PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie nosidło dla 2,5 latki i dla półroczniaka?



truscaffka
29-05-2009, 23:30
Chcemy w sierpniu jechać w lekkie górki (Beskid żywiecki) - piechury z nas żadne, raczej nastawiamy się na krótkie spacerki i kontemplowanie krajobrazu z tarasu naszego domku.

Nasze córeczki będą mieć odpowiednio prawie 6 mcy i 2,5 roku.

Młodsza jest chustowa i noszę ją w wiązankach - i teraz nie wiem, czy brać ją w wiązanej w te góry, czy też pomyśleć o jakimś MT czy innym nosidle, a jeśli tak, to o jakim?

Z kolei starsza nie jest chustowa (bo te kilka razy w chuście podczas wakacji jak miała 5 mcy się nie liczy) - więc, po pierwsze - nie wiem, czy w ogóle da się w cokolwiek zapakować jak się zmęczy, po drugie - jeśli się da to w co? Zosia obecnie waży 13 kg, jest raczej szczupła ale dość długa - ma 90 cm. Przyjmijmy, że do sierpnia przytyje maksymalnie pół kilo, i urośnie jakiś centymetr. Co byście dla niej poleciły?

Agnen
30-05-2009, 12:13
Imo to młodszą w chustę (ew. MT, ale niekoniecznie) a starszej jakieś ergonomiczne. Z tych co nosiłam to na pewno 7panel i nubigo się sprawdzą. Nubigo możesz sobie przymierzyć w Cafe Bocian.

Kanga
30-05-2009, 12:24
kiedyś mieliśmy taki mały wypad ze znajomymi i manduca super pasowała i na 2 letniego ( wówczas) mojego franka i na 8 miesieczną córeczkę moich znajomych ;)

Nika
30-05-2009, 12:57
Ja przy takiej różnicy wieku używam poda.

truscaffka
30-05-2009, 12:59
Ja przy takiej różnicy wieku używam poda.

Niko, ja nie chce kupować im jednego wspólnego nosidła. Muszę mieć dwa, bo przecież ta młodsza będzie w chuście/nosidle non stop, więc nie ma opcji, żeby oddać chustę/nosidło starszej jak się zmęczy...

agucha
31-05-2009, 14:40
U mnie w ubiegłe wakacje dzieciaki miały podobnie - 7 miesięcy i 2 lata i 8 miesięcy. Młodsza - tylko chusta w różnych wiązaniach, starszy - głównie nóżki i manduca. Wiesz, wydaje mi się, że starsza córcia nawet jeśli będzie początkowo protestować, to na pewno szybko się przekona, co dobre i zaakceptuje manducę. Ewentualnie ponoście ją troszkę nawet po domu, żeby wiedziała, o co chodzi...

Pozdrawiam, życzę udanego wyjazdu!

Basik11
31-05-2009, 15:52
maluch -chusta, starszak Nubigo XXL lub Mei favorite (są większe od manduca tzn szerszy panel mają i dłuższy dla starszaka wygodniejsze)

truscaffka
31-05-2009, 19:03
U mnie w ubiegłe wakacje dzieciaki miały podobnie - 7 miesięcy i 2 lata i 8 miesięcy. Młodsza - tylko chusta w różnych wiązaniach, starszy - głównie nóżki i manduca. Wiesz, wydaje mi się, że starsza córcia nawet jeśli będzie początkowo protestować, to na pewno szybko się przekona, co dobre i zaakceptuje manducę. Ewentualnie ponoście ją troszkę nawet po domu, żeby wiedziała, o co chodzi...

Pozdrawiam, życzę udanego wyjazdu!

agnieszko, wysłałam ci wiadomość na pw :)

truscaffka
31-05-2009, 19:26
maluch -chusta, starszak Nubigo XXL lub Mei favorite (są większe od manduca tzn szerszy panel mają i dłuższy dla starszaka wygodniejsze)

Obejrzałam sobie wszystkie trzy - manducę, nubigo i mei-favorite, wszystkie są ładne. ale mam pytanko - manduca ma ten panel jakby rozpinany na zamek, żeby go wydłużyć, czy też to nie wystarczy i nadal będzie za krótki? Nubigo - czy to się szyje na zamówienie? A w mei-favorite - czy mi się wydaje, czy też szelki na ramiona nie mają wypełnienia ?

stasiu-lova
31-05-2009, 19:28
nubigo na zamowienie u gosi-foks
manduca powinna byc dobra po rozpieciu. moj synek nosi 98-104 i spokojnie w nią wchodzi.

Basik11
31-05-2009, 20:03
Manduca po rozpięciu dla mojego dwulatka sięga do łopatek, Mei -favorit mam i jest zdecydowanie dłuższy panel sięga do połowy głowy i można zawinąć dla mnie akurat i szerszy od manduci. Wypełnienie w szelkach jest minimalne ale one są takie szeroki -składane, że świetnie się układają na ramionach -wygdnie, Nubigo też mam i też polecam, manducę miałam - super wygodna ale dla nas była już przymaława.

truscaffka
31-05-2009, 20:42
Manduca po rozpięciu dla mojego dwulatka sięga do łopatek, Mei -favorit mam i jest zdecydowanie dłuższy panel sięga do połowy głowy i można zawinąć dla mnie akurat i szerszy od manduci. Wypełnienie w szelkach jest minimalne ale one są takie szeroki -składane, że świetnie się układają na ramionach -wygdnie, Nubigo też mam i też polecam, manducę miałam - super wygodna ale dla nas była już przymaława.

Basik, a jaki wysoki jest Twój dwulatek? I czy orientujesz się ile czasu czeka się na nubigo - on ma jedną przewagę nad manducą i mei-favorite, czyli cenę...Tylko, że skoro jest szyty na zamówienie to nie wiem, czy do sierpnia zdążę...

Basik11
31-05-2009, 21:05
Mój ma 89 cm około 2 lata kończy w czerwcu. Na Nubigo czeka się ok 2-3 tygodnie już dokładnie nie pamiętam ale gdzieś tyle napisz do Gosi (jest przesympatyczna :)