PDA

Zobacz pełną wersję : Ręczniczki Ikea NÄCKTEN a noworodek



madlenka
27-03-2015, 19:15
Proszę o radę doświadczonych mam. Czy ręczniczki ikeowskie (Krama albo Nackten, które lepsze?) sprawdzą się u noworodka w opcji:
- solo na dzień
- z dodatkowym wkładem z ręczniczka polarkowo - bambusowego na noc?

Jak jest z ich chłonnością? Są lepsze od tetry, prefoldów bambusowych, formowanek czy tak samo często trzeba je zmieniać? Szukam najbardziej ekonomicznej opcji.

mTuśka
27-03-2015, 19:19
Pod warunkiem ze masz suszarke bo jak nie to robi sie z nich papier scierny.

madlenka
27-03-2015, 19:23
mTuśka, masz na myśli taką suszarkę bębnową? Jeśli schną wywieszone to tracą na miękkości?

Wiewiórka
27-03-2015, 19:29
te reczniki są świetne dla noworodka, z czasem robia sie twardawe ale ja ich głównie używałam jako wkładów do kieszonek, wiec fakt ich twardości nie wpływał na komfort użytkowania. Nadają sie na dzień, na noc nie założyłabym (chyba że jako dodatkowy wkład)

madlenka
27-03-2015, 20:05
Wiewiórka, a ręczniczek (Nackten składany 4 razy) + wkład polarek z bambusem (2 warstwy) nie da rady na kilka godzin? Raczej na pewno co najmniej raz będę przebierać synka w nocy.

Wiewiórka
27-03-2015, 20:51
a po co polarek z bambusem? Można złożyć gwa ręczniczki na raz to wytrzyma dłużej w dzień. Na noc polecam kieszonki (np. ja używałam na początku fuzzi bunz i charlie banana) lub formowanki+otulacz

HoliPoli
27-03-2015, 21:45
Pod warunkiem ze masz suszarke bo jak nie to robi sie z nich papier scierny.

Można rozetrzeć
ja suszarki nie mam i ręcznik trę o ręcznik, już po złożeniu do pożądanego kształtu. Nic się z mała pupą nie działo złego

mTuśka
27-03-2015, 21:52
Można rozetrzeć
ja suszarki nie mam i ręcznik trę o ręcznik, już po złożeniu do pożądanego kształtu. Nic się z mała pupą nie działo złego
Za leniwa jestem.jakbym je jeszcze miala rozcierac :eek:
Przez tydzien nie mialam suszarki bo byla w serwisie to mialam istna żałobę :p

madlenka
27-03-2015, 22:38
Polarek żeby nie czuł wilgoci, bambus dla lepszej chłonności.
Formowanki dla noworodka to większy wydatek niż ręczniczki a i tak trzeba do nich wkład, bo wątpię że sama formowanka starczy na noc.

Wiewiórka
27-03-2015, 22:47
Polarek żeby nie czuł wilgoci, bambus dla lepszej chłonności.
Formowanki dla noworodka to większy wydatek niż ręczniczki a i tak trzeba do nich wkład, bo wątpię że sama formowanka starczy na noc.
aha, mówisz o 2 rzeczach? Polarek i owszem. Wkłady do formowanki? No co ty... Do formowanki zwykle nie trzeba wkładu i to właśnie formowanki mają najwieksze szanse wytrwać całą noc.

anczess
27-03-2015, 22:49
Pod warunkiem ze masz suszarke bo jak nie to robi sie z nich papier scierny.


To się lekko zmartwiłam :( miałam w planach używać na dzień jako wkładów do otulaczy ale jak robią się twarde to już sama nie wiem... Może obszyje je z jednej strony flanelą :) nie będzie za grubo dla noworodka?

madlenka
28-03-2015, 00:40
Ponoć płukanie w kwasku przywraca miękkość :)

Wiewiórka, jest szansa, żeby nie przebierać noworodka całą noc? To chyba mało realne :)

Wiewiórka
28-03-2015, 01:12
Ponoć płukanie w kwasku przywraca miękkość :)

Wiewiórka, jest szansa, żeby nie przebierać noworodka całą noc? To chyba mało realne :)
jeśli nie zrobi kupę to jest szansa. Zależy od egzemplarza

anczess
29-03-2015, 00:41
Ponoć płukanie w kwasku przywraca miękkość :)


