PDA

Zobacz pełną wersję : Otulacz z wełnianych kalesonów?



katrioszka
28-09-2015, 16:00
Czy takie cienkie wełniane kalesonki (100% wełny) można jakoś przerobić na longi służące jako otulacz do pieluch? Może np. wystarczy wzmocnienie w kroku i zalanolinowanie całości? Ktoś próbował czegoś takiego? Bo przygotowuję wyprawkę na zimę, a jakoś nie lubię zakładać spodni na gatki czy otulacze wełniane.

Mażinka
29-09-2015, 08:00
Ja swojej zakładam zamiast longów takie właśnie kalesonki, są z grubszej wełny merynosowej, takie bardziej zbite jakby lekko sfilcowane i trzymają dobrze bez lanolinowania. Zdobyłam je w ciuszkach i teraz jak się chłodno zrobiło coraz częściej na pupie lądują:) na dzień polecam takie rozwiązanie, a na noce jeszcze nie próbowaliśmy.. Swoją drogą trzeba spróbować:rolleyes:

katrioszka
29-09-2015, 10:28
Właśnie dorwałam wczoraj takie kalesonki za 5 zł, więc stwierdziłam, że je sfilcuję, bo i tak są za duże. Ale nic się z nimi nie stało :( Więc trzeba spróbować bez tego...

Mauarich
04-10-2015, 16:27
moje rajstopki welniane sie sfilcowaly po pierwszym praniu na 30 (zimne plukanie)... problem z uzywaniem ich jako otulacza moze byc taki, zezazwyczaj maja tylko jedna warstwe, a zeby dobrze trzymaly to potrzeba dwoch...