PDA

Zobacz pełną wersję : Tots Bots, Easy Fit, aio



Stivel
05-06-2009, 12:11
no właśnie - ani słowa na całym forum (albo ja ślepa i głupia jestem i nie umim znaelźć ;) )

Ma ktoś? Bo ja dostałam dziś z pieluszkarni i na pierwszy rzut oka mi się bardzo podoba :) Mam zieloną bambusową :)

picikola
05-06-2009, 12:13
a możesz ją zalinkować?

Stivel
05-06-2009, 12:15
http://www.pieluszkarnia.pl/p450,tots-b ... esize.html (http://www.pieluszkarnia.pl/p450,tots-bots-pieluszka-easyfit-onesize.html)

http://www.totsbots.com/nappies/range/easyfit

stokrotka.a
05-06-2009, 13:50
ja przeczytałam na forum gazetowym pieluszki wielorazowe że jedna z forumek skarży się na nie bo przeciekają strasznie.
to tylko tylko co wiem o tej pieluszce.

Biedronka
05-06-2009, 14:02
Nie testowałam na swoim dziecku więc nie wiem jak sie zachowują po dłuższym uzywaniu .
IwontaG. ma kilka . Jak znajdzie temat to pewnie napisze ;)

zaisa
21-09-2009, 18:10
Kasiu!
Chyba już zdążyłaś spróbować tych pieluszek. Napisz coś o nich, bo i ja się czaję:)

anmuszka
07-10-2009, 17:47
Ja tez sie przyczajam intensywnie. Napiszcie cos o nich!

aluta 23
13-10-2009, 20:16
hop hop:hello: posiadaczki pieluszki Tots Bots Easy Fit , napiszcie jak się sprawdza:)

ewelajna0
25-02-2010, 18:53
odnawiam temat:) posiadaczki pieluszek Tots Bots easy Fit napiszcie coś na ich temat.

Em
13-03-2010, 12:34
NIkt nie ma?? Też się nad nimi zastanawiam

aladw
21-04-2010, 15:36
tragedia nie pielucha
gruba sztywna, sztywnt pul
ciezko dopasowac
jedna mi stale przecieka nie wiem czemu
juz sie rozdarła kieszeń mimo ze bardzo mało uzytkowana 2 msc i to na zmiane z innymi
za to ma super wkladke bambusowa baaaaardzo chlonna

ewelajna0
28-04-2010, 16:17
A ja nabyłam i jestem całkiem zadowolona:) Używamy ich na noc i nic nie przecieka:):):) Fakt, trochę ciężko dopasować. Mój Bąk waży niecałe 8kg i już mamy wszystkie napki rozpięte, więc nie wiem jak to będzie za kilka miesięcy... Używamy non stop, nic się nie dzieje ani z PUlem ani z kieszenią. I schnie tak w miarę szybko jak na bambus (dużo szybciej niż formowanki bambusowe, które mamy). Myślę że na 6 punktów dałabym tej pieluszce 4.

Guest
29-04-2010, 15:46
a ja sobie bardzo chwalę
jest mega chłonna, dzić rekorodowo wytrzymał 4,5 godz ( więcej h nie testowałam) i szybko schnie nie tak szybko jak formowanka flexi tot ale przez noc mi wysycha
może wzorki nie sa powalające ale ja pieluchy najlepiej bym kupowała w majtkowych jasnych kolorach
rzepy trzymają dobrze
pulchne nóżki mojej córk nie są odciśnięte
tylko moge napisac po kilku tygodniach użytkowania

reniason
01-05-2010, 09:35
Jestem zadowolona mam bambusową i z mikrofibry każda ma taki wyciągany jęzor i dodatkową grubaśną wkładkę z bambusa:)
Bambusowa jest zgrabniejsza taka cięńsza, natomiast z mikrofibry taka bardziej puchata i grubsza ale obydwie są wąskie w kroku więc nie robią takiej dużej pupy
obydwie bardzo chłonne wytrzymuja u córeczki całą noc (ma pół roku) natomiast dla synka wkładam jeszcze wkładkę z mikrofibry i też daja rade w nocy (ma 2,5 roku):)
bambus dłużej schnie natomiast z mikrofibry schnie migiem
gumki nie odciskają sie na nóżkach ani pleckach
jedyne minusy to takie że nie mają polarka i zatrzaski słabo trzymają

husky
08-08-2013, 17:19
dziewczyny mam okazje kupic tots boots easyfit AIO biala. przyda sie?
wiem ze na poczatek bedzie za duza ale pozniej chyba powinna byc oki?

kamilam
08-08-2013, 20:09
Ja mam właśnie białą i bardzo ją lubiliśmy, mięciutki pul, dość szybko schnie i jest chłonna :) napewno się przyda :)

husky
08-08-2013, 20:13
to kupuje bo moge miec za pol ceny z tesco ;p

husky
12-05-2014, 16:21
jako ze powrocilam do wielorazowek a wlasnie aio tots bots najbardziej mi pasuja (mam jedna biala) to jutro przyjda do mnie AIO easy fit power flower wzorek. jestem zakochana we wzorku <3
oby byly takie jak ta biala tennyfit

kamilam
12-05-2014, 16:26
w jakimś stacjonarnym tesco kupujesz czy przez net?

