PDA

Zobacz pełną wersję : Stosowanie kremów/maści na ewentualne podrażenia pupy, a wielopieluchowanie



froggy80
27-08-2015, 12:16
Chciałam dowiedzieć się czy któraś z Was stosowała przy dziecku w.w. kremy/maści przy zmienianiu pieluszek wielo i czy czy zauważalny był wpływ na zatłuszczanie pieluchy, przecieki i tego typu kwestie :)
Jeśli stosowałyście, a wpływu na funkcjonalność pieluszki nie było, to proszę o podanie konkretnej marki kremu :-p

NEMO
27-08-2015, 12:52
przeglądnij ten wątek, trochę rozjaśni problem :-)

http://www.chusty.info/forum/showthread.php/94363-Odparzenia-przy-stosowaniu-wielo

kremy zatłuszczają pieluchy, ale niewielka ilość kremu nic im nie zrobi. Zresztą ważne jest, żeby pupa malucha była zdrowa, a Ty zadowolona z wielo :-) jeśli pupa będzie wymagała smarowania, to smaruj, odtłuścisz je sobie. Trzeba wymoczyć zatłuszczone pieluszki w ciepłej wodzie z płynem do naczyń, ja trzymam kilka godzin np. namaczam na noc a piorę rano. Wypłukać wstępnie przed włożeniem do pralki, bo piany będzie za dużo i nastawić pralkę np. bez detergentów. Przeczytaj sobie wątek o strippingu, tam jest wszystko na temat odtłuszczenia pieluch.
Ja dla młodego zawsze używałam kremu, tylko na zaczerwienienie nie na całą pupę, ale to maść robiona w aptece, chociaż sudokrem też zdarzyło mi się użyć kilka razy.

froggy80
27-08-2015, 22:36
Dzięki za link - poczytam :)
Na szczęście przy pierwszym dziecku nie miałam akcji typu "odparzona pupa", a do podrażnień też dochodziło niezmiernie rzadko. Przy wielo chyba w ogóle nie zanotowałam tego tupu akcji, no ale wprowadziłam je bardzo późno i w sumie niedługo stosowałam, bo dzieć się odpieluchował raz dwa.
Teraz szykuję wyprawkę pieluchową noworodkową dla drugiego i zastanawiałam się czy jest jakiś krem najmniej zatłuszczający ;-) na w razie co.

Magdalena33
28-08-2015, 15:21
Masc robiona z aptekę była przyczyną plam na pieluszkach :/
Mąż się pomylił i zamiast oleju kokosowego wziął ta masc (facet) no i teraz mam plamy których nie da rady odprac :/

Czy zapychaja to nie wiem bo używałam zwykłego kremu 2 razy w życiu plus 1 wpadka męża

Bellis
28-09-2015, 21:08
My się smarujemy kremem, bo bez niego zdarzaja sie zaczerwienienia na pupsku. Jak Młoda była jeszcze młodsza, to przez moment stosowałam Bepanthen - zostawił na pieluchach ciemne plamy. Nivea Baby nie plami.

Lauren
29-09-2015, 09:53
bepanthen zostawia na pieluchach czarne plamy nie do sprania- popieram,ale moja córa na bepanthen reaguje rewelacyjnie więc jak ma bardzo czerwoną pupę to ją smaruję bepanthenem, tak na co dzień to stosuję bambino,ale nie ten z cynkiem tylko pielęgnacyjny,lekki,nic nie zapycha,ani nie zostawia plam.

Bellis
29-09-2015, 22:18
Ja też wolę mieć córkę ze zdrową pupą niż pieluchy bez plam :)
To jest argument za kupnem tańszych pieluch - mam chinki, nie kosztowały majątku, pewnie i tak ich nikt nie będzie chciał odkupić - więc mam w nosie, będą plamy - to będą. Dbam o pieluchy, piorę, odkażam, strippinguję i robie wszystkie inne zalecane cuda wianki, bo chcę żeby były czyste. Ale plamami się nie przejmuję.
Od jakiś 5 miesięcy używamy Nivea Baby; wczoraj pierwszy raz moczyłam pieluchy w płynie do naczyń żeby je odtłuścić. I nie dlatego, że miałam przecieki, raczej dlatego, że śmierdziały. I po tej kuracji nie zauważyłam szczególnej różnicy w chłonności.

biedroneczka1
09-10-2015, 12:25
Weleda Calendula tez zostawia plamy. No ale coz...

Georgina
20-10-2015, 22:12
Ja smaruję pupę olejem kokosowym lub sezamowym. Może niewielkie plamy na pieluchach są, ale nie zauważyłam, żeby pieluchy przeciekały. A pupa jest gładziutka bez żadnego zaczerwienienia.

Marta_B
21-10-2015, 08:32
polecam olej arganowy - wystarczy odrobina - pupcia gładka a plam nie ma :)

karolaaa
30-10-2015, 09:50
My używamy mąki ziemniaczanej i wietrzymy :) pomaga rewelacyjnie, ale zauwazylam, że odkąd podmywam małego po kupie a nie podcieram nie mamy odparzen ani nic podobnego :)

Wysłane z mojego One przy użyciu Tapatalka

Marta_B
30-10-2015, 13:08
My używamy mąki ziemniaczanej i wietrzymy :) pomaga rewelacyjnie, ale zauwazylam, że odkąd podmywam małego po kupie a nie podcieram nie mamy odparzen ani nic podobnego :)

Wysłane z mojego One przy użyciu Tapatalka

tak, u mnie to samo. Myjemy pod kranem pupke i wycieramy recznikiem. :)

Magdalena33
30-10-2015, 13:15
Chce sie pochwalic maja super miksturs do pupy. Moj syn zabkuje wiec zdarza sie czasami czerwony tylek. Ale smaruje 2 razy i po problemie.
A ta mikstura to olej kokosowy i aloes (zakupiony w bio sklepie z dobrym skladem. Ma tez w sobie ekstrakt z ogorka ) ! rozpuscilam olej , wymieszalam . I jest super!

katrioszka
30-10-2015, 20:47
A ja smaruję od pierwszego miesiąca życia oliwą z oliwek, bo po kremach mały miał zawsze problemy skórne. I plam nie ma, chłonność jest.

manteiga
30-10-2015, 21:03
W św. Zofii gdzie rodziłam neonatolożka zwróciła mi uwagę, żeby profilaktycznie nie stosować niczego co ma osuszać pupę (zasypki, maści z cynkiem), bo to prowokuje podrażnienia. Tylko co jakiś czas natłuszczać, akurat nam zaleciła Linomag. Póki co żadnych odparzeń ani w wielo, ani w jednorazowych, zarówno pampersach jak i ekojednorazówkach.

Katt
27-11-2015, 21:24
Hmmm a ja nie miałam odwagi na nakremowanej pupie zapiąć pieluchy wielo, bo bałam się, że całkiem ją zniszczę :-D generalnie córka nie miała nigdy żadnych odparzeń na pupie, a synek co i rusz... i to niezależnie czy w wielo czy w jednorazówkach. Patent na niezatłuszczenie pieluch opracowałam w szpitalu, gdzie musiałam mu robić opatrunki na pupie (wtedy był w jednorazówkach, ale chodziło o odizolowanie rany na pupie po zabiegu od wszechobecnej kupy). Mianowicie jeśli muszę użyć krem, to przykrywam to miejsce gazikiem bawełnianym lub tymi bibułkami celulozowymi czy innymi... a używam linomag bobo a+e, na odparzenia jest niezastąpiony! no i przemywanie rumiankiem...