytkownik może przyznać reputację maksymalnie 10 postom innych użytkowników.
Przynajmniej 10 różnych osób musi przyznać Ci reputację za dowolny post zanim będziesz mógł ponownie przyznać reputację użytkownikowi, któremu już przyznałeś wcześniej punkty reputacji."


Brzmi sensownie prawda? Na innym forumie vBulletin (http://www.vbulletin.com) wyjaśnili

Meta
28-05-2012, 09:01
Wątek został ciachnięty - zabawy punktowe (kto komu i dlaczego) są teraz TUTAJ (http://chusty.info/forum/showthread.php?t=80291)

W tym wątku niech pozostaną sprawy techniczne :)

Wszystkie nowe objawienia w sprawie punktów reputacji będą na bieżąco dorzucane do postu #137 (teraz jest tam już - chyba - wszystko, co w tym wątku)

mamru
13-07-2012, 01:27
a ja mam takie pytanie, czy ( a jeśli tak to gdzie?) można zobaczyć wszystkie swoje punkty (nie chodzi mi o ilość) i komentarze doń??

krysiak
13-07-2012, 07:05
a ja mam takie pytanie, czy ( a jeśli tak to gdzie?) można zobaczyć wszystkie swoje punkty (nie chodzi mi o ilość) i komentarze doń??




4) Liczbę punktów i komentarze można sprawdzić, klikając w Ustawienia:
http://i291.photobucket.com/albums/ll314/Mecik/smieci/th_Paneluytkownika-Chustyinfo-chustydonoszeniadzieciipokrewnetematy-Chustoforum-100730.png (http://s291.photobucket.com/albums/ll314/Mecik/smieci/?action=view&current=Paneluytkownika-Chustyinfo-chustydonoszeniadzieciipokrewnetematy-Chustoforum-100730.png)
W Ustawieniach widać tylko 5 ostatnich przyznanych punktów
Same punkty (bez komentarzy ;)) można sprawdzić, klikając reputacyjną gwiazdkę przy własnym poście.


Jeśli o to Ci chodziło :)

mamru
13-07-2012, 09:28
Krysiu, nie o to. Bo tam mogę zobaczyć tylko liczbę, a ja chciałabym zobaczyć wszystkie punkty i przeczytać komentarz jeśli ktoś go zostawił.
Kto wie gdzie to sprawdzić??

krysiak
13-07-2012, 09:32
Wszystkich chyba się nie da, tylko te pięc ostatnich w ustawieniach. Po prostu musisz sprawdzac na bieżąco ;)

Kasia.234
13-07-2012, 09:44
Krysiu, nie o to. Bo tam mogę zobaczyć tylko liczbę, a ja chciałabym zobaczyć wszystkie punkty i przeczytać komentarz jeśli ktoś go zostawił.
Kto wie gdzie to sprawdzić??

to możesz sprawdzić pod samym postem, jak trafisz na taki z dodanymi punktami za niego
lista 5 ostatnich jest w ustawieniach, na dole
a dodatkowo jak klikniesz w gwiazdkę w swoim poscie to tam można zobaczyć, czy i ile dostałaś za niego punktów, z ewentualnymi komentarzami :)

mamru
13-07-2012, 17:07
Kasiu dziękuję. Ale nie o to dalej mi chodzi :hide: widziałam że dałaś mi punkt i komentarz pod moim postem wyżej i przeczytałam ;) ale chodzi mi o to czy jest gdzieś jakas zakładka gdzie zobaczę wszystkie moje punkty i komentarze?

Meta
13-07-2012, 17:12
Kasiu dziękuję. Ale nie o to dalej mi chodzi :hide: widziałam że dałaś mi punkt i komentarz pod moim postem wyżej i przeczytałam ;) ale chodzi mi o to czy jest gdzieś jakas zakładka gdzie zobaczę wszystkie moje punkty i komentarze?

Nie
Chyba, że masz dostęp do panelu administracyjnego/moderatorskiego :ninja:

mamru
14-07-2012, 10:33
dziękuję Kochana! Dostępu nie mam, a szkoda, zaspokoiłabym swoją ciekawość ;)

Karusek
15-07-2012, 16:53
mam ciekawskie pytanie: jak widać w ustawieniach ujemne punkty? Na czerwono? czy jest jakiś dopisek? czy jeszcze jakoś inaczej? (nie dopraszam się o przyznanie mi negatywów :twisted:, ale czasem ktoś pisze, że dostał anonimowego negatywa i jestem ciekawa, skąd wie w takim razie, że to negatyw? śledzicie na bieżąco "stan konta" czy negatywy wyglądają inaczej niż dodatnie punkty?)

zoana
15-07-2012, 17:43
Karusku przy pozytywie jest taka zielona lampeczka/prostokącik jak te u Ciebie pod nickiem i statusem chustoguru,jak ktoś przyzna negatywa to ta lampka jest czerwona.

metis1
16-07-2012, 11:57
Karusku przy pozytywie jest taka zielona lampeczka/prostokącik jak te u Ciebie pod nickiem i statusem chustoguru,jak ktoś przyzna negatywa to ta lampka jest czerwona.
... i ponoć nigdy nie ma dopisku, kto takiego czerwieńca przyznał...:ninja:

Karusek
13-08-2012, 22:37
ha ha , pierwszego czerwieńca dostałąm parę dni temu, więc już teraz wiem, po czym odróżnić negatywa :D

to kolejne pytanie :lol::
jest kilka osób z czerwonymi kropkami - ile punktów one przyznają? 0? czerwone punkty? :twisted:

metis1
13-08-2012, 22:38
Chyba 0...:hmm:
W ten sposób mogą jedynie wyrazić swoją opinię...