Kreska
12-05-2014, 18:39
to najfajniefsze aio moim zdaniem :)
husky, te wzorkowe mają nieco grubszy pul niz jednokolorowe, tez sa super choc ja wole jednokolorowe wlasnie dla tego delikatnego pula :)

kaisa
21-11-2014, 22:21
Tots bots to nasze ulubione pieluszki aio. Używałam najpierw noworodkowych, teraz używamy easy fit.
1. Łatwo się dopasowują do budowy dziecka, nie robią efektu dużej pupy.
2. Są bardzo chłonne, używam ich zazwyczaj w dzień, ale zdarzyło mi się też i w nocy włożyć w kieszeń dodatkową wkładkę i kilka godzin dały radę bez problemu.
3. Łatwo zrobić wersję dla chłopca: wystarczy jęzor dodatkowo złożyć z przodu i w newralgicznym miejscu mamy trzy warstwy chłonne:)
4. Szybko schną w porównaniu z innymi aio i formowankami. Latem na balkonie - kilka godzin, w okresie jesienno-zimowym 1,5doby.
5. Są do opanowania przez tatę, bo działają tak jak pampersy (do tej pory ciężko mu ogarnąć system z napami :)

Nata
22-11-2014, 09:50
Dla mnie mogłby być rzep niżej, tak jak w cp i ten PUL jest taki,hmmm, jakby plastikowy trochę...ALe nie miałam najnowszej wersji, może tam jest inaczej.

Kreska
22-11-2014, 09:58
pul tak jak piszesz jest w tych z wzorkami. w jednokolorowych jest mieciutki i delikatny :)
bardzo lubie te pieluszki, moze moglyby byc ciut bardziej chlonne zeby nie trzeba bylo dokladac dodatkowej wkladki

kaisa
23-11-2014, 21:46
Zgodzę się, że pul jest grubszy niż w bg albo w polskich pulach, ale nie ten wierzchni materiał, tylko laminat jest grubszy. A już np. w IV jest też taki gruby pul.

Akurat w tots boots moim zdaniem gruby pul nie oznacza, że jest przez to sztywno czy niewygodnie. Na moim dzieciu pieluszka się zgrabnie układa.

Dreamcatcher2
23-01-2015, 00:27
ja jestem mega milosniczna tots botsow, ale trzeba wiedziec jaka wersje sie wybiera:
wersja 1: albo gruba mikrofibra w srodku, albo bambus: fajne, szczegolnie bambus, choc jest sporo cienszy od mikrofibry
w 2 : moim zdaniem najlepsza, moja ulubiona. jezor jest uszyty pol na pol mikrofibra - bmabus. nie ciekna, pul mieciutki, waskie, idealne!
w 3: z tzw Minkee w srodku, tragedia. waskie, jezor cienki, ciekna.... masakra
w 4, najnowsza, z dopinanym trzecim wkladem oprocz jezora. Fajne, chlonne, dlugo trzymaja, i czesto sprawdzaja sie jako nocne pieluchy

ale nic nie pobije wersji drugiej :)

kaisa
23-01-2015, 13:04
Dodam że wersja 2 występuje w dwóch opcjach: rayon form bamboo i viscose bamboo. Te z wiskozy są delikatniejsze, ale obie wersje równie chłonne.
Może mam inną wersję z minkee, bo moje są takie same krojem i język jest podobnej grubości co w pozostałych.

Kate04
23-01-2015, 13:46
to ja mam wersję 2 i są super :) wytrzymują w dzień do 3 h, szybko schną, a na pupie jak jednorazówka. Zostawiam je zawsze na 'okazję' lub gdy mamy gości i trzeba szybko się przebierać (zawsze jakiś obserwator przyjdzie i zdziwiony, ze wielo tak szybko się przebiera).
Mamy już wszystkie napki rozpięte (10 kg, 14 mcy), ale pasują też na 15kg prawie 3latkę i dają radę ww nocnego siku ;)

kaisa
23-01-2015, 18:00
No u nas w nocy jednak chłonność jest za mała. Nawet z dodatkową wkladką. Zależy pewnie, jak często przebiera się dziecko. Ja teraz przebieram tylko raz koło północy.
Noworoda przebierałam chyba że 3 razy i rzeczywiście wtedy na noc się totsy sprawdzały.

Gaja78
26-01-2015, 01:58
Nie znam wersji v1 i zapewne już nie poznam ;) ale to chyba te wszystkie z białymi rzepami.

Wersję v2 mam tylko cherrylicious (bambus+mikrofibra 2 warstwy po złożeniu 4). Ma grubszy pul, przy innych wersjach wydaje się "ceratowaty", ale to taki plastyczny pul jak w otulaczach mother-ease (onelife) - ponoć one super oddychają. Raczej to pielucha na dzień. Z 2x sprawdzaliśmy ją w nocy z 5 warst. bambusem Puppi - wytrzyma pół nocy/raz całą, i choć nie przeciekła to chyba po całej nocy J. czuł mokro nad ranem i trochę marudził/wybudzał się i wiercił...jednak to tylko 4 wartwy po złożeniu :(

Z ciekawości aż zamówiłam 1 szt v3 z kolorowym jęzorem w środku - minky+ mikrofibra (3 warstwy po złożeniu 6) - zobaczymy czy są tak kiepskie jak ktoś pisze poniżej ;) Czytałam na brytyjskich forach, że ich plusem jest czas schnięcia 3,5 h :) Zobaczymy...

Dopiero co dotarły do nas nowości Totsowe v4 binky (bambus/bawełna+ minky). Ten minky to taki minky-mikrofibra raczej ;) Pul cieniutki jak w BY, dodatkowa dopinana wkładka bardzo zwiększa chłonność, ale też ciut pupę, na szczęście można na dzień ją odpiąć ;) IMO v4 mają węższy wkład w kroku o jakieś 1,5 cm (zdj.) co może być na plus np. w dzień. Są też chyba trochę wyższe. Może być super na noc. Zobaczymy nad ranem :ninja:

Ja lubię totsy, choć nie myślałam, że polubię kiedykolwiek rzep. Ma on swoją żywotność, ale w końcu pieluchy są dla mnie, nie ja dla pieluch. W totsach akurat rzep jest solidny, a że nie będzie (jak napy) wyglądał super na 5 czy 6 dziecku ;) no coś za coś ;)
Plusy: Bardzo łatwe w obsłudze. Żadnej innej pieluchy nie przewinę w nocy z zamkniętymi oczami (stosujemy bamboozle TB, dziś pierwsza noc na v4), zmienię wszędzie - nawet "na kolanie" jak pampersa, są niezawodne=0 przecieków, gumki dobrze trzymają, ale nie odciskają (u nas udka solidne, ale nie pulchne) i pupka w nich zgrabna jest.

