PDA

Zobacz pełną wersję : ja też proszę o pomoc w wyborze chusty ;)



amarranta
08-12-2015, 13:49
dzień dobry :) chciałabym kupić chustę, która wystarczy mi na dłużej. pierwszą chustę, amazonas carry sling lollipop kupiłam, będąc jeszcze w ciąży. jest mięciutka i bardzo ją lubię, ale jest cieniutka i zaczyna mi się robić niewygodnie przy dłuższym noszeniu (córka waży niecałe 6,5 kg, zaraz kończy 5 miesięcy). mam chustę rozmiar 6 i ogony tak z 20cm w kieszonce - przy tym rozmiarze zostać, czy moge zaryzykować dłuższy/krótszy? myślałam, że sama sobie poradzę, ale oglądam i oglądam, napatrzeć się nie mogę, ani zdecydować, a chust na mojej liście przybywa ;) z tego co wiem, to na dłuższe noszenie dobre są chusty z lnem, konopiami albo wełną? czy jeśli gryzą mnie wełniane swetry to chusta z taką domieszką odpada? bardzo kusi mnie indio, jak jest z nośnością indio z samej bawełny? na mojej liście chciejstw są jeszcze yaro la vita (z lnem albo bez)... możecie mi podpowiedzieć, czym najlepiej kierować się przy wyborze? z góry dziękuję

natala
08-12-2015, 14:58
welna welnie nierowna, niestety. jedna zre jak wsciek, inna wcale. niestety chyba trzeba samemu zamotac i sprobowac, inaczej sie nie da. i welny tez nierowne sa - taki pumpkin didka np. jest bardzo cienki i na dluzsze noszenie ciezkiego malucha moze nie byc bardzo wygodny.

ja bym zostala przy 6, przy 4 moze Ci ociupine brakowac zeby porzadnie dociagnac wezly moim zdaniem. chyba, ze sie chcesz juz na plecak przerzucic - ale to tez zalezy od wiazania - jedno sa bardziej 'szmatozerne' niz inne.

len i konopie warto kupowac uzywane, zeby sie nie musiec z lamaniem meczyc (choc to tez zalezy - jedne sa sztywne, inne od nowosci w miare miekkie). mialam dwa bawelniane indio i nosilo mi sie super - moze napisz co Ci sie podoba i ktos kto ma napisze jak jest z nosnoscia - bo to tez zalezy np. od gramatury materialu.

moze masz mozliwosc podejsc na jakies spotkanie chustowe i poprobowac roznych roznosci? bo tak naprawde to kazdemu co innego pasuje...

Sandra
08-12-2015, 16:01
Ostatnio biegłam z chorym 2,5 latkiem w zwykłym indio. Był zamotany z przodu bo w między czasie jazda busem nas czekała. Było mi baardzo wygodnie.

Jedak tak jak pisze natala chusta chuście nie równa i każdemu co innego pasuje. Najlepsze spotkanie chustowe. A jak nie ma czegoś takiego w okolicy to pośmigaj po naszym bazarku (nie wiem czy nie trzeba odpowiedniej liczny postów, żeby tam wejść) i pytaj czy dana chusta nada się dla większego dziecka. Ten kto sprzedaje, wie co to za chusta. Najlepiej szukaj wzoru, który Ci sie podoba i ceny na którą Cię stać. O resztę dopytuj śmiało sprzedającego. Nie bój się też kupić czegoś. W razie czego łatwo chustę można sprzedać.

emilia3333
09-12-2015, 20:14
Ja polecam z tańszych Hopki Light. 14kg bobasa a mi wygodniej niż w grubych zwartych szmatach no i jak one się dociagaja! Z droższych szmat niezmiennie Indii!Indii! To must Havel jak się chustuje.

Jak zostaje Ci ogon 20cm to zostań przy tym rozmiarze jeżeli tak jak pisze natala nie zamierzasz nagle na prosty plecak się przerzucić. No i koniecznie wypróbuj domieszek wełny konopi one super odejmuja

