PDA

Zobacz pełną wersję : MT lub ergo dla drobnego dziecka, może źle mierzę szer. panelu?



sonik.k-k
04-06-2015, 23:33
Witam serdecznie i proszę o pomoc:)
Noszę Synka praktycznie od urodzenia w chuście elastycznej LennyLamb, ale od początku nie mogę się doczekać przejścia na coś łatwiejszego w obsłudze (tak, wiem, że chusta elastyczna to nie szczyt komplikacji;)), a teraz gdy zrobiło się ciepło również bardziej przewiewnego.
Mały lubi chustę i chętnie w niej zasypia. Nosidła potrzebuję bardzo ponieważ mam 2 psy i muszę sama ogarnąć malucha i piesy na spacerach. Czasem trzeba wyjść z całym towarzystwem bardzo szybko. Z wózkiem głębokim nam się udaje od biedy, ale nie jest to komfortowe dla nikogo. Niedługo będę musiała przejść na spacerówkę, a wtedy smycze mogłyby ocierać się o Synka w tak odkrytym wózku kiedy któreś zwierze nagle coś zwęszy i odskoczy.
Mały urodził się jako wcześniak, malutki - 2100g i 47cm. W tej chwili ma 7 kg i 62cm (ciuszki raczej 68 choć to bardzo zależy od firmy). 15 czerwca skończy 6 miesięcy. Już miesiąc temu zaczął próbować siadać, podnosić się na siłę. W tej chwili siedzi sam jeżeli złapie się za nóżki i pochyli do przodu lub złapie mnie za ręce dla równowagi, w innym wypadku leci jeszcze na boki. Zdarzyło mu się już też złapać za moją ciężką kołdrę i podnieść się samemu. Na brzuchu bardzo walczy żeby się przemieszczać, dźwiga pupę i przebiera nogami jak do raczkowania więc wydaje się być silny na swój wiek. Uznałam więc, ze czas na MT i szczerze mówiąc chciałam kupić coś od LennyLamb po raz kolejny. Jednak kiedy zgłębiłam temat i zmierzyłam odległość od kolanka do kolanka u Synka wyszło mi 26cm. Mierzyłam w chuście z nóżkami rozłożonymi na żabkę i na leżącym dziecku w pieluszce (od jednego zgięcia podkolanowego po wewnętrznej stronie uda i po pampersie do drugiego zgięcia podkolanowego).
Czy w takim razie jakiekolwiek dostępne od ręki MT czy nosidło odpada w moim przypadku? Widziałam, że Tula ma wkładkę dla mniejszych dzieci, ale będzie mi ciężko udźwignąć cenę całego zestawu od Tuli. Bardzo zależy mi też na możliwie szybkim zakupie tak, aby latem małego otulało jak najmniej warstw materiału. Ogólnie szukam wersji jak najbardziej letniej, która sprawdzi się u dziecka, które ciekawie ogląda świat, ale koniec końców zawsze zasypia mi w chuście. W chłodniejsze di ubieramy się osobno więc cienki materiał nie będzie problemem później.
Bardzo proszę o rady gdzie mogę zaopatrzyć się w MT lub jakąkolwiek wariację nosidła dla mojego Malucha.
Przepraszam za tak długi post, ale chciałam możliwie precyzyjnie opisać sytuację.
Z góry dziękuję ogromnie za podpowiedzi:))

panthera
05-06-2015, 00:45
generalnie wszelkie nosidła i MT są dla dzieci siedzących juz samodzielnie bez podpierania.
no ale skoro jesteś zdecydowana i tak, to najlepsze będzie MT uszyte na miarę.
ew bondolino, które ma regulowany panel na szerokość i po odpięciu tych bocznych rozszerzeń jest dość wąskie. o może któraś ma bondolino i może zmierzyć - ja miałam pożyczone i już oddałam.
jeszcze kibi można regulować mocno- więc ten mały rozstaw jest osiągalny. (w kibi tez super reguluje się wysokość panela)
wkładki dla maluchów odradzam.

sakahet
05-06-2015, 07:25
W takiej sytuacji polecilabym hop tye lub didytai- sa ta chustomt, z mozliwoscia regulacji szerokosci panelu; albo uszyc chmt na wymiar

sonik.k-k
05-06-2015, 07:39
generalnie wszelkie nosidła i MT są dla dzieci siedzących juz samodzielnie bez podpierania.
no ale skoro jesteś zdecydowana i tak, to najlepsze będzie MT uszyte na miarę.
ew bondolino, które ma regulowany panel na szerokość i po odpięciu tych bocznych rozszerzeń jest dość wąskie. o może któraś ma bondolino i może zmierzyć - ja miałam pożyczone i już oddałam.
jeszcze kibi można regulować mocno- więc ten mały rozstaw jest osiągalny. (w kibi tez super reguluje się wysokość panela)
wkładki dla maluchów odradzam.


Dzięki za odpowiedź, myślę, że na siedzenie absolutnie samodzielne i stabilne nie będziemy już długo czekać więc jeżeli nawet jest za wcześnie teraz to chyba i tak powinnam zacząć szukać, szczególnie jeżeli zdecyduję się na szycie na miarę:) a Mały już teraz nie rośnie tak błyskawicznie

bansza
05-06-2015, 09:23
storchen ma hybrydę z bardzo fajną regulacją ;) szyte z chusty chyba, bo nawet troche "pracuje" materiał
bondolino bez rozszerzeń ma ok 25cm przy pasie więc jak dojdzie pupa i będzie wyżej to myślę że idealnie na tę chwilę a potem można rozszerzyć mocniej panel, z tym że nie wiem czy długość nie za duża - ok 38cm (ciężko zmierzyć dokładnie, bo jest ładna wpadka na pupę i dzięki temu robi się łuczek)

porównując te dwa bondolino jest sporo grubsze, ale lepiej ciężar się rozkłada, bo ma solidny pas biodrowy, Storchen jest cieniutki, ciężar rozkłada się bardziej jak w chuście niż w nosidle, za to regulacja daje większe pole manewru

sonik.k-k
05-06-2015, 10:49
storchen ma hybrydę z bardzo fajną regulacją ;) szyte z chusty chyba, bo nawet troche "pracuje" materiał
bondolino bez rozszerzeń ma ok 25cm przy pasie więc jak dojdzie pupa i będzie wyżej to myślę że idealnie na tę chwilę a potem można rozszerzyć mocniej panel, z tym że nie wiem czy długość nie za duża - ok 38cm (ciężko zmierzyć dokładnie, bo jest ładna wpadka na pupę i dzięki temu robi się łuczek)

porównując te dwa bondolino jest sporo grubsze, ale lepiej ciężar się rozkłada, bo ma solidny pas biodrowy, Storchen jest cieniutki, ciężar rozkłada się bardziej jak w chuście niż w nosidle, za to regulacja daje większe pole manewru

dzięki za pomiary i porady:D mam propozycje bondolino z torbą i pudełkiem za 300zł, to chyba iezła propozycja?