PDA

Zobacz pełną wersję : Nocne pieluchowe dylematy



kasikader
22-01-2015, 21:54
Zazwyczaj na noc mamy zestaw formowanka bambusowa i wełna.
Niedawno walczyliśmy z odparzeniem i na noc z wyrzutami sumienia używaliśmy pampersów z sudocremem. Jak tylko wyszliśmy na prostą i wróciliśmy do bambusa mam nowy problem... pupa po nocy w mokrym bambusie jest zimna... I tak sobie myślę, że to musi być bardzo nieprzyjemne leżeć w zimnej mokrej pieluszce od pasa prawie do kolan...
Nic nie zmieni włożenie wkładki sucha pupa bo jednak całe bioderka pozostaną pod wpływem mokrego zimna.
Używamy teraz kieszonek z mikropolarkiem na noc, ale one nie wystarczają na całą noc. Moja córka siusia nad ranem i to w ilosci ogromnej. Próbowałam więc zmieniać jej pieluchę ok 5 rano, ale wtedy wybudza się i mam dwie godziny niechcianej aktywności....
Nie wiem czy za bardzo się przejmuję, czy wręcz za mało... zmieniać tą pieluchę nad ranem czy nie, używać bambusa, kieszonek czy pampersa na noc? Co o tym myślicie?

kustafa
22-01-2015, 22:02
A myślałaś o cieplejszej piżamie? :) Bo akurat moj syn po nocy, jak go rozbieram na nocnik, jest cały cieplutki, pupka pod welniaczkien i formowanką tez. Nie sadze, zeby to była wina pieluszki

Dewiś
22-01-2015, 22:03
Pieluchowalismy 2 lata , niebawem będziemy znow się bawic w wielopieluchowanie ale powiem ci ze po probach nocnego pieluchowania wielo , odpuscilam , bez sensu trzymać tyle godzin w mokrej i zimnej pieluszce , nie miałam sumienia , tak ze na noc były jednorazowe Dady i na wyjścia a w dzień i po domu wielo ...i wszyscy byli szczęśliwi a mu wyspani ....tu na forum spotkałam się z niejedna forma takiego pieluchowania i czytałam ze nie jedna mama taki schemat stosowala ....czasem warto troszkę odpuscic

Anyczka
22-01-2015, 22:07
A ile ma Twoja córeczka? Ja swoją przebierałam w nocy mniej więcej do roku, potem spała przez całą noc w tej samej formowance, też z wełną na wierzchu. Rano byla zasikana totalnie, ale szczerze mówiąc nigdy nie mialam wrażenia, że jej to w jakikolwiek sposób przeszkadza. Tzn. żadnej zimnej pupy nie zauważyłam. Formowanki miałam mieszane, ale w większości bawełniane.
A czy ona się budzi od tej zimnej pupy? Jakoś daje znać, że jest jej niekomfortowo?

kasikader
22-01-2015, 22:12
A myślałaś o cieplejszej piżamie? :) Bo akurat moj syn po nocy, jak go rozbieram na nocnik, jest cały cieplutki, pupka pod welniaczkien i formowanką tez. Nie sadze, zeby to była wina pieluszki

Zazwyczaj dobieram jej śpiworki zależnie od temperatury w domu. A pod mokrą formowanką skóra jest ciepła?

kustafa
22-01-2015, 22:14
Tak, u nas skóra jest ciepła pomimo mokrej formowanki. Nie jakaś przegrzana, ma po prostu temp reszty ciała.

kasikader
22-01-2015, 22:14
A ile ma Twoja córeczka? Ja swoją przebierałam w nocy mniej więcej do roku, potem spała przez całą noc w tej samej formowance, też z wełną na wierzchu. Rano byla zasikana totalnie, ale szczerze mówiąc nigdy nie mialam wrażenia, że jej to w jakikolwiek sposób przeszkadza. Tzn. żadnej zimnej pupy nie zauważyłam. Formowanki miałam mieszane, ale w większości bawełniane.
A czy ona się budzi od tej zimnej pupy? Jakoś daje znać, że jest jej niekomfortowo?

