PDA

Zobacz pełną wersję : nosidło dla 14 mies dziecka-można usunąć dziękuję-chyba że komuś się przyda przy wyborze pierwszego nosidła



ediczek84
21-04-2015, 16:46
wolałabym chustę tylko problem taki że on bardzo ruchliwy i nie dam rady sama sobie go wpakować na plecy. z resztą mamy małe oświadczenie z chustą. nosiłam przez wakacje ale jak patrzę na zdjęcia to widzę tylko niedociągnięcia. wracając do nosidła: używane, w przyzwoitej cenie - bo przecież nie jest powiedziane że moja wiercipięta tam wysiedzi... jest jeszcze jedna kwestia- rozstrzał tuszy mojej i męża. ja 40 , mąż ok 100kg :P czy my znajdziemy jedno nosidło?
czytam wątki od wczoraj i coraz głupsza jestem... a nie chcę kupić byle jakiego z allegro i potem nie nosić w obawie że jednak szkodzę mojemu dziecku. ma ktoś może pomysł?

Cane
21-04-2015, 17:01
Ediczek przyznam, że u mnie w tym wieku rewelacyjnie się MT sprawdził... Młodego nosiłam ja [średniego wzrostu gruba baba ;)], znajoma [malutka, drobniutka], znajomy [wielki facet jak dąb] i ojciec Młodego [szczupły kurdupel]. Wszystkim było wygodnie :).

ediczek84
21-04-2015, 17:22
dziękuję za obrazową odp!;) gratuluję dystansu :) MT tj mei-tai? jakiś konkretny?znalazłam Pathi, ktoś też na forum wspominał o tej Pani

kornflejka
21-04-2015, 17:34
U nas rozstrzal spory miedzy mna a mezem i tula sie sprawdza, bo bardzo latwo ją dopasowac :)

ediczek84
21-04-2015, 17:42
tylko pewnie dorwać używaną tulę cieżko- patrzyłam wczoraj na nowe, ale na nówkę sie raczej nie zdecyduję na początek


U nas rozstrzal spory miedzy mna a mezem i tula sie sprawdza, bo bardzo latwo ją dopasowac :)

Karolcia82
21-04-2015, 17:47
no z 14m-cznym to już poszalejesz :) Ale ja jak zwykle poleca szyte na miarę :)

ediczek84
21-04-2015, 18:02
rozważę każdą podpowiedź:) kogo polecisz? jakie macie?

własnie znalazłam Twoj wątek Karolcia.. na co sie zdecydowałaś bo jeszcze nie doszłam do tego..


no z 14m-cznym to już poszalejesz :) Ale ja jak zwykle poleca szyte na miarę :)

kornflejka
21-04-2015, 18:09
tylko pewnie dorwać używaną tulę cieżko- patrzyłam wczoraj na nowe, ale na nówkę sie raczej nie zdecyduję na początek
Myślę,ze wcale nie tak trudno. Ja kupilam tu na forum używaną:) jest grupa na facebook (nie.pamietam nazwy) i tam tez dziewczyny sprzedają

Cane
21-04-2015, 18:24
dziękuję za obrazową odp!;) gratuluję dystansu :) MT tj mei-tai? jakiś konkretny?znalazłam Pathi, ktoś też na forum wspominał o tej Pani

To nie dystans, to rzeczywistość :twisted:
Tak, miałam mei-tai na myśli. Z tego co pamiętam to był to jeden z pierwszych MT szytych tutaj, przez forumowiczkę [ale nie pamiętam przez którą] :oops:. Pamiętam za to, że był w przepięknych, brązowych kolorach :heart:.

Ps. Dla dociekliwych tak, lata temu byłam na tym forum pod innym nickiem ;). Nick zmieniłam z powodu mojej córeczki ['], za mocno mi się kojarzy z maleńką :cryy:.

Karolcia82
21-04-2015, 19:52
ediczek trochę tych mamuś szyjących jest. Sama szukałam jakiś czas temu. Uszyłam w końcu u Doux Doux i jestem najszczęśliwszą osobą na świecie!! Teraz ma zamiar szyć u Pani_olo, ale szyje też Madam GG, Pathi, i jeszcze parę ale nie pamiętam nicków (przepraszam). Nosideł przetestowałam już 5 i jak dla mnie (i mojej córy) strzałem w 10 jest Doux! Idealnie na nas wykrojony co od razu zauważa się po ubraniu. Nic nigdzie nie pije, nie kuje, córy nie czuję, pomimo, że to już 8,5kg.

kaisa
21-04-2015, 20:12
Karolcia. A szyte na wymiar, to co to konkretnie znaczy? Dopasowane do mnie, czy do dziecka? Biorąc pod uwagę, że dziecko rośnie, a mi przydało by się ehh schudnąć po ciąży, to czy jest szansa, ze to nosidełko będzie pasować na nas za pół roku?

Eyja
21-04-2015, 20:21
Kaisa do dziecka. Wiec za pół roku może być dobre, a może być za małe. Zależy jak dziecko rośnie. Pamiętam ze jak szyłam dla roczniaka, to szybko wyrósł. Ale jak szyłam na 1,5 roku, to już starczyło do końca noszenia.

Chyba że uszycie MT, wtedy rzeczywiście starcza na bardzo długo. Bo pas biodrowy można podwinąć, z wcięciem uszyc. Tak jak Cane pisala i dla dorosłego się dopasuje każdego.

