PDA

Zobacz pełną wersję : odgina się w chuście-2X NA STR 3-PRŚBA O RECENZJE!



lola
30-05-2009, 18:02
Noszę od miesiąca naszego dwumiesięczniaka,ale mam problem przez pierwsze kilkanascie minut(bo potem zasypia 8)) )-odgina się do tyłu,pręży,cały czas muszę trzymać główkę,wiadomo-nie jest jeszcze stabilna,ale przy takim prężeniu "lata" dodatkowo.Dwie ręce mam wolne dopiero,gdy mały zasnie,wtedy naciągam mu trochę materiał na główkę,dodatkowo podkładam mu wtedy między kark a potylicę kawałek flanelki..bo jakoś tak ta główka "siedzi" odgięta..no i uszylam taką flanelową szmatkę pod buzię-by nie "przyklejała" się do mojego ubrania,czy skóry
..no i cały czas spoglądam w stresie czy się budzi..zeby mu główkę zdążyć podtrzymać nim zacznie się wiercić..
ehhh nie tak miało wyglądać to chustowanie.. :?

ithilhin
30-05-2009, 18:21
masz racje, ze nie podoba ci sie to odginanie, bo to nie jest prawidlowa postawa.
tylko, ze przyczyny moga byc rozne.
i oczywiscie najtrudniej doradzic przez internet, kiedy nie widzi sie dziecka ani sytuacji. dlatego potraktuj to co pisze ogolnie.
przede wszystkim trzeba wykluczyc wszelkie napiecia miesniowe - czy poza custa Cie cos niepokoi? warto wtedy skonsultowac te niepokoje z lekarzem a przy okazji zapytac o chuste - tylko warto pytajac miec przy sobie przynajmniej zdjecie z prawidlowa zawiazna chuste, zeby lekarz wiedzial o jakie noszenie chodzi - najczesciej nie wiedza.
to bylo z grubej rury.
czesciej przyczyna jest banalna - dziecko chce wiecej widziec, zwlaszcza jesli odginanie zaczelo sie niedawno. wtedy pomaga zmiana pozycji lub wiazania. jesli nosisz w kieszonce to sprobuj dwa iks albo kangurka, jesli w 2x to kieszonki i tak dalej. albo wiazania na biodrze czy - jesli sie czujesz gotowa na plecach.
jaka masz chuste? tkana czy elastyczna? bo jesli elastyczna to do tych inych wiazan musisz zaprzyjaznic sie z tkana.
a jak wiazesz?
czy jest duzy luz przy karczku? bo czasem dzieci lubia szukac granic i jesli maja luzy to se wlasnie odginaja. z tego co opisuejsz nie jest to wrzynajaca sie zbyt mocno napieta sama gorna krawedz, skoro wkladasz tam pieluszke.

w dobrze zawiazanej chuscie, jesli dziecko nei spi nie powinno byc koniecznosci podtrzymywania glowki.

czy masz w poblizu jakiegos doradce chustowego, spotkanie chustowe, cokolwiek? jesli nie to moze chociaz zdjecia zamiescisz?

lola
30-05-2009, 18:36
po pierwsze dzięki za szybką odp
po drugie-noszę w Leosiu
po czwarte-mam kolkowca :( stąd to napięcie
po piąte-nie mam nikogo w pobliżu kto nosi,bo tu nikt nie nosi,a ja jak noszę to jestem kosmitą,sąsiedzi omal na wózek się nie poskładali jak mnie w chscie i polarze Gabi dziś zoczyli :lool:
po szóste-doradztwo było mi proponowane,ale pieniążki wydane na doradzającą zrekompensowałyby koszt nowej kółkowej np..więc póki co netowo sobie radzę,slę foty tym co noszą-oni sugerują czy dobrze
po siódme..
sama jestem lekarzem i terapeutą kilku metod fizjoteraputycznych ... :wink: a o chustowaniu wiem,więc czasem nie warto uogólniać 8))
oto foty-pomożesz co zmienić?
http://img33.imageshack.us/img33/8987/img5287.jpg

http://img33.imageshack.us/img33/3822/img52901.jpg

larwunia
30-05-2009, 18:45
Mój synek ma 6,5 tyg i u nas wygląda to bardzo podobnie. Ja myślę, że mały się odpycha bo buntuje się na fakt bycia skrępowanym, ale szybko zapomina o tym, jeśli zapewniam mu dodatkowe drgania- troche potańczę czy pokołyszę się :lol: . Po kilkunastu minutach oczywiście grzecznie zasypia. Synek odgina też główkę, patrzy na mnie i rozgląda się z ciekawością, więc myślę, że po prostu trafiły nam się strasznie ciekawskie dzieciątka. My mamy elastyka i cały czas nosiłam go w kieszonce, ale po wsadzeniu go w kołyskę jest dużo lepiej- mały zasypia jeszcze szybciej, nie ma problemu z odginaniem głowki i jest zadowolony bo może patrzeć na mnie :D .

Kanga
30-05-2009, 18:49
ja nie Ithilhin ale postaram się pomóc ;)

widać na zdjęciach zbyt duży luz - za słabo dociągnięta chusta - ten poziomy panel musi otulać ciebie i dziecko idealnie na całej długości kręgosłupa. Jeżeli tak dociągniesz chustę to wtedy nie będziesz musiała naciągać na główkę tego poziomego panela..
spróbuj poszukać w okolicy spotkań chustowych ( klubów kangura wszakże mamy już masę) albo doradcę jednakoż, co to nie zedrze z ciebie jak za nową chustę ;)

jeżeli jesteś medykiem to też wiesz, że asymetrie ułożeniowe do 4 tego miesiąca się mogą utrzymywac...odginanie do tyłu podczas snu nie jest niepokojące ( na pewno jednak świadczy o złym dociągnięciu chusty) - niepokojące jest odginanie do tyłu podczas aktywności - o tyle, że niewłaściwe napięcie może wzmagać. pomocne będzie na pewno dobre dociąganie chusty.

spróbuj mocniej dociągać to powinno pomóc.. a w okolicy 3 miesiąca spróbujcie się przesiąść na biodro/ plecy może to pomoże ;)

ithilhin
30-05-2009, 18:54
fajnie, ze jestes lekarzem. ja tematy zwiazane z ewentualnymi problemami natury np. neurologicznej uogolniam i odsylam do specjalisty dlatego wlasnie, ze lekarzem nie jestem. :-) rozumiem, ze problemy tego typu niewystepuja i odginanie zaczelo sie nidawno? czy zawsze sie prezyl z powodu kolek? bo jesli to drugie to warto - jesli poprawenie wiazania w ktorym nosisz nie da rezulatow sprobowac zmienic wiazanie - moze w innym bedzie mu lepiej sie rozluznic. jesli to sprawa, ze chce wiecej widziec - tez juz pisalam.

z tego co widze na zdjeciach - za wysoko material na glowie. jesli chusta jest dobrze dociagnieta wystarczy zmarszczyc na karczku.
chusta musi byc naciagnieta rowniemiernie, trzeba dociagac fragment po fragmencie na calej szerokosci ,zawsze lapiac spory fragment materiału.
o dociaganiu napisalam jest tutaj, glownie w punkcie III
http://klubkangura.com.pl/kieszonka-bez-tajemnic
chusta musi byc na tyle mocno dociagnieta, zeby dziecko podtrzymywal ten poziomy pas materialu.

poza tym - 1/3 chusty pod pupkę (takie "majtki" nawet zrobic), 1/3 gladko na plecach, 1/3 zmarszczona na karku. przed ostatecznym dociagnieciem warto jest wygladzic na plecach zmarszczki przesuwajac do gory - wychodza luzy przy karku, ktore trzeba dociagnac.
no i te pasy pionowe bardziej wsun w dolki podkolanowe - wtedy pupka ladniej wpadnie i plecy sie zaokragla.

no i sprobuj moze tez dwa iks albo wiazania na biodrze.
te wiazania tez sie na dziecku dociaga

na biodrze instrukcja
http://www.chustomania.pl/online/chusto ... _z_petelka (http://www.chustomania.pl/online/chustomania/CiS-web2_chust.nsf/Inhalt/siodelko_z_petelka)

o dociaganiu dwa iks i kangura:
http://klubkangura.com.pl/dociaganie-2x
http://klubkangura.com.pl/kangurek-i-plecaczek

kangura masz raczej na pewno w instrukcji od Leo, bo to ich ulubiona pozycja.

to tyle jesli chodzi o moje doradztwo chustowe.
chetnie poslucham z punktu widzenia lekarza jak sie wedlug Ciebie te pozycje maja do metod terapeutycznych ja z kolei chetnie poslucham!
z tego co widze na zdjeciach to luzna chusta plus material na glowce moze go do tego odginania sklaniac.ale wiadomo, ze przez net trudno sie diagnozy stawia.

