PDA

Zobacz pełną wersję : Onbu o lennylamb - ma ktoś? Potrzebuję opinii



AlicjaR
09-06-2016, 12:37
Czy ktoś ma onbu ll? Dla jakiego rozmiaru będzie się nadawało? Czy dla ruchliwej 15miesięcznej drobnicy (9 kg, 75 cm) się nada? Jak się nosi? Jakieś wrażenia, komentarze? Please podzielcie się, zanim znowu wydam kasę, chcę poznać jakieś opinie.

mTuśka
09-06-2016, 16:07
Nie mam.
Ale wyglada fajnie.
W dobrej cenie i wlasnie dla nieduzego dziecka.
Dla mojego 13 kg i r 98 za male by juz bylo.

Alassea
09-06-2016, 16:34
Mam :) rzeczywiście jest raczej dla drobnych dzieci.
Ładnie uszyte, sporo możliwości regulacji. oczywiście panel regulowany. Wypełnienie ramion bez szału, ale dla mnie wystarczające. Wielki plus za cenę. Z przodu nie przepadam, na plecach uwielbiam. Ostatnio wolę na szybkie akcje zamiast kółkowej.
Na foto Karolina prawie rok i 7,5 (chyba) kilo ;) (80).http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160609/58aa342b862d1462c437634e0812ed6c.jpg

AlicjaR
09-06-2016, 17:52
No ja właśnie alternatywy dla kółkowej poszukuję, żeby było na szybko i na plecy, bo szybkie wiązanie pp poza domem mi jeszcze nie wychodzi. Noszę teraz na plecach głównie w hybrydzie, ale kusi mnie, żeby wypróbować onbu, bo wydaje się szybsze i bardziej kompaktowe.

Karo.
10-06-2016, 06:13
W onbu na plecach dziecko będzie wyżej niż w nosidle z pasem biodrowym? Jeśli tak to czy Alassea mogłabym Cię prosić o zdjęcie z Karolą z tyłu? te na stronie LL jakoś tak sobie do mnie przemawiają...

AlicjaR
10-06-2016, 08:14
Zamówiłam, ale się trochę zagapiłam, bo jeszcze wczoraj widziałam kolory nieba, a dzisiaj już nie było :( zamówiłam pistacjową koronkę i już się nie mogę doczekać.

Alassea
10-06-2016, 17:46
Karo. wrzucę potem fotkę

Karo.
10-06-2016, 18:07
Dzięki!

Alassea
11-06-2016, 16:22
Może być na mężu?http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160611/c625d7b0c32702e68af14b4e014786e0.jpg

Mapowska
13-06-2016, 00:58
Podczepiam się do wątku, bo też szukam wygodnego i szybkiego w zakładaniu nosidła i onbu z Lenny Lamb jest jednym z moich typów.
Chętnie przeczytam wszelkie opinie użytkowników :).

Karo.
13-06-2016, 06:26
Alassea bardzo dziękuję! Fajnie to wygląda, trochę się już nakrecilam na to onbuhimo ale obawiam się ze Ania musi być jeszcze wyżej, więc tylko plecak prosty nam zostaje :)

Wysłane z mojego SM-G361F

Alassea
13-06-2016, 15:24
Karo jak chcesz spróbować to wiesz ;) pisz do mnie :)

AlicjaR
14-06-2016, 22:21
Już mam! Dziś przyszło i od razu wypróbowałyśmy, po pracy poszliśmy na szybki spacer. Jestem bardzo zadowolona, super szybko i łatwo się zakłada, wygodnie się nosi, choć po dłuższej chwili daje się odczuć na ramionach, że brak pasa biodrowego. No ale to nie jest dla mnie opcja na dłuższe wędrówki, tylko na szybko, na zakupy, powrót z parku lub strajk wózkowy. Świetna alternatywa dla mojej ukochanej kółkowej. No i Małej się bardzo podobało, było jej chyba wygodnie i dzięki temu, że wysoko, to wszystko widziała. W hybrydzie nie umiem jej tak wysoko zawiązać.

Isolt
14-06-2016, 22:23
dawaj foty :D

Mapowska
15-06-2016, 09:00
O, fajnie, że się zdecydowałaś.
Masz już z głowy, a ja nadal myślę. Widziałam gdzieś porównanie onbu LL i Fidelli (nie mogę teraz znaleźć, gdzie to widziałam) i wychodziło, że są podobne, w innym miejscu ktoś pisał, że to z LL jest dosyć małe.

AlicjaR
15-06-2016, 10:28
Bo jest małe, ale dla nas w sam raz. Moja to drobnica jest, 15 miesięcy, 75 cm i 9 kg :)
Zwłaszcza ta wysokość panelu jest taka na styk, bo szerokość ma dość duży zakres regulacji i musiałam sporo ściągnąć.
Zdjęć nie umiem wklejać, mogę udostępnić linka:
https://www.dropbox.com/s/0xb3e7bbxpf8rpx/2016-06-14%2018.16.19.jpg?dl=0

Mapowska
15-06-2016, 17:12
O, jak ślicznie :) Bardzo zgrabnie to nosidło wygląda. Dzięki za podzielenie się zdjęciem :)
Zastanawiam się tylko na jak długo wystarczy, skoro takie niezbyt duże.

