PDA

Zobacz pełną wersję : Storch 3.6m a didymos rozm. 4 - porĂłwnanie



Zuzia
17-02-2008, 11:48
Czy ma ktoś obie chusty żeby zmierzyć i porównać? Która wychodzi dłuższa? Bo wiadomo, niby rozmiar producent podaje a potem inaczej skosy wychodzą itd.

DonKaczka
17-02-2008, 12:17
skosy nie wychodza inaczej, bo chuste sie mierzy tylko po dluzszym boku, a kat sciecia obie chusty maja podobny

roznice wynikaja z pracy materialu i traktowania chusty - jedna zahcowa dlugosc, inna sie skurczy o 30 cm nawet
ale nowe na pewno trzymaja wymiar
didek 4 ma 3,7 i ciut wiecej gdy jest nowy

Zuzia
17-02-2008, 20:12
Donkaczko w takim razie mam pytanie, czy didki żakardy wychodzą dłuższe niż paski? Tzn czy w motaniu wydają się dłuższe albo czy mniej się w praniu schodzą?

DonKaczka
18-02-2008, 00:02
hm
wiesz, ciezko tak okreslic, bo nie wiem jakie chusta losy przeszla, ten sam model uzywany miewam i w dobrej dlugosci i skrocony

jesli chcesz swoja chuste zachowac w dobrej dlugosci, to dbaj o zmiekczanie i tyle, nie skorci sie nagle ot tak, a im jest mieksza tym ladniej zachowa wymiary

sadze ze na skrocenie wplywa pranie w goracej wodzie ale nie zmiekczanie plynami czy prasowaniem - material powoli sie przykurcza wtedy
ale to taka teoria obserwacyjna moja

co do "wydaje sie dluzsza" - rozne tkaniny sie roznie naciagaja, to chyba wynika z "czepliwosci" chusty - ta sama dlugosc moze dac ogonki roznej dlugosci stwarzajac wrazenie, ze chusty maja rozna dlugosc