Poniżej porównanie v2 do v4

http://i.imgur.com/5UjKuDu.jpg

http://i.imgur.com/24bE14Q.jpg

wyczuwalna szerokość wkładu pod palcami zaznaczona na zielono:
http://i.imgur.com/AxhpmNn.jpg

kaisa
26-01-2015, 03:15
No właśnie, każda wersja ma swoje plusy i minusy.
Ja testowałam tylko v2 i v3, chętnie bym przetestowała v4, ale mi zdrowy rozsądek się włącza. Mam już tyle pieluch, ze nie wszystkich zdążyłam użyć. I leży taki stosik nówek, bo a nóż się przyda. Może wystawie na bazarku, to będzie za co kupić v4 bez wyrzutów sumienia ;)

A na noc u nas formowanki polskich firm, jakoś totsy mi nie podpasowały.

Gaja78
26-01-2015, 11:46
Rozumiem to doskonale ;) Jakoś jak miałam mniej szczęśliwsza z tym byłam ;)
A v4 zakupiłam po to żeby mieć pieluchę na wyjścia, drzemki, noce tez jak trzeba...coś bardziej chłonnego niż v2. Tylko 3 szt., ale i tak przezornie do użytku wrzuciłam 2 szt jenynie. Jedna czeka nieużywana jeszcze, potestujemy je dłużej i jak doleci w tym tyg. v3 to zrobimy porównanie :) Ja bez wyrzutów sumienia odsprzedaję to co jednak w za dużej ilości mam lub po prostu, chciałam spróbować, ale bez szału na naszej pupince się okazało.

Nocą wypróbowaliśmy parę polskich firm i niestety nie dla nas :( Dałam spokój z probowaniem kolejnych. Bamboozle i moja jedna konopna, ktora poszła w końcu w świat (bo na napy, a w nocy wolę rzep) jako jedyne nasiąkają w kroku, ale nie po brzegi mocząc brzuszek. A mojemu synkowi trzeba pampersa zmieniać ok. północy tyle sika (13 mcy). Choć nie dawałam wiary, bo bamboozolek taki cienki się wydaje i miałam od nowości, więc chłonności nabrać u nas musiały. Teraz są super - polecam kupować używane ;) takie to prawdziwy skarb. No i nie schną wieki...jak rano wstawię pranie i położę na grzejniku, wieczorem może iść na pupę :)

NEMO
26-01-2015, 15:03
Rozumiem to doskonale ;) Jakoś jak miałam mniej szczęśliwsza z tym byłam ;)
A v4 zakupiłam po to żeby mieć pieluchę na wyjścia, drzemki, noce tez jak trzeba...coś bardziej chłonnego niż v2. Tylko 3 szt., ale i tak przezornie do użytku wrzuciłam 2 szt jenynie. Jedna czeka nieużywana jeszcze, potestujemy je dłużej i jak doleci w tym tyg. v3 to zrobimy porównanie :) Ja bez wyrzutów sumienia odsprzedaję to co jednak w za dużej ilości mam lub po prostu, chciałam spróbować, ale bez szału na naszej pupince się okazało.

Nocą wypróbowaliśmy parę polskich firm i niestety nie dla nas :( Dałam spokój z probowaniem kolejnych. Bamboozle i moja jedna konopna, ktora poszła w końcu w świat (bo na napy, a w nocy wolę rzep) jako jedyne nasiąkają w kroku, ale nie po brzegi mocząc brzuszek. A mojemu synkowi trzeba pampersa zmieniać ok. północy tyle sika (13 mcy). Choć nie dawałam wiary, bo bamboozolek taki cienki się wydaje i miałam od nowości, więc chłonności nabrać u nas musiały. Teraz są super - polecam kupować używane ;) takie to prawdziwy skarb. No i nie schną wieki...jak rano wstawię pranie i położę na grzejniku, wieczorem może iść na pupę :)
a kładziesz na Bamboozola jakąś suchą wkładkę czy na żywca jedziecie (pytam, bo nie wiem co ma od pupy)?

Gaja78
26-01-2015, 15:11
Żadnego żywca ;) Jak w dzień przewijamy się co sik, to jakbym mu mogła pozwolić 12h spać na mokrym bambusie? Kładziemy kocyk ikeowy ;) wycięty na szerokość i wysokość pieluszki, nawet ciut z zapasem, bo w kroczku to pielucha potrafi być tak mokra, że wyciskać można nad ranem ;) Także, żeby pachwinki też w mokrym nie leżały, bo i po co? Ale naprawdę mój to sika nie tak aby aby...chyba dlatego że u nas kupka to jest 1x na 3 dni.
Mam też wkładki sucha pielucha pupeko, obszyte i metką...ale szczerze, ten kocyk to daje naprawdę uczucie suchości....jeszcze całego nie zużyłam tnąc na te wkładki, a kosztował mnie tyle co 2 wkładeczki pupeko... ;)

mamru
26-01-2015, 16:17
Gaja jaka śliczna ta nowa tb, bardzo mi się podoba że jest ciut węższa.

Nata
26-01-2015, 16:33
jeszcze jakby nowa tb miała nizej pas z napkami i napy, to byłaby jeszcze leposza. niestety, rzepy wcinają się w brzuszek kiedy dziecko siedzi.

mama_lwica
26-01-2015, 16:40
Dziewczyny czyli to by była v4?

http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/01/26/96aa97fa5cbe449334c89d3bed72eba0.jpg

Ile płaciłyście?

