PDA

Zobacz pełną wersję : kryzys



Mama.O.
19-02-2015, 14:14
I znowu mam kryzys wielo. Ani na nocnik teraz nie chce siadać (pewnie jakiś bunt) i co chwilę tylko zmieniam pieluchy. Zęby idą młody aktywny ani się przebrac nie chce ani nic. Wiem wiem muszę wytrzymać ale mam ochotę normalnie założyć mu pampka i se iść albo jechać daleko daleko na zakupy np. Niech mnie któś przytuli.

HoliPoli
19-02-2015, 14:52
załóż pampka i się wyluzuj. Wielo jest dla nas a nie my dla wielo :)

Mama.O.
19-02-2015, 15:33
wyciągnęłam z zakamarków jakaś taka jednorazówkę i piję kawę. Świat jest piękny. Holi :*

semi-dolce
19-02-2015, 15:37
U nas też przy zębach był kryzys, bo wszystko przeciekało. Jedziemy na lidlowych toujoursach, bez wyrzutów sumienia. Do wielo wrócimy. Nic na siłę.

HoliPoli
19-02-2015, 15:40
no i super :)
u nas jak zęby to też przecieki zawsze się zdarzały. Na szczęście ilość zębów jest ograniczona :D

Julla
19-02-2015, 16:09
http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=90465

ismeril84
19-02-2015, 18:18
J też przez jakis czas zakładałam Młodemu na noc pampka, bo co noc to powódź. Teraz już jest OK i znów mamy szmaciaki na noc. Nie ma się czym spinać :)

onka
20-02-2015, 09:10
Ja mam ostatnio permanentny kryzys wielo - zastanawiam się czy nie sprzedać ich. Póki co, to jak są czyste pieluchy w szafce to ich używam, ale jak już mam się zebrać do prania to mi się odechciewa. Powtarzam sobie tylko ciągle - po co wydawać kasę na jednorazówki, jak mam cała szafkę pieluch...
I pomyśleć, że na początku było mi strasznie smutno, jak musiałam dziecku pampersa ubrać :)

Mama.O.
21-02-2015, 08:20
no i mam - młody ma mega odparzenia po jednorazówkach. Cholera był tylko jeden dzień

urkye
21-02-2015, 10:57
To mu załóż pampka i jedź na zakupy :) Bez przesady, to są tylko pieluchy.

edit: doczytałam. Kurczę, szkoda, że wyszły podrażnienia:/ Myślisz, że to od tych kilku pampków? Szybka reakcja.

Wiewiórka
21-02-2015, 12:26
no i mam - młody ma mega odparzenia po jednorazówkach. Cholera był tylko jeden dzień
może to tylko na konkretna markę? Jakie konkretnie masz? Może to po prostu uczulenie na substancje zapachowe czy inne?

Mama.O.
21-02-2015, 20:58
mam pampersy zielone ...a cuchną jak się w nie zleje.Masakra

emelbe
21-02-2015, 21:08
Odparzenie może być też od zębów. Inna rzecz - czy to nie reakcja na ciasto czekoladowe z wczoraj? :ninja:

Nata
21-02-2015, 21:09
spróbuj bambo nature. nie smierdzą tak , nie sa tak drogie jak inne eko. mój młody je toleruje.

Kate04
21-02-2015, 21:11
ja ich nienawidzę, przez ten specyficzny zapach po zasikaniu... z daleka czuję pampersa u innego dziecka

wypróbuj z belli albo bambino baby love, są jakieś takie "najmniej chemiczne".

a na odparzenia polecam maść tormentalum, szczególnie na noc grubo nałożyć

emelbe
21-02-2015, 21:25
Ogólnie to chyba wszystkie jednorazówki po zasikaniu śmierdzą. A jak do tego dodać specyficzny zapach siuśków już nie po samym mleku i przy wyrzynaniu się zębów, to :omg:

Wiewiórka
21-02-2015, 22:07
jedne śmierdzą mniej drugie więcej, pampers pampersa capi okrutnie
pampersy pampersa mają najwiecej chemii, zwłaszcza te zielone
spróbuj te z rossmanna (fun&fit? nie jestem na bieżąco...) czy lidla toujours czy z belli