lola
30-05-2009, 19:16
sie napisałam i mi post zeżarło :evil:

ale w skrócie-odginanie jest nieprawidłowe na każdym etapie rozwoju dziecka,natomiast do asymetrii ma prawo do 3 mca-tak mnie uczyli 8))

wielkie :kiss: za rady-ja to potem wszysciutko przeanalizuję i poukładam sobie-bo aktualnie mam prawie 6 kilowca śpiącego na rękach i jeden palec do pisania :wink:

a tak na gorąco-to ten materiał na główkę sama wykombinowałam by założyć..by się zabezpieczyć przed ew "lataniem" główki .gdy się obudzi

a i jeszcze jedno-co z rączkami w takim motaniu u takiego 2miesięczniaka?bo mój Lol się jakby"odpycha" ode mnie przedramionami,odgina c kręgosłup i się rozgląda-tak ma być?bo TO własnie nazwałam obrazowo "prężeniem,odginaniem"
no i jak zasnie to buzią leży sobie na rączkach..stąd ten mój pomysł by jak małż mówu"uszyć czapraczek i podusię z flaneli" :lool: to dobrze-tak ma być tymi rączkami?

ithilhin
30-05-2009, 19:24
skoro tak uklad to mu pewnie tak wygodnie. bo genralnie w ulozenie raczek sie nie ingeruje. ale moze rzcezywiscie sprobuj delikatnie na boczki mu rozsunac?

moj ukladal roznie, czasem nawet tak jak na tym zdjeicu (w elastyku i chusta na glowie bo spi)
http://img241.imageshack.us/img241/6920/dsc00039mtj.jpg

w dwa iks jest latwiej dziecku lapki wyciagnac bokami - podtrzymanie do karczku jest a rece wiecej swobody maja.

lalika
30-05-2009, 19:36
Wiesz, ja jednak polecam elastyczna dla samouka. Wydaje mi sie, ze mozna latwo zrozumiec, co to znaczy dobrze naciagniety material i tez nauczyc dziecko, jak takie zapakowanie wyglada - potem latwiej toleruje naciaganie chusty tkanej.
tu masz jak zamotalam meza:
http://i248.photobucket.com/albums/gg178/lalika_album/ALDO027.jpg
http://i248.photobucket.com/albums/gg178/lalika_album/ALDO029.jpg
A tu ja:
http://i248.photobucket.com/albums/gg178/lalika_album/BgOpole2008223.jpg
chociaz na poczatku troche sie odginal:
http://i248.photobucket.com/albums/gg178/lalika_album/BgOpole2008222.jpg
to w koncu zasnal:
http://i248.photobucket.com/albums/gg178/lalika_album/BgOpole2008223.jpg
W tym wiazaniu odkurzalam mieszkanie odkurzaczem, a Aldo spal
Mial gdzies wlasnie ponad 2 miesiace.
Nie wiem, czy to sa idealne wiazania, ale byly moim zdaniem "skuteczne", tzn mozna sie bylo pochylic, a dziecko ani drgnelo.
Pozioma pole mozna bylo jeszcze naciagnac wyzej, ale zdaje sie, ze nie bylo akurat takiej potrzeby wtedy.
Jak cos jest nie tak wedlug ekspertek, to pokasuje zdjecia :)

lola
30-05-2009, 19:38
masz racje-czasem Lolkowi łapki same na boki "się rozejdą",spróbuję poobserwować i do rad się dostosowac :lol:

a ja (patrz fotki) jakies straszne,fundamentalne błędy w mym motaniu poczyniłam?czy może być-acz należy poprawić..bo się martwię trochę czy Lolkowi aby wygodnie,skoro tak się odpycha :|

materiał na pasie pozimym wcale nie jest tak łatwo napiąć :? (mnie zazwyczaj ktoś pomaga przy zakładaniu chusty-mąż ,lub córka wiążą mi ogony na końcu) bo jedną ręką trzymam cały czas główkę Lolka,a drugą jakoś próbuję te boczne poły napiąć-wtedt pas poziomy też się napina..ehhh początki :roll:

lola
30-05-2009, 19:40
a ma ktoś pożyczyć elastika??

bo z moim Leo nie chciałabym się rozstawać :?

ithilhin
30-05-2009, 19:42
nie sa zle!
przeciez to Twoje poczatki a przeciez kazdy z nas sie kiedys czegos uczyl i robil cos po raz pierwszy.

tylko trzeba wlasnie szczegoly dopracowac, zeby problem ,ktory sie objawil przestal wystepowac.
dociaganie zaczynaj od tej poly chusty, ktora jest blizej ciala i ciagnij po skosie w gore, trzymajac reke blisko siebie - wtedy powinno byc latwiej.

