PDA

Zobacz pełną wersję : Jak dopasować MT? - prośba o porady



kalahari
13-06-2009, 00:05
Nosiłam już w wiązanej, namiętnie używałam Nati kółkową ale czas leci i półtoraroczna dziewczynka waży.
Zaczynam mysleć o Mei-Tai, tym bardziej, że planuję wyjazd nad morze.
Marzy mi się jakiś jasny i lekki (w sensie grubości i niegrzania) aby się nie zapocić zbytnio.

Na co zwrócić uwagę?
Mam 169 i 56 kg. Córka waży już ok 10 kg.

Będę wdzięczna za pomoc, porady, ewentualne przekierowanie do właściwego wątku bo jeszcze się nie rozeznałam jak szukać.

jana
13-06-2009, 00:36
mniej więcej na oko ;)
pasy dla Ciebie standardowe ok 2m moga być troche dłuższe, albo krótsze, bez różnicy ;)
panel dla malucha ok 40 cm tak myślę
pasy wypełniane powinny być i ma miec albo zagłówek albo kapturek- bez tego też się da, ale jednak wygodniej jesli dziecię usypia w trakcie noszenia
rozejrzyj się na chustostraganie, ewentualnie spytaj właścicielki czy dla Was będzie dobry :)

domagda
13-06-2009, 00:52
Tu o wysokosci
viewtopic.php?f=3&t=19161 (http://www.chusty.info/forum/viewtopic.php?f=3&t=19161)
Jeszcze szerokość-trzeba zmierzyć dziecko od jednego do drugiego dołka podkolanowego jak je masz w 2X chyba najlepiej, albo jak siedzi. Taka powinna być szerokość panela nad pasem biodrowym.
Ale długość panela możesz skrócić zawijająć na pasie biodrowym. Bywają też MT dwurozmiarowe, normalnie panel jest szerszy, po podwinięciu(wyżej) węższy. Nie wiem, czy piszę zrozumiale o tej porze:)

paskowka
13-06-2009, 09:10
Albo możesz kupić mt uszytego z materiału chustowego (np. skośnokrzyżowej chusty) i wtedy rozmiar od kolanka do kolanka jest mniej ważny, jak będzie za duży to po prostu taki materiał jest miękki jak chusta i go zrolujesz. Wtedy wazna jest tylko wysokość panela:)

kalahari
13-06-2009, 21:01
Wielkie dzięki za porady.
Chętnie skorzystam.

Anna Nogajska
13-06-2009, 21:26
napisz do dziewczyn szyjących, na pewno ci poradzą.
wazne jest, aby panel nie był za szeroki, bo wyjdzie ci "rozjechana" żabka:) kiedy panel jest za niski dziecko nie ma dostatecznego oparcia dla plecków. jesli jest za wysoki dziecko będzie się denerwować, ze nic nie widzi...

najlepiej byłoby gdybys przymierzyła jakiegokolwiek mt i wtedy widac byłoby wyraźnie jakich wymiarów potrzebujesz. niektóre mt mają szyte takie wgłębienie na pupę, wtedy panel wypada szerszy (takie szyje ania z tulikowa np).

przy mt szytych z chust, moim zdaniem, też ważna jest szerokość panela. materiał "podda" się powiedzmy 1-2cm, ale nie więcej. gdy jest za szeroki to i tak wyjdzie rozjechana żaba.

ważniejsze od kilogramów jest rozmiar ubranka, które dziecko nosi, po nim można mniej więcej doprecyzować rozmiar panela.

pszczoła
13-06-2009, 21:31
Annomamoalexa, a jak mogę poznać rozjechaną żabę? Kiedy nóżki sa za bardzo odwiedzione?

Anna Nogajska
13-06-2009, 22:18
w mt widać od razu jeśli panel jest szerszy niż potrzeba, czyli sięga dalej niż od jednego dołka podkolanowego do drugiego. nóżka od kolanka w dół powinna zwisac swobodnie. kolanka powinny być nieco wyżej niż pupa.
aby sobie "zwizualizować" tę optymalną żabkę zamotaj dziecko na plecach w chuście. taką samą pozycję powinno mieć dziecko w mt.
pomyslę, czy mam jakieś plecaczkowe fotki...bo z fotką mejtajową chyba będzie problem.

zaraz poproszę może lindę o wklejenie, bo ona ma duuuzo zdjęć z mt:)

Linda
13-06-2009, 23:18
ok, Aniu, mam duzo zdjec... bo duzo roznych Mt nosilam, mialam, testowalam...