Mam v2 sprawdzają się super. Mega wygodne i dla dziecka i dla zakładającego:)
chce dokupić jeszcze ze 3 szt, ale się zastanawiam v2 czy ta domniemana v4? N zdjęciu wydaje się, że ma ten dodatkowy wkład.

Gaja78
26-01-2015, 20:47
Tak to ta :) Mi siostra przywiozła z UK, upolowała nówki na ebayu z wielopaków, które są dość popularne tam. Coś ok. 65 zł mi wyszło za szt.
Tu jest chyba najtaniej i wysyłają do PL: http://www.babipur.co.uk/shop/Cloth-Nappies-TotsBots-Easyfit-V4/c23_154/p11680/TotsBots-Easyfit-V4-Binky-Prints/product_info.html#.VMaKei4_tFV

kustafa
26-01-2015, 21:28
Gaju, a jak szeroka w kroku jest v4 tzn. miedzy gumkami?

mama_lwica
26-01-2015, 21:33
Gaja78 wielkie dzięki! To się skuszę, bo znalazłam 3pak w Pl. W takim razie wypróbuje:)

Gaja78
26-01-2015, 21:47
jeszcze jakby nowa tb miała nizej pas z napkami i napy, to byłaby jeszcze leposza. niestety, rzepy wcinają się w brzuszek kiedy dziecko siedzi.

Nata przyjżę się temu bliżej, bo przy wisienkach nigdy J. nie miał porysowanego brzuszka, a biegał w niej w dzień.


Gaja jaka śliczna ta nowa tb, bardzo mi się podoba że jest ciut węższa.

:) mi się jeszcze podoba Hey Diddle Diddle


Gaju, a jak szeroka w kroku jest v4 tzn. miedzy gumkami?

Między gumkami na płasko ma 14,5 cm (nasza Grovia na płasko ma 14 cm) więc jest ok. Sam wkład w kroczku wyczuwalny przy złożonej pieluszce ma szerokość ok. 12 cm.

kustafa
27-01-2015, 00:13
Gaja78 wielkie dzięki! To się skuszę, bo znalazłam 3pak w Pl. W takim razie wypróbuje:)
podrzucisz linka? :)

Gaja, dzięki! :)

Nata
27-01-2015, 09:24
podrzucisz linka? :)

Gaja, dzięki! :)

tez proszę o link. no chyba wypróbuję:)

Gaja78
27-01-2015, 11:22
tez proszę o link. no chyba wypróbuję:)

Szalona! :lool:

NEMO
27-01-2015, 12:05
a poprawili rzepy?, bo w formowankach TB wbija się mojemu młodemu rzep w brzuszek i ociera.

Nata
27-01-2015, 12:11
a poprawili rzepy?, bo w formowankach TB wbija się mojemu młodemu rzep w brzuszek i ociera.


czyli nie ja jedna o tym wbijaniu w brzuszek...

mama_lwica
27-01-2015, 12:12
Nie podrzucę linka, bo to była aukcja jednej paczki. Mogę podać Wam maila do sprzedawcy, może jeszcze coś bedą mieli.

Nemo nie wiem czy poprawili, ale dla mnie jest ok.

NEMO
27-01-2015, 12:31
Nie podrzucę linka, bo to była aukcja jednej paczki. Mogę podać Wam maila do sprzedawcy, może jeszcze coś bedą mieli.

Nemo nie wiem czy poprawili, ale dla mnie jest ok.
dla mnie nie bardzo. Wolę rzepy, które przyczepiają się do weluru jak w Grovii lub teraz w nowej Imse Vimse. Niszczy się co prawda materiał ale nie zagina się na łączeniu.

Gaja78
27-01-2015, 16:21
Aż ja zaczęłam się przyglądać temu brzuszkowi.... :) ale bamboozle w nocy w stałym użytku, Janek w nich rano wstaje, siada, chodzi, kokosi się na łóżku. No i w tej cherrylicious biega normalnie i przy przewijaniu nic nie zauważyłam na brzuszku, a przewijam tylko na leżąco, więc byłoby widać. Nemo moim zdaniem, rzep taki sam jest.

Potestuję i uczciwie napiszę swoje zadanie o tej nowej wersji v4 :)

Ja zaczęłam się tak bacznie przyglądać Grovii na napy, bo w niedzielę J. miał mega odciski, czerwone aż. I najpierw pomyślałam, że może mąż zapiął go za mocno, bo byłam poza domem ze Starszakiem. Recyklingowo użyłam otulacza ponownie po przyjściu i sama zapięłam i to samo :( dziś lecimy na rzepie np. teraz w nosidle. Zobaczymy...Bo nie jestem przewrażliwiona na lekkie odciski, ale te czerwone po Grovi no aż mnie serce bolało :(

Agis
27-01-2015, 18:43
Aż ja zaczęłam się przyglądać temu brzuszkowi.... :) ale bamboozle w nocy w stałym użytku, Janek w nich rano wstaje, siada, chodzi, kokosi się na łóżku. No i w tej cherrylicious biega normalnie i przy przewijaniu nic nie zauważyłam na brzuszku, a przewijam tylko na leżąco, więc byłoby widać. Nemo moim zdaniem, rzep taki sam jest.