i namawiam na podwojny iks ;-)

lalika
30-05-2009, 19:43
Leo zostaw, bo za 3 kg elastyk bedzie za slaby.
Edit:
sorry, ze tak obcesowo, ale musze leciec nakarmic ssaka :)

ithilhin
30-05-2009, 19:44
lalika - wszystko dobrze, jedynie panel zewnetrzy, ten poziomu powinie siegac od karku do pupke. maz rozumiem tez potem ten panle zalozyl ja kawke dopil ;-)?

lola
30-05-2009, 19:46
nie sa zle!
przeciez to Twoje poczatki a przeciez kazdy z nas sie kiedys czegos uczyl i robil cos po raz pierwszy.

tylko trzeba wlasnie szczegoly dopracowac, zeby problem ,ktory sie objawil przestal wystepowac.
dociaganie zaczynaj od tej poly chusty, ktora jest blizej ciala i ciagnij po skosie w gore, trzymajac reke blisko siebie - wtedy powinno byc latwiej.

i namawiam na podwojny iks ;-)


podwójny IKS MÓWISZ....matko kiedy ja się tego slangu nauczę :|

lola
30-05-2009, 19:49
lalika - wszystko dobrze, jedynie panel zewnetrzy, ten poziomu powinie siegac od karku do pupke. maz rozumiem tez potem ten panle zalozyl ja kawke dopil ;-)?


a przepraszam jeśli głupio spytam,,ale to "mężowe" wiązanie to takie samo jak moje?
bo ja nie widzę na tej "mężowej focie z kawą" wogóle tego poziomego pasa... :|

ithilhin
30-05-2009, 19:51
http://www.chustomania.pl/online/chusto ... ny_x_koala (http://www.chustomania.pl/online/chustomania/CiS-web2_chust.nsf/Inhalt/podwojny_x_koala)

to ten.
a swietny slownik slangu by Irlaa jest tu:
http://chomikuj.pl/irlaaa/slownik/CHU*c ... 010409.pdf (http://chomikuj.pl/irlaaa/slownik/CHU*c5*9aCIARSKI+S*c5*81OWNIK++SLANGU_010409.pdf)

ithilhin
30-05-2009, 19:53
mi to wyglada na kieszonke z panelem na zewnatrz, ale nie nalozonym na dziecko jeszcze (panelem).
czyli takie jak u ciebie ale panel jest na polach chusty, ktore nie sa w formie pasow a rozlozone na dziecku, od podkolanka do podkolanka.
wiazanie dla chust elastycznych to jest - z tkanej srednio wychodza bo trudno podociagac.

lola
30-05-2009, 19:55
i jeszcze pomęczę :lol:

-czy aby ten 2X bezpieczny dla takiego 2miesięczniaka?
-od kiedy chusta kółkowa?

ithilhin
30-05-2009, 20:04
bezpieczne od urodzenia sa wiazania, ktore dociagamy na dziecku (mowa o chuscie tkanej), to znaczy takie, ktore wiazemy wstepnie, wkladamy dziecko i dociagamy chuste juz z dzieckiem, a na koniec wiazemy podwojny wezel.
z wiazan z przodu (pionowo brzuszkiem do brzuszka) sa to:
kieszonka
kangur
podwójny iks zwany koalą.

istnieja kontrowersje co do podwojengo iks - ze moga byc nozki zbyt szeroko i nie jets to wiazanie synetryczne. ale wedlug Trageschule Dresden jesli podwojnego iks dociagniemy prawidlowo to nozki nieda dobrze ulozone i dziecko tez bedzie symetryczne. "v' ktore tworza krzyzujace sie poly chusty przy karczku dostatecznie podtrzymaja glowke.

lalika
30-05-2009, 20:15
Tak, zalozylam mu, zreszta teraz sobie przypominam, ze u mnie tez byl mocno naciagniety, tylko go zsunelam do zdjec (Aldo mial jednak raczej ponad miesiac, a nie ponad 2 miesiace, ach te zaniki pamieci :? ).
Wtedy mielismy taki okres, ze wszystkie zdjecia Aldo byly, jak spal, a ja chcialam miec tez jakies fajne zdjecie z dzieckiem w chucie, zeby bylo widac tez buzie, wiec zsuwalam panel przed zdjeciem :)
EDIT:
A toscie sobie w miedzyczasie popisaly :shock:
W chuscie elastycznej masz jakby kieszonke i 2X w jednym, a kolejnosc warstw jest odwrotna, niz w wiazanej. Ja bym porownala rodzaj wiazania i skutecznosc tak: chusta elastyczna jest jak folia spozywcza, a wiazana - jak worek foliowy. Elastyczna mozesz bardziej "plastycznie" owinac dziecko, nie tracac nosnosci - ale przy malej wadze dziecka. Jezeli nawet pociagniesz troche nierowno, to material ma zapas sprezystosci, zeby ciezar wyrownac, a drugiej strony tez latwiej sie nauczyc, o co chodzi w wiazaniu w ogole.
Ja ostatnio naciagalam te gorna krawedz w kieszonce ( w Ance storcza - tej z mojego avataru) - podczas spaceru i po prostu wywijalam sobie nadmiar materialu na ramiona - wygladalo mniej wiecej, jak w kangurku.

