PDA

Zobacz pełną wersję : Nosidło z regulowaną wysokością panela/ jakie nosidło dla dwulatka?



bob
15-08-2016, 12:07
Przemyślałam sprawę i stwierdziłam, że jednak bez noszenia na wakacjach może być słabo w związku z czym na gwałt ;) potrzebuję nosidło dla mojej młodszej (21 miesięcy, 13 kg. rozmiar 92, mierzyłam od kolanka do kolanka i wychodzi ok. 42cm, a wysokość plecków do uszka 41cm - gdzieś doczytałam, że nalezy do tego należy dodać ok. 8cm??). Póki córy były małe to super sprawdzała nam sie manduca, jedyne co mnie w niej irytowało to dość spore rozmiary, cieżko było ją gdzieś upchnąć.

I teraz pytania:

1. Miarę zdjęłam tak, że przyłożyłam do brzucha i zmierzyłam odległość od dołków kolanowych przykładając miarkę od spodu ud i pupy ale może trzeba mierzyć po zewnętrznej stronie?

2.Czy tylko manduca posiada taki patent, że wysokość panela można zmieniać? Było to o tyle genialne rozwiązanie, że normalnie panel skracaliśmy, tak żeby miały wolne rączki, a jak się zbierały do spania to wydłużaliśmy, regulowaliśmu paski, kapturek i mogły się kimnąć. Poza tym w wakacje, zawsze było maluchowi odrobinę chłodniej z odkrytą górną częścią pleców. I teraz klops, czy duże dzieci muszą mieć rączki w środku i się gotować, albo miec nosidło bez opcji spania?

3. Spotkałam się z opiniami, że w Tuli standard spokojnie można nosić 2-, a nawet 3-latka ale z tabel w pierwszym wątku wynika, że szerokość panelu jest tylko 37cm, czyli tylko jeden cm więcej niż w manduce. Manduca jest na nas o wiele za wąska. Z kolei toddler ma panel 47cm czyli zdecydowanie za szeroki.

4.Czy onbuhimo bardzo dodaje dziecku wagi w związku z brakiem pasa biodrowego.

5. Jakie w ogóle nosidła polecacie na taki rozmiar?

Z góry dzięki za odpowiedź ;)

elinn
15-08-2016, 12:58
Ja polecam hybrydę regulowana od Pani Olo (wpisz w Google My Own Town). Dla nas okazało się super wygodne, do dziś używane przez starszaka. W nasze ukochane liski :)
Tylko u Pani Olo terminy bywają czasem długie niestety, tzn. Dużo klientów ma.

guesy
15-08-2016, 13:04
Ja też szczerze polecam mot, mam regulowane ergo (regulacja jest na długość i szerokość panela) i noszę w nim roczną córę 80/86 i syna, i od biedy trzylatka, nosi 110. Z terminami to prawda, trochę się czeka. Ale często bywa kilka nosideł dostępnych od ręki.

sowa_przemądrzała
15-08-2016, 13:46
Tula standard na ten rozmiar będzie zdecydowanie za mała, jak coś to toddler i nie wydaje mi się, by była za duża przy tych gabarytach, ale dla mnie Tula to przereklamowane zło. No i w wersji canvasowej jest nieprzyzwoicie wielka, a w chustowej – absurdalnie droga.

Pozostaje mi tylko przyłączyć się do zachwytów nad nosidłami MOT, tylko jam jest fanką nieregulowanych (ale porównania nie mam). Co jakiś czas pojawiają się na fb chustowe gotowce w przyzwoitych cenach, można też dopaść z drugiej ręki. Canvasy są dostępne na bieżąco, ale skoro przeszkadzała Ci wielkość Manduki, to te raczej nie będą mniejsze. Chustowe jeszcze robi LL, ale dla mnie ich toddler nie jest zbyt udany (wielkościowo podobny do Tuli).

Pat
15-08-2016, 13:48
Z gotowych regulowanych: Fidella, Isara (niedługo będzie w PL). Z szytych na wymiar oczywiście MOT.

Z jednorozmiarowych - Doux-Doux rozmiar L (szerokość panelu to właśnie 42 cm).

panthera
18-08-2016, 14:21
jeszcze kibi jest mocno regulowane

bob
20-08-2016, 10:45
Dziękuję Wam dobre kobiety. Nabyłam fidellę z drugiej ręki. Rzeczywiście da się wyregulować ładnie pod dziecko, mankament ma taki, że nie da się do końca pod tatę ;) pasek piersiowy przebiega mu po obojczykach ale twierdzi, że da radę mimo tej niedogodności. Poza tym jest mniej wypchana niż manduca i jak się ją dobrze zwinie to wchodzi spokojnie do torebki, tak że szał! Zobaczymy jak się sprawdzi na wakacjach, może poniesie też czterolatkę ;)

mist
20-08-2016, 21:12
Ja też szczerze polecam mot, mam regulowane ergo (regulacja jest na długość i szerokość panela) i noszę w nim roczną córę 80/86 i syna, i od biedy trzylatka, nosi 110. Z terminami to prawda, trochę się czeka. Ale często bywa kilka nosideł dostępnych od ręki.
A ile takie MOT kosztuje?

Z gotowych regulowanych: Fidella, Isara (niedługo będzie w PL). Z szytych na wymiar oczywiście MOT.

Z jednorozmiarowych - Doux-Doux rozmiar L (szerokość panelu to właśnie 42 cm).
Kiedy będzie dostępna ta Isara? W jakiej cenie? Do czego byś ją przyrownala?

mTuśka
20-08-2016, 21:18
A ile takie MOT kosztuje?

http://paniolos.blogspot.com?m=1

Pat
28-08-2016, 20:54
Kiedy będzie dostępna ta Isara? W jakiej cenie? Do czego byś ją przyrownala?


Napiszę więcej we wrześniu, ponieważ dopiero wszystko ustalam :) Chciałabym, żeby we wrześniu już były u nas dostępne.