PDA

Zobacz pełną wersję : Idealne MT



sakahet
09-12-2015, 00:30
wiele z Was korzysta badz korzystalo z roznych mei tai'ow
czy mozecie sie ze mna podzielic tym, jakie warunki powinno spelniac mt by bylo dla Was idealne?
a co sie zupelnie nie sprawdzilo?

kazdy opinia jest dla mnie istotna, z gory dziekuje

sakahet
12-12-2015, 00:42
Kto podzieli sie swoimi doswiadczeniami odnosnie MT?
Nie wierze, ze nikt z zagladajacych tu osob, nie uzywal mietka ;)

mTuśka
12-12-2015, 01:47
Powiem ci czy moje nowe mt jest idealne bo narazie myrrunia kroi :)
Mialm juz jakis taki z alll szyty z tkaniny ikeowej wtedyl dla mnie idealny ale teraz nie wiem czy nru b dla w nim nosic.
Potem mialam chusto z girasola szyty przez myrre z wypelnionymi pasami .bylam chyba zadowolona ale to dawno bylo.
Teraz szyje sie chmt z yaro.proste bez wypelnionych pasow.jestem ciekawa doznań tym bardziej ze klocka nosze.

sakahet
12-12-2015, 11:30
To czekam na opinie, jak juz potestujesz :)

Jagna
12-12-2015, 14:54
Dla mnie musi być tak skrojone, żeby mi dziecko z tyłu przełożywszy ręce nad pasami nie odgięło się tak, żeby potencjalnie wypaść.
Jedyne, które w przypadku mnie i mojego syna spełnia to kryterium to klasyczne tulikowo... jeszcze próbowałam pathi i dwa no name (tzn. nie wiem od kogo, ale napewno handmade okołochustoforumowe).
Nie wiem czego to kwestia- fasonu (prosty, niepowycinany), materiału (sztywna bawełna na panelu i pasach), mojego lub dziecka układu ciała...nie mam pojęcia, ale w nic innego go nie mogłam ubrać, bo umierałam na zawał...

sakahet
12-12-2015, 16:32
Jagna ciekawe, co piszesz; nigdy nie patrzylam pod tym kontem na mt;
ATulikowo mialo zaszewki na pupe przy pasie biodrowym, czy jest calkiem proste?

panthera
12-12-2015, 17:15
idealne dla mnie MT nie może mieć za długich pasów - jestem drobna, nie lubię jak mi się ciąga coś poniżej kolan. musi mieć dobrze wypełnione i wyprofilowane pasy naramienne. mam wąskie ramiona, większość klasycznych gotowców jest zbyt szeroka. musi dobrze przytrzymywać głowę śpiącego dziecka. "dupowpadka" czyli dobrze zrobione zaszewki sa mile widziane. atut dodatkowy to dwurozmiarowość. a i jeszcze materiał - nie lubię bardzo sztywnego materiału, ani śliskiego, wtedy ciężko dociągnąć pasy. a i jeszcze kompaktowość w sensie nosidło po złożeniu musi być możliwie małe przy możliwie optymalnym wypełnieniu pasów.

Jagna
12-12-2015, 17:51
Jagna ciekawe, co piszesz; nigdy nie patrzylam pod tym kontem na mt;
ATulikowo mialo zaszewki na pupe przy pasie biodrowym, czy jest calkiem proste?

Prosty całkiem panel, prostokąt i na górze terapezowe zakończenie- taki kapturek niby

o taki:

https://lh3.googleusercontent.com/-u-soiSo27Ik/TtAKrNciR0I/AAAAAAAACrs/xeUm08R3pIw/s720/DSC_0058.JPG

(foto sprzed 5 lat)