PDA

Zobacz pełną wersję : Co najlepsze do krótkotrwałego noszenia 13-kg malucha? pouch,tula?



reginka
12-09-2015, 09:32
Witam,potrzebuję kilka razy dziennie przenieść 13-kg synka na krótkim dystansie. Mam chusty, lecz wrzucanie na plecy średnio mi wychodzi, potrzebuję ,,gotowca'' i nie wiem, może pouch?
Czy warto uszyć, czy też może kupić?Mam odcięty ok. 1metr chusty LL, czy ew. wystarczy na uszycie kieszonki? Przymierzałam kiedyś u doradcy kieszonkę i powiedziała, że mój rozmiar to ,,s''. A może tula lepsza?
Proszę, doradzcie coś:D
Przy okazji, czy wie ktoś, czy w Zielonej Górze zajmuje się ktoś szyciem tego typu rzeczy?

jul
12-09-2015, 11:02
Nie wiem w jakim wieku maluch, ale przy 13 kg to pewnie już potrafi siedzieć - wzielabym nosiło (ja akurat bym wybrała inne niż tula, jest sporo fajnych - są wątki na ten temat) - szybko się wrzuca, a jak chwila się przedłuża, to nadal jest wygodnie, no i nadaje się na zaplanowane długie noszenie bo równo obciąża kręgosłup i ma miękko wypełnione pasy naramienne i biodrowy.

A jak wiesz, że chwila na pewno nie będzie długa, to oprócz poucha i kolkowej masz jeszcze do wyboru nosidlo tonga, to tak dla uproszczenia ;)

Sporo też zależy od dziecka - czy nie ma problemu z siedzeniem na plecach jak ultraciekawski i superruchliwy synek koleżanki, wtedy może łatwiej zaakceptować noszenie na boku niż na plecach.

wysłane z telefonu

a-linka
12-09-2015, 11:58
polecam nosidła ergonomiczne ergo baby albo manduca
oba bardzo wygodne i dla dziecia i dla noszącego
i na krótko i na dłużej :)
ergo to nawet mam tanio na sprzedaż - 160 zeta plus przesyłka
wykochane i wynoszone, dlatego tak tanio, foty na maila wyślę jak będziesz chciała

kornflejka
12-09-2015, 12:20
Pouch to fajna opcja na krótko, ale je lepiej uszyć na wymiar.
może kółkowa chusta?
Tylko nie wiem jak krótki ten krotki dystans, bo np ja nie lubię obciążenia z jednej strony na dłużej niż 5 minut :)
Albo faktycznie nosidlo ergo lub mei tai?

Eyja
12-09-2015, 13:25
Teraz zima idzie, wiec poucha odradzam. Ja żeby starszego odebrać ze szkoły biorę tongę lub kółkowa. Ale zależy jaki krótki ten dystans faktycznie; )
Mi nie opłaca się nosidła zakładać.

Filippa
12-09-2015, 18:42
Zawsze polecam Scootababy. Mam na stałe w samochodzie i nigdzie się bez niego nie ruszam. Czekałam z niecierpliwością aż młoda usiądzie i to jest inna jakość życia. Spędzam sporo czasu w różnych urzędach i instytucjach, a wiązanie chusty kilka razy w ciągu dnia mnie przerasta.

reginka
13-09-2015, 18:15
Dziękuję za podpowiedzi. Dystans do noszenia bardzo krótki, max do 500m, dziecko prawie chodzące :D, energiczny wiercipięta. Obejrzę Wasze propozycje, o niektórych z nich słyszę po raz pierwszy.:D

a-linka
13-09-2015, 21:46
Zawsze polecam Scootababy. Mam na stałe w samochodzie i nigdzie się bez niego nie ruszam. Czekałam z niecierpliwością aż młoda usiądzie i to jest inna jakość życia. Spędzam sporo czasu w różnych urzędach i instytucjach, a wiązanie chusty kilka razy w ciągu dnia mnie przerasta.

generalnie fajny patent na połączenie nosidła i chusty kółkowej :D
ale ta pozycja "na plecach" to jakaś porażka :omg:
https://www.scootababy.com/instructions.php?video=3

(https://www.scootababy.com/instructions.php?video=3)

Filippa
14-09-2015, 09:17
Na plecach w scoota nie noszę; mam od tego tulę i R&R. Pytanie było o coś do noszenia na krótko i łatwego zakładania na szybko. Scoota na biodrze spełnia imo wymagania.

czarna_zaba
14-09-2015, 20:25
Hip set. Siodelko biodrowe taki poddupnik zapinany na pasie, genialne przy dziecku które ciągle zmienia zdanie gdzie chce być

Pat
22-09-2015, 21:39
Ja bym poszła w kółkową (tańsza opcja) lub nosidło (droższa opcja) :-)

Kółkowa ze starszym dzieckiem tu: http://www.chustodzieciaki.pl/noszenie-dzieci/wiazanie-chusty-kolkowej-ze-starszym-dzieckiem/

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka