PDA

Zobacz pełną wersję : Czy to jest poprawne wiazanie i jak się nazywa?



Volpe
02-06-2015, 21:30
Zglupialam. Znajoma wyslala mi linka do chusty, która uzywa o tu :
http://www.angre.com.pl/bykay%20chusty%20original%20jersey.html
I ja się zastanawiam czy faktycznie nowordki tak się nosi? W sensie nóżki w środku? Pierwszy raz się z czymś takim spotykam

franada
02-06-2015, 21:40
A to nie jest wiązanie z chusty elastycznej po prostu?

Chusta, którą się sprzedaje jako super łatwą w wiązaniu i niestety niektórzy mylą to z tym, że można wiązać byle jak. Np. w chuście niebieskiej nóżki nie są chyba symetryczne :(

sakahet
02-06-2015, 21:43
To jest elastyk; niektorzy wiaza tak noworodki

Volpe
02-06-2015, 21:44
No właśnie elastyk, mnie te nóżki jeno zastanawiają

panthera
02-06-2015, 21:50
w elastyku jak najbardziej można naciągnąć chustę na nóżki (tę zewnętrzną warstwę). ale symetrycznie być muszą.
trzeba obserwować dziecko bo niektóre noworodki lubia nóżki zakryte i bezpieczniej się czują niż jak im tak luźno dyndają a inne próbują się odpychac przez co spinają się całe i zwiększają napięcie mięśniowe co np przy wzmożonym napięciu jest bardzo niewskazane, wtedy lepiej z nóżek chustę zsunać.
edit: przyjrzałam się i w tej pierwszej szarej to chyba jest cos jak kołyska w sensie nogi razem na jeden bok. teoretycznie można tak, ale tu dziecko jest chyba zbyt mocno w pionie. no i takie ułożenie jest bardzo niekorzystne przy wadzie lub niedorozwoju bioderek.

Volpe
02-06-2015, 21:59
Znajoma powiedziala, ze 'noworodki mają zbyt maly rozstaw nozek, zeby im je wyciagac'.....

panthera
02-06-2015, 22:17
Znajoma powiedziala, ze 'noworodki mają zbyt maly rozstaw nozek, zeby im je wyciagac'.....

? eee?
nie bardzo rozumiem co ma rozstaw nóżek do ich wyciągania. przecież jak się wiąże tkaną to nóżki wystają (mało ale jednak)
tak samo w elastyku. jeszcze jak by powiedziała że za krótkie nóżki maja ale rozstaw?!

Volpe
02-06-2015, 22:22
Zareagowałam takim samy eeee dokładnie.