PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka wysokosc MT?



asiunia0000
04-06-2009, 11:02
Jaka powinna byc wysokosc MT w stosunku do wzrostu dziecka? Bo szerokosc juz wiem, a nad wysokoscia sie zastanawiam.... I jeszcze jaka dlugosc pasow bylaby wystarczajaca na faceta 185wzrostu, 105kg, 100 w pasie :D ? Heh... Bo ja mala kobitka jestem 160, 47kg i jak cos kupuje na siebie, to juz mezus nie ponosi, bo nie starcza, a ja nie lubie za bardzo jak cos mi sie majta miedzy nogami :|

Linda
04-06-2009, 11:49
Szerokosc pasow, ilosc wypelnienia dobierasz dla siebie, lub innej osoby noszaczej. Szerokosc i wysokosc panela dobiera sie do dziecka. Generalnie jest tak, ze gdy kupisz MT dla 6 miesieczniaka, to ten sam MT bedzie juz za waski, za krotki dla 18 miesiecznego dziecka. Musisz podac jakiego wzrostu jest twoje dziecko.

Anntenka
04-06-2009, 13:07
Przede wszystkim trzeba precyzyjnie określić co to jest wysokośc MT:
U mnie jest to wysokość panela od miejsca wszycia pasa dolnego (czyli nie wliczam szerokości pasa dolnego) do momentu załamania zagłówka przy karczku dziecka (czyli do miejsca wszycia górnej krawędzi pasów ramiennych). Nazwijmy ją we wzorze W.
Potrzebny mi jest potem wymiar dziecka w pozycji siedzącej, od płaszczyzny na której siedzi do podstawy czaszki dziecka. Nazwijmy ją tutaj p.
I teraz:
W = p + 10 cm (czasem 7) na dupkę po zawiązaniu w MT, bo przecież dupka sięzaokrągla i zabiera trochę materiału pod siebie.

U mojego dwuipółletniego synka wyglądałoby to tak:
W = 40 cm + 10 cm
W = 50 cm (do tego pas dolny oczywiście i jak komuś się podoba to jeszcze wystający w górę zagłówek)

Mam nadzieję że zrozumiale napisałam :)

A tutaj "W" na obrazku:

http://images48.fotosik.pl/138/72b60fcd85d517cbm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=72b60fcd85d517cb)

asiunia0000
04-06-2009, 16:50
Dzieki. Wyjasnienie super. Czyli trzeba zmierzyc malucha jak siedzi...

Vena
29-08-2011, 13:45
Podnoszę wątek, bo mam przed sobą podjęcie decyzji co do wysokości panela w zamawianej hybrydzie.
Gdzie faktycznie powinien sięgać panel (bezzagłówkowy, taki z miękkim kapturkiem)? Podstawy czaszki czy niżej (połowy szyi, nasady szyi, itp.)?
Hybryda ma starczyć na długo, bo będzie miała regulowany dół, no ale wysokości nie da się wyregulować, więc trzeba się na coś zdecydować...
Będę wdzięczna za Wasze opinie.

kociakocia
29-08-2011, 14:03
Vena, wszystko zależy w jakim wieku jest Twoje dziecko, poniżej roku zdecydowanie panel musi sięgać do uszka i dobrze wspierać główkę.

Vena
29-08-2011, 14:13
Dzięki, Kociakocia :) - tak też intuicyjnie mi się zdawało, ale różne zdjęcia użytkowników MT wiedziałam i nie było to takie oczywiste.
Młody ma 8 mies. z hakiem.
A czy w MT z zagłówkami nie jest tak, że sam panel sięga niżej, np. do nasady szyi, a to zagłówek pełni rolę podtrzymywacza głowy?

kociakocia
29-08-2011, 16:29
Vena :) i zagłowek i wyższy panel pełnić będzie tą samą funkcję, podtrzyma niewielkiego człowieka jak należy :) Większe dzieci, powyżej roku zaczną po mału wyciagać łapki, a wsparcie zagłówka czy panela nie będzie już odgrywało tak megaistotnej roli, mimo, że będzie nadal potrzebne, bo wkońcu co to jest np. 14mcy, to jeszcze mało.

Zdarza mi się szyć dla toddlerka panel do ucha, bo rodzice chcą mieć większe nosidło, na dłużej. A w przypadku MT można tak zawiązać górne pasy pod pupą dziecka, że skrócą subtelnie wysokość zbyt dużego panela. (pod pupą, a nie na kości ogonowej)
Należy brać też pod uwagę, że nie każdy zagłówek ma dobrą konstrukcję i mimo iż miał pelnić swoją funkcję, będzie się odginał. Z doświadczenia już wiem, że to kaptur jest niezbędny, podtrzyma głowę śpiącego dziecka, ochroni przed słońcem, etc.

:)

marta-la
29-08-2011, 16:49
Z doświadczenia już wiem, że to kaptur jest niezbędny, podtrzyma głowę śpiącego dziecka, ochroni przed słońcem, etc.

:)

Ja z doświadczenia mogę napisać że kapturek nie jest niezbędny bo najzwyczajniej w świecie są dzieci które nie tolerują zakładania czegokolwiek na główkę. Moja Zosia każdą próbę założenia jej kapturka czy to w MT czy AP kwitowała wielkim wrzaskiem. Wiem też od klientów że niektóre dzieci niestety tak mają. U nas sprawdził się tylko podwiązywany zagłowek.

Vena
29-08-2011, 21:31
A w przypadku MT można tak zawiązać górne pasy pod pupą dziecka, że skrócą subtelnie wysokość zbyt dużego panela. (pod pupą, a nie na kości ogonowej)
:)
Kociakocia, a czy mogłabyś opisać ten sposób wiązania skracającego panel?

kociakocia
30-08-2011, 00:46
Proszę bardzo :)

Na przykładzie zdjęcia pasy ramienne przekładamy pod nóżkami dziecka i w zależności od ich dlugości i naszych upodobań:

a) wiążemy supeł pod pupą malucha i finito
b) robimy twista, supeł lub zwykłe przełożenie pasów pod pupą dziecka, nastepnie prowadzimy pasy pod nóżkami, tak by zawiązać je z przodu

https://lh6.googleusercontent.com/-vfwfAYG-bUQ/TlwUVg7LWUI/AAAAAAAAB48/ZDumGSUhBCA/s512/wi%2525C4%252585zanie.jpg

Vena
30-08-2011, 21:18
Kociakocia - dzięki, będę próbować.
Przepiękne zdjęcie!