Mam w domu ręczniki ale dawno nie były w użyciu i faktycznie twarde się zrobiły. Sprawdzę, czy ten kwasek pomoże :) Dziękuję za radę :D

margeritta
29-03-2015, 09:55
ja dawałam na ręcznik papierek jednorazowy i dzięki temu nie było czuć że są twarde nawet jak już trochę stwardniały,
te ręczniki na początku nie mają chłonności, trzeba kilka razy wyprać,
jak cztery lata temu córkę pieluchowałam były większe i grubsze, nadawały się na cały okres pieluchowania, teraz są cienkie i tylko dla maluszków się sprawdzają

anczess
29-03-2015, 10:36
hmmm, zaczęłam się zastanawiać czy nie lepiej zainwestować w tanie pieluchy tetrowe zamiast tych ręczników. Cenowo w sumie podobnie wychodzi.

madlenka
29-03-2015, 11:26
Wydaje mi się, że tetra jednak mniej chłonna. Chyba, że wybrać bardzo grubą, ale wtedy też cena wyższa.
Zastanawiam się, które kupić - czy malutkie Krama 30x30 czy Nackten 30x50. Pierwsze składałabym na 3, drugie na 4. Różnica w cenie za 1 szt. ręczniczka to 20 groszy. Nackteny będą pewnie chłonniejsze, ale czy nie dużo będzie napakowane do pieluszki (u noworodka)?

kaisa
29-03-2015, 11:38
U nas ręczniki nie dały rady, za mała chłonność. I szybko zrobiły się twarde mimo kwaskowania.

A noworodka przebierałam co najmniej 3razy w nocy.

anczess
29-03-2015, 13:05
Na noc zaopatrzyłam się w formowanki a w ciągu dnia zamierzałam stosować tetrę, prefoldy i właśnie ręczniki z IKEA ale już sama nie wiem, czy te ręczniki to dobry pomysł...

HoliPoli
29-03-2015, 14:52
hmmm, zaczęłam się zastanawiać czy nie lepiej zainwestować w tanie pieluchy tetrowe zamiast tych ręczników. Cenowo w sumie podobnie wychodzi.

Tetra tania też nie jest mega chłonna... Tzn u nas tetra cienka była używana dłuzej niż ręczniczki ale to była tetra 80x80, więc duża
no i tetra też twardnieje


Wydaje mi się, że tetra jednak mniej chłonna. Chyba, że wybrać bardzo grubą, ale wtedy też cena wyższa.
Zastanawiam się, które kupić - czy malutkie Krama 30x30 czy Nackten 30x50. Pierwsze składałabym na 3, drugie na 4. Różnica w cenie za 1 szt. ręczniczka to 20 groszy. Nackteny będą pewnie chłonniejsze, ale czy nie dużo będzie napakowane do pieluszki (u noworodka)?

Dla noworodka zdecydowanie te mniejsze. I tak podnoszą tyłek sporo do góry w porównaniu z jednorazówkami

danae
29-03-2015, 15:00
Tetra tania też nie jest mega chłonna... Tzn u nas tetra cienka była używana dłuzej niż ręczniczki ale to była tetra 80x80, więc duża
no i tetra też twardnieje



Dla noworodka zdecydowanie te mniejsze. I tak podnoszą tyłek sporo do góry w porównaniu z jednorazówkami
no ok, ale co z chłonnością? moja panna ma taki sik, że po jednym ten mały ręcznik nie wytrzymywał i wyciekało z otulacza...

HoliPoli
29-03-2015, 15:08
no ok, ale co z chłonnością? moja panna ma taki sik, że po jednym ten mały ręcznik nie wytrzymywał i wyciekało z otulacza...

W sensie noworodek taki sik miał? To nieźle :D
u nas nie było z tym problemu, jak się zaczął to była na tyle duża, że duża tetra składana w prostokąt była ok

madlenka
29-03-2015, 20:54
Nie straszcie z tym sikiem :D Naprawdę jestem w kropce. Wolałabym większe, bo i chłonniejsze i dłużej poużywam, ale z drugiej strony, żeby nie robiły wielkiej pupy i na pleckach nie było grubo nałożone.

Tetry nie chcę, bo jest duża, a ja nie mam zbyt wiele miejsca na suszenie, poza tym nie będzie mi się chciało jej składać, prasować. Do ręczniczków dokupię pled Kraksis, potnę na wkłady i dopakuję na noc, żeby dłużej pospał, nie czuł wilgoci. Z jednego kocyka wyjdą 52 wkładki 30x12.

danae
29-03-2015, 21:12
Nie straszcie z tym sikiem :D Naprawdę jestem w kropce. Wolałabym większe, bo i chłonniejsze i dłużej poużywam, ale z drugiej strony, żeby nie robiły wielkiej pupy i na pleckach nie było grubo nałożone.