Tak jak pisze Ania, szerokosc panela jest bardzo wazna, MT ktory bedzie dobry na 6 miesieczne dziecko, nie bedzie juz pasowal dla 18-14 miesieczniaka. Dlugosc panela moze i by uszla... ale szerokosc na bank bedzie za waska. Dlatego bledne jest myslenie: ''kupie jeden mt dla 8 miesiecznego malucha i starczy mi dopoki dziecko nie bedzie mialo 2 lat''. Ostatnio z ciekawosci zamotalam mojego 2 letniego mlodzienca do MT baby Taitasi, czyli mietka takiego dla 6-7 miesieczniaka. Nogi Orlinkowi zwisaly i majtaly sie, widzialam, ze nie bylo mu wygodnie.

Ponizej MT dla starszakow:

NHT wersja toddler... bardzo szerkoki panel, moj Orlando ma jeszcze sporo miejsca. Moglabym jeszcze podciagnac panel do gory, ale mlody nie lubi miec schowanych raczek do srodka, no chyba ze zasnie, wtedy podciagam pasy, naciagam kapturek i jest nam wygodnie.

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/jf/ci/rrys/JVEiFSZQYzzgoEiKmB.jpg

NHT wersja standard: ten panel jest troche wezszy od wersji toddler, ale nadal wystarczajaco szeroki.

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/jf/ci/rrys/mbDg7Y2EBhUQCM5knB.jpg

ChustoMT z pasami w stylu duo straps uszyty przez przemila i bardzo zdolna Danny z US. To jest ostatnio moj ulubiony mietus :love: Danny uszyla wersje toddler, zobacz jak swietnie wszystko lezy, jak szerokosc panela dobrana jest do mojego 26 miesiecznego synka:

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/jf/ci/rrys/tGa8QkhNvv1C627THB.jpg


Kindercarry, wersja toddler: chociaz to toddler, to szerokosc jest bardzo zblizona do NHT standard:

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/jf/ci/rrys/BfiiYN4rhWxmi5l1ZB.jpg

Nie jest to co prawda MT.. ale nosidlo ergonomiczne, Olives & Applesauce, wersja 18'', czyli dla 2+ latkow. Tez bardzo wygodne z szerokim panelem.

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/jf/ci/rrys/aBGoLABk6s1xy2f8FB.jpg

--------------------------- Z tych MT juz Orlando wyrosl... :cry:

Ponizej 25 miesieczny Orlando w cudnym Melkajowym mietku.. ale niestety ten mietus juz dla mlodzienca za waski.. czeka wiec na nastepnego chusciocha, bo tego MT szytego na zamowienie przez Age nie sprzedam :wink:

Zobacz jak moj synek odruchowo probuje podciagnac nozki do gory... panel nie jest od kolanka do kolanka..

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/jf/ci/rrys/3svnAA7SsYmDWGcpJB.jpg

-------------------------------

W tych nosilismy... ale juz teraz sa za male. Fotki byly robione kiedy te mt pasowaly:

1. Cudna zyrafka by Ania z Tulikowa

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/jf/ci/rrys/WBbcBAumSgsFVzK93B.jpg

2. chtmt z hoppka limy:

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/jf/ci/rrys/8Y4RkPEA1wSHAgz2OB.jpg

3. Moje ukochane bamberoo.. niestety tez juz troche za waskie...

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/jf/ci/rrys/u8xd2Z1l60jAmx1bBB.jpg


Aniu, pamietasz? Plaza niedaleko Felixstove :D

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/jf/ci/rrys/5dTsh2oFF1Rwb1TasB.jpg

Uff... wiecej wklejac nie bede, bo bym was pozanudzala :shock:

Anna Nogajska
13-06-2009, 23:59
nooooo :D :D :D
macie jeszcze jakieś pytania? :szok:


dzięki linda, może fajnie byłoby gdybyś w "wolnej chwili" (co to jest?????) pokusiła się właśnie o spisanie takich najważniejszych zasad dobierania mt i nosideł. przykleiłoby sie ten wąteczek :)

na ostatniej fotce uważam idealna pozycja zabki w mt dla młodszego dziecka. alex (po prawej) miał wtedy około roku, rozmiar nosił koło 80/86. orlinek miał bodaj 13-14 miesięcy. ojjj, pamiętam...gdzie te czasy...niechodzący alex, jula w brzuchu....

starsze dzieciaczki, tekie około 2 lat juz tak wysoko nie podciągną nóżek, chyba?

