PDA

Zobacz pełną wersję : kieszonki bobolider przeciekają bokami :/



too
16-08-2016, 21:39
Heh przyszło w końcu i na mnie - zaczęłam wielopieluchowac dziewieciomiesieczniaka. Kupiłam pake używanych kieszonek bobolider z wkladami z mikrofibry. Niestety kazda pielucha przecieka mi bokami, bo wklad w kieszonce jakby się zwija. Mokry bodziak, spodenki nawet po jednym siku. Przed założeniem rozprostowuję ten wklad, wygladzam, zapinam dokladnie a po pól godzinie to samo - wklad zwinięty, siki uciekają bokami :/ jakies sugestie?

Liskova
16-08-2016, 22:41
A dobrze pieluszka do nozek przylega? Jak jest duza, to nic nie pomoze. Po drugie, u nas mirofibra w ogole sie nie sprawdzila, nic nie chlonela i ciekla okrutnie.

beati_becia
16-08-2016, 23:16
może odtłuścić trzeba otulacze.

too
16-08-2016, 23:36
A dobrze pieluszka do nozek przylega? Jak jest duza, to nic nie pomoze. Po drugie, u nas mirofibra w ogole sie nie sprawdzila, nic nie chlonela i ciekla okrutnie.

Czy ja wiem czy dobrze... Ale koleżanki te pieluchy stosowaly od urodzenia, a ja mam juz dużego bobasa! Więc nie wiem. Z tą mikro fibrą ciekawe- bardziej polecasz bambus?

Odtłuszczenie nieee ewidentnie wklad sie zwija. Hm

Liskova
17-08-2016, 10:35
No to jak sie zwija, to widocznie za szeroki wklad.

Ja polecam albo bambus albo bambusowo-weglowe z Pupusa, nam sie sprawdzaja.

too
17-08-2016, 12:10
ok chyba zaczaiłam - duzo lepiej jak zapne nizsze napy - ta pielucha jak jest taka obcisła... wczesniej przyzwyczajona jednorazowkami zapinałam luźniej. już powinno być ok. a inne wkłady wypróbuję, ale jak widać ile ludzi tyle opinii bo koleżanka znowu bardzo polecała mikrofibrę i mówiła, że bambus jej się nie sprawdził :) dzięki za pomoc!

NEMO
17-08-2016, 15:28
na suchą pieluszkę, na polarek nalej pod kranem letnią wodę delikatnym strumieniem. Jeśli woda sperli się, a nie wchłonie, to znaczy że polarek jest zatłuszczony i trzeba go odtłuścić. Jeśli woda się wchłonie to być może wkłady są mało chłonne. Mikrofibra Bobolidera nie należy do chłonnych. Na wkładzie z mikrofibry połóż jeszcze dodatkowy wkład bambusowy ale niezbyt gruby, bo zrobi Ci się szpara między nóżką a pieluszką i będą przecieki. Najlepiej jest łączyć L z S (bambusową) i M z S (bambusową). Wkłady nie mogą być za szerokie, bo dziecku będzie niewygodnie. Najlepiej jak wkład w kieszonce ma około 0,5cm - 1cm luzu przy szyciach.

too
20-08-2016, 16:22
na suchą pieluszkę, na polarek nalej pod kranem letnią wodę delikatnym strumieniem. Jeśli woda sperli się, a nie wchłonie, to znaczy że polarek jest zatłuszczony i trzeba go odtłuścić. Jeśli woda się wchłonie to być może wkłady są mało chłonne. Mikrofibra Bobolidera nie należy do chłonnych. Na wkładzie z mikrofibry połóż jeszcze dodatkowy wkład bambusowy ale niezbyt gruby, bo zrobi Ci się szpara między nóżką a pieluszką i będą przecieki. Najlepiej jest łączyć L z S (bambusową) i M z S (bambusową). Wkłady nie mogą być za szerokie, bo dziecku będzie niewygodnie. Najlepiej jak wkład w kieszonce ma około 0,5cm - 1cm luzu przy szyciach.
Dzięki za pomoc.moim zdaniem problem polega na tym że wklad się zwija. Jest o 0,5cm luzu w kieszonce a i tak mokrooo. Muszę to rozkminic do jesieni bo w lato przeciekająca pielucha to nic aż takiego tragicznego.
Zaczęłam zapinać na niższe napy ale i tak przecieka a czasem się rozpina...
Ja nie wiem czy to normalne czy ze mną jest cos nie tak :/

natalie
20-08-2016, 16:54
Wielu osobom bobolidery przeciekają. Ten ich polar w kiszonkach jest raczej kiepskiej jakości i słabo przepuszcza wilgoć. Jak porównasz sobie mikropolar np. w kieszonce kokosi czy innej "porządniejszej" to zobaczysz różnicę. Ja miałam dwie kieszonki bobolidera i szybko się ich pozbyłam. Za to otulacze mają bardzo fajne :)

ania_przyszłamama
21-11-2016, 16:21
Tanie wkłady mikrofibrowe rzadko są dobre.