Potestuję i uczciwie napiszę swoje zadanie o tej nowej wersji v4 :)

Ja zaczęłam się tak bacznie przyglądać Grovii na napy, bo w niedzielę J. miał mega odciski, czerwone aż. I najpierw pomyślałam, że może mąż zapiął go za mocno, bo byłam poza domem ze Starszakiem. Recyklingowo użyłam otulacza ponownie po przyjściu i sama zapięłam i to samo :( dziś lecimy na rzepie np. teraz w nosidle. Zobaczymy...Bo nie jestem przewrażliwiona na lekkie odciski, ale te czerwone po Grovi no aż mnie serce bolało :(

Kurcze, ja też ostatnio przy Grovii na napki takie odciski zaliczam, a mała raczej drobna i udek wielkich nie ma. Najdziwniejsze, że w tej na rzep nie jest tak źle :hmm:

karolciaczika
27-01-2015, 18:54
mi też w grovi napki się odciskały i sprzedałam,w ogóle gumki mi się odciskały na nóżkach w grovi a małą mam chudzinkę więc dziwne i wysprzedałam grovię a miałąm i na napy i na rzep,w tots botsach raczej nic się nie odciska,rzep nie zamiękki ale nie zauważyłam żeby małej przeszkadzał

kaisa
27-01-2015, 18:59
Gaja,
to ja czekam na opinie, dojrzewam do sprzedaży zalegających pieluszek :D

Z tym rzepem, może to od budowy dziecka zależy? U nas odcisków nie ma. Młody jeszcze nie siada, za to często bierze nóżki do buzi, więc zgięcie ciała w takiej pozycji jeszcze większe niż przy siedzeniu. Ale wypowiem się za kilka miesięcy jak to rzeczywiście wygląda.

Nata
02-02-2015, 19:46
GAja, i jak tam testy?

Gaja78
04-02-2015, 01:41
Dziś już tylko zdjęcia, a wieczorem dziś szerszy opis ;)

TB v4 binky bez dopinanej wkładki w ciągu dnia. Na 13,5 mc-niaku ok. 12 kg

http://i.imgur.com/mGh6ZAq.jpg

http://i.imgur.com/9itnnM4.jpg

http://i.imgur.com/x9WHSgQ.jpg

http://i.imgur.com/HUQDL8J.jpg

i z dodatkową wkładką

http://i.imgur.com/FLUwIA1.jpg

http://i.imgur.com/JokaUPt.jpg

i w środku
bambus 50% i bawełna 50% (taka frota)

http://i.imgur.com/KYvR8AO.jpg

i miękka mikrofibra (trochę jakby minky)

http://i.imgur.com/h30kD1v.jpg

http://i.imgur.com/wcfw4FP.jpg

kaisa
04-02-2015, 09:50
Gaja, a czy można liczyć na małe porównanie z v2? :)

vinga89
04-02-2015, 10:11
ale ładny kolor ten turkusik :) Gaja coś w kroju się różni ten v4 od poprzednich? czy tylko tą wkładeczką?

NEMO
04-02-2015, 10:44
jaki Twój model grzeczny :-) ja mój muszę gonić po domu z aparatem, a zdjęcie dla Puppi udało mi się zrobić tylko na huśtawce, w ruchu :-)

Gaja78
04-02-2015, 11:03
Wiesz Nemo, najspokojniej to pielucha leży ;) Cierpliwości dziewczyny, wszystko napiszę tylko tester wciąż nie jest zainteresowany drzemką :ninja: Będzie o v2, v3 i v4 :)

Gaja78
04-02-2015, 13:03
To najpierw o v3 - te z kolorowym jęzorem przy jednolitych kolorkach i białe od pupy przy wzorkach. Odkupiliśmy ją niedrogo, w bdb stanie i niestety musiałam zwrócić :( Ten minky od pupy w ogóle nie chłonie nam siku :/ (prałam, odtłuszczałam) nic! Nasiąknął trochę z wierzchu, w środku końcówka jęzora, która schowana do środka jest przy siusiaku była sucha. Po prostu siuśki uciekły bokiem :( mocząc ubranko. Pieluszka była dobrze dopasowana rozmiarowo, gumeczki ładnie przy nóżkach leżały...niestety.... mój sikajacy dużo synek nigdy nie miał wycieku z żadnego innego wielo (raz w Milovii, ale włożyłam tam mikrofibrę, potem z konopnymi czy bambusem było ok). Tę pieluszkę synek miał na pupie 30-45 min? Niestety nie dla nas ona....TB też juz jej nie produkuje. Ma mięciutki pul, jest lekka, zgrabna na pupie jak pampek (jak v4 bez dod. wkładki) - tyle plusów.

v4 binky - po 3-4 użyciach miałam myśl, że wyprzedaję wszystko i zostaję po domu na wełniakach, na wyjścia/żłobki/drzemki/spacerki etc. tylko te totsy. Ale zanim to faktycznie zrobię potestuję je jeszcze miesiąc, góra dwa :)

Plusy:
- jest jak pampers (lekka, miękka i na rzepy) - do przewijania na kolanie, na stojaka.
- mała na pupie bez dodatkowej wkładki (z wkładką widocznie większa, ale nie jakoś mega - zdj. tej czerwonej we wzorek niżej). Bez wkładki nie jest to itti bitti, wygląda imo jak siurnięty pampers ;) na pewno węższa w kroczku od BG, ale pupa płaska tak samo.
- pul po wywinięciu wydaje mi się dokładnie taki jak w Milovii - cienki/miękki
- gumki wydają się delikatniejsze niż w v2, ale w v2 nigdy nie mieliśmy jakiś odcisków (pewnie tak jest u mnie, bo moja wzorkowa v2 ma grubszy pul w tym też przy nóżkach i jak dotykam to w v4 jakoś tak miękko i delikatniej mi sie wydaje)
- ani razu nie przeciekła (ufam jej na wyściach w 100% jak BG) - w v2 mam tak samo :)
- ładnie chłonie bez dodatkowej wkładki. Z hm wkładka sucha pupa z kocyka ikea spokojnie 3h i choć można ją było wyciskać to od pupy było sucho.
- schnie w zwisie w łazience jak bambusowa v2 - noc i kawałek dnia (popołudniem późnym może iść na pupę)
- naturalny materiał od pupy (bambus/cotton - taka frota jak w ręcznikach? Wolę chyba ten bambus w v2, bo jest taki jak w bamboozlach. Nie zmienia to jednak chłonności, jest porównywalna w obu + dodatkowy wkład chłonny w komplecie w v4 - czyli kompletna chłonna pielucha :)
- opcja kieszonki na jęzor pozwala wsadzić tam co chcemy, jak w kieszonce
- cenowo nie odstaje od wzorzystych polskich pieluszek + chłonny, dobry wkład, też wyjdzie jakieś 80zł lub więcej.....tb za tę cenę ma wszystko w 1