Anna Nogajska
14-06-2009, 00:01
linda: chętnie orzygarnę bamberoo :mrgreen: jak jula dorosnie :mrgreen: potem może wrócić do ciebie :D

Linda
14-06-2009, 00:05
Ok... chetnie pozwole, aby bamberoo nosilo Jule :D caly czas mam nadzieje, ze uda sie zaciazyc... i miec nastepnego chusciocha... :shock: wtedy znowu moglabym zrobic takie deja vu chustowo - mejtajowe :lool:

kalahari
14-06-2009, 08:47
Przepiękna poglądówka.

Już teraz wiem na co zwracać uwagę.

Motałam wczoraj w MT moją córeczkę i była z lekka nieszczęśliwa, 5-latek zaś zachwycony, że matka go bierze na plecy :)

Meta
14-06-2009, 09:11
Przypiąć to proszę na górze :)

gata_bonita
14-06-2009, 10:10
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/jf/ci/rrys/5dTsh2oFF1Rwb1TasB.jpg

Uff... wiecej wklejac nie bede, bo bym was pozanudzala :shock:

Lindko, piękne są wszystkie zdjęcia :love:
A jaką szerokość po rozłożeniu ma to MT? Masz możliwość zmierzenia go?

I jeszcze pytanie o szerokość pasów- jaka jest optymalna? 10, 12 cm? Chodzi mi o pasy wypełniane, nie 'chustowe'.

Linda
14-06-2009, 11:19
Gata, w tej fotce, gdzie jestem z Ania, to Orlando jest w Bamberoo, a Alex w Calyxie (na calyx zalozona jest 'koszulka' z niebieskiego marimekko). Wieczorem zmierze szerokosc bamberoo, ale to jest rozmiar standard, wiec jezeli inna dziewczyna poda ci wymiary swojego bamberoo, to te beda takie same.

Szerokosc pasow wg mnie zalezy od osoby noszacej. Wydaje mi sie, ze minimalna szerokosc pasow to 11 cm, ja lubie szersze pasy, ale ja do szczuplych sie raczej nie zaliczam, nie mam tez waskich ramion. Kindercarry ma chyba najszersze pasy, 14 cm, ale te nie sa tak mocno wypelnione jak np w bamberoo. Uwielibiam pasy w Melkajowych MT, Aga uzywa takiego super sztruksu, ktory jest troche elastyczny, fajnie uklada sie do ramion noszacego.

Dlugosc wypelnienia w pasach naramiennych tez nalezaloby dobrac do postury osoby noszacej. Drobne osoby niekoniecznie chcialy miec pasy naramienne z przedluzonym wypelnieniem.

Nalezy jeszcze zwrocic uwage, aby pasy byly dosc gleboko wszyste w panel, aby przeszycia byly mocne.

Ja preferuje minimum 3 warstwy materialu w panelu MT. Czyl na przeyklad: warstwa jedwabiu, dwie ciensze warstwy wewnatrz, warstwa bawelny. Albo: warstwa sztruksu, jedna grubsza warstwa wewnatrz, warstwa zewnetrzna z grubszej bawelny. Osobiscie nie przepadam na panelach, ktore sa cienkie, ale ja mam juz dwulatka! Jezeli chce sie nosic mniejsze, lzejsze dziecko, to cienszy panel moze byc ok.

Rozne MT maja inna szerokosc, ilosc wypelnienia w pasie biodrowym. Najszersze sa pasy w NHT, jezeli jest sie bardzo szczuplym, to takie rozwiazanie moze sie nie sprawdzic.

