PDA

Zobacz pełną wersję : jak działa kąpieluszka?



kasikader
14-02-2015, 23:02
Mam jedną. W środku ceratka, od wewnątrz jakiś materiał z małymi zakładami. Przed czym to chroni? Można w takim czymś na basen?

Wiewiórka
14-02-2015, 23:45
przed wypłynięciem kupy do wody. Tylko i wyłącznie. możesz na basen założyć

kasikader
15-02-2015, 00:02
przed wypłynięciem kupy do wody. Tylko i wyłącznie. możesz na basen założyć
A te jednorazowe tez tylko przed tym? Mam wrażenie ze ta kapieluszka to tylko przy zwartej kupiec zadziała...pewnie inne tez?

eesti
15-02-2015, 00:29
Jednorazowe też.
Jeszcze nigdy się nie zdarzyło, żeby moje dzieci zrobiły kupę w basenie, najwyżej jakiegoś kleksa (nawet jako 3m niemowlaki). Natomiast latem nad jeziorem się zdarzało i kupa nie wypływała (ale czy nie brudziła wody, to nie powiem :wink: ).

Anyczka
15-02-2015, 00:34
Jw. przed siuśkami w wodzie to i Pan Bóg wszechmogący Cię nie uchroni, nie mówiąc już o nasiąkającym wodą pampersie kąpielowym.

Wiewiórka
15-02-2015, 09:57
A te jednorazowe tez tylko przed tym? Mam wrażenie ze ta kapieluszka to tylko przy zwartej kupiec zadziała...pewnie inne tez?
tak, też. Przy kąpieluszce to zależy od gumek i jak przylegają do udek

Jóna
15-02-2015, 14:43
popieram przedmówczynie

co do siuśków to jeden kit czy wielo czy jedno i tak wyleci

a co do kupy to nam się zdarzyła taka niezwarta kupka w kąpieluszcze ceratkowej i niestety uciekała, choć pieluszka dopasowana była dobrze

zmieniłam na toots boots i tu nie było wpadek, nawet jak coś się zdarzyło do zostało na swoim miejscu, przynajmniej do czasu aż zauważyłam, bo przecież i tak taka pieluszkę od razu się zmienia

kasikader
16-02-2015, 00:11
Kapieluszka wytrzymała dzisiejsze wodowanie, ale wpadki nie było. Myślę ze muszę zakupić jakąś porzadniejsza. Bo tej nie ufam. Jednak pozostane przy wielokąpieluszce, bo jednorazowkowe są straszne ;)

AneczkaG
16-02-2015, 02:13
U nas zdarzyła się kiedyś tragedia basenowa ;)
Kupa była, mama nie zauważyła, a ona była rozmokła. W sumie dobrze się w tej kąpieluszce (kokosi) trzymała, tylko matka głupia podnosząc dziecko ścisnęla kąpieluszkę i... trochę nam się zjeżdżalnia pobrudziła.
Ale gdyby matka nie ściskała, to by tragedii nei bylo

kasikader
16-02-2015, 16:11
U nas zdarzyła się kiedyś tragedia basenowa ;)
Kupa była, mama nie zauważyła, a ona była rozmokła. W sumie dobrze się w tej kąpieluszce (kokosi) trzymała, tylko matka głupia podnosząc dziecko ścisnęla kąpieluszkę i... trochę nam się zjeżdżalnia pobrudziła.
Ale gdyby matka nie ściskała, to by tragedii nei bylo

Moze mama nie wiedziała ze pielucha z niespodzianka. Ale wiem juz ze trzeba często sprawdzać i uważać tak jakby była ;)
Czyli kapieluszka kokosi i totsbots się sprawdziła. Jakie jeszcze polecacie?

bafika
03-06-2015, 09:16
A ja się zastanawiam czy do tej kąpieluszki można/trzeba włożyć wkład? czy to coś pomoże w zatrzymaniu niespodzianki czy tylko wodą i siuskami nasiąknie niepotrzebnie?

yaheira
03-06-2015, 18:52
A ja się zastanawiam czy do tej kąpieluszki można/trzeba włożyć wkład? czy to coś pomoże w zatrzymaniu niespodzianki czy tylko wodą i siuskami nasiąknie niepotrzebnie?

Nie ma sensu, dziecko będzie miec niewygodnie. Jeśli kąpieluszka jest dobrze dobrana rozmiarowo to wszystko powinno zostać na miejscu ;)

bafika
08-06-2015, 10:13
Nie ma sensu, dziecko będzie miec niewygodnie. Jeśli kąpieluszka jest dobrze dobrana rozmiarowo to wszystko powinno zostać na miejscu ;)
dzięki, kąpieluszki mamy dwie więc mam nadzieję, że będą ok :)

Krycha
18-11-2015, 15:47
Jako laik mam pytanie czy zamiast kąpieluszki można ubrać sam otulacz? Czym to się od siebie różni? Bo tak na chłopski rozum otulacz też nie przepuści kupy (chyba?).
A co z kupami mlecznymi? Kąpieluszka zapobiega ich wyciekom?

phoebe
18-11-2015, 15:59
Jako laik mam pytanie czy zamiast kąpieluszki można ubrać sam otulacz? Czym to się od siebie różni? Bo tak na chłopski rozum otulacz też nie przepuści kupy (chyba?).
A co z kupami mlecznymi? Kąpieluszka zapobiega ich wyciekom?
No nie, kąpieluszka ma w środku chłonną frotkę więc trochę tego zatrzymuje (coś jak majteczki treningowe), otulacz nic nie wchłania.

Lauren
19-11-2015, 15:09
No nie, kąpieluszka ma w środku chłonną frotkę więc trochę tego zatrzymuje (coś jak majteczki treningowe), otulacz nic nie wchłania.

ja jeszcze dodam,że sam otulacz na pupie to raczej średnio przyjemna rzecz,ja uzywam kieszonki nappime,która miała rozwarstwiony PUL, usunęłam PUL od wewnątrz i jest super kąpieluszka.:)