Mała ma teraz prawie 10 mcy. Faktycznie nie zgłasza problemu. Tylko teraz nastał czas przeziębień i o tym więcej myślę. No i myślę, że to nieprzyjemne w takim mokrym tłumoczku spać....

kasikader
22-01-2015, 22:19
W nocy mamy temp ok 21-22stopnie, a mała jest w pajacu bawełnianym i śpiworku ocieplanym. Czasem przykrywam kocykiem jeśli czuję że jest chłodno. Śpi sama w łóżeczku. Nie wiem, może marźnie...

Agis
22-01-2015, 22:19
Zazwyczaj na noc mamy zestaw formowanka bambusowa i wełna.
Niedawno walczyliśmy z odparzeniem i na noc z wyrzutami sumienia używaliśmy pampersów z sudocremem. Jak tylko wyszliśmy na prostą i wróciliśmy do bambusa mam nowy problem... pupa po nocy w mokrym bambusie jest zimna... I tak sobie myślę, że to musi być bardzo nieprzyjemne leżeć w zimnej mokrej pieluszce od pasa prawie do kolan...
Nic nie zmieni włożenie wkładki sucha pupa bo jednak całe bioderka pozostaną pod wpływem mokrego zimna.
Używamy teraz kieszonek z mikropolarkiem na noc, ale one nie wystarczają na całą noc. Moja córka siusia nad ranem i to w ilosci ogromnej. Próbowałam więc zmieniać jej pieluchę ok 5 rano, ale wtedy wybudza się i mam dwie godziny niechcianej aktywności....
Nie wiem czy za bardzo się przejmuję, czy wręcz za mało... zmieniać tą pieluchę nad ranem czy nie, używać bambusa, kieszonek czy pampersa na noc? Co o tym myślicie?

Zrób sobie sama wkładki sucha pupa, takie duże w kształcie wnętrza formowanki wtedy boki też będą chronione. Moja mała jak ma całą noc formowankę bambusową na pupie to rano też pupa zimna, nie wygląda żeby jej to przeszkadzało, ale mi trochę tak, bo sama bym spać tak nie chciała. Wkładam właśnie takie wkładki i jest lepiej, Pieluchę zmieniam jej tylko raz jak kładę się spać ale nie zawsze, bo przewijanie też ją wybudza.

kustafa
22-01-2015, 22:24
są też formowanki, które mają od pupy mikropolarek na całej wewn. stronie (jak kieszonki), np. babyetta, ecodidi. w środku mają kieszonke i można włożyć dowolnie chłonny wkład.

kasikader
22-01-2015, 22:29
są też formowanki, które mają od pupy mikropolarek na całej wewn. stronie (jak kieszonki), np. babyetta, ecodidi. w środku mają kieszonke i można włożyć dowolnie chłonny wkład.

Tak, ale zawsze jest to za mało chłonny wkład :)A pupa jest ogromna i mała mi sie przetacza jak baryłeczka na boczki :) ona sama szczuplutka..

kasikader
22-01-2015, 22:32
Zrób sobie sama wkładki sucha pupa, takie duże w kształcie wnętrza formowanki wtedy boki też będą chronione. Moja mała jak ma całą noc formowankę bambusową na pupie to rano też pupa zimna, nie wygląda żeby jej to przeszkadzało, ale mi trochę tak, bo sama bym spać tak nie chciała. Wkładam właśnie takie wkładki i jest lepiej, Pieluchę zmieniam jej tylko raz jak kładę się spać ale nie zawsze, bo przewijanie też ją wybudza.