Kozy, Babyhawk, BBO oraz jeszcze inne nie maja w ogole wyplelnienia w pasie biodrowym. Ok kiedy dziecko jest mniejsze, lzejsze, ale przy dwulatku, to ja juz wole jak pas biodrowy jest porzadnie wypelniony, wtedy ciezar dziecka rozklada mi sie czesciowo na biodrach.

Kasia
16-06-2009, 15:50
Lindo, uwielbiam patrzec na Twoje fotki mejtajowe - dzieki, ze je pokazalas :)



na ostatniej fotce uważam idealna pozycja zabki w mt dla młodszego dziecka. alex (po prawej) miał wtedy około roku, rozmiar nosił koło 80/86.

W tym wieku to juz pozycja zabki nie jest istotna ;)



orlinek miał bodaj 13-14 miesięcy. ojjj, pamiętam...gdzie te czasy...niechodzący alex, jula w brzuchu....

heh, piekne czasy, kiedy to mialo sie nieco wiecej luzu...zauwazylas Aniu, ze z drugim czas plynie szybciej? Niedawno sie nasze maluchy urodzily, a tu juz Bruniak juz raczkuje i trzeba patrzec, gdzie wlazi...Szok! za chwile bedzie po chustach :lool:

pszczoła
16-06-2009, 18:09
heh, piekne czasy, kiedy to mialo sie nieco wiecej luzu...zauwazylas Aniu, ze z drugim czas plynie szybciej? Niedawno sie nasze maluchy urodzily, a tu juz Bruniak juz raczkuje i trzeba patrzec, gdzie wlazi...Szok! za chwile bedzie po chustach :lool:


Eeee tam, zaraz po chustach....jedno wyrasta, pojawia się następne :lool:

gata_bonita
16-06-2009, 20:18
Gata, w tej fotce, gdzie jestem z Ania, to Orlando jest w Bamberoo, a Alex w Calyxie (na calyx zalozona jest 'koszulka' z niebieskiego marimekko). Wieczorem zmierze szerokosc bamberoo, ale to jest rozmiar standard, wiec jezeli inna dziewczyna poda ci wymiary swojego bamberoo, to te beda takie same.

Szerokosc pasow wg mnie zalezy od osoby noszacej. Wydaje mi sie, ze minimalna szerokosc pasow to 11 cm, ja lubie szersze pasy, ale ja do szczuplych sie raczej nie zaliczam, nie mam tez waskich ramion. Kindercarry ma chyba najszersze pasy, 14 cm, ale te nie sa tak mocno wypelnione jak np w bamberoo. Uwielibiam pasy w Melkajowych MT, Aga uzywa takiego super sztruksu, ktory jest troche elastyczny, fajnie uklada sie do ramion noszacego.

Dlugosc wypelnienia w pasach naramiennych tez nalezaloby dobrac do postury osoby noszacej. Drobne osoby niekoniecznie chcialy miec pasy naramienne z przedluzonym wypelnieniem.

Nalezy jeszcze zwrocic uwage, aby pasy byly dosc gleboko wszyste w panel, aby przeszycia byly mocne.

Ja preferuje minimum 3 warstwy materialu w panelu MT. Czyl na przeyklad: warstwa jedwabiu, dwie ciensze warstwy wewnatrz, warstwa bawelny. Albo: warstwa sztruksu, jedna grubsza warstwa wewnatrz, warstwa zewnetrzna z grubszej bawelny. Osobiscie nie przepadam na panelach, ktore sa cienkie, ale ja mam juz dwulatka! Jezeli chce sie nosic mniejsze, lzejsze dziecko, to cienszy panel moze byc ok.

Rozne MT maja inna szerokosc, ilosc wypelnienia w pasie biodrowym. Najszersze sa pasy w NHT, jezeli jest sie bardzo szczuplym, to takie rozwiazanie moze sie nie sprawdzic.

Kozy, Babyhawk, BBO oraz jeszcze inne nie maja w ogole wyplelnienia w pasie biodrowym. Ok kiedy dziecko jest mniejsze, lzejsze, ale przy dwulatku, to ja juz wole jak pas biodrowy jest porzadnie wypelniony, wtedy ciezar dziecka rozklada mi sie czesciowo na biodrach.