Karusek
13-08-2012, 22:47
metis, gdzie się ukrywasz? :ninja: Wróciłaś już na dobre z wakacji? (czy wchodzę w nieodpowiednie wątki, ze Ciebie już dawno nie widziałam? ;) )

metis1
13-08-2012, 22:54
Szybko napiszę, zanim nas przegonią z wałkiem, że wróciłam - wykończona 3-tyg urlopem...:duh:
Teraz już będę! :znaika:


Spadam stąd! :mrgreen:
:kiss:

pulpecja
23-08-2012, 01:07
Czy jeśli w ostatnio otrzymanych punktach reputacji mam 2 komentarze, to znaczy że tylko 2 dostałam? Bo punktów mam 54 i dopiero dzisiaj to zobaczyłam, zupełnie przypadkiem :lol:
Teraz to nawet ciekawa jestem za jakie komentarze je dostałam :D

Karusek
23-08-2012, 08:03
Czy jeśli w ostatnio otrzymanych punktach reputacji mam 2 komentarze, to znaczy że tylko 2 dostałam? Bo punktów mam 54 i dopiero dzisiaj to zobaczyłam, zupełnie przypadkiem :lol:
Teraz to nawet ciekawa jestem za jakie komentarze je dostałam :D

przy punktach masz wyświetlony temat i jak w to klikniesz, wchodzisz bezpośrednio w post, za który dostałaś punkty

myślę, że jeśli wyświetlają Ci się tylko 2, to tylko tyle na razie dostałaś (normalnie wyświetla się ostatnich 5)

pulpecja
23-08-2012, 14:42
Dzięki!
Wczoraj było 54, a dziś już 106 :omg: :D

maa821
28-09-2012, 11:30
kurde, dopiero odkryłam całą tą reputację.
mam 27pkt. ale na dole tylko 2 odnośniki do postów za które je dostałam. W takim razie ma 2 pkty czy 27?:hmm:
I można sprawdzić od kogo są te punkty?

annagdynia
28-09-2012, 11:45
kurde, dopiero odkryłam całą tą reputację.
mam 27pkt. ale na dole tylko 2 odnośniki do postów za które je dostałam. W takim razie ma 2 pkty czy 27?:hmm:
I można sprawdzić od kogo są te punkty?

pewnie 2(a może tamte stare), bo jakieś się dostaje z "urzędu" możesz sprawdzić za jaką wypowiedź jak klikniesz na tytuł wątku, to cię automatycznie przeniesie ... ;)

metis1
28-09-2012, 11:59
Czyli dostałaś w sumie 27 pkt od dwóch forumek :) (juz od trzech-masz więcej! ;) )

Widocznych jest 5 ostatnich "doładowań".

maa821
28-09-2012, 12:08
Czyli dostałaś w sumie 27 pkt od dwóch forumek :) (juz od trzech-masz więcej! ;) )

.
metis, dzieki:)

maa821
28-09-2012, 12:09
annagdynia, tobie też dziękuje:) Mój licznik punktów działa jak trzeba:)

martaj
26-10-2012, 11:28
dostałam ujemne reputy i nie podoba mi się to - jak ktoś ma coś do tego co piszę, to mógłby łaskawie chociaż się podpisać, a nie popisywać znajomością znaków interpunkcyjnych...

livada
28-11-2012, 13:50
Mam pytanie :-)

Te zielone kwadraciki są za każde 100 punktów, tak? To dlaczego ja mam od dłuższego czasu osiem kwadracików, a punktów ponad 1000 (tak w każdym razie wynika z mojego profilu). Nie spędza mi to snu z powiek, ale już mi się wydawało że wszystko z punktami rozumiem, a tu kolejna zagadka :lol:

metis1
28-11-2012, 13:58
Mam pytanie :-)

Te zielone kwadraciki są za każde 100 punktów, tak?

Nie, nie za każde.
Jest drabinka punktacji, ale 100 nie = zielony 1 kwadracik.
Meta Ci to najlepiej wyjaśni...:roll:

Meta
28-11-2012, 14:36
Meta Ci to najlepiej wyjaśni...:roll:
:roll:

Poszukam, gdzieś mi tam mignęła tabelka z przeskokami okienkowymi.
Jak znajdę, to uzupełnię w poście informacyjnym


edit: mam tabelkę z punktacją i statusami.
Już nie pamiętam, czy każda lampka to był inny status? Chyba nie-e, kojarzę coś, że przy jednej lampce bywały chyba różne statusy
W takim razie nie pomogę :)
Może ktoś, kto właśnie pracuje nad zapalaniem nowych lampek da cynk, przy jakich progach zapalają mu się światełka

livada
28-11-2012, 16:42
8) Zielony kwadracik świeci od 1 punkta, drugi kwadracik pokazuje się po 100. punkcie, trzeci po 200., czwarty po 300. itd.


Jasne, rozumiem - zasugerowałam się tym co powyżej :)

metis1
28-11-2012, 17:29
W ten sposób można by było uzyskać tylko 1000 punktów...
A co to jest 1000 punktów...:roll::duh::whistle:

livada
28-11-2012, 17:43
W ten sposób można by było uzyskać tylko 1000 punktów...
A co to jest 1000 punktów...:roll::duh::whistle:

:lool:
Nie no, zmieściłoby się przecież więcej tych kwadracików, najwyżej by się je potem w piętra układało :ninja:

Jazzoo
03-12-2012, 13:28
System reputacji uzytkownika zostala wylaczona na forum.

Reputacja mialam sluzyc do pomocy na forum ale niestety sluzy do klotni i obrazania wiec zostala wylaczona.