A wiesz, że masz rację :) Nie wpadłam na to... :duh: Przecież mogę zrobić większą żeby jej na bioderkach się zakładała na siebie... Dzięki Agis:D

NEMO
23-01-2015, 00:08
A wiesz, że masz rację :) Nie wpadłam na to... :duh: Przecież mogę zrobić większą żeby jej na bioderkach się zakładała na siebie... Dzięki Agis:D
albo takie majtusie z mikropolarka (mikropolar od pupy) ja takie miałam dla Kuby właśnie dlatego, że sucha wkładka nie zakrywała całego ciała

rodzynka007
23-01-2015, 01:42
My jak starszy zaczal zabkowac to nie dali rady go wielorazowo pieluchowac, bo zawsze mial czubek siusiaka czerwony i go piekl, wiec odrazu dada na noc i tak zostalo. A z mlodszym odrazu na noc dada :/ wole sie wyspac ;)

Agulinka
23-01-2015, 11:39
aż dziś sprawdziłam - pupka po nocce w formowance i wełnie cieplutka, ale Mała śpi ze mną pod kołdrą ciepłą, moze dlatego.

vinga89
23-01-2015, 17:16
aż dziś sprawdziłam - pupka po nocce w formowance i wełnie cieplutka, ale Mała śpi ze mną pod kołdrą ciepłą, moze dlatego.

u nas nie tylko pupa ciepła ale i cała formowanka jest cieplutka ;)

marynarka
23-01-2015, 18:02
My jak starszy zaczal zabkowac to nie dali rady go wielorazowo pieluchowac, bo zawsze mial czubek siusiaka czerwony i go piekl, wiec odrazu dada na noc i tak zostalo. A z mlodszym odrazu na noc dada :/ wole sie wyspac ;)
He he :P Ty się i tak nie wysypiasz, bo cycujesz :P

A ja na noc pampka. Młoda tyle sika, że i tak raz jej zmieniam w nocy, a pielucha zawsze pełna. Jak jej nie zmienię, bo np. się nie budzi, a ja nie wybudzam, to rano jest przeciek (pampki pampersowe). Ja nie wiem co bym musiała zakładać, żeby jej wytrzymało :P

kasikader
23-01-2015, 19:21
No włąśnie z pampkiem wydaje mi się że jest dziecku wygodniej, bo dopuki nie zapełni pieluchy ma jej mało. A nawet jak zapełni to sie zel dopasowuje do wolnych przestrzeni... Pomijam oczywiscie kwestie zdrowotne.... ot dylemacik kolejny ;)

guesy
23-01-2015, 20:18
Też miałam takie dylematy ale w końcu trafiłam na odpowiednie dla nas formowanki. Mnie jeszcze strasznie martwiło, że się jajka w pulu gotują a wełnie bałam się zaufać. No ale zaufałam i się nie zawiodłam. Wielo na noc to już teraz raczej u nas epizodycznie jak coś na pupie wyjdzie. Odkąd mały nauczył się wołać siku to mi się w wielo wybudzał jak robił/zrobił a w pampie tylko przez sen słyszę jak czasem mówi, że robi siku ale śpi dalej. Przewijanie nie wchodzi w rachubę bo się obudzi a wysadzić z betów nie zdążę, jeszcze za krótko trzyma to siku. Zatem pampers wygrywa bo jednak szybciej tą wilgoć odciąga i wiąże.

Gaja78
31-01-2015, 01:23
U nas niestety na noc pampers odpada. Próbowaliśmy zielone i białe opak (fioletowe pampki), ale po kilku mcach na wielo synek co siknie do jednorazówki to się wybudza, nad ranem to już tak popłakuje i szarpie mi cycka, że nie dociągamy do 7 rano. Pampek jest strasznie mokry od pupy. W wielo zdarzy się mu wybudzic również, ale śpi o niebo lepiej na wielo. Tylko bamboozle nam nie nasiąkają po brzegi ani nie są mokre na bioderkach. Do tego na tyle pojemne i rozciągliwe, że przy ząbkowaniu można tam jeszcze coś dołożyć. Ostatnio odkryłam, że kocyk z ikea daje naprawdę!!! niesamowite uczucie suchości. Wytnij sobie z zapasem kształt formowanki + jeszcze jedna warstwa pod to tylko na środek z kocyka - mój sikacz nad sikaczami wstaje rano 7-8 i siada, chodzi, biega, bawi się :) Wszystko to z pieluchą mokrusieńką po całej nocy i wełnianymi gatkami na to.

