PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie się teraz handluje chustami



kasiak
13-05-2015, 10:18
Po 2 letniej przerwie wróciłam i jestem zaskoczona jak skurczył się bazarek. To gdzie teraz handluje się uzywanymi chustami - na AleDrogo ofert wcale nie jest więcej niż te 2 lata temu. Gdzie szukać?

ewula
13-05-2015, 10:46
Na facebooku powstało kilka grup, na których handel kwitnie, nie wiem czy można tu linkować.

Ire
13-05-2015, 10:48
Na facebooku jest grupa chusty na każdą kieszeń oraz
Chusty - sprzedam / kupię / zamienię (https://www.facebook.com/groups/chusty/?fref=nf), tam się chyba sporo dzieje, czasem coś fajnego na OLX czy allegro...

kurcze, też nie wiem czy można linkować, nawet mi przez myśl nie przeszło że może nie. Jak coś to usunę post

kasiak
13-05-2015, 12:48
Dzięki - no cóż poszukam gdzie indziej. Dla mnie Facebook nie istnieje.

sakahet
13-05-2015, 13:43
Kasiak ale tu na bazarku tez mozesz poszukac tego, co Cie intetesuje- wystarczy wystawic ogloszenie :)

mamru
13-05-2015, 14:42
Kasiu ale weszłaś tylko na bazarek? Bo chusty sa na chustostraganie, na bazarze cała reszta ;) http://www.chusty.info/forum/forumdisplay.php/64-Chustostragan

samuela
13-05-2015, 14:46
Handluje się na fejsbuku. Właściwie tylko tam, reszta to jakieś marginalne rzeczy.

Kreska
13-05-2015, 16:19
Daj ogłoszenie czego szukasz tu na chustostraganie, na pewno się uda coś znaleźć :)
fejsbuk jest przereklamowany :P

Agulinka
13-05-2015, 17:35
Nie uda się. 2 lata temu na ogłoszenie pt kupie konopie było 20 propozycji. Dziś nie mam ani jednej!

magnus
13-05-2015, 18:03
Też nad tym ubolewam, ale niestety fb przejmuje wszystko :(

kasiak
14-05-2015, 10:14
No patrzyłam na chustostragan - tak mi się napisało, ze bazarek. Napisałam czego szukam - odzew słaby.
Kompletnie nie rozumiem popularności facebooka i nawet poszukiwania chusty nie zmienią mojego podejścia do tego "tworu".

zulam
14-05-2015, 10:24
Ja twardo nie fejsbookuję. Ale zdaje sobie sprawę że dużo mnie omija (w sensie chustowym) :rolleyes:

Kreska
14-05-2015, 10:24
powodzenia w poszukiwaniach!
ja mysle ze moze sie udac :)
jak sobie damy wmowic ze facebook to9 cud swiata i nie da sie bez niego funkcjonowac to pewnie tak bedzie ;)
ale ja nie zamierzam sie dac zwariowac popularnosci tego tworu, jak to ladnie napisalas :)
tez szukalam kilku rzeczy nie tak dawno na chustostraganie i faktycznie dluzej to trwalo niz pare lat temu, ale sie udalo :)

Mat
14-05-2015, 10:50
Niestety, czy nam się to podoba, czy nie, króluje fb. Tam można i kupić i sprzedać.
Szkoda :frown

Gaja78
14-05-2015, 16:38
To prawda, ze na tej grupie linkowanej przez Mamru dzieje sie sporo. Min. 5 chust dziennie, od okazji po perelki i limity za ponad 1,5 tys. Ale bez fb mozna zyc. Ja szukam jaskolek 4,2 :) tylko tu na forum dostalam oferte pozyczenia natkowych ptaszek + oferte kupna lnianych motylkow nati ;) takze spokojnie, da sie. Oczywiscie bedac tu i na fb, widzę ze tu ruch spowolniony jednak. Moze to kwestia ladowania fotek? Na fb klikasz i fotę z telefonu wrzucasz w minutę....hm

Madzia_180
14-05-2015, 22:53
No patrzyłam na chustostragan - tak mi się napisało, ze bazarek. Napisałam czego szukam - odzew słaby.
Kompletnie nie rozumiem popularności facebooka i nawet poszukiwania chusty nie zmienią mojego podejścia do tego "tworu".
Kasiak powiem Ci jak to jest z mojego punktu widzenia. Jestem tu od ponad roku i szczerze mówiąc niewiele różnicy się bazarek jaki był rok temu, a jaki teraz. W związku z tym sama zaczęłam szukać alternatyw. To pierwsza rzecz. Druga rzecz, bardzo ciężko jest sprzedać na bazarku, wiele chust sprzedawalam tu w zanizonych cenach, a i tak było ciężko znaleźć kupca. Facebook daje tą możliwość, że mogę wystawić chusty za granicą, jak w Pl nie znajdzie się zainteresowania

Madzia_180
14-05-2015, 23:32
To prawda, ze na tej grupie linkowanej przez Mamru dzieje sie sporo. Min. 5 chust dziennie, od okazji po perelki i limity za ponad 1,5 tys. Ale bez fb mozna zyc. Ja szukam jaskolek 4,2 :) tylko tu na forum dostalam oferte pozyczenia natkowych ptaszek + oferte kupna lnianych motylkow nati ;) takze spokojnie, da sie. Oczywiscie bedac tu i na fb, widzę ze tu ruch spowolniony jednak. Moze to kwestia ladowania fotek? Na fb klikasz i fotę z telefonu wrzucasz w minutę....hm
Gaja z tym wrzucaniem fotek masz dużo racji. Zdecydowanie łatwiej jest na fb. Niestety na forum trzeba mieć więcej czasu

Alien
14-05-2015, 23:40
Nie mam konta na fb ale na forum przez tapatalka foty też da się szybko wrzucić.

Piszę z telefonu

AniaJa
06-04-2017, 11:14
Czy teraz chusty sprzedają się tylko przez facebooka? Próbuję wyprzedać stosik, a tu słabo to idzie... Na fb mnie nie ma i bardzo nie chcę być. Może wiecie - czy tam trzeba sprzedawać osobiście, czy można przez kogoś?

Emila
06-04-2017, 11:35
Czy teraz chusty sprzedają się tylko przez facebooka? Próbuję wyprzedać stosik, a tu słabo to idzie... Na fb mnie nie ma i bardzo nie chcę być. Może wiecie - czy tam trzeba sprzedawać osobiście, czy można przez kogoś?
A może olx?

AniaJa
06-04-2017, 11:45
A może olx?
Tam też wystawiłam, już dawno :(

mTuśka
06-04-2017, 11:51
I allegro


No i ten nieszczesny fb.

AniaJa
06-04-2017, 12:19
Na allegro też wystawiałam i nawet coś zeszło, ale jak mi opłaty doszły do 20-paru zł, to się poddaję... Może co jakiś czas wystawię.

Czy na tym fb trzeba osobiście wystawiać, ze swojego konta? Czy można z czyjegoś?

mTuśka
06-04-2017, 12:37
Najlepiej ze swojego .ale jak masz pusty feedback to mozna z czyjegos tzn np jakies aktywnej feedbackowo kolezanki.

gosia2809
06-04-2017, 12:47
dzięki dziewczyny za podbicie tematu, może dzięki zalinkowanej stronie sprzedam w końcu swoje MT...

AniaJa
06-04-2017, 12:56
Najlepiej ze swojego .ale jak masz pusty feedback to mozna z czyjegos tzn np jakies aktywnej feedbackowo kolezanki.
Nie mam w ogóle konta i właśnie nie chcę mieć :) Czy te feedbacki to się zbiera tylko z okazji chustowych czy tak po prostu za inne rzeczy też? Nie znam się ;)

mTuśka
06-04-2017, 12:59
Zbiera sie za sprzedaz i kupno chust i art okolochustowych/dzieciowych.
Feedback to nic innego jak komentarz transakcji.

gosia2809
06-04-2017, 13:25
to ja pewnie bez żadnego i tak nie sprzedam :P ale zobaczymy :) 3majcie kciuki albo chociaż polubcie moje MT:mighty:

edytuję.... matko jakie tam zasady...wyższa szkoła jazdy, jakieś karteczki, daty, podpis, feedbacki ech...

AniaJa
06-04-2017, 13:40
mTuśka dzięki za info :)

Gosiu trzymam kciuki ;)

gosia2809
06-04-2017, 14:31
ja chyba spasuję do wakacji... Bo musiałabym znowu mamę angażować w mierzenie pasów itd.. robienie nowych zdjęć z datą a mama ma kiepski aparata i zdjęcia wyjdą jeszcze gorsze niż te co mam obecnie... trudno

gazetka
06-04-2017, 20:59
A ja chcialam zalozyc watek "dlaczego handel chustami przeniosl sie na fb"...
Dla mnie wcale nie jest latwiej na fb, z tapatalka sie wrzucaja od razu fotki, a na fb chca jakies karteczki z datami, feedbacki z roznych grup, a na forum to jakos bardxiej przejrzyscie zawsze bylo... Jak zaczynalam 3,5 r temu, wszystko bylo tutaj, teraz juz jest tam :(
Co nie zmienia faktu ze wystawilam tam i sprzedalam, a tu nie


Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A10-70F przy użyciu Tapatalka

Soul
29-04-2017, 07:55
Ja kocham forum całym sercem, fb nie umywa się tematycznie, ani pod względem kopalni wiedzy, jaką jest forum, itd - ale założyłam konto na fb tylko i wyłącznie do kupowania i sprzedawania chust, oraz po to by dołączyć do grupy chustowej lokalnej, mieć info o godzinach spotkań, akcjach.. :)

I się dało :) Choć mój M lekko się obraził, że nie "dodałam go do znajomych" :lol: no cóż, ja nikogo nie dodałam, bo to mnie właśnie przerażało w fb, to "lubienie, dodawanie" a jak kogoś zapomnę, pominę, ktoś się obrazi..? Dżizas. Znajomych i przyjaciół mam w realu :)
Także mam czysto techniczne konto tylko do celów chustowych i się da :)

I absolutnie nie żałuję, bo kupiłam tam naprawdę cudowne chusty :)

Wiewiórka
29-04-2017, 11:00
Gosia ma ładnego i fajnego mietka, weźcie jego od niej. Widziałam osobiście. Ma standardowe pasy no nie?
Albo zostaw do noszenia drugiego