Mayka1981
30-05-2009, 22:09
lalika ja nie ekspert ale jak naciągniesz w elastyku poziomy panel wyżej pod karczek to on też będzie stabilizował, no i w ogóle w elastyku na dziecku 3 warstwy dla optymalnego otulenia i trzymania... także ten poziomy panel zawsze powinien być na dziecku naciągnięty (też myślałam, że po kawce M będzie... :wink: )

a OT - czemu ty się na opolskim wątku spotkaniowym nie ujawniłaś? toż my warsztaty sobie niniejszym ukręciłyśmy...

lola Ty masz klasyczną kieszonkę tkaną, faktycznie różnią się od siebie tym że w tkanych panel jest "od wewnątrz" i to głównie on trzyma dziecko a poły boczne można ale nie trzeba naciągać ma malucha...

edit-literówka...

Mayka1981
30-05-2009, 22:11
edit bo dubel...

lalika
30-05-2009, 22:15
Jakim wątku???? :shock:

Mayka1981
30-05-2009, 22:39
Jakim wątku???? :shock:
tym o:

viewtopic.php?f=5&t=16799 (http://www.chusty.info/forum/viewtopic.php?f=5&t=16799)

w dziale chusty/warsztaty i spotkania...

lola
31-05-2009, 06:49
ponawiam pytanko
Dziewczynki-ma któras pozyczyć elastika?ew mogę wymienić na mego Leo..
kurna,nie wiem,czy TU pytać ,czy gdzie indziej..bo Adminki wymyśliłay rzecz dla mnie mało mądrą-150 postów-elitarny :lool: Bazar :lool: będzie dostępny..ja mam malutko postów,więc zakupów nie zrobię

Lalika mi troche rozjaśniłaś..bo tak mi sie wydawała,że Aldo chyba młodszy w tej chuście z foty :wink: -a to jego prawdziwe imię?bo piennnkne :love: -i fajna masz róznice wieku dzieciaków-widzę na linijce :wink: a ja się martwiłam,że u nas spoora,a tu proszę-miód na me serce

i jeszcze chustowo-
nie noszę Lolka od tygodnia prawie(wczoraj musiałam awaryjnie na krótko)-miał szczepienie w ub tygodniu-dostał w oba uda..więc tak jakos żal mi go było kręcić szmatą..żeby nie urazić..oj czapraczki i podusie szyć mi przyjdzie..żeby zbroją itp.. :lool:

Zelda
31-05-2009, 07:20
ponawiam pytanko
Dziewczynki-ma któras pozyczyć elastika?ew mogę wymienić na mego Leo..
kurna,nie wiem,czy TU pytać ,czy gdzie indziej..bo Adminki wymyśliłay rzecz dla mnie mało mądrą-150 postów-elitarny :lool: Bazar :lool: będzie dostępny..ja mam malutko postów,więc zakupów nie zrobię


chyba przesadzasz? chuste mozesz kupic - CHUSTObazar dostepny dla wszystkich bez limitow!!!

lola
31-05-2009, 07:27
ponawiam pytanko
Dziewczynki-ma któras pozyczyć elastika?ew mogę wymienić na mego Leo..
kurna,nie wiem,czy TU pytać ,czy gdzie indziej..bo Adminki wymyśliłay rzecz dla mnie mało mądrą-150 postów-elitarny :lool: Bazar :lool: będzie dostępny..ja mam malutko postów,więc zakupów nie zrobię


chyba przesadzasz? chuste mozesz kupic - CHUSTObazar dostepny dla wszystkich bez limitow!!!
z czym przesadzam :mrgreen: ?
-z elitarnym Bazarem?nie lubię być dzielona na Cichutkich i Wybrańców
Chustostragan mam dostepny fakt,ale wydawało mi się,że wszystko będzie Dla150Postowych 8)) -a tu niespodzianka

:mighty: :mighty: :mighty: Wielkie jest Serce Adminek :lool:

