PDA

Zobacz pełną wersję : Mega nośne chusty



Wifee
29-06-2015, 15:51
Chciałam założyć temat bo do niedawna myślałam, że jak dziecko ciężkie to po prostu musi być ciężko nosząc ale okazało się to nie prawdą!

Nosiłam w chuście Panda Bejbi(przez chwilę) i tak mi się spodobala, że postanowiłam zamówić takową :D

Wrażenia:
100% bawełna, miękka!! Właścicielka twierdziła, że ona wcale nie byla łamana tylko jest taka od nowości.
Nosi cudownie. Nie czułam wagi mojego około 13kg dziecka w plecaczku. Chusta nie wrzynała się w ramiona. Dla mnie było to jak objawienie :D

Wada chusty to uboga kolorystyka. Niezbyt te chusty są różorodne. Wolałabym inne kolory.

Macie jakieś mega nośne chusty albo takie, które miałay być nośne a nie były? Bardzo chętnie poczytam :D

Patrycja89
29-06-2015, 17:36
A jakie miałaś wcześniej chusty?

Wifee
29-06-2015, 20:19
Wcześniej tylko womar zaffiro na własność. Chwile nosiłam w niedołamanej natce bawełnianej ale bardziej czułam ciężar dziecka niż w pandzie.

Wiewiórka
29-06-2015, 20:40
womar zafirro to wyrób chustopodobny

Alassea
29-06-2015, 20:40
Natka natce nierówna. Starsze były grubsze i bardziej zwarte, nosiłam w takiej ponad 10 kilo bez problemu. Nowsze są cieńsze, luźniejsze jakby, nie czułam się już tak komfortowo. Ale sporo robi też rodzaj i jakość wiązania ;)

Patrycja89
29-06-2015, 21:56
Tak właśnie mi się obiło o uszy (oczy ;]), że Ty miałaś womar, a to się do noszenia nie nadaje niestety. Nie dziwię się więc, że każda z "normalnych" chust będzie dla Ciebie o niebo od tamtej, ale wydaje mi się, że dla sprawdzenia nośności chusty trzeba mieć jednak odniesienie do przynajmniej kilku innych. Może się mylę, niech ktoś mnie poprawi, jeśli tak.

Gina
29-06-2015, 21:59
ostatnio uzyskałam info, że bawełniane grubasy typu tekhni, kokoskaa są mega nośne. Jak kiedyś sprawdze to napisze czy to prawda czy fałsz ;)

zulam
29-06-2015, 22:06
Tekhni jest nośna i nie aż taki grubas. Z moich chust lana "szwajcarska"to taka, że słonia poniesie. Nic nie miałam w ręku bardziej nosnego od niej, aczkolwiek to nie jest chusta która dobrze współpracuje. I tu jest języczek u wagi - czasem lepiej współpracująca lepiej nosi.

Patrycja89
29-06-2015, 22:51
Ja dziś nosiłam 4,5-latka, 16-kilowego w Ellevill Jade Royal i było mi baardzo wygodnie, co prawda tylko pół godziny po domu, ale nie wydaje mi się żeby później było dużo gorzej. Tym bardziej że nosiłam w PP a nie z koszulką.

Wifee
17-07-2015, 20:50
koszulka lepiej rozkłada wagę ciężkiego dziecka? Możliwe z tym womarem, że każda normalna dla mnie lepsza ale jak wiązałam to mimo wszydtko bardziej przypadła mi do gustu niż natka. Są jakieś chusty cienkie i nośne? Słyszłam o lanach ale mimo, że czytałam to niewiele dalej mogę o nich powiedzieć. Niektórzy mówią, że grube a inni, że cienkie są.

zulam
17-07-2015, 21:13
Bo są dwie lany ,niemieckie (cieńsze) i szwajcarskie (grubsze) i z tych jeszcze dwubarwne cieńsze i jednobarwne z nadrukiem i bez i te poniosą cegły na budowę. Moja lana milky way jeszcze nie ruszona przy Marion.
Co to znaczy cienkie?

kustafa
17-07-2015, 21:18
Są jakieś chusty cienkie i nośne?

są, ale to już z domieszkami, np. konopny os mystic petrol

Wifee
06-08-2015, 20:34
Bo są dwie lany ,niemieckie (cieńsze) i szwajcarskie (grubsze) i z tych jeszcze dwubarwne cieńsze i jednobarwne z nadrukiem i bez i te poniosą cegły na budowę. Moja lana milky way jeszcze nie ruszona przy Marion.
Co to znaczy cienkie?

Cienkie? No takie że nadają się w lecie może? :P
Lubię, jak chusta nie grzeje jakoś dodatkowo bardzo :)