Bardzo, bardzo dziękuję za obszerne wyjaśnienie :kiss:

Kasia
16-06-2009, 22:30
Eeee tam, zaraz po chustach....jedno wyrasta, pojawia się następne :lool:

hehe, ja sie stosuje do rad behawiorystow - wg Kirkilionis najlepsza roznica wieku miedzy malymi czlowiekami to 4 lata :)

pszczoła
16-06-2009, 22:33
Eeee tam, zaraz po chustach....jedno wyrasta, pojawia się następne :lool:

hehe, ja sie stosuje do rad behawiorystow - wg Kirkilionis najlepsza roznica wieku miedzy malymi czlowiekami to 4 lata :)

Czemu akurat cztery? :roll:

Linda
16-06-2009, 23:39
Miedzy moja starsza dwojka sa trzy lata i trzy miesiace. Uwazam, ze to bardzo fajna roznica wieku.... ale naprawde polecam tez takie pozniejsze dziecko... gdy starsze sa juz duzo starsze! U mnie najlepszy kontakt z Orlinkiem ma Oscar, ktory jest prawie 9 lat starszy. :D

Anna Nogajska
16-06-2009, 23:45
z drugim dzieckiem to faktycznie czas leci jak szalony....
a bruno wcześnie raczkuje, pomimo że jest uwiązany :D

linda: oskar to najlepsza niańka na swiecie :lool:

kalahari
20-06-2009, 21:08
Dzięki za porady.

Już nabyłam mojego MT :) i testujemy.
Szerokość wydaje mi się ok. Jeszcze nie do końca łapię czy powinnam zawinąć trochę czy zostawić. Przy niezawiniętym wydaje mi się, że mała ma zbyt trudno żeby wyciągnąć ręce w górę. A z drugiej strony przy podwiniętym na nic zagłówek.

marta-la
20-06-2009, 21:55
Linda jakie cudne foty

Renka
28-06-2009, 16:51
temat spadl mi jak z nieba :mrgreen:

wlasnie pomacalam pierwszego w zyciu MT i nie moge spac tylko mysle i mysle i mysle.....

Linda skoro bamberoo za maly na Twe dziecie moze sprzedasz mi go?? niesmialo zapytuje :bliss:

Tuja
28-06-2009, 17:30
Tu o wysokosci
viewtopic.php?f=3&t=19161 (http://www.chusty.info/forum/viewtopic.php?f=3&t=19161)
Jeszcze szerokość-trzeba zmierzyć dziecko od jednego do drugiego dołka podkolanowego jak je masz w 2X chyba najlepiej, albo jak siedzi. Taka powinna być szerokość panela nad pasem biodrowym.
Ale długość panela możesz skrócić zawijająć na pasie biodrowym. Bywają też MT dwurozmiarowe, normalnie panel jest szerszy, po podwinięciu(wyżej) węższy. Nie wiem, czy piszę zrozumiale o tej porze:)

nie otwiera mi się to o wysokości. Powiedzcie jak mierzyć? odkąd dokąd? Od pupki do ....?

JJ
19-08-2009, 12:04
Annomamoalexa, a jak mogę poznać rozjechaną żabę?

:lool::lool::lool::lool::lool::lool: ... przepraszam ale strasznie mnie to rozbawilo ... wpadlam tu zeby poczytac jak dobrac MT

Linda
19-08-2009, 12:11
Tez sie usmialam z rozjechanej zaby!
Renko, bamberoo narazie nie sprzedaje.

ninuczka
19-08-2009, 19:11
ja też proszę o aktualny link do wątku o wysokości MT, jeśli można - nie mogę znaleźć (dużo tego)

ninuczka
19-08-2009, 19:12
tzn. nie mogę znaleźć przez szukacza, a link podany przez Was nie otwiera mi się :(

mamali
21-12-2009, 21:56
przepraszam za takie banalne pytanie, ale czy do MT dziecko musi samodzielnie siedzieć czy samodzielnie siadać?
Moja córa siedzi pięknie (bez podpierania) jak się ją posadzi (czego niby nie powinno się rozbić:D), ale sama nie umie jeszcze usiąść.
Zanim się zdecyduje na MT to już pewnie usiądzie, ale kwestia formalna
siedzieć czy siadać?
Dziękuję

Linda
21-12-2009, 23:34
Moj mlodzieniec samodzielnie usiadl jak mial 11 miesiecy. W MT zaczelam go nosic jak mial 8 miesieciecy, bo wtedy siedzial juz w spacerowce, na foteliku do karmienia.