Karolka
21-02-2015, 22:31
A może sprawdź jeszcze datę ważności?
My kiedyś dostaliśmy od kuzynki paczkę pampersów, których jej dzieci nie zdążyły zużyć. I po zasikaniu strasznie było czuć jakąś chemią, dużo bardziej niż inne jednorazówki. Ale uznaliśmy, że widać ten konkretny model tak ma. I dopiero po kilku założeniach wpadliśmy na to, żeby sprawdzić datę. Były przeterminowane o 4 czy 5 miesięcy. Całe szczęście, że żadne uczulenie nie wyskoczyło.

Alien
21-02-2015, 22:57
Miałam próbkę Pampersów i młodszy po jednym założeniu miał pupkę jak u pawiana. Na co dzień śmiga w babydream fun&fit z Rossmanna i tu jest ok. Przy wybitnie żrącej kupie wyskoczą kropki, ale grubo kremu na odparzenia (też z Rossmanna taki w pudełku) i pupa się szybko regeneruje.
Osobiście porównałabym Pampersy do podpasek z siatką always. Mnie bardzo odparzały.

Piszę z telefonu

emelbe
21-02-2015, 23:29
Osobiście porównałabym Pampersy do podpasek z siatką always. Mnie bardzo odparzały.

Piszę z telefonuO, tak! Też tych podpasek nie lubię. Odkryłam Naturellę i wreszcie jest OK, ale to nie o tym wątek ;)

Mama.O., jakbyś potrzebowała sudocrem, to mam dwa opakowania, więc mogę się podzielić, bo ich w życiu nie zużyję do końca terminu przydatności.

Mama.O.
22-02-2015, 09:05
Dzięki dziewczyny!!!!!
Emelbe młody mój ma uczulenie tylko na rumianek i jagody ,które ja zjem .... dietę mamy rozszerzoną w pełni oprócz mleka odzwierzęcego....i dziękujemy za Sudocrem stosujemy jak juz jedynie bepanthen albo sporadycznie alantan
Siedzimy w bambusie aktualnie wietrzymy pupę i się goimy.

NEMO
22-02-2015, 14:28
czasami dzieci są uczulone na balsamy, którymi nasączone są jednorazówki np. na aloes, może tu jest problem.

Kamil2222
25-01-2016, 16:31
tez ich nie lubie

Trzeciaczek
25-01-2016, 18:23
ja ich nienawidzę, przez ten specyficzny zapach po zasikaniu... z daleka czuję pampersa u innego dziecka

wypróbuj z belli albo bambino baby love, są jakieś takie "najmniej chemiczne".

a na odparzenia polecam maść tormentalum, szczególnie na noc grubo nałożyć

Ja też czuję smuerdzacego pompka po zasilaniu na odległość
Myślałam że tylko ja mam takie odczucie

Kudlata
25-01-2016, 20:45
Trzeciaczek ja czuje na kilometr pampery zasikane, jak wchodze do zlobka po Kube to dramat przezywam ;)

madalenka
31-01-2016, 18:31
Też się wyżale bo mam kryzys. Od samego początku używamy wielo. Tylko te kilka dni w szpitalu po porodzie zakladalam pampki i ten zapach śnił mi się po nocach. Twardo więc trzymałam się wielo mimo kilku wpadek, teraz moja córka ma 17 miesięcy kilka dni temu ściągam pieluchę a tam takie odparzenie że płakać mi się zachciało żadne sposoby nie działały,w końcu założyłam pampersa i odparzenia pod koniec dnia nie było... Nie wiem co mam o tym myśleć miała któraś z Was tak?

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

phoebe
31-01-2016, 20:50
Stripping pieluch zrobić? To pierwsze co mi przychodzi do głowy. Jak robiłaś to będziemy myśleć dalej.

madalenka
31-01-2016, 21:00
Tak zrobiłam wszystkim wkładom i formowankom ale nie wiem co z pulami zrobić

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

urkye
01-02-2016, 20:38
A zmieniłaś ostatnio proszek? pule po prostu wypierz w 60st kilka razy bez proszku. Wyplucza sie.

fonopisane