Wysłane z mojego HTC Desire 620G dual sim przy użyciu Tapatalka

amarranta
10-12-2015, 08:25
dziękuję dziewczyny za odpowiedzi! kurczę już drugi raz skasowalam to, co napisałam;/

podoba mi się indio, ale tu wiadomo, że nośne ;) tylko nie znalazłam jeszcze złamanego w idealnym kolorze ;)
nr 2, nad którym baaardzo się zastanawiam, to yaro la vita z lnem (lub konopiami, jeślibym znalazła) - tu pytanie czy ewentualnie, jakbym kupiła nową, to bardzo trudno będzie mi ją złamać? bo nie odpisuje mi kobieta, która oferuje to yaro, więc nie wiem, czy jeszcze dostępne, a chyba bardzo chcę je mieć :)
nr 3 - znalazłam wczoraj - Ellevill linen paisley quatro blue :heart: - jest piękna, ale to połączenie 50% bambusa i 50% lnu - jak tu jest z nośnością?

na plecak chciałabym się przerzucić już niedługo, bo Młoda skrętu szyi dostaje z przodu - jaka długość chusty byłaby najlepsza, gdy 4,6 dobre z przodu?
z wełny póki co zrezygnuję, bo nie mam gdzie pomacać, a znając życie by mnie gryzła;)

amarranta
10-12-2015, 08:26
Emilia, a które to hoppediz light? pasiaki? bo pasiaka bym nie chciała ;)

emilia3333
11-12-2015, 01:23
Jest kilka modeli ja mam Panama. Pół na pół kolor zielono zielony :) zupełnie nie mój i wzięłam ją dla koleżanki, ale jej kolor nie pasował a mnie przekonała ta chusta ze kolor to nie wszystko.

Wysłane z mojego HTC Desire 620G dual sim przy użyciu Tapatalka

weci
11-12-2015, 02:37
jak już dziewczyny wspomniały chusta chuście nierówna ;)
ale może najpierw dł.
Jeżeli chcesz niebawem przerzucić się na plecak myślę 4,2 będzie w porządku (spokojnie plecak prosty zrobisz z 3,6 ale dłuższa chusta pozwoli na większą kombinację jeśli chodzi np. o zakończenie, poza tym jak dla mnie dyndające ogony mają swój urok ;) ).

Domieszki,
- bawełna, są bdb chusty bez domieszek, czysta bawełna, jak pisała emilia hopki, mają się nieźle, didymosowe pawie te grubsze- np. petrol, girasole.
- bambus- dla mnie to domieszka idealna dla niemowlaka, cudownie delikatna ale rozjeżdżająca się przy cięższych dzieciach,
- podobnie jedwab(ale uniesie znacznie więcej niż bambus). oczywiście i w tym wypadku są wyjątki i chusty z bambusem noszące ze spokojem 15 kg
- len/konopie- dobrze kupić używane- naprawdę trochę pracy potrzeba aby je dobrze złamać ;) , uniosą ciężkie dzieci jak i malutki
- wełna- warto pamiętać o tym, że o wełne trzeba odpowiednio dbać- zbyt wysoka temp przy praniu i po chuście, sfilcuje się i tyle, choć wg niektórych filcowani noszą najlepiej ;)
osobiście bardzo lubię wełnę.

i podpowiem Ci pewien sekret ;) najwięcej kg w przypadku noszenia dziecka odejmuje porządne wiązanie ;)

pomyśl przede wszystkim ile chcesz wydać na chustę, to dość ważna sprawa, pamiętaj że zawsze można ją sprzedać jeśli tylko nie będzie pasowała ;)
no i próbować ludzka rzecz.

Przy 6/5 kg dziecku zostałabym jeszcze przy czystej bawełnie tylko poszukała czegoś nośnego.

amarranta
14-12-2015, 08:09
Emilia, całkiem ładna ta panama:) chociaż też bym się nie zdecydowała na ten kolor. ja się napaliłam na yaro la vita purple rose, ale babka z którą pisałam, sprzedała ją komuś innemu. tak mi się podoba, że mam nadzieję, że kiedyś uda mi się dorwać tą chustę ;)

Weci, dzięki za rady :) ja wiem, żę trzeba porządnie wiązać - staram się zawsze to robić i jak czuję w trakcie spaceru, że coś mi się poluzowało, to też dociągam tyle, na ile mogę;) wiem, że moje dziecko jeszcze leciutkie, ale szukałam chusty, której nie będę musiała szybko zmieniać. taka była idea, ale w międzyczasie oszalałam na punkcie kolorów i wzorów ;)
zostanę z ogonami (też mi się podobają), bo w końcu kupiłam 4,6 - udało mi się! jedzie do mnie indio north shore :D w sobotę rano wysłane kurierem, więc może już dzisiaj dojdzie

emilia3333
15-12-2015, 08:33
I jak, doszlo NS ?

Wysłane z mojego HTC Desire 620G dual sim przy użyciu Tapatalka