PDA

Zobacz pełną wersję : czyta sobie człowiek Pudelka, a tu nagle...



Isolt
13-07-2016, 20:01
... Vatek :D

http://www.pudelek.pl/artykul/95181/australijka_pokazala_w_sieci_film_z_porodu_w_lesie _obejrzano_go_juz_52_miliony_razy_zdjecia/

guesy
13-07-2016, 21:41
To się nadaje do wątku o tendencyjnych chustomatkach (gdzieś był tu taki tylko tytuł miał inny ;))

Ola D.
13-07-2016, 22:34
chusta super, tylko po co było pokazywać całą resztę... to dziecko w szkole nie będzie miało życia.

elinn
14-07-2016, 00:59
A ja pamiętam, jak przed porodem natknelam się na ten film i wydał mi się po prostu piękny...

Ola D.
14-07-2016, 01:08
Może i piękny - dla jego uczestników. Mnie się wydaje, że powinien pozostać prywatny. Tak się zastanawiam, czy to jeszcze parcie na szkło, czy już ekshibicjonizm. Tak daleko chyba jeszcze żadna celebrytka się nie posunęła.

yvona
14-07-2016, 01:39
E tam parcie na szklo. ludzie wrzucaja na neta rozne rzeczy nie powodowani zadnym parciem. Sama powiedziala, ze nie spodziewala sie takiego odzewu.
Podziwiam za umiejetnosc koncentracji na porodzie z taka iloscia osob wokol, gdzie dzieci zapewne co jakis czas jej probowaly zawracac glowe ;)
Fakt, naturalnie, jak wiele kobiet. Ale tez, ku pamieci, bardzo naturalna byla wysoka smiertelnosc okoloporodowa I niemowlat, I matek. To by trzeba wziac pod rozwage, jednak bym sie nie zdecydowala osobiscie.
Dwa, ze w zyciu bym nie dala takiego filmiku na widok publiczny. Mam ze szpitala, ostatnia faza porodu. Po glebokim namysle zdecydowalam, ze ewentualnie pokaze JEDNEJ osobie spoza rodziny, a rodzinie tez niekoniecznie. Tylko jednak bym chciala usunac dzwiek :D I dac podklad muzyczny z piosenki, ktora wtedy wlasnie w radiu leciala :)

elinn
14-07-2016, 01:55
Ja bym też swojego filmu nie udostępniła, zbyt intymne to dla mnie. Niemniej sama się cieszę, że mogłam ten film obejrzeć i zobaczyć, że poród może być pięknym, rodzinnym i zaskakująco spokojnym przeżyciem.
Wydaje mi się, że i owszem - autorka poświęciła całkowicie intymność swoją i swoich najbliższych, i na pewno zapłaciła za to sporą cenę... ale z drugiej strony pokazała wielu ludziom, że poród moze być czymś dobrym. trudnym, ale dobrym... i w pięknym otoczeniu... podziwiam ją, że miała siłę i odwagę zrealizować swoje marzenie.

I jakoś nie chcę jej oceniać :)

Ola D.
14-07-2016, 02:07
Ona oberwała na własne życzenie, ale nie chciałabym być w skórze jej najbliższych.

edit: widziałam kilka filmów z porodów. Żaden nie był tak odzierający z intymności jak kadry z tego.