Karolcia82
21-04-2015, 20:23
Ja mam dopasowane i do mnie i do dziecka, dodałyśmy po 2cm dla córy, żeby za szybko nie wyrosła, ty pasy też masz regulowane, więc spokojnie.

ediczek84
21-04-2015, 23:37
a ja myślałam o gotowcu żeby szybciej było... z drugiej str wolałabym żeby nie wyrósł za prędko- szczypior jest póki co z małego. na dobrą fajnie jak by szło zapakować 2 latka, jak znam życie też będzie chciał żeby go tata ponosił. znalazłam właśnie "hybrydę regulowaną uszyte przez PANI_OLO " niby nie używane. a hybryda to co?!:-( jak zawsze dylemat co wybrać...



Kaisa do dziecka. Wiec za pół roku może być dobre, a może być za małe. Zależy jak dziecko rośnie. Pamiętam ze jak szyłam dla roczniaka, to szybko wyrósł. Ale jak szyłam na 1,5 roku, to już starczyło do końca noszenia.

Chyba że uszycie MT, wtedy rzeczywiście starcza na bardzo długo. Bo pas biodrowy można podwinąć, z wcięciem uszyc. Tak jak Cane pisala i dla dorosłego się dopasuje każdego.

Eyja
21-04-2015, 23:57
Hybryda ma górne pasy wiązane, a w pasie klamrę. Ale czytałam ze Pani olo to malutka hybryda.
Nubigo franciszki wisiało długo na bazarku. Podpytaj o rozmiary. A może manduca? Ma rozpinany panel.
Nie masz możliwości czegoś przymierzyć w okolicy?

ediczek84
22-04-2015, 01:36
patrzę na okoliczne sklepy i... ciężko! przymiarka fotelika samochodowego owszem ale nosidło? hm womar kuszące wzorami i wisiadła przodem do świata. swoją drogą widziałam nawet dziecko w chuście...przodem



Hybryda ma górne pasy wiązane, a w pasie klamrę. Ale czytałam ze Pani olo to malutka hybryda.
Nubigo franciszki wisiało długo na bazarku. Podpytaj o rozmiary. A może manduca? Ma rozpinany panel.
Nie masz możliwości czegoś przymierzyć w okolicy?

bansza
22-04-2015, 01:56
Pani olo robi też regulowane hybrydy i one już całkiem spore są, bo malucha w bodziakach na 80 noszę w calkiem skróconym panelu.
Ja polecam kupić nosidlo w okazjonalnej cenie i wtedy jeśli okaże się nie pasujące można bez problemu sprzedać i wziąść inne, u mnie tą metodą przewinęło się już kilka nosideł ;-)
Osobiście mogę polecić bo fajnir sprawdzał się dwurozmiarowy MT od Pathi - przymierzalam go na różne dzieci ;-) no i właśnie ta hybryda regulowana pani_olo

ediczek84
22-04-2015, 02:23
ja dalej szukam :P Pani Olo ma odległe terminy o ile dobrze pamiętam. ale do Pathi pierwszej zajrzałam.chciałabym na dniach zdecydować ,czas goni, pogoda się robi a ja podwojnym wózkiem nie wszędzie dojadę. wolałabym chustę skoro mam, no ale...
miejmy nadzieję że nosidło zostanie zaakceptowane


Pani olo robi też regulowane hybrydy i one już całkiem spore są, bo malucha w bodziakach na 80 noszę w calkiem skróconym panelu.
Ja polecam kupić nosidlo w okazjonalnej cenie i wtedy jeśli okaże się nie pasujące można bez problemu sprzedać i wziąść inne, u mnie tą metodą przewinęło się już kilka nosideł ;-)
Osobiście mogę polecić bo fajnir sprawdzał się dwurozmiarowy MT od Pathi - przymierzalam go na różne dzieci ;-) no i właśnie ta hybryda regulowana pani_olo

bansza
22-04-2015, 06:59
A widziałaś hybryde z bazarku za 200?to tyle co szycie nowej lub nawet taniej. Właśnie taką mam u siebie (jedynie panel bardziej dziecięcy).
Jeśli chodzi o Pathi to napisz z pytaniem o terminy bo pracuje nad dużym zamówieniem za granice.

urkye
22-04-2015, 07:26
Manduca jest spoko. Daje radę i przy mniejszym dziecku i przy większym. Z naszego nosidła korzystały przeróżne osoby w charakterze noszących - szczupłe, średnie i wielcy panowie (pod 120kg i 190cm;)) Zawsze udawało się tak ustawić nosidło, żeby było wygodnie i noszącemu i dziecku. My jesteśmy zadowoleni:)

Karolcia82
22-04-2015, 08:51
Pani_olo robi również regulowane całe na klamry, takie właśnie teraz zamówiłam.

ediczek84
22-04-2015, 13:21
własnie rozważam mt pathi bazarkowe i ono. ktoś coś o ono? fajne ceny...

Kreska
22-04-2015, 13:40
ono jest raczej dla mniejszych dzieci... wiec przy 14miesieczniaku moze szybko byc za male.
ale to tez zalezy jakiej budowy/wielkosci jest dziecko

Karolcia82
22-04-2015, 14:46
Dokładnie, zwracaj uwagę na rozm.

catchorr
26-06-2015, 11:40
A czy ergobaby ma taki regulowany panel jak manduca? Jest możliwość przedłużenia?

Patrycja89
26-06-2015, 11:46
nie ma niestety