Meta
22-12-2009, 00:39
To ja dodam, że ręce wyjąć na wierzch (zarówno w MT jak i w chuście) można dopiero, kiedy dziecko siada

JoShiMa
17-01-2010, 12:40
Piękny pokaz zdjęć. Ja tylko bym chciała zobaczyć zdjęcie z dzieckiem zamotanym w ten dodatkowy kapturek. Macie?

busia
29-01-2010, 00:06
a jak nosić w MT, tzn jak dobrać MT kiedy dziecko absolutnie za nic w świecie nie pozwoli włożyć rączek do środka? w manduce nosi się dobrze, jak zaśnie wtedy otwieram panel i rączki chowam; a jak jest w przypadku MT? podobają mi się te azjatyckie nosidełka i rozważam kupno :-)

ulijanka1977
15-02-2010, 11:01
Normalnie chyle czola...Jestescie wielkie!!!

A ja naiwna myslalam,ze jak kupie MT teraz to bedzie sluuuuuuzylooo,az do konca..Mala ma 6miesiecy teraz...hmmmmmm...moze sie wstrzymam jeszcze ,pomotamy sie w chuscie, a na lato wskoczymy w jakies wypasione MT...:) chociaz "ja zech by chciala juz!!!!"

asia.asz
08-03-2010, 15:25
podbijam z pytaniem o wysokosc MT:)


edit: znalazlam cos takiego na kawalku szmaty:
Szerokość to kolanko-pupa-kolanko. Długość to plecy dziecka od pupy
do karczku + szerokość dolnego pasa (10 cm najczęściej) + wysokość
zagłówka.

Mika
20-04-2010, 14:51
ja też temat podbijam , i jakie długie mają byc wiązania dla mnie 175 i mój M prawie 200 cm ??

eva35
05-05-2010, 22:34
Jak obserwuję,to pasy są z reguły podobnych długości.Wysokość noszącego,to jedno ,a obwód pasa i bioder ,to drugie ;))

Honey
15-06-2010, 15:09
pałam żądzą posiadania chusty nim od noszenia córy ręce odmówią posłuszeństwa, MeiTai wydaje się być najodpowiedniejszą, córka ma 9 m-cy, waga 10,5 kg, rozmiar 80, już zdążyłam się zorientować że nie wystarczy po prostu na allegro wybrać kolor i zamówić (tu powinnam spłonąć rumieńcem) tak myślałam jeszcze wczoraj...
czuję się coraz bardziej zielona, podpowiecie czy we Wrocławiu można gdzieś przymierzyć chustę, liczyć na pomoc przy doborze?

CABabies
15-06-2010, 15:20
We wroclawiu jest www.Zachustowani.pl (http://www.Zachustowani.pl)
Skontaktuj sie z Marzenka.


pałam żądzą posiadania chusty nim od noszenia córy ręce odmówią posłuszeństwa, MeiTai wydaje się być najodpowiedniejszą, córka ma 9 m-cy, waga 10,5 kg, rozmiar 80, już zdążyłam się zorientować że nie wystarczy po prostu na allegro wybrać kolor i zamówić (tu powinnam spłonąć rumieńcem) tak myślałam jeszcze wczoraj...
czuję się coraz bardziej zielona, podpowiecie czy we Wrocławiu można gdzieś przymierzyć chustę, liczyć na pomoc przy doborze?

iwkasky
26-07-2010, 14:00
na początek się przywitam, bo jestem nowa i od razu chciałam spytać o chusto mt czy moge w nim nosić 3 mies. dziecko?

zochmama
26-07-2010, 14:10
Witaj! Napisz cos więcej o sobie w odpowiednim dziale. :) O MT dużo tu info, poczytaj, ale to dla siedzących maluchów.

Meta
20-08-2010, 14:10
Linki z tego wątku, dotyczące wysokości panela MT, nie działają, więc wklejam od nowa, bo przydatne i łopatologiczne:

http://www.forum.chusty.info/forum/showthread.php?12238-Jaka-wysokosc-MT
http://www.forum.chusty.info/forum/showthread.php?2679-Szeroko%C5%9B%C4%87-i-d%C5%82ugo%C5%9B%C4%87-panela-w-MT

Vivid
16-09-2010, 13:00
Ale u mnie te wątki też nie działają, a temat właśnie żywo mnie interesuje.

Meta
16-09-2010, 17:20
Ale u mnie te wątki też nie działają, a temat właśnie żywo mnie interesuje.

Hmm znowu nie działają, ale to chyba przez przenosiny i czasowe zmiany w wyświetlaniu adresu. Miejmy nadzieję, że kiedy znów wrócimy na chusty.info (bez forum z przodu), wtedy te linki zadziałają
Na razie znalazłam te wątki pod takimi adresami:
http://forum.chusty.info/forum/showthread.php?t=12238
http://forum.chusty.info/forum/showthread.php?t=2679

Wiewiórka
28-09-2010, 22:33
a czy pasy od MT muszą mieć wszystkie wypełnienie, czy starczy tylko wypełnienie pasów naramiennych?

pani_olo
28-09-2010, 22:42
Wypełnienie jest dla Twojej wygody. Na biodrowym wypełnienie nie jest konieczne (naramiennych również), ale IMO pas lepiej się trzyma i nie roluje, nie gniecie. Ogólnie jest wygodniej.

evaa1979
17-03-2011, 22:16
Hej;)

Jesem zafascynowana noszeniem dzieci w taki sposób. To jest poprostu urocze. Nie używałam przy pierwszym dziecku żadnych nosidełek, chust,bo byłam nieświadoma ich istnienia.... to było prawie 4 lata temu... teraz przy córeczce postanowiłam zacząć używać, pomimo, że nie widziałam w moim mieście osoby z chustą czy MT. Ciągle to jeszcze w powijakach, bynajmniej na północnym wschodzie Polski:). Ja uwielbiam nosic na raczkach swoje dzieci. Nie uważam, jak wiele osób, że to rozpieszczanie;) Ten okres noszenia jest przecież tak krótki........

Chetnie skorzystam z rad przy motaniu MT:) Narazie oczekuję na jego "produkcję" i mam nadzieję już niedługo skorzystam;)

agag_agag
19-06-2011, 05:50
Ja mam jeszcze pytanie co do wysokości: Jak zrobić, żeby dziecko 13-14 miesięczne sobie swobodnie siedziało z rączkami na wierzchu?
Czy ten panel się wówczas zwija przed założeniem? Jeżeli tak, to w którą stronę?
My chcemy używać MT tylko do spacerów, a nie do spania i bardziej jej się podoba, gdy ma rączki na wierzchu...

CABabies
19-06-2011, 05:53
Faktycznie mozna zwinac panel aby go skrocic. Tu masz instrukcje od lenny lamb: http://pl.lennylamb.com/articles/3_instrukcja_mei_tai



Ja mam jeszcze pytanie co do wysokości: Jak zrobić, żeby dziecko 13-14 miesięczne sobie swobodnie siedziało z rączkami na wierzchu?
Czy ten panel się wówczas zwija przed założeniem? Jeżeli tak, to w którą stronę?
My chcemy używać MT tylko do spacerów, a nie do spania i bardziej jej się podoba, gdy ma rączki na wierzchu...

CzarownicaSa
27-01-2013, 11:43
Witam!
Mam możliwość kupienia MT o wymiarach:
Dolny pas 184cm(całość)
Górne pasy to 220cm
samo nosidełko 61cm

Sama mam 160cm, postury raczej normalnej, mała ma 6,5kg i rozmiar ubranek 62. Opłaca się kupować? Będzie to moje pierwsze MT, więc nawet nie wiem, jak sprawdzic, czy wymiary pasują... :/

olmis
27-01-2013, 12:24
istotnym wymiarem jest szerokość panela przy pasie biodrowym - powinna być zbliżona do rozstawu nóżek dziecka w wiązaniu 2x, dla najmniejsze mają pewnie około 30 cm. jeśli mt jest dwurozmiarowy to szerokość panela po skróceniu o szerokość pasa.
A z noszeniem w MT powinnaś jeszcze chwilę poczekać, ale to już wiesz:wink:

edys
20-03-2013, 15:09
Zawsze uwielbiałam ten sposób noszenia dziecka, będę za nim tęsknić :)