PDA

Zobacz pełną wersję : Obtarte nóżki



Wifee
25-04-2015, 23:06
Od jakiegoś czasu zauważyłam, że moja córka ma poobcierane nóżki szczególnie jak mam w samolot tetrę złożoną i wydaje mi się, że też od wełnianego otulacza. Czy jest to normalne u waszych dzieci? Szczerze mówiąc, miałaby ładniejszą skórę w jednorazówkach bo tam bez siusiów jest a dziewuszka nie sygnalizuje, że ma mokro(wydaje mi się, że to główny powód obtarć). Nie wiem co mam robić. Ma razie smaruję sudocremem ale będę musiała przestać bo przecież pozapycha mi pieluszki. Nic jej nie obciska. Otulacz mamy wełniany z ecodidi, dość obszerny. Dziewczynka raczkuje i uczy się chodzić. Zarówno pupcia jak i nóżki z czerwonymi kropkami lub otarciami(nie jest to przesadne ale jest i na pewno jej przeszkadza).

Ponawiam pytanie: Co mam z tym zrobić? Czy wasze dzieci też tak miały?

kustafa
25-04-2015, 23:46
Z tego co piszesz, córka ma mokro od pupy. Moze spróbuj z wkłada z mikropolaru (tzw. sucha pupa)?

Wifee
26-04-2015, 09:14
Mam wkładki, ale wydaje mi się, ze nie działają jak powinny. Używam takich z Ecodidi(zamawiałam kilka razem z pieluszkami). Nie są obszerne ale mają gęsty polarek. Mimo to czuje, że skóra dziecka jest wilgotna. Właściwie mogłoby ich nie być równie dobrze. Zakładam je tylko na noc. Może powinnam spróbować odtłuścić pieluchy?

urkye
26-04-2015, 14:28
a zmieniałaś ostatnio proszek? mała ząbkuje? dawałaś jej ostatnio coś nowego do jedzenia/picia? powodów może być mnóstwo

Wifee
27-04-2015, 20:42
Ciągle próbuje coś nowego a czy ząbkuje nie wiem. Raczej nie widzę żadnych objawów ale ona zawsze ząbkowanie przechodziła lekko. Właśnie próbuję nowy proszek. Więcej czuwam, częściej przewijam. Czasem przewijam w nocy jak jest mokro. Wcześniej prałam w jelpie. Teraz próbuję innego proszku i wydaje mi się, że jest lepiej ale jeszcze poczekam i zobaczę :)

Roanna
27-04-2015, 23:38
A jakieś nagle objawiające się uczulenie na wełnę? Słyszałam, że czasem dzieci mają...
Choć z tego co piszesz, to ma również otarcia, a nie tylko wysypkę...

Jeszcze może być kwestia tego, że ma za dużo/za szeroko w kroku, a teraz się więcej rusza, a piszesz, że otulacz dość obszerny. Może spróbuj innej pieluchy, innego kroju, rozmiaru?

szalotka
28-04-2015, 17:32
Jeśli chodzi o otarcia nóżek, to mojemu synowi pomogła zmiana otulacza na wełniane gatki z nogawkami.

Wifee
30-04-2015, 08:21
Wełniane gatki rzeczywiście rządzą. Jak bardzo pilnuję czy mokro, też jest lepiej :) Dzięki dziewczyny :)