PDA

Zobacz pełną wersję : siku do nocnika w wieku 10 mies - jak nauczyć



MoRa
10-11-2015, 18:32
Witam! Jeszcze zanim urodziłam córkę trafiłam w internecie na informację że dzieci do ok 6 miesiąca wysyłają sygnały mówiące o tym że się załatwiają. Ku mojemu zdziwieniu rzeczywiście tak było. Może mi nie poszło tak łatwo bo dopiero ok 3-4 miesiąca potrafiłam te grymasy rozpoznać. Po 5 mies wprowadziłam pierwszy inny posiłek, zmieniłam pieluszki na wielorazowe i zaczęłam wysadzać córkę. Po 3 tyg nauczyła się robić kupkę do nocnika i do tej pory robi ją tylko do nocnika.
Gorzej z siku. I tu mam problem. Wiem że sama zawaliłam trochę sprawę bo się po pewnym czasie poddałam i ponownie przeszłam na jednorazowe pieluszki. Córa od tego czasu już nie pokazuje że chce siku, nawet przy użyciu wielorazowych nie przeszkadza jej że ma mokro. Próbowałam bez niczego ją trzymać ale też się zsika, co najwyżej się zdziwi i idzie sobie w inne miejsce się pobawić w tych mokrych rajstopach. Wiem że rozumie słowa sisi i nocnik ale rzadko się udaje nam zgrać. Czy macie jakieś doświadczenia w nauce 10 mies dzieci? Co by było w takim wieku najlepsze? I ile taka nauka trwa? Nie mam na myśli że ma być już zupełnie "suche" dziecko ale żeby choćby rozumiało że mokre rajstopy nie są fajne i próbowało wysyłać sygnały.

Sandra
10-11-2015, 20:16
U nas było podobnie. Tyle, że zamiast kryzysu jak u Ciebie przygarnęliśmy Kota i fascynacja zwierzakiem objawiła się cofnięciem wcześniej wyuczonych nawyków. Sprawę dobiła przeprowadzka i brak czasu na pranie jakiekolwiek a co dopiero wielo. Dopiero na wiosnę zaczęliśmy pracę jako z dwulatkiem.

Nie chcę Cię zniechęcać, ale myślę, że może być trudno...

Na pewno pomocne będą stałe pory wysadzania. Np. po pobudce, przed jedzeniem itp. Poszperaj tu na forum. Tu było już tyle przypadków, że szkoda gadać :).

wruuuu
10-11-2015, 20:29
Ja uważam, że takie treningi od najmłodszych lat się opłacają. Sukcesem jest to, że macie problem kupy z głowy! Ja nie wyobrażam sobie przewijania dwu czy trzylatka z grubszej sprawy ;) Córa ma roczek i też nam ciężko idzie z tym sikaniem.... Trochę brak mojego czasu, trochę brak konsekwencji na pewno nie ułatwiają jej tej nauki, ale mam żywy przykład w domu (synek), który pokazuje, że półtoraroczniak może chodzić po domu w samych majtach i komunikować potrzeby sikania. Oczywiście były wpadki, ale miały prawo być :), niektóre trzylatki w pampersach jeszcze biegają .... a mój od roku śpi bez pieluchy w nicy i jest super!

edit
Zapomniałam o kilku słowach odnośnie Twojego przypadku - przepraszam :)

Wysadzaj zawsze rano, przed spaniem, po spaniu :) itd
problem pewnie wynika z tego, że takie małe dzieci sikają bardzo często, moja roczna córa po zupie potrafi sikać co 10 minut a ja nie mogę cały czas z nią biegać to toalety. Wiem, że rano po piersi jest godzina spokoju, po śniadaniu też i staram się tych wyznaczonych pór pilnować, ale nie zawsze mam jak :/

MoRa
15-11-2015, 22:56
Właśnie tak robię. Wysadzam ją tak często jak się da o stałych porach. Ale nawet rano bardzo często się zdarza, że i tak zrobi siku do pieluszki zanim ją rozbiorę. Chciałabym też móc zmienić pieluszkę po każdym siku ale córcia nie cierpi całego tego rozbierania i sprawdzania. Czytałam tu na forum że można to sprawdzać nie rozbierając tylko dotykając tetrę palcem. Niestety nie wiem jak to wy dziewczyny robicie bo w taką porę roku jak teraz Natka ma założone zazwyczaj otulacz z tetrą, body z krótkim i długim rękawem a na to rajstopy. Nie da się po prostu bez odpinania i przeszkadzania w zabawie sprawdzić czy tetra jest mokra. I tak jak piszesz wruuuu (http://www.chusty.info/forum/member.php/19705-wruuuu) też zauważyłam że zdarza się córce zrobić siku czasami i 4 razy w ciągu godz. Ale jakoś reguły nie umiem wyczuć. Raz rano robi dużo innym razem mało a pije i je mniej więcej tyle samo. Najchętniej trzymałabym ją bez pieluszek ale nie mam tyle rajstop żeby starczyło nawet na dwa dni. Już to wypróbowałam. 9 par rajstop i 2 pary spodni sportowych w jeden dzień do prania.