Lauren
09-01-2017, 16:03
Dziewczyny i jak się Wam nosi w tych nosidłach? myślę właśnie nad tym onbu.
ciekawa jestem jak z wygodą noszącego? w sumie to w szkole nosiłyśmy plecaki ciężkie,że szelki puszczały i nikt nie narzekał:D

Mapowska
09-01-2017, 17:09
Mam onbu LL i rzeczywiście jest ono dosyć małe. Mój niespełna roczniak od razu zaczął wystawiać rączki górą. Jeśli przesunęłam materiał tak, żeby wyżej sięgał na plecach, między nóżkami robiło sie go za mało i pasy szelkowe trochę uciskały udka, także trzeba zaakceptować, że materiał na pleckach nie siega zbyt wysoko.
Przy czym noszę gł. z przodu, bo onbu używam głównie w miejscach publicznych i nie potrafię go sobie w bezpieczny sposób sama zarzucić na plecy bez użycia jakiegoś podparcia. Boje się, że mi dzieć wypadnie przy tych manewrach. Przy czym noszenie z przodu trochę nadwyręża krzyż noszącego. Może niebawem przerzucę się na plecy ;)
Na pewno mogę pochwalić materiał chustowy i jakość wykonania. Mam to konkretnie: https://pl.lennylamb.com/web_page/8367
Ostatnio mąż kupił sobie nosidło enorgomiczne Madame Googoo i to on przejął większość noszenia. Muszę przyznać, że do noszenia z przodu jego nosidło jest znacznie wygodniejsze niż onbu ;)

Lauren
09-01-2017, 17:33
dzieki! ja mam też ergo od lennylamba i jestem z niego bardzo zadowolona,ale o onbu myslalam zamiast chusty kółkowej w domu. ciach!zarzucic dziecko na plecy i już.
choć z drugiej strony to nie wiem czy jest sens kupować onbu skoro mam wygodniejsze ergo,bo ja w onbu nosiłabym głównie na plecach.

Alassea
09-01-2017, 18:50
Onbu z założenia jest nosidłem przeznaczonym głównie na plecy :) Można nosić z przodu, niektórym wygodnie, innym mniej.
Powiem tak - uwielbiam te od Ll, ale że względu na wielkość i możliwość regulacji bardziej uniwersalne jest onbu Fidelli. Więc możesz rozważyć taką opcję jeszcze.

Lauren
10-01-2017, 11:57
no tak,onbu zdecydowanie na plecach,myślę,że wygoda noszenia onbu wygrywa w opcji "na plecach". Dziękuję,pomyślę jeszcze.:)

lina
22-07-2017, 18:55
Nosiłyście w ll większe dzieci? Szukam czegoś na wypad do Krakowa i okolic. Chcę coś kompaktowego i szybkiego w użyciu. Młoda potrafi już sporo przejść. Ale małe nogi czasami się męczą. Waży 14kg.

Alassea
22-07-2017, 19:34
Lina onbu z LL do tej pory było w jednym rozmiarze, regulowany na szerokość panel ale na wysokości juz nie i nie wystarczał dla większych dzieci.
Ale od poniedziałku w sprzedaży ma być rozmiar toddler :D
Nareszcie :)

lina
22-07-2017, 19:36
Właśnie widziałam ;) i kusi :) myślisz, że da radę? Wypełnienie pasów w ergo i standardzie on by nie powala.

Alassea
22-07-2017, 19:42
Planuje kupić, zobaczę jak bardzo toddlerowy to będzie rozmiar - i wsadze ewentualnie mojego 15kilowego pięciolatka, to ci powiem ;)
Natomiast wypełnienie i tak niebo lepsze niż w.onbu fidelli. Fajne, duża regulacja, ale na długi spacer z 11kg córką bym nie poszła.
W sumie dla takiej wagi najwygodniej i tak będzie w nosidle z dobrym pasem biodrowym, bo przejmie część ciężaru.

lina
28-07-2017, 19:15
Planuje kupić, zobaczę jak bardzo toddlerowy to będzie rozmiar - i wsadze ewentualnie mojego 15kilowego pięciolatka, to ci powiem ;)
Natomiast wypełnienie i tak niebo lepsze niż w.onbu fidelli. Fajne, duża regulacja, ale na długi spacer z 11kg córką bym nie poszła.
W sumie dla takiej wagi najwygodniej i tak będzie w nosidle z dobrym pasem biodrowym, bo przejmie część ciężaru.
Kupiłaś? Jakie wrażenia?

Alassea
28-07-2017, 19:34
Kupiłam w poniedziałek , czekam na dostawę. Miało przyjść dzisiaj ale niestety :(
EDIT:
wieczorem przyszedł mail ze paczka wysłana, więc będzie w poniedziałek.

lina
05-08-2017, 17:52
Kupiłam w poniedziałek , czekam na dostawę. Miało przyjść dzisiaj ale niestety :(
EDIT:
wieczorem przyszedł mail ze paczka wysłana, więc będzie w poniedziałek.
To znowu ja :rolleyes:
I jak wrażenia?

Alassea
05-08-2017, 19:20
Bardzo dobre! :) wszystko to co fajne w rozmiarze standard, czyli dobre wypełnienie pasów ramiennych (bardzo komfortowe), fajna regulacja pasów, regulacja szerokości panela. Czego brakuje - regulacji wysokości, tak jak jest np w onbu fidelli. Bo jest wysoki (w końcu toddler), ale np dla mojej drobnej dwulatki ciut ciut za bardzo. Postaram się jutro zrobić fotki i porównać rozmiarowo standard z toddlerem i fidellą.