PDA

Zobacz pełną wersję : pielucha wielo na noc - poradzcie co zakupic?



ola23
19-07-2015, 15:18
Hej :) moja coreczka w dzien nie nosi pieluch, noce zdarzaja sie suche (nie wysadzam, badz wysadzam raz) ale czasem-ze dwa razy na tydzien, pielucha jest mokra. Przyznam, ze gdybym ja wysadzala w nocy, pielucha pewnie bylaby sucha, ale jestem zmeczona/nie chce jej rozbudzac/starszaka trzeba wysadzac (i inne wymowki :)

Nigdy nie uzywalam wielo, jestem zielona w temacie. Pomyslalam, ze moze zakladalabym jej na noc wielo, zamiast pampersa. Polecilybyscie Dziewczyny jakis zestaw nocny? Otulacze, formowanki itd to dla mnie obce pojecia, poprosze jak krowie na rowie :)

marynarka
19-07-2015, 15:26
Ja polecam formowankę Tots Bots flexi tot i na nią Flipa :) Ta formowanka naprawdę dużo pomieści. Możesz też spróbować formowanki z kieszonką, np. Puppi, ecodidi, kokosi. Wkładasz wkład, dzięki temu regulujesz grubość i chłonność. Wiem, że dziewczyny polecają na noc formowanki bambusowy puch firmy Pupeko, ale ja ich nigdy nie stosowałam.

guesy
19-07-2015, 15:51
Konopna bbh+wełniak czy co tam wolisz, u nas niezatapialny zestaw

ola23
20-07-2015, 16:10
dziekuje :)

Jagna
21-07-2015, 20:40
Ja polecam formowankę Tots Bots flexi tot i na nią Flipa :)
popieram...to mój ulubiony zestaw dla starszaka
dla malucha TB i Bambino Mio malutkie puki co

Gaja78
21-07-2015, 21:21
Ola, wlasnie wystawilam na bazarek 2 formowanki nowe pupeko bambusowy puch 12-16 kg, uzywamy tych formowanek oraz innych pieluch więc sprzedaje jedynie nieużywana nadwyżkę. Jeśli sie zdecydujesz, daj znać :)

Katt
27-11-2015, 23:13
Ja polecam formowankę Tots Bots flexi tot i na nią Flipa :) Ta formowanka naprawdę dużo pomieści.

Zgadzam się w 100 procentach! Moja ulubiona formowanka, choć ja używałam otulacza do kompletu, a więc nie Flip, tylko Tots Bots. Moja córka to wyjątkowy sikacz, więc dodatkowo zwykle dawałam jeszcze jedną wkładkę bambusową 3-warstwową. Ten zestaw przetrzymywał nawet ząbkowanie. Dla córki lubiłam jeszcze formowanki Lollipop w rozmiarze 2 również z dodatkowym wkładem bambusowym i na to otulacz TotsBots. Z synkiem na razie testujemy się co nam pasuje na różne okazje, ale TotsBots FlexiTot nadal wymiata :-)

ola23
03-12-2015, 17:47
Okazalo sie, ze pieluch nie potrzeba, wkrotce po tym jak napisalam tego posta, zanim zebralam sie, zeby popatrzec, to mala przestala siusiac w nocy :)

Trzeciaczek
09-12-2015, 01:09
My używamy na noc formowanek od Ekomajty + welniaki gacie albo formowanki ( zewnątrz flanela wew bambus + dwa jezory wpinane) + otulacz welniany też ekomajty

atsumi
10-12-2015, 10:17
A jak to jest u Was? Mój syn - 6m budzi się w nocy ze 2, 3 razy tylko na karmienie.. jest w letargu, budzi się, je i śpi dalej.. ogólnie nie rozbudza się (śpi w pampku bo dostaliśmy 300szt i je chcemy jakoś tam zużyć, więc zakładam mu mapmka na noc - jeszcze 60szt :) ) i ogólnie rano pampek zapelniony, przecieków nie ma, luz. Ale martwię się, że jeśli będzie spał w np. super hiper chłonnej formowance konopnej z wkładką sucha pupa, która tak do końca sucha nie jest ;) to będzie się rozbudzał i trzeba będzie go przewijać... :/. Czy to jest dobre dla dziecka które w nocy siusia - wielorazówki, czy może lepsze dla dzieci, które są starsze i nie budzą się tak w nocy? Po prostu jesteśmy zmęczeni.. i nie chcemy w nocy za dużo wstawać, łazić.. rozbudzać syna i usypiać na nowo..