Tetry nie chcę, bo jest duża, a ja nie mam zbyt wiele miejsca na suszenie, poza tym nie będzie mi się chciało jej składać, prasować. Do ręczniczków dokupię pled Kraksis, potnę na wkłady i dopakuję na noc, żeby dłużej pospał, nie czuł wilgoci. Z jednego kocyka wyjdą 52 wkładki 30x12.
wiesz, dzieci są baaaardzo różne. u nas ten większy ręczniczek też jest załatwiony jednym sikiem;) i to tak, od pierwszych dni, stąd czekałam z używaniem wielo do 4 tygodnia (wcześniej nie udało mi się dojść do kompromisu między chłonnością a grubością...)

tylko parę uwag mam do tego ci napisałaś: tetra schnie błyskawicznie, więc ja suszę ją złożoną, zajmuje tyle miejsca co ręcznik a i tak wysycha szybciej (ta gruba)
tetry (i innych wkładów) się nie prasuje, bo to zmniejsza chłonność (i chwała - jest mniej roboty:lol:)

moim zdanie ciężko dobrać taki optymalny zestaw który sprawdzi się dla danego dziecka i to jeszcze przez cały okres pieluchowania, niestety (dla portfela, ale stety dla pieluchświrstwa:lool:)

katrioszka
30-03-2015, 08:15
tetry (i innych wkładów) się nie prasuje, bo to zmniejsza chłonność (i chwała - jest mniej roboty:lol:)

Czekam na niemowlaka i podczytuję ten wątek. Tutaj pojawiła się moja wątpliwość. Przy składaniu na próbę takiej gładkiej, przyniesionej ze sklepu tetry nie było problemu. Ale po wypraniu i wysuszeniu tetra się pofalowała, a poskładana bez prasowania jest strasznie gruba (nawet ta mniejsza, która nie jest podwójnie tkana). Próbowałam ją naciągać, składać na różne sposoby i nic... Czyli co? Jednak prasować? Wiem, że to zmniejsza chłonność, ale nie chciałabym robić takiej dużej pupy maluchowi. Chyba że może ma ktoś na to jakiś sposób? Te ręczniczki z Ikei są cieńsze po złożeniu?

HoliPoli
30-03-2015, 09:22
Katrioszka, dla noworodka to tetrę najlepiej składać w tzw samolot czy tam origami a nie w prostokąt.
aha, no i zależy jaką masz wielkość tej tetry, bo wiadomo, że 80x80 będzie dwa razy grubsza niż 40x80 :ninja:

a co do falowania - ja rozciągam w rękach (a częściej męża do tego nakłaniam, bo to bywa męczące przy dużej ilości) i dopiero wtedy składam w pożądany kształt

kaisa
30-03-2015, 09:22
Ja używałam tetry dla niemowlaka i nie miałam problemu z za dużą pupą ;)
Wszystko zależy od wielkości dziecka.

A jaki masz wymiar tej tetry?

katrioszka
30-03-2015, 10:02
No właśnie cienką 40x80, ale po złożeniu, nawet w samolot, wydaje mi się nadal za duża przez te wszystkie pofalowania... Ale w sumie jak zapakuję w to malucha, to się chyba trochę naciągnie i przygniecie, więc może nie będzie tak źle?

HoliPoli
30-03-2015, 10:04
Myślę, że będzie ok. Poza tym noworodki bywają mniejsze i większe, zobaczysz jak sie urodzi :)
moja raczej z tych niewielkich była a tetra cienka 70x80 składana w samolot była bardzo ok

kaisa
30-03-2015, 10:08
Ja też używałam większej 70x70 i pasowała dobrze.
Może jak Ci zależy na większej chłonności, a mniejszej grubości to kup na próbę coś z bambusem?

katrioszka
30-03-2015, 10:08
Dziękuję bardzo za rozwianie wątpliwości :) Bo na początek postawiłam głównie na tetrę i chciałabym uniknąć dodatkowych inwestycji. Dziękuję raz jeszcze.

madlenka
30-03-2015, 16:44
Danae, dzięki za opinię :) Jak oceniłabyś chłonność tetry 80x80 złożoną w samolot z chłonnością ręczniczków ikea?


wiesz, dzieci są baaaardzo różne. u nas ten większy ręczniczek też jest załatwiony jednym sikiem;) i to tak, od pierwszych dni, stąd czekałam z używaniem wielo do 4 tygodnia (wcześniej nie udało mi się dojść do kompromisu między chłonnością a grubością...)

tylko parę uwag mam do tego ci napisałaś: tetra schnie błyskawicznie, więc ja suszę ją złożoną, zajmuje tyle miejsca co ręcznik a i tak wysycha szybciej (ta gruba)
tetry (i innych wkładów) się nie prasuje, bo to zmniejsza chłonność (i chwała - jest mniej roboty:lol:)

moim zdanie ciężko dobrać taki optymalny zestaw który sprawdzi się dla danego dziecka i to jeszcze przez cały okres pieluchowania, niestety (dla portfela, ale stety dla pieluchświrstwa:lool:)

danae
31-03-2015, 14:52
madlenka, kluczowe chyba jest to, jaka tetra;) ja mam tę grubą, ale mniejszą (60x80), mnie było niewygodnie nią pieluchować, zresztą nadal nie używam dla Małej (1,5mca ma) tetry i wolę używać wkładów. ręczniczki z ikei imo nie są zbyt chłonne, one takie cienkie raczej (jak na ręcznik)... tetra (ta gruba) na pewno jest bardziej chłonna od ręczniczków.

z tym, że jak dla mnie używanie wielorazówek wiąże się z ciągłymi reorganizacjami stosiku i wcale nie jest ekonomiczne, bo w zależności od etapu na jakim był Starszak sprawdzały się różne rzeczy, a teraz przy Małej okazuje się, że jeszcze inne są ok... :P ale są osoby, które potrafią pieluchować tylko przy użyciu tetry i otulaczy, więc da się;)

HoliPoli
31-03-2015, 15:01
(...)ale są osoby, które potrafią pieluchować tylko przy użyciu tetry i otulaczy, więc da się;)

To o mnie :ninja:
no i plus ręczniczki z ikea :D
(aaa no dobra, jeszcze mam 5szt formowanek nocnych)

danae
31-03-2015, 15:54
To o mnie :ninja:
no i plus ręczniczki z ikea :D
(aaa no dobra, jeszcze mam 5szt formowanek nocnych)
podziwiam;) mnie co rusz potrzebne co innego:hide: przez to mam tonę pieluch, a i tak właśnie odczuwam bolesny brak kilku:lol:

anczess
10-04-2015, 11:00
Tetra tania też nie jest mega chłonna... Tzn u nas tetra cienka była używana dłuzej niż ręczniczki ale to była tetra 80x80, więc duża
no i tetra też twardnieje



Dla noworodka zdecydowanie te mniejsze. I tak podnoszą tyłek sporo do góry w porównaniu z jednorazówkami

Byłam ostatnio w IKEA i oglądałam te ręczniki i porównywałam. Te większe są strasznie cienkie a te mniejsze to nie wiem czy się dobrze sprawdzą. Wydaje mi się, że jak tetrę złożę i zrobię grubszą z przodu to będzie lepsza niż ręczniki. Także zaopatrzę się jeszcze w kilka pieluch terowych. Tetra twardnieje ale jak się ją naciągnie to nie jest już taka twarda (przynajmniej ta moja po starszym synku). A kupowałam ją w markecie w promocji 10 szt za 5 zł.

Aha te ręczniki, które kupowałam 3 lata temu są grubsze niż te w obecnej ofercie. Widziałam jeszcze takie: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20163595/. Wydają się najbardziej chłonne. Można też kupić ten: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80163583/ i pociąć go na trzy o wymiarach ok 30x50. Wychodzi drożej, ale według mnie bardziej chłonne.

Jaki wywód mi wyszedł ale musiałam gdzieś spisać swoje spostrzeżenia, gdyż muszę jeszcze pomyśleć nad kwestią ręczników ;)

Liliowa
02-05-2015, 08:43
My używaliśmy otulaczy u noworodka i tetra się nie sprawdziła. Wkładałam właśnie ręczniczek z ikei (potem nawet dwa!) i na to kawałek polaru, także było mięciutko i to się sprawdziło. Teraz córa ma 6 miesięcy i używamy kieszonek - prezent gwiazdkowy - i już się do nich przyzwyczaiłam, także otulacze poszły w kąt.

gosiamy
08-05-2015, 14:10
To o mnie :ninja:
no i plus ręczniczki z ikea :D
(aaa no dobra, jeszcze mam 5szt formowanek nocnych)

Holi, jak często zmieniasz Ninie taki zestaw otulacz+tetra? Mi dziś Lila w 1,5h przesikała noworodkowy bambus PUPPI + booster konopny. Wkład po prostu nie wytrzymał, a otulacz coś mało rozgarnięcie założyłam i po nóżce poszło. Czy to możliwe, że Bambino Mio (te od 2,5kg) są za luźne przy nóżkach u Lili? Bo ja mam wrażenie, że Jej nóżki są za szczuplutkie... Ale co w takiej sytuacji? Przecieka mi tam...

HoliPoli
08-05-2015, 14:57
Holi, jak często zmieniasz Ninie taki zestaw otulacz+tetra? Mi dziś Lila w 1,5h przesikała noworodkowy bambus PUPPI + booster konopny. Wkład po prostu nie wytrzymał, a otulacz coś mało rozgarnięcie założyłam i po nóżce poszło. Czy to możliwe, że Bambino Mio (te od 2,5kg) są za luźne przy nóżkach u Lili? Bo ja mam wrażenie, że Jej nóżki są za szczuplutkie... Ale co w takiej sytuacji? Przecieka mi tam...

Co siku czyli bywa że co 15 minut. Jak siknie dwa razy to zazwyczaj się przesika. Ale jej mokro przeszkadza, wiec daje znać szybko.

a otulacz musi być dopasowany. Nina też szczupła (jeszcze, bo już coraz mniej :ninja:) ale milovia Ska daję radę. Bambino mio nigdy nie miałam

danae
08-05-2015, 15:01
Holi, jak często zmieniasz Ninie taki zestaw otulacz+tetra? Mi dziś Lila w 1,5h przesikała noworodkowy bambus PUPPI + booster konopny. Wkład po prostu nie wytrzymał, a otulacz coś mało rozgarnięcie założyłam i po nóżce poszło. Czy to możliwe, że Bambino Mio (te od 2,5kg) są za luźne przy nóżkach u Lili? Bo ja mam wrażenie, że Jej nóżki są za szczuplutkie... Ale co w takiej sytuacji? Przecieka mi tam...
A masz jakieś inne otulacze? Może faktycznie bambinomio są za duże w udkach, bo nie mają tam gumek. Z gumkami powinno być lepiej (tak przypuszczam, bo moja panna ud ma nadmiar;))

gosiamy
08-05-2015, 17:02
Holi A Lila zupełnie się nie przejmuje, ze ma mokro... Któregoś razu zdarzyło mi się podejrzewać, że ta wysmarowana na pleckach (duuuużo tego było...) kupa Jej wadzi, ale wciąż tylko podejrzewam, że tak mogło być :wink:

Danae z pulowych mam tylko te. Z wełną próbowaliśmy, ale jednak lanolinowanie muszę powtórzyć, bo przesiąkła. Lila to po prostu chyba spory sikacz jest. A może to normalne, że jednym sikiem obdarowała formowankę bawełnianą, ubranka i nosidełko? Muszę chyba poeksperymentować i pozalewać wodą rożne wkłady i pieluchy by wiedzieć ile one faktycznie mieszczą :D Chyba nie doceniałam możliwości Lilki po prostu :) Ale faktycznie niektóre mamy piszą, że u nich tetra wcale nie musi być jakoś często zmieniana, a gdzie indziej to formowanka bambusowa idzie w ruch :D

HoliPoli
08-05-2015, 19:37
Holi A Lila zupełnie się nie przejmuje, ze ma mokro... Któregoś razu zdarzyło mi się podejrzewać, że ta wysmarowana na pleckach (duuuużo tego było...) kupa Jej wadzi, ale wciąż tylko podejrzewam, że tak mogło być :wink:

Moja starsza tak miała, wtedy pozostaje po prostu sprawdzać często...

gosiamy
10-06-2015, 13:43
Udaje się! :high: Metodą prób i błędów (dobrze, że mamy sporo ubranek...) zminimalizowaliśmy przecieki znacznie. W zasadzie to tylko kupka czasami wywędruje. Ale większość dni sucho! :D Wspaniale jest wielopieluchować. Polecam!!! :) :) :)

AnnaM
17-08-2015, 17:32
dziewczyny a jak składacie te ręczniki nackten? na cztery? bo mnie tak sie wydaje rozsadnie, ale wtedy jednak chyba lepsza tetra w origami jak chodzi o lapanie mlecznej kupy? i ile tetry musialabym kupic dla noworodka ze 20? wiecej? u starszaka uzywam glownie wkladow bambusowych ale tego chyba szkoda na noworodkowa kupe?