PDA

Zobacz pełną wersję : Pierwsza chusta tkana dla 3-miesięczniaka, pomóżcie proszę!



AmelciaQ
23-03-2016, 14:51
Cześć dziewczyny! :)

Jak już napisałam w poście powitalnym, mamy elastyka Tula. Jednak używamy go rzadko, bo Ollie robi się za gorąco, gdy tylko wejdziemy np do sklepu, a nawet przy bardziej żwawym spacerze.

Chciałbym kupić chustę tkaną, cena jest sprawą drugorzędną. Proszę, pomóżcie wybrać mi coś odpowiedniego dla 3-miesięcznego maluszka. Ollie należy do tych większych dzieci, aktualnie ma 2,5 miesiąca i prawie 6kg.

Koniecznie musi być dobrze oddychajaca/przewiewna. Chcemy coś używanego i dobrze złamanego, ale najchętniej coś, co posłuży nam przez jakiś czas.

Jeśli macie jakieś sugestie odnośnie chust dostępnych w uk, to również są one mile widziane!

Oczywiście będę czytać i szukać, ale niestety postów wiele, a czasu przy małej brak. Także będę niezmiernie wdzięczna za Waszą pomoc!

Dzięki!
Amelia

kornflejka
23-03-2016, 15:25
Złamaną chustę z lnem bym polecała albo czystą bawełnę.

AmelciaQ
25-03-2016, 00:04
Dzięki za odpowiedź! Rozważałam jakąś chustę z didymos, ale mam mozliwość zakupu jednej z chust kokadi in wonderland. Widzę, że wg opinii jest bardzo mięciutka :)

kornflejka
25-03-2016, 08:58
Dzięki za odpowiedź! Rozważałam jakąś chustę z didymos, ale mam mozliwość zakupu jednej z chust kokadi in wonderland. Widzę, że wg opinii jest bardzo mięciutka :)
Miałam tylko raz w rękach chustę kokadi i faktycznie była dość miękka jak na nówkę.
tkane chusty do noszenia są prawie wszystkie z naturalnych materiałów (bawełna, len, wełna, jedwab, bambus, konopie) więc w zasadzie wszystkie są też przewiewne i oddychające. Takze jakiejkolwiek nie kupisz powinno być ok :)
dla cięższego dziecka warto zainwestować w grubszą bawełnę albo w chustę z domieszką jakąś.

wasanna
15-06-2016, 12:19
Zapraszam do wypróbowania http://www.chusty.info/forum/showthread.php/129168-Zestaw-dla-niezdecydowanych