Minusy:
- v2 bamboo te wzorzyste (wiśnie, kwiatki, kosmos, gwiazdki na niebieskim) mają grubszy pul. Nie przeszkadzało mi to. Jednak gdy teraz użytkuję ją z dwiema v4 z pulem miękkim trochę mnie pul z v2 zaczyna wkurzać :twisted:
- v2, v3, v4 - niczym nie różni się w nich rzep. Także jesli ktoś miał problemy, drapał go rzep w brzuszek to trzeba to wziąć pod uwagę, że tu może być podobnie. U nas tego problemu nie ma. Pilnuję przy zakładaniu, żeby ten materiał z góry na rzepem wystawał i żeby równo przypinać rzep lub ciut niżej. Może to tak jak z BY, jak nie zakładasz w ten sposób Yetty z filmiku to przeciekają, jak przejedzie się paluchem po gumkach to pieluszka miód malina :)
- Trzeba pamiętać o dod. wkładce sucha pielucha np. na drzemkę zimą do parku pod kombinezon nie wsadziłabym Jasia w żadną pieluchę "mokro". A to aio jak v2 i v3 ma mokro od pupy (natur. materiał), ale z kieszonki z polarem nie zrobi się opcji "mokro" kiedy potrzeba, więc tu TB na plus. Po prostu jeśli chcesz mieć sucho musisz dodać wkładkę "sucha pielucha"
- dla mnie mogłaby być cała naturalna bamboo+cotton, bez mikrofibry od środka :ninja:
- rzep ma swoją określoną żywotność (choć ten jest akurat dobry), tu napy mogą po 1-2 latach wygladać znacznie lepiej. Jednak jeśli rzep "a la pampers" ma ułatwiać życie i być funkcjonalny to nie ma co się zastanawiać, że nie wystarczy dla 10 następnych pokoleń ;)

Jak coś się zmieni z moich spostrzeżeń podczas dłuższego użytkowania to edytuję post lub dopiszę uwagi :)

P.S. Nasza nieużywana nówka v4 leci do Naty, także jeszcze będzie jej opinia :)

Nata
04-02-2015, 15:05
tiaaa....bosz....teorie pieluchowania już mam troszkę opanowana;) dziekuje gaja za opis i zdjęcia:)

Gaja78
04-02-2015, 17:51
No to teraz zamiast teorii czeka Cię znowu praktyka :wash: + :hang: = :rolleye:

Czekam z niecierpliwością na Twoją opinię :) W razie czego podłączę się pod zamówienie z Babipur :rolleyes:

Gaja78
04-02-2015, 17:53
ale ładny kolor ten turkusik :) Gaja coś w kroju się różni ten v4 od poprzednich? czy tylko tą wkładeczką?

Krój moim zdaniem ten sam :)

Nata
04-02-2015, 19:13
Krój moim zdaniem ten sam :)

pisałaś,ze węższe w kroku i wyższe????czy już te wersje pomieszałam?

Mama.O.
04-02-2015, 21:20
kurcze fajne te tb

kaisa
04-02-2015, 21:42
Gaja, jesteś wielka :)
No po tej recenzji to zaczynam polowanie na v4.

Gaja78
04-02-2015, 21:45
Hihihihihi Wasza dociekliwość obudziła we mnie zew Sherlocka ;)

Na pierwszy rzut oka są takie same, niemal identyczne (niestety nie w dotyku :ninja: niestety dla v2). Dlatego napisałam, że różnicy nie ma. No, ale teraz okiem Sherlocka ;) Jak je rozciągnęłam to są równe na długość. Także chyba to że wydawała mi się wyższa (co też widać na tych pierwszych zdj.) wynika z faktu, że ma tę dodatkową wkładkę i gdy jest złożona w całość to zapewne ta wkładka rozciąga pieluszkę.

Żeby nie było wątpliwości. Podawałam, że ma v4 ma 14,5 cm w najwęższym miejscu kroku. Chyba nie podawałam v2 - więc to robię teraz, ma 16 cm.

Dociekając, oglądając je teraz dopatrzyłam się, że: jest inny nieco krój panelu z przodu (zdj.1). Tył w v4 ma inny materiał zakrywajacy kieszonkę taki jakby śliski, może mniej potliwy (?) i gumkę ma szerszą na pleckach (zdj. 2). To chyba tyle.

