PDA

Zobacz pełną wersję : Repreve



guesy
31-01-2016, 20:55
Napisałam w innym wątku ale postanowiłam uwić temu cudownemu repreve własny wątek, może się bardziej rzuci w oczy i ktoś odpowie. Otóż nurtuje mnie cóż to takiego jest to repreve i jak się noszą szmaty z tymże? Do czego to porównać? Napiszcie bom ciekawa tylko pliss szybko zanim kasę wydam na próby organoleptyczne ;)

sowa_przemądrzała
31-01-2016, 21:18
Cytuję Yaro: Our cotton/repreve wraps are soft for newborns, and grippy enough for toddlers. They feel silky to the touch and have a cush of the wool once wrapped. They feel light and breathable on your body and have a beautiful drape.

Wygląda na to, że repreve jest włóknem z recyklingowanych butelek. Chyba Tekhni też robi z tym chusty. Nie wiem, czy zulam nie miała, może się wypowie?

A tak w ogóle, to sama chętnie się dowiem, choć sztuczność włókna nie do końca mnie przekonuje (opis już bardziej). Gdybyś zdecydowała się jednak na próby organoleptyczne, to koniecznie daj znać, jak wyszły :)

abcd_2007
31-01-2016, 21:19
poliester uzyskany z plastikowych butelek :)

zulam
31-01-2016, 21:55
Moja tekhni jest 100% bawełna, ale pytałam o repreve w jakimś wątku o tekhni i o ile pamiętam to ten dodatek powoduje że chusta jest śliska. Nie macalam, więc nie wiem czy bardziej jak jedwab czy jak bambus. Myślę też, że jak to z chustami nawet tego samego producenta bywa, poszczególne modele będą się nieco różnić właściwościami. Ogólnie tkaniny z repreve są "modne" bo jakoś tam ekologiczne. Jak się noszą chusty z repreve sama chętnie więcej się dowiem.

Lauren
29-07-2016, 09:50
czy ma ktoś ten wynalazek? skusiłam się na chusty z tencelem i repreve,ktoś już nosi w takich ?

guesy
29-07-2016, 11:43
O, koniecznie napisz jak wrażenia (przynajmniej z macania ;)). A co kupiłaś?

Lauren
29-07-2016, 12:03
no na razie to tylko macanie,za miesiąc już zbadam je w akcji.Przyjdą do mnie w przyszłym tyg.
Kupiłam tęcze od Yaro,pióra i fale,jedna z repreve,druga z tencelem. Kółka i długa, jedna tęcza pastelowa,a druga ta standardowa. I zakładam sobie stanowczy szlaban na nowe chusty,bo już chyba wreszcie mam mój stosik doskonały.
Podobno to repreve nosi całkiem fajnie,trochę mam mieszane uczucia co do tych butelek...no a tencel myślę,że będzie się świetnie sprawował i podejrzewam,że i repreve i tencel nadają gładkości i śliskości chuście,tencel dodatkowo chyba pomaga chuście "oddychać".

phasolcia
31-07-2016, 09:09
Poszukuję Yaro La Vita z jedwabiem tussah lub z seacell. Ewentualnie Aqua Glossy bawełna czesana. Rozm6. Ktoś się zlituje? Z pewnością nie ja jedyna szukam...

Lauren
01-08-2016, 13:14
phasolcia zalezy Ci na używanych? bo jeśli nie to widziałam chusty,których szukasz w sklepach internetowych:)

no i są.
przyszły do mnie reprevy i tencele.
i tak,pomijajac moje zachwyty wizualne, to:
chusta z repreve jest bardziej śliska od tej z tencelem,ta z kolei na pewno bardziej czepilwa.
obydwie lekko się błyszczą(tencel chyba odrobinę bardziej),ta z repreve jest na pewno miększa od tej z tencelem,
obydwie też są dość cienkie i na moje oko przewiewne,gładkie.
to takie moje pierwsze wrażenia tuż po wyjęciu z pudełka:)

edit:
aa.. i ta z repreve ma osobną materiałową metkę z info o repreve i znaczkiem r.,hehe...

Shrimpmum
03-08-2016, 20:31
A jak noszą? Ile kg nosisz? Ta pastelowa tęcza to la vita?

Lauren
04-08-2016, 11:03
pastelowa to spring sunrise,obecnie nie noszę,bo mam miesiąc do porodu, więc na razie nie sprawdzę ich w akcji.
stwierdziłam w praniu,że ta chusta z repreve pije bardzo mało wody i szybko wysycha,tak jakby to repreve faktycznie było jakieś takie sztuczne?? no i w dotyku też jest taka butelkowa:P

lora2
14-09-2016, 16:25
Lauren
czy miałaś już okazję sprawdzić jak się nosi chusta? I jakie wrażenia? Słyszałam że te o śliskiej fakturze się rozwiązują ... czy te też?
Pozdrawiam :)

Lauren
14-09-2016, 17:36
jeszcze nie nosiłam córci,jestem po cesarce i muszę trochę poczekac,ale tak za dwa tygodnie dam znać.
Ona nie jest jakoś bardzo śliska,na pewno nie bardziej niż bambus, ciężko mi powiedzieć jak z nośnością,ale myślę,że lepiej nosi niż np chusta z bambusem. Nie sądzę żeby się luzowała,na lżejszym dziecku na pewno będzie sobie radzić świetnie, z cięższym ciężko mi powiedzieć,spróbuję zachustować starsze dziecię,sama jestem ciekawa tej chusty bardzo.:)

chiquitka
16-09-2016, 15:31
Ja też tym repreve zaciekawiona. Yaro dodaje tego włókna do chust o gramaturze 300 więc powinno nośne być ale jak w połączeniu z tą śliskością pracuje trudno sobie wyobrazić.
Lauren, czekamy na relacje z motania :-)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

wekok
22-09-2016, 11:04
jaka Chuste polecacie na jesien ? chodzi mi o kolor dla starszej pani 45 lat :)

gazetka
22-09-2016, 17:38
https://www.carrylove.pl/pl/p/Chusta-Dluga-tkana-YARO-DANDY-AQUA-GRAD-REPREVE/698

a takie widzialyście? Może ktoś kupił i odsprzeda kiedyśtam :D ?

chiquitka
08-10-2016, 21:53
Widziałam je na slingomamie i zastanawiałam się, bo piękna, ale.....nie wiem jak to repreve w końcu nosi wiec nie ryzykowałam. Czy ktoś już motał taką chustę z repreve?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Lauren
18-10-2016, 18:40
zamotane,ponoszone więc piszę:
chusta jest boska! dociąga się świetnie w 5 sekund,jest dość cienka,ale nie jakoś bardzo, jest śliska,ale nie tak jak bambus,w ogóle jest jakaś taka elastyczna,nosi super,nie luzuje się,no ale ja mam 5 kg dziecię więc na ten temat nie powiem zbyt wiele, w każdym bądź razie jak dla mnie super:heart:
no i piękna jest..