Zelda
31-05-2009, 07:33
hmm do niedawna bazarku w ogole nie bylo i dalo sie zyc ;)
od ciuchow jest allegro i inne temu podobne 'Twory' ;)

Mayka1981
31-05-2009, 11:43
ponawiam pytanko
Dziewczynki-ma któras pozyczyć elastika?ew mogę wymienić na mego Leo..

ja ci pożyczę jak chcesz, chętnie z czasową wymianą :mrgreen:

lola
03-06-2009, 10:28
i jak?
http://img79.imageshack.us/img79/982/img5417.jpg

dla mnie wygodniejsze! i w wiązaniu i w"chodzeniu",natomiast nie bardzo wiem jak to zrobić,by ten przesuwalny znalazł sie na środku..nie jakos bocznie jak u mnie na fotkach,teraz akurat wyszedł minimalnie w bok od nózki dziecka..ale nastęonym razem wolałabym by Lol nie miał go np pod stopą..bo wtedy cała ta kończyna będzie zrotowana i staw biodrowy tez :|


http://img79.imageshack.us/img79/6372/img5419.jpg

a i czy w domu trzeba obierać getry/skarpety?mam zmarżluszka..a jednoczesnie boję sie przegrzać..tem pokojowa u nas to tak 21st/22st
i jeszcze-czy żeby wyjąc dzieciaczka z chusty-jak wyżej 2X-muszę ją rozwiązać?

sil (377)
03-06-2009, 14:24
Ja nosiłam głównie w 2x , bo Misiek średnio na jeża trawił kieszonkę. Wiązałam węzeł normalny, nie przesuwny, zawsze na środku. Kilka razy próbowałam z przesuwnym,ale mi nie trafił do przekonania. Z 2x możesz śmiało dziecko wyjąć górą, czyli wystarczy rozsunąć poły chusty na boki i wyjąć bobasa. I łatwo można go tam znowu wszadzić, wystarczy poluzować węzęł. Kiedy go dobrze ułożysz, rozwiąż węzeł całkowicie, poruszaj się na boki, żeby dobrze dociągnąć materiał i normalnie zwiąż. Nie martw się dziecko ci w tym czasie nie wypadnie i węzeł przesuwny nie jest konieczny.

paskowka
03-06-2009, 14:42
Ja tez nie używałam przesuwnego węzła. W mojej pierwszej instrukcji jaka widziałam, też jest polecany przesuwny, ale ja w przesuwnym nigdy nie mogłam się dostatecznie dobrze dociągnać. Więc teraz robię dokładnie co sil, biorę ogony do rąk, podskakuję, pokręcę biodrami, podociągam i wiążę normalnie

lola_22
03-06-2009, 16:48
jesli po właozeniu dziecka do 2x rozwiązesz wezel i dociagniesz juz na was obojgu, kazda krawedz i oba pasy w calosci to potem spokojnie mozesz wiazac nowrmalny wezel po srodku, przesuwany do iczego Ci nie bedzie potrzebny.
pozdrawiam nick-ową prawie blizniaczkę ;-)

lalika
03-06-2009, 19:04
Karczek za słabo podtrzymywany moim zdaniem (tzn za nisko pod karczkiem się poły krzyżują), głowa nie jest podtrzymana - zobacz, że Ty sama podtrzymujesz ręką. I jeszcze materiał trochę się fałduje, czyli też nie naciągnięty dobrze. Naciągnąć trza na gładko tam, gdzie plecki, a resztę zwinąć po bokach, jak za dużo materiału wychodzi, bo dziecko małe jeszcze. A pozycja pupki i nóżek bardzo dobra. Idzie ku lepszemu :thumbs up:

Karolcia
03-06-2009, 20:30
Moim zdaniem do tej temperatury w domu nie musisz już ubierać getrów. Ale jeśli po dłuższym czasie twój zmarzluszek będzie miał bardzo lodowate stopy to spróbuj skarpetki. I sprawdzaj na karku czy nie jest spocony.

ithilhin
03-06-2009, 22:07
bardziej rozloz na plecach poly chusty - zeby te "V" przy karczku bylo bardziej i mialo oakzje podtrzymac glowke.
i tak jak Lola_22 napisla - dociagnij po wlozeniu i zawiaz zwykly wezel na srodku, jesli na boku Ci przeszkadza.
(http://klubkangura.com.pl/dociaganie-2x)

a jak w tym wiazaniu z odginaniem?

