PDA

Zobacz pełną wersję : Nosidło mei tai



justynap
25-09-2015, 15:22
Witam serdecznie
Szukam dobrego nosidła dla mojego synka. Zależy mi na porządnym nosidle a nie na wisiadełku ale moja wiedza na temat nosideł jest dość znikoma:-(. Dlatego bardzo proszę o pomoc w wyborze dobrego nosidła osoby które wiedzą na ten temat więcej niż ja i korzystają z nosideł.
Pozdrawiam :hey:

qqrq5
25-09-2015, 15:53
napisz jak duze masz dziecię, bo nosidło MT dobierasz do wzrostu

justynap
25-09-2015, 15:55
Synek ma 3 miesiące i waży 7 kg. Bardzo bym chciała go nosić w nosidle dlatego zwracam się z prośbą o pomoc.

amraam
25-09-2015, 17:13
To może i ja się podłączę pod zapytanie.
Poszukuje nosidła dla córki, 2 miesiące będzie miała waży niecałe 5kg.
Czytałem sporo pozytywnych opinii na temat Womar Eco 2. Potem jednak znalazło się tyle samo mieszanych.
Potem dotarłem do pozytywnych opiniach o Tula i Manduca ale cena w okolicach 500 zł trochę mnie przeraziła, jednak teraz już powoli przywykłem do tej ceny.

Co polecacie? Chciałbym by wydatek był uzasadniony, by nosidło starczyło na dłuższy czas, dla obecnego dziecka przez najbliższy rok albo i dłużej oraz dla kolejnych dzieci.

qqrq5
26-09-2015, 09:28
Nosidla sa dla siedzacych dzieci

Nastusienka
26-09-2015, 13:44
Nosidla sa dla siedzacych dzieci
Nawet dla siadających :)

amraam
26-09-2015, 20:28
dobrze czyli rozumiem, że nawet nie wolno mi szukać, a tym bardziej kupić i niech leży i czeka?

A tak przy okazji chciałem zaznaczyć że to forum jest szowinistyczne, jako facet mam status chustonówka a powinien być chyba chustonówek. chodz mogę się mylić

qqrq5
26-09-2015, 20:32
Nikt nie napisal ze nie mozesz kupic ;)

Lauren
26-09-2015, 21:18
dobrze czyli rozumiem, że nawet nie wolno mi szukać, a tym bardziej kupić i niech leży i czeka?

A tak przy okazji chciałem zaznaczyć że to forum jest szowinistyczne, jako facet mam status chustonówka a powinien być chyba chustonówek. chodz mogę się mylić
nosidło jest nieodpowiednie dla dzieci,które nie potrafią samodzielnie siedzieć,ponieważ ich kręgosłup nie jest jeszcze wystarczająco przystosowany do pozycji,którą przybiera w nosidle. Mięśnie,które trzymają kręgosłup nie są jeszcze wykształcone i nosząc takie dziecko ( czyli zazwyczaj poniżej 7 miesiąca życia) możesz zrobić mu krzywdę i wpłynąć negatywnie na rozwój małych plecków.

Z tego co pamiętam przy zakładaniu konta nie określa się płci ,stąd Twój status "chustonówka".
Moim zdaniem "chustonówek" brzmi co najmniej nieciekawie:)
Na forum jest paru facetów, niektórzy napisali do moderatora o zmianę statusu na "chustotatę" i Tobie też to polecam.:)

amraam
26-09-2015, 22:08
w takim razie cały czas czekam na porady, jakie nosidło kupić
Womar eco 2
Tula
Manduca

Ola D.
26-09-2015, 22:14
amraam, ze swej strony mogę Ci polecić Manducę. Używaną możesz znaleźć niewiele drożej niż nowy Womar eco, a jakościowo jest bez porównania lepsza. Ja kupiłam prawie nową, jeszcze na gwarancji, za 300zł. Nosimy w niej i ja, i mój mąż - głównie półtorarocznego synka, ale czasem i trzylatka, jak mu się nóżki zmęczą.

MiodowaKropelka
04-10-2015, 12:48
nosiłam Br w Marsupi od kiedy skończył miesiąc. Teraz tez czasem, choć panel ciut za wąski, dorósł do MT. Znam argumenty przeciw, ale gdyby nie nosidło, całą zimę przesiedziałabym w domu i zwariowała. Krótkie wyjścia ratowały mi psychikę. Chusta w chlapę zimę pod kurtkę na ubrania, do przychodni odpadała. Nie umiałam sprawnie motać i nie zamierzałam robić z siebie widowiska. Jeśli alternatywą jest womar albo rezygnacja z noszenia to polecam szczerze Marsupi.

Pat
05-10-2015, 18:58
Zasadniczo najlepiej byłoby wstrzymać się do czasu, aż dziecko zacznie siadać, ale życie nie jest czarno-białe.

Artykuł o rodzajach nosidełek dla dzieci: http://www.chustodzieciaki.pl/noszenie-dzieci/nosidelka-dla-dzieci-podstawowe-rodzaje/

W pierwszym roku życia dziecka polecam przede wszystkim nosidła wiązane (mt, hybrydy), mniej klamrowe.