PDA

Zobacz pełną wersję : Wełna u noworodka jak się sprawdza?



wiosenka
28-07-2015, 07:02
Ponieważ w dalszym ciągu nie skompletowałam całej wyprawki dla naszego drugiego maluszka, w dalszym ciągu zastanawiam się nad ostatecznym wyborem pozostałych pieluch nb. Jak sprawdzają/ sprawdzały się u Was malutkie otulacze wełniane nb (puppi, kokosi, ecodidi) w połączeniu z noworodkowymi formowankami i wkładami składanymi spinanymi na snappi? Przy starszym, pokochałam na maxa wełnę, do puli się troszkę zraziłam, dlatego rozważam wełnę od początku u noworodka...jakie są wasze doświadczenia?

biedroneczka1
28-07-2015, 16:52
u nas bardzo przeciekala welna, ale C. to megasikacz jest

fensterka
28-07-2015, 17:25
u nas się sprawdzała, nawet wolałam od pulu bo nam przeciekał szczególnie w nocy, tylko ja wysadzałam prawie od poczatku na miseczke, wiec wpadek kupowych było bardzo bardzo mało, używałam ecodidi i imse vimse do tetry, może kup z 1/ 2 sztuki wełenki na początek i sobie potem dokupisz jak Ci przypasuje

Tulli
28-07-2015, 22:44
Ją bede niedługo sprawdzać. Ale moje welniaki są HM i nie że sfilcowanej wełny. Pewnie bede doszywac jak już sprawdze czy wykrój jest ok.

rodzynka007
29-07-2015, 03:53
my uzywalismy welniakow ze skladana tetra, fakt czasami byly przecieki, ale lepsze to niz pampek :)

wiosenka
30-07-2015, 14:41
dziękuję dziewczyny:) ktoś coś jeszcze? ktoś jeszcze używał wełenki przy noworodku?

gosiamy
30-07-2015, 14:46
U nas wełna sprawdzała się znakomicie. Zwłaszcza wełniane gatki, bo nigdy kupka nie uciekła na ubranka :) Jeśli są odpowiednio zalanolinowane, to sprawdzają się wspaniale. U kolejnego dziecka zacznę od wełniaków :)

olalen
30-07-2015, 15:05
u nas też wełna od początku, z poskładaną tetrą sprawdzała się super, chociaż ja wymieniałam tetrę praktycznie po każdym siknięcu. Na noc z formowanką. Dla następnego dziecka kupię więcej otulaczy nb, bo jednak schnięcie trochę zajmuje.

anczess
30-07-2015, 15:23
Ja używam wełniane gatki ale nie cały czas. Od poniedziałku praktycznie cały czas w domu w ciągu dnia syn ma je założone i coraz bardziej się do nich przekonuje. Chciałam dokupić kilka otulaczy z pulu ale nie wiem czy nie zainwestować w otulacz wełniany i go testować. A i gatki nie odciskają się na plecach i nogach młodego. Muszę siebie jeszcze przekonać że na spacery wełna jest lepsza i, że nie przecieknie od razu. Wtedy to już w ogóle tylko wełniaki u nas będą.

OT osoby, które pisały mi że sposób pieluchowania zmienia się wraz z upływem czasu miały rację. Jeszcze 2 tygodnie temu założenie wełny na dłużej niż godzinę (do czasu wysuszeniu się otulaczy z pulu) było dla mnie nie do pomyślenia a dziś wolę wełnę

aniamakrela11
30-07-2015, 17:05
U nas wełna od początku przy drógim z poskładaną tetrą. Miałam 2 otulacze Puppi nb i super się sprawdziły. Sporadycznie zdażalo nam się założyć coś z pulem, gdybym miała 3 to starczyłoby na 100%. Sprzedałam praktycznie bez straty, poszły od ręki, więc myślę, że warto :)

Magdalena33
30-07-2015, 17:11
Poskladana tetra w samolocik + wełniane gatki - niezawodne połączenie.

Szarotka
05-08-2015, 19:24
Też używałam wełnianych otulaczy przy noworodku.
Do środka cienka tetra lub mały prefold (w prostokąt, bo nie umiałam poskładać i pospinać tak, żeby się ładnie układało przy nóżkach).
Nam nic nie przeciekało, ale ja wysadzałam na "nocniczek" od pierwszych dni życia + zmieniałam pieluchę po każdym siknięciu.

Elayla
16-08-2015, 11:39
Mnóstwo osób decyduje się na tetrę, bo jest tania i szybko schnie, ale niestety jest to najmniej chłonny wkład z możliwych. Stąd przecieki. Jeśli już tetra u noworodka to warto dołożyć przynajmniej cienki mały wkład. Mogę polecić welurkowy noworodkowy puppi. Albo przynajmniej mini-booster. Kosztuje to 3,50-9 zł, a super wzmocni tą tetrę. Wełniak nie ma prawa przeciekać. Jeśli przecieka to znaczy, że jest źle użytkowany. Albo trzeba go zalanolinować, albo jest źle zapięty/dopasowany albo za mało chłonny wkład czy za rzadko zmieniana pielucha. Jak wkład zostanie przesikany na maksa to PUL to przepuści na zewnątrz. Wełna zanim puści sporo jeszcze wchłonie sama w siebie w wewnętrzną warstwę. Ot i cała tajemnica.
Kupka mleczna spłukuje się rewelacyjnie pod prysznicem, w 99% przypadków nie ma potrzeby prania, jeśli spłucze się od razu. Z czystym sumieniem polecam.

vin-dit
16-08-2015, 13:40
My tez wełny tylko uzywamy- przy pulu sa odparzenia... Raz nam przeciekla i byla to ewidentnie wina zbyt mało chlonnego wkładu i zbyt długiej drzemki;)
my uzywamy z formowankami,prefoldami lub wkladami bambusowymi.
Tylko mój noworodek mało reprezentatywny bo robi kupke raz na 2-3 dni:)

Wełna i delikatna skóra noworodka plus upały -idealne połączenie :)