lola
04-06-2009, 08:09
Właśnie ja mam z ta główką ciągły problem-widze teraz ,że w każdym wiązaniu-tak mi się wydaje,że jesli rozłożę V na boki-to mały nie będzie miał okazji do obejrzenia świata,ale spróbuję.No i jak rozłoże V to pomimo wszystko kregosłup C będzie pracował ku tyłowi-bo coprawda ja TO co robi Lolek w chustach nazwałam "odginaniem" ale to takim prawdziwym odginaniem nie jest-on odpycha się rekami ode mnie i próbuje się rozglądać,mam wyrzuty sumienia -bo "walczę" z ta jego ciekawością zapobiegając temu"odchylaniu" i żeby był wilk syty i owca cała-trzymam główkę w KAŻDYM wiązaniu-co np dla mnie jest mało komfortowe-jedna ręka ciągle zajęta -dopóki nie zaśnie.
No i tak sobie myślę,że dla teakiego"ciekawskiego" to sa 2 wyjścia-
-albo przeczekać i trzymać mu główkę dopkóki sam nie będzie stabilnie jej trzymam
-albo rzeczywiście rozłozyć V bardziejbędzie wklejony we mnie..z tym,że wtedy na pewno mu sie to nie spodoba...

Mayka1981
04-06-2009, 08:27
w 2x ma faktycznie pole widzenia troszkę ograniczone - możesz sobie pomóc związując poły np tasiemką, ale w kieszonce powinien wszystko widzieć... a może on się odgina bo chce Ciebie oglądać? ja przy wiązaniu stoję przy lustrze to młody się przegląda i jest zadowolony...
a może go co drapie? jakiś guzik przy bluzce itp?
a może po prostu jest ciekawski... najwyżej mocniej dociągniesz jak się już wygodnie umości i bardziej przytuli :hello:

ach no i jak dziewczyny pisały materiał gładko na pleckach, nadmiar ma być po bokach i to X maksymalnie wysoko, a kolorek chusty :love:

Kanga
04-06-2009, 09:48
dla takiego ciekawskiego człowieka wyjściem tez moze być noszenie na biodrze ( np siodełko z pętelką z długiej wiązanej, czy nabiodrze w krótkiej lub kółkowej) -wtedy raczej się nie będzie odginał do tyłu a i więcej zobaczy :)

lola
04-06-2009, 10:01
Aga tak przeglądam podaną stronkę Lulu i zazdraszczam bardzo Warszawiankom..tyle się dzieje u was "na miejscu",podróż z maluchem 60km nie jest jeszcze w moim zasięgu,zresztą nie preferuję i nie jestem zwolenniczkom takich eskapad z 2 miesięczniakiem-a we Wrocławiu zapewne też sporo się dzięje..cóż poczekam,a póki co-NET :D

ithilhin
04-06-2009, 12:22
-albo rzeczywiście rozłozyć V bardziejbędzie wklejony we mnie..z tym,że wtedy na pewno mu sie to nie spodoba...

a jak rownoczesnie pole odwiniesz na ramieniu zeby mial "widok"?

no i rzeczywiscie na biodrze sprobuj:
http://www.chustomania.pl/online/chusto ... _z_petelka (http://www.chustomania.pl/online/chustomania/CiS-web2_chust.nsf/Inhalt/siodelko_z_petelka)

Padthai
04-06-2009, 14:50
wszystko tak jak napisaly kolezanki i...
patrzac na zdj z boku... mam wraznie, ze kolanka sa na wysokosci pupy, a powinny byc na wysokosci pekpa, ja bym podciagnela je wyzej. Czuc wtedy wyrazna roznice. Kregoslup jest bardziej wygiety w C i barki dziecka bardziej przylegaja wtedy do Twojego ciala, glowka ma lepsze oparcie i nie trzeba tak wysoko podciagac chusty przy karku..

lola
04-06-2009, 18:05
Rozłozyłam poły..wściekł się,bo mu chyba te krawędzie poł przeszkadzały(aż się boję napisac uwierały :roll: ) po bokach szyjki
kucze co robic??
macie jakies fotki własne -dzieci w 2x k 2 miesiąca życia?plizz

Mayka1981
04-06-2009, 18:12
no nie mam, 2x "odkryłam" jakoś niedawno :wink:
to może cofnij się do kieszonki i zrób na karczku wałeczek z pieluchy? np takim jak malwes ma w tym wątku viewtopic.php?f=4&t=18493 (http://www.chusty.info/forum/viewtopic.php?f=4&t=18493)
(przepraszam że tak sobie użyczam ale to pierwsze zdjęcie z wałeczkiem o jakim pomyślałam...) :hide:
dzisiaj osobiście wypróbowałam ten wałeczek i jest super, bo nie muszę za wszelka cenę dociągać na karku a ładnie trzyma i łba nie odegnie choćby nie wiem co...

lola
04-06-2009, 18:16
Mayka te 2x niezwykle by mi pasowało na dłużej-bo jakoś łatwiej i szybciej mi sie mota,nawet ośmieliłabym się "w terenie" jak wyleze z auta,już wolałabm nie wracac do kieszonki,ale spróbuję jeszcze.