Natalia, a Ty masz jeszcze Kosmos żeby sobie porównać?

http://i.imgur.com/kcHXHAn.jpg

http://i.imgur.com/BnsGWAu.jpg

ediczek84
04-02-2015, 22:29
Żadnego żywca ;) Jak w dzień przewijamy się co sik, to jakbym mu mogła pozwolić 12h spać na mokrym bambusie? Kładziemy kocyk ikeowy ;) wycięty na szerokość i wysokość pieluszki, nawet ciut z zapasem, bo w kroczku to pielucha potrafi być tak mokra, że wyciskać można nad ranem ;) Także, żeby pachwinki też w mokrym nie leżały, bo i po co? Ale naprawdę mój to sika nie tak aby aby...chyba dlatego że u nas kupka to jest 1x na 3 dni.
Mam też wkładki sucha pielucha pupeko, obszyte i metką...ale szczerze, ten kocyk to daje naprawdę uczucie suchości....jeszcze całego nie zużyłam tnąc na te wkładki, a kosztował mnie tyle co 2 wkładeczki pupeko... ;)

Gaju dasz radę jakiś link posłać co to za kocyk z ikei?jeśli to daje radę u Was na noc to też bym spróbowała:)

Gaja78
04-02-2015, 23:07
IKEA KRAKRIS - ale już tylko chyba dostępny na allegro. Biały w szare zygzaki. Cieńszy niż polar w kieszonkach Milovia ;)

ediczek84
04-02-2015, 23:37
jak zawsze można liczyć na Ciebie Gaju:)

Nata
05-02-2015, 11:42
To jest ma_sa_kra PO PROSTU . Siedzimy i się na pieluchy napalamy i porównujemy,zamiast porównywać np. czy ładniejszy jest nowy płaszczyk z maxmary czy tomiego hifligera trencz wiosenny.....nie ma dla nas nadziei, koleżanki:*

ediczek84
05-02-2015, 12:47
To jest ma_sa_kra PO PROSTU . Siedzimy i się na pieluchy napalamy i porównujemy,zamiast porównywać np. czy ładniejszy jest nowy płaszczyk z maxmary czy tomiego hifligera trencz wiosenny.....nie ma dla nas nadziei, koleżanki:*

no tak... matka nie ma w czym chodzić ale na kolejne pieluszki kasa się zawsze znajdzie;) ano nie ma dla nas nadziei.już się ostatnio zastanawiałam co ja będę robić jak mi się dzieci odpieluszkują....

Gaja78
05-02-2015, 13:23
No to u mnie tak nie ma :P Ja prowadzę w kalendarzu rachunki ;) ile wynosi mój stos (mój majątek w pieluchach :lool:), ile mnie kosztował....i odejmuje/dodaje jak coś sprzedam/kupię. Mam limit na pieluchy 2 tyś zł i nie mogę wyjść poza ten limit ;) Tak sobie obiecałam. Jak chce coś nowego w stosie, coś musi wylecieć.

I ostatnio nawet myślałam, że to sporo o nas mówi np. bazar pieluchowy i naszym stylu życia :D
Rzucił ktoś pieluchy, cały stos na bazar! bo dziecko odpieluchowuje. Kupuje! Bo tanio, bo okazja! Czy myślę..... Czy mi to potrzebne? Czy to mi potrzebne w takiej ilości?
Żeby nie było...my też nie zużywamy wszystkich naszych pieluch. Jak piore co 2 dzień i mi to wyschnie i jest gotowe do użycia to mam co najmniej pół szuflady małej pieluch czystych. Czyli nic nowego zupełnie nie potrzebuję. Ale tak generalnie...jak myślę o konsumpcji ...potrzebach/chciejstwach...no dobra mogłabym długo ;)..... Ale ja i mój mąż jesteśmy anty-kredyt. Żyjemy za to co mamy= za gotówkę...żadne kokosy. Na 4 os. 1 pensja uniwersytecka. I na pieluchy mam, na książkę też dla dzieci i siebie, chodzę do fryzjera/kosmetyczki. Lubię recyklingowe ciuchy, ale też mam płaszczyk z Tatuum za ?????... i w nim nie chodzę :P Chodzę do kina, na kawy, obiady na mieście i właśnie kupuję bilet on-line na koncert Gaby Kulki :)

średnio to o TB.... pewnie mnie skasują :hide: nie jestem wolna od "more and more" ...chciałabym mieć więcej dzieci :P

Nata
05-02-2015, 13:45
..chciałabym mieć więcej dzieci :P

o tak:) ja tez:)


ja na pieluchy przy tym synku to wydałam krocie, bo chciałam wszystkich wielo na swiecie wypróbować, jak to jest.....i zebym jeszcze używała i mi się choć trochę zwróciło:/

kustafa
05-02-2015, 13:54
Ej Nata, cos tam Ci sie zwróciło... ;)
Ale fakt, ze swoje pieluszki sprzedawałaś w atrakcyjnych cenach.

Gaja78
05-02-2015, 14:02
Ale fakt, ze swoje pieluszki sprzedawałaś w atrakcyjnych cenach.

To prawda! Ale teraz już wiesz Natko dlaczego jak mi zaproponowałaś całość wystawioną na bazarek to dlaczego nie mogłam jej wziąć :)


o tak:) ja tez:)

:beat:

Nata
05-02-2015, 14:12
rozumiem gaja,oczywiście. a w ogole to jestem po lekturze "mniej" wiec wiecie:) a wracając do adremu:) czekam niecierpliwie na te tots bots i Wam napisze.

kaisa
05-02-2015, 20:40
Mam limit na pieluchy 2 tyś zł i nie mogę wyjść poza ten limit ;) Tak sobie obiecałam. Jak chce coś nowego w stosie, coś musi wylecieć
Heh, to dokładnie jak ja, nawet limit mamy bardzo podobny.

Też mam nieużywane pieluchy, bo w trakcie pieluchowania okazało się, że młody tak dużo nie zużywa jak zakładałam, że schną szybciej niż myślałam itd.
No i teraz muszę sprzedać te zalegające zanim kupię tę odjazdową v4:D

Też jestem minimalistką i 10 razy się zastanowię, czy czegoś naprawdę potrzebuję, zanim to kupię. Nawet jeśli jest mega promocja.

Nata
06-02-2015, 08:52
no paczcie:) jaki nam wątek OT-się robi...

ja ogolnie też jestem ,może nie minimalistką, ale nie lubię jak cos lezy nieużywane, no może oprócz ton książek w domu, ale i nad tym pracuje, staram się już tyle ich nie kupować i od jakiegoś czasu zasilam lokalną bibliotekę tymi, po które nie siegam od dawna.
co do chust, tez tak miałąm, nie lubiłam hodować stosika, ponosiłam, sprzedałam itd. CO do pieluszek, to owszem, mea culpa, poszalałam, ale obkupiłam się,zeby posprawdzać, jak się nie sprawdziły to bye,bye.

Fajne rzeczy piszecie dziewczyny, nie tylko o pieluszkach, dziękuję Wam za to:*

Nata
11-02-2015, 11:59
Recenzja palpacyjna:
dzień do nocy w porównaniu z moją strsza tots bots (kosmos). Jest zgrabniejsza w g mnie, ALE największy plsu to delikatny PUL. Wiem, ze Ty NEMO nie lubisz delikatnych, ale ten jest taki milutki, sprawia wrażenie oddychającego. Podoba mi się tez ta tkanina wykańczająca, w poprzedniej sprawaiął wrażenie sztucznej i nieprzyjemnej, teraz jest taka delikatna. Sam wkałd, tu musze stwierdzić,ze podobał mi się bardziej poprzedni niż ten, ale pisze tylko o dodykowych wrażeniach, bo nie wiem jak z chłonnością. Rzepy w tym samym miejscu. Gumki zdecydowanie bardziej delikatne i miękkie , gumka na plecach szersza, bardziej płaska, powiem Wam,ze cała pieluszka wydaje się delikatniejsza i wygodniejsza dla dziecka. CO prawda nie wiem, jak to np. u dwulatka będzie wygladac, bo mam na stanie 9-cio miesieczniaka. Założyłam na chwilkę, na pleckach ładnie płasko, miedzy nogami, no wiadomo pampers to to nie jest, ale skokojnie się rozwórka koszli;) nie robi. Ogólnie pieluszka wykonana bardzo estetycznie. Dodatkowy wkład mysle,ze bardzo podniesie chłonnośc ale i objętość pieluszki, niemniej, komnu to nie przeszkadza, albo na noc, to będzie zadowolony. Myśle,ze warto choć jedną wypróbować.

Gaja78
12-02-2015, 21:43
Cieszę się, że Wam podeszła. To naprawdę coś ;) Testujcie na pupalku teraz :)

Dreamcatcher2
18-02-2015, 00:06
a czy v4 nie jest zbyt duza na dzien, gdy sie uzyje wszystkich wkladow? bo na noc wydaje sie idealna :)

NEMO
18-02-2015, 09:48
Nata, nie lubię cienkich PULi, ale takich że "świat przez nie widać", ale delikatne w dotyku to jak najbardziej :-) ostatnio zachwycam się PULem Imse Vimse (wkład nam nie podszedł, bo za słaby na 2 latka i źle nabity do otulacza), jest miękki w dotyku taki jedwabisty (nie szeleści jak inne "ceratki" :-) ) i spełnia swoją funkcję.
Nie kupię kolejnej pieluszki :-) proszę mi to powtarzać... :-P nie mam już miejsca w półkach i planuję sprzedaż tego co już mam :-)

Gaja78
24-02-2015, 18:02
Dream, na tych moich zdj. poniżej synek biega w tej wzorzystej czerwonej z dopinaną wkładką. Pieluszka jest większa niż bez, ale nie jakoś przeraźliwie :)

Nata
27-02-2015, 09:54
Po kilku dniach użytkowania (ach,ach, jednak mnie to wielo ciągnie eksperymentalnie). Bez dodatkowej wkałdki. W ubraniach dziecko wygląda jakby miało jednorazowa pieluchę prawie. Bardzo zdrabna, szybko się zakłada. Nie ma polaru od pupy. Nie wiem jak z chłonnością, bo ja i jedno i wielo praktycznie po siknieciu zmieniam. Materiał, czyli całe to binky- lubie bo naturalny, ale... w starszej wersji był bardziej przyjazny. Teraz po praniu robi się trochę szorstki, jak podsuszyłam w suszarce-jest zdecydowanie lepiej.

agusiek81
01-03-2015, 22:00
Hej a ja chciałam sprzedać swój patent na wersję nocną tots bots easy fit v2 :applause:z racji tego że są zgrabne i mają kieszonkę postanowiłam wsadzić do środka dodatkową wkładkę daje tam albo wkład konopny bo jest cienki i grubą bambusową -tots bots ...albo składany na 3 bambus pupeko i pupa nie jest duża!!!a trzyma 10 -12godzin!! bo u mnie dziubelek to śpioch straszny:) po tacie chyba:confused:;-)
Sama nie wierzyłam... że tots bots może dać radę i przez jakiś czas na noc stosowałam pampki ale przy 1,5rocznej sikawce nawet i to zawodziło :hide:
ale robiłam już próby i z nowymi które jeszcze nie osiągnęły chłonności i starymi i zawsze działa:lol: nawet czasem jeszcze przed zmianą kasza jest zjedzona i body jest suche!!!polecam
I pokochałam te pieluchy na nowo!! niech dowodem będzie ok 15szt które miałam w posiadaniu :omg:

kaisa
13-03-2015, 08:41
Muszę uczciwie powiedzieć, tb nie dają rady przy dziecku pełzającym :(
Przeciek za przeciekiem. A ja na początku myślałam, że się zatłuscily i Stripping robiłam trzy razy, bo za każdym razem ciekły hehe.
Do pełzania używamy teraz pieluszek na napy. Tb na drzemki i na spacer.
Mam nadzieję, że jak ruszy na czworaka to przecieki się skończą.

magdas-b
11-04-2015, 07:07
Ja mam 3 szt i jestem zadowolona:) pieluszki bardzo fajne na spacery i gdy ktos ma zostac z maluchem-wtedy zostawiam te i kazdy potrafi założyć