ismeril84
02-02-2015, 18:38
Ja ostatnio nabyłam wkłady jednorazowe do flipa. Takie eco. Zakladam je na noc do formowanki Kokosi (juz bez orginalnego wkładu) i na to otulacz. Wytrzymuje całą noc. Niestety z wielo-wkładów cokolwiek ym nie włożyła to przeciekało. Te eco wkłady kupiłam na promocji za 23 zł, ale teraz mi się konczą i nie wiem co zrobię później. Nie chcę pampków, ale nie chcę mieć również co noc mokrego prześcieradła w łóżeczku Młodego.

Mama.O.
02-02-2015, 19:04
A nam na noc nic nie pomaga ostatnio jak nie sikal tak teraz na potęgę . Kupiłam nawet pampersy i cholera też też przeciekaja tak eksploatuje .

Wysyłane z mojego GT-S5300 za pomocą Tapatalk 2

ismeril84
03-02-2015, 16:39
Chyba spróbuje jeszcze raz wielo na noc, ale jak się nie uda, to chyba jednorazówki. Juz i tak nie przesypiam nocy, a jak jueszcze będe musiała Mlodego przebierac, to chyba padnę.

kasikader
03-02-2015, 17:47
A nam na noc nic nie pomaga ostatnio jak nie sikal tak teraz na potęgę . Kupiłam nawet pampersy i cholera też też przeciekaja tak eksploatuje .

Wysyłane z mojego GT-S5300 za pomocą Tapatalk 2


Chyba spróbuje jeszcze raz wielo na noc, ale jak się nie uda, to chyba jednorazówki. Juz i tak nie przesypiam nocy, a jak jueszcze będe musiała Mlodego przebierac, to chyba padnę.

dziewczyny, jeśli się nawet nie uda, to warto za jakiś czas znów spróbować wielo na noc. U nas też był taki etap ze ciągle wszystko przemakało (ząbki, czy inne licho) a potem minęło. Pamiętam, że nie wyrabiałam ze zmianami pościeli w łóżeczku, śpiworków i przemoczonych ubranek.

ismeril84
03-02-2015, 17:58
No, mam taki plan, żeby co jakiś czas próbować. Na eko-jednorazowki, czy nawet eko-wkłady do flipa mnie nie stać do codzinnego stosowania, a jakoś źle się czuję zakładając Młodemu pampka.

Mama.O.
03-02-2015, 19:43
Ja się nie poddam . Kiedyś te mega siury uda się poskromic

Wysyłane z mojego GT-S5300 za pomocą Tapatalk 2

ismeril84
04-02-2015, 12:18
Założyłam dziś Młodemu wielo na noc i klapa. Przesikane już o 2 w nocy, musiałam przebierać. Chyba na razie kupię kilka jednorazówek i spróbuję znów za jakiś czas.

kasikader
04-02-2015, 12:58
Założyłam dziś Młodemu wielo na noc i klapa. Przesikane już o 2 w nocy, musiałam przebierać. Chyba na razie kupię kilka jednorazówek i spróbuję znów za jakiś czas.
hmmm a moze sprobuj odluscic wklady i kieszonki jesli ich uzywasz. Albo sprawdz czy wklad jest dobrze dopasowany i czy jego wielkosc/grubosc wystarczy na noc.
Nam podwojny wklad mikrofibrowy w kieszonce nie wystarcza. Zlozony duzy reczniczek bambusowy +wklad czasem da rade. Ale najbezpieczniej formowanke i to tylko bambusowa. Jesli mam wszystkie w praniu to wole juz zalozyc pampka na noc i nie ryzykowac przeciekami (dzis zaryzykowalam i mam wszystko do prania...)

ismeril84
05-02-2015, 09:53
Dziś w nocy miał być pampek, ale okazało się, że po pół godziny Młody zrobił niespodziankę ;-) i musiałam założyć wielo, bo to był ostatni pampek jakiego miałam. Załozyłam formowankę z froty bambusowej z dodatkowym wkładem i warstwa PUl na zewnątrz. WYTRZYMAŁA!:omg:

Mama.O.
05-02-2015, 23:22
O super i teraz ja mam nadzieję dzięki Tobie

Wysyłane z mojego GT-S5300 za pomocą Tapatalk 2

ismeril84
06-02-2015, 13:34
I dziś znów wielo na noc i kolejny sukces. Może dla tego, że Młody mniej je w nocy, więc może i mniej sika? W każdym razie wracamy do wielo w nocy.
Mama.O trzymam kciuki za Was.

rudziutkA
13-02-2015, 12:19
U nas na noc sprawdzają się świetnie pieluszki AIO Real Easy Hip Hip Baby z możliwością dołożenia w środek dodatkowego wkładu (bambusowy lub taki grubszy mikrofibrowy od Charlie banana) i od 20 do 8 rano daje radę i zero wycieków. Jedyny minus to duuuża pupa ale nie przeszkadza młodemu, ma 9 miesiecy.
Teraz kupiłam nową AIO pop'n'gro i ona ma odpinany na napy wkład z coolmaxem, dodatkowy mniejszy i do tego jeszcze dobralam booster z bodajże froty i trzyma do rana na mur a bywa, że nawet ostatnia warstwa ta najdalej od pupy nie jest totalnie mokra tylko wilgotna :)

ediczek84
13-02-2015, 14:13
u nas się sprawdziły formowanki pupeko rozm L(obu synom zakladam)mlodszy mega sika i nim do tego doszlismy ,przerobiliśmy noc w noc przeciek.w pupeko jest sucho od pupy, jest gruba i dlugo schnie, ale bambusowee tez dlugo schną przeciez, do tego zakladam (o dziwo!)otulacz polarowy i naprawdę przy takim zestawie jeszcze nie mieliśmy przecieku. starszy syn mniej sika wiec zakladam mu pupeko tez L bez otulacza, ewentualnie podklad pod pupe, ale tez jescze nie bylo przecieku. z otulaczy pul jedyne co dalo radę z formowankami innymi to otulacze mother-ease , ale ja mam takie stare wysłużone i nie wiem czy pupa w nich 'oddycha' , jednak nigdy odparzen nie bylo po takim zestawie po nocy

ismeril84
26-02-2015, 17:15
W którymś wątku ostatnio przeczytałam, że dziewczynom sprawdzają się zestawy formowanka+wełniane gatki. Stwierdzilam, że kupie używane na próbę. Wiecie co? To chyba najlepszy zestaw jaki do tej pory mieliśmy. a wcześniej wełniaki nam się nie sprawdzały. Dochodzę do wniosku, że w czasie całego okresu pieluchowego to, co niesprawdzalo się jeszcze kilka miesięcy temu może się sprawdzić teraz.

Wifee
30-03-2015, 09:31
Mam formowanki ecodidi i ich najdroższe bambusowe wkłady składane(na wierzch otulacz wełniany tej samej firmy :P, ale sie zaopatrzyłam!). Wytrzymują całą noc z polarkiem mam sucho jeśli jest przebrana zaraz przed snem ale nie zaraz po kąpieli. Mała nam pije mnóstwo wody z wanienki i jest problem z sikaniem zaraz przed snem ale później ładnie trzyma jak się zawinie na dwa razy z przodu. Polecam taki układ choć dziecko ma napchane między nóżkami.