Kanga
04-06-2009, 18:36
generalnie najlepiej używać kilku rozmaitych wiązań na zmianę aby dać dziecku jak najwięcej bodźców do rozwoju... raz dwa x raz kieszonka, raz bioderko ..
Lola, poszukaj w okolicy-moze uda ci się znaleźć jakiegoś doradcę, co to dojedzie do ciebie??

lola
04-06-2009, 21:43
Aga szybciej chyba ja dojadę na jakies spotkanko do Wrocławia:)
a rozwiń mi temat "dostarczania bodzców dla lepszego rozwoju" i jak to sie ma do różnych technik wiązania :| bo mnie zaintrygował temat

Kanga
04-06-2009, 21:56
jeżeli nosisz dziecko tylko w jednej pozycji non stop to nie ma ono zbyt wiele rozmaitych stymulacji rozwojowych..



tak uogólniając i baaardzo skracając bo nie mam komputera a pisanie nie jest dla mnie łatwe na tym co posiadam..
jezeli nosisz cały czas np wdwa x to dziecie nie ma zbyt duzego pola widzenia.. i nie czuje potrzeby kręcenia głową na boki a bardziej np.do tyłu. pozatym w dwa x trudniej skontrolowac ułożenie nóżek i częściej "żaba" się rozjeżdza, co też przy noszeniu większego dziecka może spowodować problemy przy przechodzeniu do raczkowania-niemniej jednak jest to super wygodne wiązanie dla rodziców jednocześnie nie unieruchamiające rączek dziecka .

jezeli nosisz non stop w kieszonce to dla odmiany bardziej unierruchamiasz ręce niz w dwa x
przy np długotrwałym noszeniu na jednym boku możesz wzmóc asymetrie nie dając możliwości cwiczenia drugiego boku itp itd.. dlatego warto zmieniac sposoby wiązania,strony noszenia dając jak najwięcej mozliwości do "cwiczenia dziecka"...

na szczęscie dzieci są bardzo plastyczne i szybko wracają do"formy" ale warto je pobudzać do rozwoju w każdej sytuacji dnia codziennego a nie opóźniać . dlatego warto stosować różne wiązania wymiennie a nie opanować jedno i tylko to jedno używac.


ps.mam nadzieje ze nie zabrzmiałam jak jakis odstraszacz od chust..

lola
04-06-2009, 22:35
Hmm..ja bym powiedziała inaczej
Do prawidłowego rozwoju dziecko potrzebuje szeregu różnych stymulacji i bodzcowania-jedną z form jest właśnie noszenie w chuście(skin to skin,bliskość,kontakt wzrokowy,miłość,natura,fizjologia,bezpieczeńst wo)jak ze wszystkim ,nie nalezy przesadzać także z chustowaniem,wtedy nie będzie problemu z jednostajnością wiązania :lol: czas na leżenie na brzuchu,raczkowanie i inne formy lokomocji jest także nieodzownym elementem prawidłowego rozwoju dziecka :wink:

Mayka1981
05-06-2009, 09:28
ps.mam nadzieje ze nie zabrzmiałam jak jakis odstraszacz od chust..

trochę :wink:

sil (377)
05-06-2009, 09:37
Hmm..ja bym powiedziała inaczej
czas na leżenie na brzuchu,raczkowanie i inne formy lokomocji jest także nieodzownym elementem prawidłowego rozwoju dziecka :wink:

Szkoda, że nie widziałaś mojego Ssaka :lol: Kiedy tylko mógł wczepiał się w cyca, a jak już miał 6-7 mcy, było mu wszystko jedno w jaki wiązaniu, byle przy mnie. Leżenia na brzuchu nienawidził szczerze i żadne maty edukacyjne nie pomagały :twisted: Ja sprzątałam, gotowałam itp. z małym na plecach. A on głównie spał.Wszyscy mówili, jaki to on spokojny. Dopiero jak zaczął raczkować w 10tym m-cu wylazło, jakie to z niego ziółko! :mrgreen:

lola
05-06-2009, 10:22
a widzisz-fizjologia w końcu z chustą wygrała :lol: