PDA

Zobacz pełną wersję : papierki z celulozy a rzadka kupka



kingoza
03-02-2015, 16:22
Witam
Jestem nowa i chcialabym zaczerpnac rady doswiadczonych mam :wink:
Wlasnie oczekuje narodzin synka i chce uzywac pieluszek wielorazowych.. wlasnie kapletuje wszytsko i przez przypadek znalazlam informacje ze papierki z celulozy nie sprawdzaja sie przy rzadkich kupkach dzieci karmianych piersia.. czy to prawda?? powinnam je kupic czy dac sobie spokoj .. jesli zrezygnuje z nich to czy ta pieluszka bedzie czysta po wypraniu ?? mam metlik w glowie i prosze o rady :) z gory dziekuje:razz:

kornflejka
03-02-2015, 17:14
Poszperaj troche na forum, bo juz ten temat sie pojawial :)

A co do tego czy warto kupic papierki to roznie Ci rozne mamy odpowiedza.
My nie stosowalismy az do czasu gdy Grubcio mial okolo rok i tak, pieluszki bez papierka po wypraniu byly czyste :)

ismeril84
03-02-2015, 17:56
Nam papierki nie sprawdzały się dopuki Młody nie skończył 5 miesięcy i kupa była mniej płynna. I moje pieluszki po wypraniu miały żółte plamy, które jednak zchodziły po "terapii" na słońcu.

JagodaP
05-02-2015, 02:54
Papierki ułatwiają transport kupy do toalety, nie zabezpieczają przed plamami, bo noworodkowa kupka i tak przesiąka przez papierek. Piersiowych kupek nie trzeba jednak spłukiwać w kibelku, można je wrzucić do pralki. Są mamy, które używają papierków od początku, ale na moje oko to zaczyna mieć sens dopiero kiedy dzieć zaczyna mieć rozszerzaną dietę.

kingoza
05-02-2015, 13:31
dziekuje bardzo za odpowiedzi :) mam jeszcze jedno pytanie...moze wydac sie troche glupie ale co robimy z ta pupka na pieluszce.. taka ubrudzona pieluszke wrzucamy do kosza nawet nie przeplukujac jej ??

JagodaP
05-02-2015, 13:42
Póki jest piersiowa kupka, to tak, jest kompletnie rozpuszczalna w wodzie (nawet smólka ;) ). Wrzucasz do wora i do pralki. Można spłukiwać, ale po co dokłądać sobie pracy, skoro można nie.

kingoza
05-02-2015, 13:46
no i wszystko jasne :) bardzo dziekuje :D

ismeril84
06-02-2015, 17:17
Wiadomo, każdy robi jak woli. Ja wolałam spukiwać, zimną wodą.

klucha
15-04-2015, 10:06
u nas te papierki się fajnie sprawdzały, ale dopiero jak dziecko było na pokarmach stałych, wcześniej uważałam, że nie ma sensu no i szkoda pieniędzy.

mamadama
16-04-2015, 11:08
Ja też zawsze mleczną kupę wolałam spłukać. A potem jak już zostały wprowadzone pokarmy stałe i przy niechęci do popijania wodą to kupy z małymi wyjątkami są takie, że nie potrzebny żaden papierek bo kupa w ogóle nie zostawia śladu ani na dziecku ani na pieluszce (poza małymi wyjątkami no i oczywiście jak od razu ją wyczuję, bo jak rozsmarowana to inna historia...)