PDA

Zobacz pełną wersję : Czy spięte napy w pieluszkach one size nie przeszkadzają dziecku?



anita_now
10-05-2015, 13:32
Używam pieluszek one size, kieszonek i otulaczy. Żeby dopasować wielkość pieluszki spinam napami do rozmiatu M. (Córka ma 8,5 mies,starszą zaczęłam wielopieluchować jak miała 1,5roku, więc nie było tego prpblemu) Zauważyłam, że te napki układają się tak w poprzek do ciała i potem odznaczają się na podbrzuszu. Córka pełza i opiera się o podłogę właśnie w miejscu tych nap. W nocy przwkręca się na brzuszek i rano też ma odciśnięte te napy. (nie te w pasie, tylko te niżej) Zaczęłam zakładać jej na ten największy rozmiar, ale wtedy są prześwity przy nóżkach. Co robić? Może coś źle spinam te napy? Jak ułożę sobie pieluszkę z wkładem w ręku to jest ok, a jak zakładam małej to napy stają dęba. Też tak macie?

sowa_przemądrzała
11-05-2015, 00:28
Układam pieluchę tak, żeby powstała płaska zakładka, nic mi nie staje dęba :) Chyba że masz na myśli napki zmniejszające obwód. Jeśli tak, to upewnij się, że zachowujesz odpowiednie odstępy, bo u jednych producentów zapina się napki obok siebie, a u innych się jedną opuszcza. I rzeczywiście jak się nie zachowa tej przerwy to się brzydko układają.

anita_now
11-05-2015, 09:12
No właśnie też tak układam, żeby była płaska zakładka, ale jak naciągam na pupkę i nawet na pupie układam, to mi się odkształca. Tak myślę sobie, że może za długie wkłady wkładam, więc dziś będę kombinowała z mniejszymi albo będę je mocniej zawijać. Dzięki za odpowiedź. Przynajmniej wiem, że tylko ja tak mam i mogę to wyeliminować :-)

NEMO
11-05-2015, 10:53
a możesz wkleić zdjęcie, jak zawijają Ci się te napki? może szybciej coś wymyślimy...

Krypto
11-05-2015, 22:29
Ale nie rozumiem, w pieluszce przecież jest wkład, który dobrze izoluje napy (nawet sterczące) od ciałka dziecka...

Roanna
11-05-2015, 23:00
Na brzuchu chyba nic się nie odciskało nigdy nas, więc może faktycznie wklej jakieś zdjęcie,żeby zobrazować lepiej... U mojego synka natomiast (po długości wszsytkie pieluchy rozpięte na maxa) często podczas snu odbijają się napy na nóżkach, gdy śpi na boku.. i tez czasem myślę, że przecież musi bo to drażnić.