Trzeciaczek
12-12-2015, 22:31
No zależy chyba od dziecka Mój ma 3,5 miesiąca klade go.spać po kąpieli.19.30 tak do 20.30 go uspie Później o 22-23 budzę na przebranie pieluchy do cyca i zasypia. A później to jak on mnie obudzi najczęściej 3-4 w nocy pielucha cyc i spanie Na koniec 6 rano pielucha poranna toaleta ( oczka twarz uszy i nosek)
Ja na gaciami welniany w nocy z formowanka bo najszybciej się ściągają i nigdzie nie uciekają.

atsumi
13-12-2015, 21:38
Dziecko na szczęście jeszcze Ci nie ucieka Trzeciaczku :). No właśnie.. wolałabym, żeby go nie przebierać bo się rozbudza.. Eh.. ale to niehigieniczne :/

mrscreme
15-12-2015, 11:30
Nasz miesięczniak nie rozbudza się bardziej przez przewijanie, a bywa, że przy jednym karmieniu w nocy go nie przewijam, bo siku mało. Kup nie tworzy min. do 6 rano :)

Trzeciaczek
19-12-2015, 12:01
Mój ma tak samo. Może na samym początku więcej sikal w nocy i nawet budzik nastawialam co 2-3 godziny. Teraz mało sika a kupę to dopiero 7 rano następnie pną 14-16.
Teraz to Już powiem szczerze spoko najgorzej na początku było
:p ale wytrwalismy ;-)

Edit A tak się spytam to co z tymi jednorazowkami zmieniacie w nocy czy ssak śpi w niej cała noc?!!!!!

Katt
03-01-2016, 21:18
Dziewczyny, zazdroszczę tego braku kup do 6 rano... choć przyznam się szczerze, że nie mam siły zmieniać w nocy jednorazówek, jak mam 6-∞ pobudek... :( czasem mały łapie odparzenia, pewnie przez to, pluję sobie w twarz, ale serio nie mam siły. Zwykle jednorazówka wytrzymuje, czasem odrobina kupy przy falbankach wycieknie, mimo że odwinięte jak trzeba. Zdarza mi się ci jakiś czas zmienić ok. 4-5 rano pieluchę w nadziei, że wtedy maluch da mi bonusowe 1,5 h snu, ale rzadko to działa. Z córką jak się na noce odważyłam z wielo, to okazał się nie taki diabeł straszny, ale zaczynałam dużo później niż z synkiem, a na noc odważyłam się jakoś dopiero po roku... i wtedy wielo też wytrzymywały, bo tylko samo siku.

Trzeciaczek
03-01-2016, 22:38
A ile mały ma?! Ta kupa to takie typowe czy może takie kleksy??!!
Ja miałam też na początku tragedię dopiero 2-3 miesiąc mniej więcej to ogarnęło się
Teraz już spoko. Ale ja nie pije mleka i żadnych produktów mlecznych i nie jem niczego z jabłkami nawet plesniaka którego uwielbiam bo po tym kupa idzie dzień i noc i kleksy.
I swojego czasu pomogło też podawanie probiotyku.

Katt
03-01-2016, 23:15
Mój podobnie jak Twój, tylko mój jest z 15 sierpnia ;) kupy normalne, wielkie, etap kleksów już za nami. Co do diety, to przy córce mocno się ograniczałam, a miałam wrażenie, że to i tak niewiele zmieniało. Przy synku zasugerowałam się tym artykułem i jem wszystko, oczywiście z umiarem :)
http://malgorzatajackowska.com/2015/04/29/cebula-czosnek-i-kalafior-czyli-dieta-mamy-karmiacej-znowu/
Probiotyk dawaliśmy od 2. tygodnia życia do końca 3. miesiąca, ale z kupami to też nic nie zmieniało, pomogło tylko na brzuszek.
Chyba mimo wszystko zapytam pediatrę przy najbliższej wizycie, czy to aby jest normalne, ale obawiam się, że on po prostu tyle je, że musi też odpowiednio proporcjonalnie wydalać :D i minie mu to w swoim czasie, najpóźniej przy wprowadzeniu pokarmów stałych...

Katt
04-01-2016, 00:10
Hmmm czemu nie widać mojej ostatniej odpowiedzi? :/
P.S. Droga Moderacjo, czy moje odpowiedź gdzieś zaginęła? Miałam komunikat, że dopiero po moderacji się pojawi, nie wiem tylko dlaczego takie ograniczenie w tym wątku...

sakahet
09-01-2016, 19:30
Hmmm czemu nie widać mojej ostatniej odpowiedzi? :/
P.S. Droga Moderacjo, czy moje odpowiedź gdzieś zaginęła? Miałam komunikat, że dopiero po moderacji się pojawi, nie wiem tylko dlaczego takie ograniczenie w tym wątku...
Widocznie mialas malo postow; powinno juz byc ok

Katt
09-01-2016, 22:01
Już jest ok, dziękuję. Zdziwiło mnie to, bo poprzednie moje posty w tym wątku od razu się pojawiały. No ale nieważne, skoro już działa :)

sakahet
09-01-2016, 22:17
Poprzednie widocznie byly bez linkow