PDA

Zobacz pełną wersję : Mycie pupy przy pieluchowaniu i nocnikowaniu.



Wifee
10-03-2016, 22:52
Zstanawiam się nad tym... Czy wy myjecie waszym dzieciom pupę po każdej kupce na nocniczku? My mamy taki nawyk z pieluchowania i dziecko też prosi o umycie i w sumie nie wiem czy prawidłowo. Też jak czujemy aromaty z pupy to ją myjemy(czasem sobie biega bez pieluchy bo jestesmy an etapie, ze może siusiu jednak wyląduje w nocniczku). Pipulkę myjemy samą wodą w ciągu dnia i też jak czuć aromaty albo po śnie. Mam świdomość, że jak nasika do pieluchy to jednak tam się coś rozwija... tyle że ona sciąga pieluchę i woła jak tylko zrobi siusiu! Czy ja nie za często ją myję? Czy nie pozbawiam jej naturalniej flory bakteryjnej? Przecież my dorośli przez cały dzień się podcieramy i tylko wieczorem myjemy. Nie przesadzam ja z higieną u niej?

Kate04
10-03-2016, 23:23
Mam dwie córki. Po kupie myjemy zawsze, okolice odbytu. Po siku w sumie nie, ewentualnie same trenują podcieranie papierem.
Jak były mniejsze, na tym etapie, że po siku pielucha była ściągana to nie myłam za każdym razem. Tata miał cobie na tym punkcie i mył zawsze ;) ale mycie nie zawsze było na leżąco na przewijaku, więc nie jakieś dokładne...
Moim zdaniem jeśli przecierasz tylko od zewnątrz, tzn bez odchylania warg sromowych to jest ok. Za dokładne mycie fakrycznie może zaburzać florę.

Kabanos
16-03-2016, 17:46
My po kupie myjemy, bo pupa jest brudna, ale jak wystarczy wytrzeć, to zdarza się, że tylko wycieramy. Po siku nie myjemy. Woda wysusza więc wolę nie przesadzać.